D. Moskva – Soči 1:0 (po pr.) | Novgorod – Helsinki 3:2 (po pr.) | Petrohrad – Jaroslavľ 1:0 (kon.)
HC Slovan – CSKA Moskva 1:3 (kon.)
SKA Petrohrad
1:0 (0:0, 1:0, 0:0) Stav série: 3:1
Lokomotiv Jaroslavľ
cz Sobota 27.02.2016, 15:00 • Ice Palace • Play-off KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Dobré odpoledne u KHL, u čtvrtého utkání prvního kola play-off, ve kterém se střetnou SKA Petrohrad a Lokomotiv Jaroslavl.

Série se zatím vyvíjí lépe pro Petrohrad, ten vede 2:1 na zápasy. Úvod se ovšem vyvedl Jaroslavli, která první zápas vyhrála po boji 3:2 v prodloužení, když v o vítězství rozhodl v 75. minutě Jiří Novotný.

Jaroslavl – Petrohrad 3:2 pp (0:1, 2:1, 0:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 25. Mosaljov (Galimov, Kartajev), 40. Gavrikov (Čistov, Loktionov), 75. Novotný (Apalkov, Kronwall) – 16. Šipačjov (Dadonov, Gusev), 31. Koskiranta (Bělov, Lindström).

Druhé utkání bylo neméně vyrovnané, nyní ovšem s lepším koncem pro Petrohrad. Ten po 40 minutách vedl o tři branky a náskok uhájil i přes obrovský nápor Jaroslavle ve třetí části hry a snížení až na konečných 2:3.

Jaroslavl – Petrohrad 2:3 (0:1, 0:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 41. Apalkov (Hersley, Kronwall), 46. Kronwall (Hersley, Apalkov) – 15. Barabanov (Bučněvič), 28. Širokov (Barabanov, Bělov), 37. Koskiranta (Moses).

Série se poté přesunula do Petrohradu a ve svém hájemství si SKA se svým soupeřem poradilo zatím nejhladším způsobem. Petrohrad vyhrál 3:0 a ujal se tak vedení 2:1 na zápasy.

Petrohrad – Jaroslavl 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 15. Širokov (Barabanov, Buchnevič), 26. Šipačjov (Kutějkin, Dadonov), 47. Chudinov (Dadonov).

Jiří Novotný (JAR)

Zápas v petrohradském Ice Palace začne v 15 hodin, takže si na tuto dobu nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
    Jaroslavl prehráva v sérii 2:1, vážnosť situácie si uvedomuje aj Andei Loktionov. Podarí sa mu dnes skórovať?

Na ledovou plochu potemnělé haly nastupují domácí hokejisté, hráči hostujícího týmu již čekají na modré čáře.

Následuje hymna Ruska.

SKA Petrohrad: Koskinen (Šestjorkin) – Jakovlev, Bělov, Chafizullin, Chudinov, Kutějkin, Vojnov, Zubarev – Dadonov, Šipačjov, Gusev – Lindström, Koskiranta, Moses – Buchněvič, Širokov, Barabanov – Ketov, Kablukov, Děrgačjov – Kadejkin.

Lokomotiv Jaroslavl: Murygin (Kolesnik) – Kronwall, Hersley, Gorochov, Koledov, Gavrilov, Ljubuškin, Grigorjev – Apalkov, Novotný, Averin – Christov, Lokťjonov, Mosaljov – Galimov, Kartajev, Konkov – Korškov, Kraskovskij, Kapustin – Poljunin.

Rozhodčí: Anisimov, Olenin – Raming, Palej.

00:01

00:25
    Jako první se střelecky představili hosté, jmenovitě Averin, jeho dva pokusy přes obránce se ale ke Koskinenovi vůbec nedostaly.

00:57
    Od modré čáry nahazoval domácí Chafizullin, puk skončil u Murygina, vhazuje se po jeho levici.

01:46
    Petrohrad rozjíždí další útočnou akci zpoza své branky, obrana hostů je ale připravená.

02:59
    Murygin si připsal další zákrok, nyní po střele od pravého mantinelu.

03:38
    Třetí obranná dvojice Petrohradu má puk ve svém držení, rozvinutí akce se jim ale nepovedlo.

04:16
    Kombinace zatím váznou na obou stranách, křížnou rozehrou neuspěl ani hostující Hersley.

05:00
    Od modré nahazoval mezi kruhy Moses, Koskiranta se k zakončení nedostal, byl hostující obranou dobře bráněn.

05:12
    Jaroslavl se dopustila zakázaného uvolnění, hra se vrací před Murygina.

06:20
    Lindström byl velice těsně bráněn, neměl tak možnost se dostat ke střele, jeho akce skončila kousek za útočnou modrou.

07:23
    První vážnější akce utkání, na svědomí ji měli hosté. Kronwall objel branku a snažil se u první tyčky překvapit Koskinena. Ten byl ale pozorný a rychlý a pohlídal si všechny mezírky.

07:51
    Puk opustil ledovou plochu, bylo to ovšem s tečí, takže vylučovat se nebude. Vhazuje se v obranném pásmu Petrohradu.

08:01
    Na přihrávku zpoza branky si najel Polunin a švihem zkusil své štěstí. Jeho rána trefila Koskinenovy betony.

09:15
    Jaroslavl je v posledních okamžicích velmi aktivní, Koskinen musel nyní ukázat zákrok lapačkou proti Grigorjevovi.

09:35
    Je tu první vyloučení, za držení hole míří na trestnou lavici hostující Denis Mosaljov.

09:37
    Hostům se ale podařilo vyhrát buly a hned ze startu oslabení se osvobodit.

10:42
    Hosté reklamovali zakázané uvolnění, hrálo se však dále. Po krátkém boji ale Jaroslava opět vyhodila přes všechny čáry.

11:20
    Petrohradu se tato přesilovka nedaří, do nadějného protiútoku se dokonce dostával Apalkov, byl ale ještě před zakončením sražen k ledu.

11:35
    Jaroslavl je v plném počtu, tohle oslabení přečkali hosté bez větších problémů.

11:44
    Širokov vystřelil z pravé strany, Murygin zasáhl svým betonem a puk vykopl.

12:38
    Akce Petrohradu je u konce, domácí tým se provinil ofsajdem. Zatím je to na šance velice chudé utkání.

13:17
    Koskiranta s Mosesem neuspěli při nahození po mantinelu, Jaroslavl už jde do protiútoku.

14:28
    Dadonov se prosmýkl mezi obránci a už se dostával do zakončení. byl u toho ale faulován Sergejem Konkovem a ten už sedí na trestné lavizi za hákování.

15:19
    Hosté vyhodili tak, že puk skončil mimo hrací plochu, vhazuje se ve středním pásmu.

15:33
    Přes obránce pálil Šipačjov, jeho střela byla ale příliš vysoká a skončila nad brankou.

16:04
    Teď na branku Murygina létá jeden pokus za druhým, chybí tomu ale přesnost a moment překvapení.

16:28
    Jaroslavl je v plném počtu, Konkov se vrátil do hry.

17:26
    Opět puk mimo led, nyní sledujeme zápas bez pořádného tempa.

17:39
    Změnit to chtěl hostující Lokťjonov, jeho bekhendová střela po rychlém průniku skončila mimo Koskinenovu branku.

18:27
    Tlak hostů v útočném pásmu, o střelu se pokoušeli Gavrikov i Apalkov, obrana Petrohradu si poradila.

19:21
    Vyloučení domácích, dvě minuty za sekání si vykoledoval Joakim Lindström.

19:58
    Na poslední chvíli se před Koskinena nacpal Christov, neposedný puk ale nedokázal dostat za gólmanova záda.

20:00

Je za námi dvacet minut utkání a na branku stále čekáme. V první třetině byl k vidění hodně opatrný zápas, obrany si dávaly velký pozor a hře také scházelo tempo pro poměrně častá přerušení. Těšme se ale, co přinese druhá dvacetiminutovka.

21:18
    Přesilovka se hostům vůbec nevydařila, Petrohrad je již v plném počtu.

21:45
    Do dobré střelecké pozice se dostal hostující Gavrikov, Koskinen si připsal povedený zákrok.

22:20
    Rozhodčí signalizují vyloučení, domácí zatím mají ponechanou výhodu.

22:36
    Už je přerušená hra a dvě minuty dostal hostující Alexander Poljunin.

23:10
    Hostům se podařilo vyhodit. Přesilovky zatím nejsou silnou stránkou ani jednoho týmu.

23:38
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    No vida a už je tu gól! Po menších zmatcích, kdy se ve vlastním pásmu srazili dva hráči hostů, si NIKITA GUSEV vyměnil puk se Šipačjovem a poté z levého kruhu poslal za Muryginova záda prudkou střelu z první. Asistence: Vadim Šipačjov.
    23:38 Nikita GUSEV - 1:0

24:28
    Přesilovku si teď zahrají i hosté, dvě minuty za podražení dostal Andrej Zubarev.

24:39
    Novotný se k pořádné střele nedostal, na levé straně byl zablokován.

25:04
    Málem to bylo 2:0, neboť do sóla se dostal Ketov, bekhendový blafák mu ale proti Muryginovi nevyšel.

25:49
    Kronwall od modré trefil tyč, teď měli domácí hodně štěstí!

27:00
    Hosté jsou usazeni v útočném pásmu, je to ale celé bez střeleckého vyjádření.

29:00
    Stále stejný obrázek.

29:52
    Útok hostů je zastaven, sami se připravili o rychlý přechod, neboť se dopustili ofsajdu.

30:24
    Šipačjov mohl už sám zakončovat, rozhodl se však pro přihrávku nalevo na Dadonova. Jeho ránu vyrazil připravený Murygin.

31:33
    Čistov z rohu přihrál před branku na Lokťjonova, ten ovšem v plné rychlosti nedokázal přesně zamířit.

32:13
    Neuspěl ani Kronwall se svým nahozením z levého křídla. Nyní je ale Jaroslavl rozhodně aktivnějším týmem.

33:17
    Zakázané uvolnění Petrohradu, hra tak míří před Koskinena.

Přes obránce vystřelil švihem hostující Polunin a právě obránce srazil puk mimo ledovou plochu. Další přerušení, vhazuje se po Koskinenově pravici.

34:39
    Po delší době se domácí dostali do poměrně rychlé akce, jenže sami se ji taky zbavili po odpískaném ofsajdu.

35:38
    Barabanov měl na pravém křídle trochu času a prostoru pro střelu, ránu na pravý Muryginův beton ovšem mezi tři tyče nevměstnal.

36:14
    Zpoza branky rychle vyjížděl Dadonov a prakticky ještě ze záporného úhlu se snažil překvapit hostujícího gólmana. Ten situaci zvládl pokrýt.

37:45
    Ze středního pásma vyslal golfák hostující Ljubuškin a Koskinen musel přerušit hru, nebyl si totiž jist, kde má vlastně puk.

38:54
    Koskinen odolal i výpadu zpoza branky a od něj se puk dostal na hůl spoluhráče, který ihned rozjel protiútok.

39:08
    Akce Petrohradu ovšem skončila faulem a Jevgenij Dadonov už sedí na trestné lavici s dvouminutovým trestem za hákování.

39:42
    Koledovova bomba skončila mimo, stejně jako jeho další střela několik vteřin předtím.

40:00

Skončila druhá třetina a lépe na tom je domácí Petrohrad. Ten totiž ve 23. minutě využil přesilovku, když se po rychlé výměně puku prosadil Nikita Gusev. Více aktivní ale byla Jaroslavl, jenže ta i nadále naráží na své nepřesnosti, nebo na vynikajícího Koskinena. Před námi je třetí část hry a výsledek je stále otevřený, je tak i nadále o co hrát!

40:36
    Od modré nahazoval Kronwall, jeho pokus skončil vedle Koskinenovy branky.

41:08
    Domácí tým se ubránil a hraje opět v plném počtu.

41:58
    Dadonov se dokázal odpoutat od svého strážce a následně poslal přihrávku mezi kruhy Guseva. Jeho střelu chytil nachystaný Murygin.

42:52
    O vymotání se zpoza branky se snažil i Lindström, toho si obrana Jaroslavle pořádně hlídala a k zakončení nepustila.

43:08
    Přesilovka pro Petrohrad, dvě minuty za podražení dostal Sergej Konkov.

43:25
    Gusevova křížná přihrávka našla spoluhráče, jeho střela ale nebyla dostatečně rychlá, Murygin se zvládl přemístit.

44:09
    Chafizullinovu bombu zblokoval padající obránce hostů, puk se poté ocitl mimo útočné pásmo Petrohradu.

45:08
    Hostující tým se ubránil, Jaroslavl hraje v pěti.

46:13
    Mosaljov se tvrdým, ale čistým způsobem zmocnil v útočném pásmu puku, jenže ke střele se nedostal, Koskinen mohl zůstat v klidu.

47:35
    Apalkov s Novotným dotírali na Koskinena, ten pro jistotu schoval puk pod svou lapačku a přerušil hru.

48:41
    Garvikov rozjížděl akci Jaroslavle, jenže vše skončil alespoň pro tuto chvíli neúspěchem. Hraje se v rohu v pásmu domácích.

49:17
    A byl to právě Gavrikov, ke komu se puk dostal do pravého kruhu a vyslal na Koskinena tvrdou ránu. Branku netrefil.

50:13
    Chudinov čeká, až jeho spoluhráči dostřídají a poté se hráči v modrém pustí do přechodu do útoku.

50:52
    Domácí, pokud se necítí na útočení, tak pouze vyhodí puk do středního pásma a soustředí se na defenzívu.

52:00
    Sledujeme marnou snahu hostů o usazení se v pásmu.

52:42
    Ne. Jaroslavli to prostě nejde. Pokud se už dostane do pásma a připraví si pozici, odskočí jim puk od hokejky, tak jako nyní.

53:50
    Teď ale budou mít vynikající příležitost na srovnání – přesilovou hru. Dvě minuty za podražení dostal Jegor Jakovlev.

54:34
    Na teč nahazoval Koledov, ani tento pokus nevyšel. Domácí se osvobodili.

55:00
    Další Koledovův pokus, nyní bombou minul Koskinenovu branku.

55:50
    Petrohrad je v plném počtu.

56:15
    Souboj Dadonova s hostujícím Lokťjonovem skončil v rohu kluziště, puku se zmocnil domácí útočník.

57:20
    Tohle bude velký problém pro Jaroslavl, neboť hostující tým jde do čtyř. Dvě minuty za sekání dostal Danill Apalkov.

57:43
    Domácí se sami dostali z útočné pásma, neposedný puk přeskákal přes modrou čáru. Chudinov už ale zakládá další akci.

58:56
    Hraje se stále poblíž Murygina, hosté zatím nemohou ani pomýšlet na případnou power-play.

59:20
    Jaroslavl je v plném počtu.

59:33
    Murygin se vydal na střídačku, je tu krátká power-play Jaroslavle.

Utkání je u konce a domácí Petrohrad se raduje z těsné výhry v poměru 1:0. Ani ve třetí třetině jsme neviděli kdovíjak strhující zápas, byl to souboj mezi snahou hostů o srovnání a gólmanem Koskinenem. Ten zvládl pochytat všechny střely hostů a může se tak radovat z vychytané nuly. Petrohrad po dnešní výhře vede v sérii 3:1 a je pouze jedno vítězství od postupu.

Jiří Novotný (JAR) 0+0, 3 střely, čas na ledě 16:36

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezkou sobotu a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (17:21:34)