Třinec – Sparta Praha 2:3 (1:2 po s.n.) | Zlín – Hradec Králové 4:1 (kon.) | Chomutov – Kometa Brno 5:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Plzeň 5:1 (kon.) | Olomouc – Liberec 0:2 (kon.) | K. Vary – Vítkovice 1:5 (kon.)
Pardubice – Litvínov 2:1 (kon.)
Berani Zlín
4:1 (1:1, 3:0, 0:0)
Mountfield HK
cz Piatok 26.02.2016, 17:20 • ZS Luďka Čajky • Tipsport extraliga (ČR) • 49. kolo

58:39
    Další přesilovka pro Zlín. Dvouminutový trest za podražení pro Briana Ihnacaka (HKM)

56:18
    Brian Ihnacak (HKM) 2 minuty za podražení.

53:05
    Kašík parádním zákrokem vytěsnil Šimánkovu střelu z voleje.

52:30
    Hradečtí si díky menšímu tlaku v útočném pásmu vynutili přesilovou hru. Za katr už putuje Martin Matějíček (ZLN) budou to dvě minutky za držení protihráče.

50:49
    Kašík se včas stihl přesunout do správné pozice a zneškodnil slušnou střelu Rudolfa Červeného.

40:01
    Martin Cibák (ZLN) 2 minuty hrubost – Lukáš Vantuch (HKM) 2 minuty hrubost.
    37:55 Patrik URBANEC - 4:1

37:55
    Zlín právě vstřelil branku!
    Střelecký pokus PATRIKA URBANCE tečoval těsně před Kacetlem jeden z jeho spoluhráčů přesně mezi betony hradeckého brankáře. Berani odskakují soupeři již na rozdíl tří branek. Asistence: Marin Cibák, Jan Maruna.

36:04
    Po kličkované Čachotského hledal dobrým pasem Horák osamoceného Stuchlíka. Kotouč ale zblokoval jeden z obránců Hradce.

35:25
    Řezníčkovu ostrou dorážku dokázal přesouvající se Kacetl chytit do lapačky.

35:06
    Ondráček se dostal v oslabení do úniku a byl faulován. Jaroslav Bednář (HKM) 2 minuty za hákování. Hraje se čtyři na čtyři.

34:52
    Hradečtí budou mít možnost změnit skóré zápasu v přesilovce. Ondřej Veselý (ZLN) 2 minuty za držení.
    34:09 Jan MARUNA - 3:1

34:09
    Pohledná kombinace domácích končí třetí trefou v sítí Mountfieldu. Cibák vyhrál buly na Jiřího Ondráčka, který si sjel za branku a rychlou příhrou zpoza branky našel čepel JANA MARUNY. Havířovský rodák pouze doklepl kotouč za přesouvajícího se Kacetla. Asistence: Jiří Ondráček, Martin Cibák.

28:10
    Kašík skvělým zákrokem lapačkou zneškodnil střelu Rastislava Deje.
    27:28 Roman VLACH - 2:1

27:28
    Štumpf našel přihrávkou zpoza branky osamoceného ROMANA VLACHA, který využil jeho dobrého pasu a střelou do protějšího růžku rozjásal domácí publikum. Berani odskakují soupeři na rozdíl jediné trefy. Asistence: Daniel Štumpf, Ondřej Veselý.

24:34
    Hradec bude hrát přesilovou hru. Martin Cibák (ZLN) 2 minuty krosček.

22:54
    Rastislav Dej nastřelil pokusem z mezikruží levou tyčku zlínské klece.

18:46
    Karel Pilař (HKM) si odsedí dvouminutový trest za držení protihráče.

18:35
    Šimánek neproměnil jasnou tutovku. Útočník Hradce nedokázal sklepnout letící kotouč ve vzduchu do odkryté branky.

16:34
    Přesná střela obránce Pilaře z mezikruží skončila v šibenici, ale rozhodčí chvíli před tím pískali. Vhazuje se tedy ve středním pásmu.

11:53
    David Šťastný (ZLN) je vyloučen na dvě minuty za držení hole.
    7:03 Jaroslav BEDNÁŘ - 1:1

7:03
    Hradec právě vstřelil branku!
    Skrumáž před brankářem se odehrála i na opačné straně a máme srovnáno. JAROSLAV BEDNÁŘ si přijel pro odražený kotouč a také jej jako Holík dopravil chladnokrevně za Kašíkova záda. Asistence: Jiří Šimánek, René Vydarený.
    6:04 Petr HOLÍK - 1:0

6:04
    Zlínu se nejprve přesilovka nedařila, ale po následné skrumáži před Kacetlem se domácí prosazují. Říčkovu dorážku vyrazil brankář Mountfieldu pouze před PETRA HOLÍKA, který střelou do vrchní části branky otevírá stav zápasu. Asistence: Robert Říčka.

4:30
    Beranům se nabízí první přesilová hra. Tomáš Mertl (HKM) 2 minuty za držení.

Ivo Raiskub

Góly a asistencie: 7. Holík (Říčka), 28. Vlach (Štumpf, Veselý), 35. Maruna (Ondráček, Cibák), 38. Urbanec (Cibák, Maruna) – 8. Bednář (Šimánek, Vydarený)

Berani Zlín: Kašík (Zavadil) – Kotvan, Řezníček, Matějíček, Urbanec, Horák, Stuchlík – Bukarts, Holík, Říčka – Štumpf, Vlach, Veselý – Ondráček, Cibák, Maruna – Čachotský, Šťastný, Čech.
    Mountfield HK: Kacetl – (41. A.Svoboda) – Planek, Vydarený, Pilař, Frühauf, Pavlas, Dietz, Hronek, Čáp – Bednář, Mertl, Šimánek – Honejsek, Ihnacak, Červený – Courchaine, Miškář, Dej – Köhler, Vantuch, Kopta.

Rozhodca: Hribik, Svoboda – Brejcha, Suchánek