NY Rangers – Chicago 3:5 (kon.) | Colorado – Montreal 3:2 (kon.) | Calgary – Minnesota 3:5 (kon.)
Calgary Flames
3:5 (0:2, 2:2, 1:1)
Minnesota Wild
cz Štvrtok 18.02.2016, 04:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Minnesota zavítá ve čtvrtek v noci na led Calgary, proti kterému se jí v loňské sezóně velmi dařilo, když vyhrála všechny tři vzájemné zápasy. Wild loni 30. ledna vyhráli 1:0, zatímco 19. února 3:2 po prodloužení. V dresu Minnesoty odehráli skvělé zápasy Thomas Vanek, který zaznamenal gól a dvě asistence, a Charlie Coyle, jenž připsal tři kanadské body za tři asistence. Za Calgary skórovali Lance Bouma, Jiří Hudler, Markus Granlund a Josh Jooris. Prvním vzájemným střetnutím mezi oběma týmy v letošní sezóně NHL Vás provede Tomáš Reiner.

Calgary Flames:

Calgary v úterý v noci podlehlo 6:4 Anaheimu a navíc přišlo o obránce Krise Russella, kterého vyřadilo ze hry zranění v dolní části těla. Kris Russell je pro Flames velice citelnou ztrátou. Russell patří mezi nejlepší obránce a v letošní sezóně zablokoval 174 střel, což je druhý největší počet ze všech hráčů NHL. Útočníci Mikael Backlund a Michael Frolík ve středu netrénovali a nad jejich starty visí otazník. V bráně začne Jonas Hiller a nahradí zraněného finského brankáře Karriho Räma.
    V sestavě domácího Calgary nechybí český útočník Jiří Hudler.

Minnesota Wild:

Minnesota se pokusí vyhrát poprvé od 29. prosince – 1. ledna dva zápasy v řadě poté, co v posledním utkání zvítězila 5:2 nad Vancouverem a ukončila sérii osmi porážek v řadě. Vedení organizace Wild odvolalo po porážce s Bostonem hlavního trenéra Mikea Yea a jeho nástupce John Torchetti prožil na lavičce Minnesoty velice úspěšný debut. Brankář Devan Dubnyk proti Vancouveru vychytal svému týmu první vítězství z posledních devíti startů a lze očekávat, že se do brány postaví znovu. Dubnyk inkasoval proti Flames během osmnácti zápasů v průměru 2,23 gólu na zápas a jeho průměrná úspěšnost činí 92,2%.
    Hokejisté hostující Minnesoty vycházející na rozbruslení.

Michael Frolík (CGY) 9+12, +/- +1

Calgary Flames: Hiller (Ortio) – Giordano (C), Brodie (A), Engelland, Hamilton, Šmíd, Nakládal – Gaudreau, Monahan (A), Hudler – Bennett, Backlund, Frolík – Colborne, Markus Granlund, Jooris – Ferland, Stajan, Jones. Hlavní trenér: Bob Hartley.

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter (A), Spurgeon, Prosser, Dumba, Folin, Reilly – Parise (A), Koivu (C), Coyle – Zucker, Mikael Granlund, Vanek – Niederreiter, Haula, Pominville – Carter, Stoll, Fontaine. John Torchetti.

Rozhodčí: Kyle Rehman, Kevin Pollock – Darren Gibbs, Brandon Gawryletz.

00:01

00:04
    V Calgary bylo právě zahájeno utkání mezi Flames a Wild. Úvodní vhazování ovládli hokejisté Minnesoty.

00:29
    Jiří Hudler v úvodu zápasu pěkně vypálil z pravého křídla a Devan Dubnyk si připsal první úspěšný zákrok, když puk před Johnny Gaudreauem ukryl v lapačce!

00:48
    Flames se vzápětí dostali k další střele, ta z prostoru v blízkosti pravé tyče ale zamířila mimo.

01:23
    Jonas Hiller vyjel za svou bránu, aby zastavil nahození Jasona Pominvilla z pravého křídla.

01:48
    Jason Pominville nebezpečně vypálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Jonas Hiller si připsal první ostrý zákrok, když jeho střelu směřující na vzdálenější levou tyč zastavil pravým betonem!

02:07
    Calgary je na stěhováno v útočném pásmu a hledá prostor na střelu.

02:27
    Joe Colborne si z pravého rohu útočného pásma vybruslil do pravého kruhu pro vhazování a na jeho vrcholu vypálil z otočky, jeho následná střela ale byla sražena a Devan Dubnyk přikryl volný puk na ledě lapačkou.

02:44
    Sean Monahan se nedostal na útočné modré čáře k puku po prudké přihrávce a Minnesota mohla otočit hru.

02:54
    Calgary vyhodilo puk na zakázané uvolnění a hra se přestěhovala zpět před Jonase Hillera.

03:13
    Sean Monahan se v rychlém sledu dostal před bránou do zakončení, z forhendu a poté bekhendu ale připraveného Devana Dubnyka nepřekonal.

03:34
    Devan Dubnyk:

Devan Dubnyk v letošní sezóně vychytal 4 shutouty.

03:57
    Sam Bennett se ocitl v pravém kruhu pro vhazování v dobré střelecké pozici, jeho následný pokus ale zamířil mimo.

04:06
    Mikael Backlund se dostal mezi kruhy pro vhazování ke střele, jeho následný pokus ale našel pouze hruď Devana Dubnyka.

04:18
    Matt Stajan nahodil puk po zakázaném uvolnění Wild a vyhraném vhazování Flames v útočném pásmu na bránu a Devan Dubnyk si připsal další úspěšný zákrok.

04:27
    Útok Minnesoty zastavilo postavení mimo hru a vhazovalo se ve středním pásmu.

04:50
    Ryan Suter si sjel za bránu pro volný puk a chvíli počkal na to, až se jeho spoluhráči zformují.

05:23
    Následný útok Wild nic nepřinesl a operují s pukem ve své zóně.

05:28
    Minnesota nahodila puk za bránu Calgary po levé straně tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění, a její hráči odjeli střídat.

06:08
    TJ Brodie vypálil z pravého kruhu pro vhazování a po snadném zákroku Devana Dubnyka přichází na řadu první krátká reklamní přestávka.
    Nový trenér Minnesoty John Torchetti vyhlíží druhou výhru.

06:15
    Wild vyhodili puk z pravé strany obranného pásma na zakázané uvolnění.

06:35
    Mikko Koivu odvedl u pravé tyče své brány skvělou práci a nepustil jednoho z domácích hokejistů do zakončení.

07:12
    Wild se dostali v pravém kruhu pro vhazování ke střele, ta ale zamířila pouze do náruče Jonase Hillera, který si po delší době opět osahal puk.

07:29
    Jonas Hiller vyjel za svou bránu, aby zastavil nahození Wild.

07:48
    Wild před útočnou modrou čárou pouze protečovali puk za bránu Calgary a odjeli rychle střídat.

08:18
    Oběma týmům se nyní nedaří kombinovat a nemohou se usadit v útočném pásmu, natož dostat k nějaké střele.

08:48
    Minnesota opět protečovala puk do obranného pásma Calgary, kde nebyl žádný z jejích hokejistů.

09:21
    Sean Monahan se ocitl na pravém křídle v ofsajdu a hra byla vykázána do středního pásma.

09:33
    Puk se od Dougieho Hamiltona odrazil na střídačku Minnesoty a hra byla přerušena.

10:01
    Johnny Gaudreau:

Johnny Gaudreau během posledních sedmi domácích zápasů zaznamenal deset kanadských bodů za čtyři góly a šest asistencí.

10:05
    Deryk Engelland předvedl v rohu obranného pásma tvrdý hit a tvrdě přišpendlil k mantinelu Mikaela Granlunda.

10:13
    Wild se po zakázaném uvolnění vrátili zpět do útočného pásma a vypálili z pravého kruhu pro vhazování, jejich střela ale našla pouze připraveného Jonase Hillera.

10:22
    Minnesota právě vstřelila branku!
    ERIK HAULA střílí krásný gól a posílá Minnesotu do vedení 1:0!! Jason Pominville přihrávkou zpoza brány našel mezi kruhy pro vhazování najíždějícího Erika Haulu, který krásnou střelou zápěstím vymetl přesně pravý horní roh. Asistence: Jason Pominville, Nino Niederreiter.
    10:22 Erik HAULA - 0:1

10:34
    Wild se vydali na pravém křídle do dalšího útoku, ten ale zastavilo postavení mimo hru.

11:08
    Calgary po jedenácti minutách prohrává s Wild na domácím ledě 1:0 a nyní jeho hráči vyhodili puk na zakázané uvolnění.

11:26
    Flames sice vstoupili do zápasu aktivněji, nyní jsou to ale hráči Minnesoty, kteří tahají za delší konec lana.

11:48
    Calgary se opět osvobodilo pouze za cenu zakázaného uvolnění.

12:10
    Jiří Hudler zavezl puk na levém křídle do útočného pásma a pod tlakem dokázal přihrát před bránu, Sean Monahan ale jeho přihrávku zpracovat nedokázal.

12:28
    Flames se u pravé tyče dostali do zakončení, Devan Dubnyk ale ucpal prostor u své levé tyče a levým betonem puk vyrazil do rohu ledové plochy.

13:27
    Deryk Engelland na pravém křídle v blízkosti modré čáry napřáhl ke tvrdé střele, kterou jeden z jeho spoluhráčů tečoval před bránou nad horní tyč a mimo.

14:19
    Jeden z hokejistů Flames zahrál v útočném pásmu vysokou holí a po doteku Johnnyho Gaudreau s kotoučem byla hra přerušena. Následuje krátká reklamní přestávka.

14:40
    Ryan Suter vyvezl puk ze zóny Minnesoty a ze středního pásma ho nahodil do útočného pásma.

14:59
    Wild se vzápětí dostali ke střele, ta ovšem zamířila mimo.

15:22
    Calgary otočilo hru, jenže se v útočném pásmu příliš dlouho neohřálo.

15:49
    Dougie Hamilton si na levém křídle v blízkosti modré čáry nápřahem řekl o přihrávku a poté napřáhl k prudké střele s příklepem, která mířila těsně nad ledem po teči Michaela Frolíka mezi betony Devana Dubnyka, ten ale zavřel vrata a připsal si skvělý zákrok!

16:28
    Minnesota se u levé tyče dostala do zakončení a Jonas Hiller s problémy vyrazil zřejmě tečovanou střelu mimo tři tyče. Puk mu v náručí skákal jako horký brambor, situaci však ustál!

17:40
    Jiří Hudler udělal na levém křídle útočného pásma pěkný oblouk směrem k modré čáře, poté ale nedokázal přesně přihrát.

18:01
    Zach Parise (MIN) dostal menší trest, 2 minuty podržení.

18:19
    Johnny Gaudreau mohl potvrdit skvělou formu v domácím prostředí, když se před bránou dostal do zakončení, jeho střela bekhendem ale zamířila vedle levé tyče!

18:51
    Wild se podařilo vyhodit puk na chvíli do středního pásma.

19:00
    Do konce první třetiny zbývá odehrát jedna minuta.

19:34
    JASON ZUCKER skóruje v oslabení a v závěru první třetiny uštědřuje Calgary pořádnou facku!! Jason Zucker si na levém křídle útočného pásma těsně za modrou čárou obhodil puk kolem jednoho z hráčů Flames a poté ho nádhernou střelou z levého kruhu pro vhazování poslal o horní tyč do sítě. Asistence: Nate Prosser.
    19:34 Jason ZUCKER - 0:2

20:00
    Erik Haula nabral na levém křídle rychlost a po objetí brány se snažil u pravé tyče puk zasunout do brány, i kdyby se mu to ale podařilo, tak by gól nebyl uznán, protože čas vymezený pro první třetinu vypršel.

20:00

Český útočník Jiří Hudler mohl v první minutě utkání poslat domácí Calgary do vedení, jenže našel pouze připraveného Devana Dubnyka a poté úřadovali hráči hostující Minnesoty. Wild po vlažném vstupu začali lépe bruslit a výsledkem toho byl krásný gól, který vstřelil v jedenácté minutě Erik Haula. Calgary mohlo v závěru úvodní dvacetiminutovky odpovědět na vedení Minnesoty po vyloučení Zacha Pariseho v přesilové hře, jenže během ní naopak podruhé inkasovalo, když se parádní střelou prosadil Jason Zucker. Skóre po první třetině. Calgary Flames 0 Minnesota Wild 2.
    Statistiky po skončení první třetiny, která vyzněla pro Wild.

Druhá třetina začne přibližně v 5:05.

20:01

20:27
    Sean Monahan na pravém křídle vypálil z ostrého úhlu a Devan Dubnyk si na začátku druhé třetiny připsal první dobrý zákrok.

21:05
    Michael Frolík spěchal do pravého rohu útočného pásma pro puk, jenže v něm vzápětí podklouzl a Wild mohli v klidu rozehrát.

21:36
    Cargary vstoupilo do druhé třetiny ve vysokém tempu, zatím ale na jeho počtu vstřelených gólů stále svítí nula.

22:00
    Mike Reilly se dostal před bránou ke střele bekhendem, Jonas Hiller byl ale pozorný a jeho pokus vyrazil u své levé tyče levým betonem mimo!

22:08
    Matt Stajan (CGY) dostal menší trest, 2 minuty podražení.

22:27
    Mark Giordano zachytil na levé straně obranného pásma puk a poté ho vyhodil k bráně Minnesoty.

22:58
    Jonas Hiller sice s problémy nakonec ale u své pravé tyče dokázal puk nadvakrát zastavit.

22:58
    Michael Frolík (CGY) dostal menší trest, 2 minuty vysoká hůl.

23:09
    RYAN SUTER využívá přesilovou hru 5 na 3 a Minnesota vede na ledě Calgary už 3:0!! Ryan Suter z vrcholu prostoru mezi kruhy pro vhazování napřáhl ke střele, která se od brusle klečícího Johnnyho Gaudreaua odrazila do levé tyče a od ní poté do brány. Asistence: Zach Parise, Mikael Granlund.
    23:09 Ryan SUTER - 0:3

24:01
    Minnesota u levé tyče Calgary vytvořila obrovský závar, nadvakrát nebo třikrát ale nedokázali její hráči počtvrté překonat Jonase Hillera, který má dnes plné ruce práce!

24:38
    Markus Granlund (CGY) dostal menší trest, 2 minuty zdržování hry – vyhození puku přes ochranné sklo.

25:44
    Flames se podařilo po delším zámku vyhodit puk a Wild pro něj spěchají ke své bráně.

26:20
    Nino Niederreiter na pravém křídle napřáhl z ostrého úhlu ke střele, která mířila mezi betony Jonase Hillera, ten ale včas zaklekl a připsal si úspěšný zákrok.

26:25
    Calgary vyhrálo vhazování v obranném pásmu a vyhodilo puk k bráně Minnesoty.

26:49
    Michael Frolík se dostal na levém křídle ke dvěma střelám, z nichž první byla zablokována a ta druhá našla připraveného Devana Dubnyka. Po přerušení hry následuje krátká přestávka.

27:29
    Calgary vyrazilo po ubráněném oslabení do přečíslení dva na jednoho, které vzápětí zastavila na pravém křídle nepřesná přihrávka.

28:19
    Sam Bennett napadal rozehrávku Minnesoty, její hráči ale zvládli ve své zóně rozehrát.

28:49
    Wild pouze protečovali puk do útočného pásma a odjeli rychle střídat.

29:13
    Nino Niederreiter se snažil mezi kruhy pro vhazování dostat ke střele, jenže ztratil kontrolu nad pukem.

29:33
    Erik Haula vypálil na levém křídle od mantinelu a jeho následnou prudkou střelu zápěstím našel ve své náruči připravený Jonas Hiller, který dnes neprožívá příliš dobré utkání.

29:57
    Flames se dostali na pravém křídle ke střele, jejich pokus z ostrého úhlu byl ale zablokován.

30:23
    Calgary zatím podává nemastný a neslaný výkon, o Minnesotě platí pravý opak.

30:52
    Wild dobře brání, nepouští Calgary do šancí a navíc už dokázali vstřelit tři góly.

31:28
    Calgary právě vstřelilo branku!
    DERYK ENGELLAND střílí gól a snižuje na 1:3 z pohledu domácího Calgary!! Deryk Engelland se v levém kruhu pro vhazování po přihrávce Jiřího Hudlera přeš šířku útočného pásma pomazlil s pukem a poté krásnou střelou zápěstím vymetl bližší levý horní roh brány, když zamířil přesně nad pravé rameno bezmocného Devana Dubnyka. Asistence: Jiří Hudler, TJ Brodie.
    31:28 Deryk ENGELLAND - 1:3

32:07
    Calgary se podařilo snížit, vzápětí ale jeho hokejisté vyhodili puk na zakázané uvolnění a hra se vrátila před Jonase Hillera.

33:00
    Calgary si během třinácti sekund vytvořilo dvě velké brankové příležitosti, když jeho hokejisté nebezpečně vypálili z pravého křídla a poté z mezikruží, ani jedna střela ale na překonání Devana Dubnyka nestačila!

33:33
    Hra byla přerušena a po krátké reklamní přestávce si Calgary zahraje přesilovou hru.

33:33
    Erik Haula (MIN) dostal menší trest, 2 minuty hákování.

33:55
    Ryan Suter na levé křídle v blízkosti modré čáry napřáhl v oslabení ke střele, kterou Jonas Hiller pravým betonem vyrazil mimo.

34:34
    Jiří Hudler v pravém kruhu pro vhazování napřáhl k prudké střele, kterou Devan Dubnyk vyrazil mimo.

34:47
    Wild vzápětí získali puk a vyhodili ho za bránu Calgary.

35:34
    Flames se během pár sekund dostali ke třem střelám, ani jedna z nich ale na bránu nezamířila a vyloučený Erik Haula je zpět na ledě.

36:17
    Střely:

Calgary Flames 19 Minnesota Wild 19

36:38
    DAVID JONES se prosazuje s obrovskou dávkou štěstí a Calgary krátce před koncem druhé třetiny prohrává pouze o gól!! David Jones mezi kruhy pro vhazování napřáhl ke střele, která mířila do ochranné sítě, jenže od helmy Matta Dumby se puk odrazil do levého horního rohu brány. Kuriózní gól, ale i takový samozřejmě platí a může být velmi cenný. Asistence: Matt Stajan, Micheal Ferland.
    36:38 David JONES - 2:3

37:57
    Erik Haula na pravém křídle vystřelil a jeho střela letící těsně nad ledem zamířila vedle bližší pravé tyče.

38:16
    JASON POMINVILLE střílí sedmý gól v letošní sezóně NHL a odpovídá rychle na druhý gól Calgary!! Erik Haula mohl u pravé tyče pálit, bekhendem ale posunul puk na Jasona Pominvilla, který ho z blízkosti poslal do prázdné brány. Asistence: Erik Haula, Nino Niederreiter.
    38:16 Jason POMINVILLE - 2:4

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát jedna minuta.

39:16
    Jiří Hudler předvedl mezi kruhy pro vhazování skvělou teč, po které ve Scotiabank Saddledome zazvonila pravá tyč, od které se puk odrazil zpět do hry!

39:37
    Minnesota vyhodila puk na zakázané uvolnění a hlavní trenér John Torchetti si vyžádal oddechový čas.

39:45
    Minnesota vyhodila puk na další zakázané uvolnění a hra se vrátí zpět před Devana Dubnyka.

39:50
    Wild pořádně natahují závěr druhé třetiny a potřetí během pár sekund vyhazují puk na další zakázané uvolnění.

39:56
    Mark Giordano nahodil puk od modré čáry směrem na bránu, jeho nahození ale na Devana Dubnyka neprošlo a bylo zablokováno.

40:00
    Nate Prosser (MIN) dostal menší trest, 2 minuty vysoká hůl.

40:00

Minnesota si v úvodu druhé třetiny zahrála přesilovou hru 5 na 3, kterou dokázal využít Ryan Suter. Wild rázem vedli o tři góly, jenže Calgary poté zabralo a dvěma góly se během šesti minut ve druhé polovině prostřední části vrátilo zpět do zápasu, když se prosadili Deryk Engelland a David Jones. Vypadalo to, že Flames budou vstupovat do závěrečné části s jednobrankovým mankem, jenže na gól Davida Jonese bleskově odpověděl Jason Pominville. Skóre po 40 minutách. Calgary Flames 2 Minnesota Wild 4.
    Špatná první třetina zatím stojí domácí Calgary dobrý výsledek. Druhá třetina skončila 2:2, jenže ta první 0:2.

Třetí třetina začne přibližně v 6:00.

40:01

40:45
    V závěru druhé třetiny byl vyloučen Nate Prosser a Calgary má v úvodu třetí části ideální možnost vrátit se zpět do zápasu.

40:56
    Jonas Hiller vyjel za svou bránu, aby zastavil vyhození Wild.

41:38
    Joe Colborne se u pravé tyče ocitl v obrovské šanci a mohl uklízet puk do prázdné brány, jenže orazítkoval horní tyč! Devana Dubnyka podruhé v zápase zachránila branková konstrukce.

42:01
    Vyloučený Nate Prosser je zpět na ledě a Wild hrají v plném počtu.

42:58
    Sean Monahan vypálil z levého křídla, Devana Dubnyka ale nepřekonal.

43:25
    Oba si v dnešním zápase zahrály tři přesilové hry, zatím jsme ale byli svědky pouze jednoho gólu v početní převaze, který vstřelila Minnesota.

43:39
    Ryan Suter (MIN) dostal menší trest, 2 minuty vysoká hůl.

43:51
    Dougie Hamilton vypálil od modré čáry bez přípravy a jeho tvrdá rána s příklepem zamířila vedle levé tyče brány Wild.

44:30
    Jiří Hudler vypálil z pravého kruhu pro vhazování, jeho střelu ale bez větších potíží vyrazil Devan Dubnyk.

45:02
    Calgary nahodilo puk na bránu Minnesoty a Devan Dubnyk ho ukryl v lapačce.

45:41
    Vyloučený Ryan Suter je zpět na ledě a Wild hrají v plném počtu.

46:03
    Matt Stajan nebezpečně vypálil z levého kruhu pro vhazování a jeho střela mířila přesně do levého horního rohu brány, jenže Devan Dubnyk vytáhl famózní zákrok a pravým ramenem puk vyrazil do ochranné sítě!

46:11
    Johnny Gaudreau nejprve naznačil v levém kruhu pro vhazování střelu a jeho následný pokus byl zablokován.

46:16
    Wild vyhodili puk z obranného pásma příliš silně a proti hostům bylo odpískáno zakázané uvolnění.

46:31
    Flames se dostali v blízkosti levé tyče Devana Dubnyka ke střele, puk se ale od jednoho z hráčů odrazil do ochranné sítě.

47:12
    Mark Giordano vypálil na modré čáře a jeho následná střela zamířila vedle levého horního rohu brány.

47:38
    Jason Zucker se ocital u levé tyče ve slibné šanci, skvěle k němu ale přistoupil Mark Giordano a o puk ho připravil.

48:25
    Flames nahodili puk za bránu Devana Dubnyka a odjeli střídat.

48:55
    Vzápětí Calgary znovu nahodilo puk za bránu Minnesoty a jeho hráči odjeli opět rychle střídat.

49:25
    Calgary teď hodně zkrátilo střídání jednotlivých formací.

49:48
    Puk skončil po dalším nahození Calgary v ochranné síti a hra byla přerušena.

50:16
    Mark Giordano:

Mark Giordano během posledních 24 zápasů zaznamenal 23 kanadských bodů. Fantastická bilance kapitána Flames.

50:48
    Jonas Hiller u své levé tyče zastavil nahození Wild z ostrého úhlu a po přerušení hry přichází na řadu krátká reklamní přestávka.

51:01
    Jonas Hiller vyjel za svou bránu, aby zastavil nahození Wild a podél mantinelu rozehrál.

51:31
    Sam Bennett se ocitl v blízkosti levé tyče ve slibné střelecké pozici a snažil se zamířit do bližšího levého horního rohu, jeho střela se ale od horní tyče odrazila do ochranné sítě!

51:55
    Calgary dnes orazítkovalo třikrát tyč a není mu zkrátka přáno.

52:20
    Kdyby dvě střely místo na tyči skončily v síti, mohl být už stav utkání vyrovnaný.

52:50
    To je neuvěřitelné! Dougie Hamilton se na pravém křídle ocitl ve slibné šanci a mohl puk uklízet do prázdné brány, jenže Devan Dubnyk předvedl úžasný tygří skok a od jeho těla se puk odrazil do levé tyče.

53:09
    Dougie Hamilton nemohl uvěřit, že jeho střela neskočila gólem, a rukavicemi si schovával obličej.

53:54
    Jason Pominville (MIN) dostal menší trest, 2 minuty hákování.

55:00
    Wild se podařilo vyhodit puk a Jonas Hiller se vydal za svou bránu, aby zastavil vyhození Minnesoty.

55:08
    Calgary se vydalo na levém křídle rychle na steč, jeho útočné snažení ale zastavilo postavení mimo hru.

55:23
    Pokud Flames tuhle přesilovou hru nevyužijí, tak už to s nimi bude vypadat hodně špatně.

55:49
    MIKAEL BACKLUND využívá přesilovou hru a Calgary se podruhé v zápase dostává na dostřel jedné branky!! TJ Brodie se dostal u levé tyče ke střele, kterou Devan Dubnyk vytěsnil mimo, jenže na vzdálenější pravé tyči se dostal k puku Mikael Backlund a poslal ho do prázdné brány. Asistence: TJ Brodie, Sam Bennett.
    55:49 Mikael BACKLUND - 3:4

56:35
    Minnesota mohla rychle odpovědět, střelu Nino Niederreitera z pravého křídla ale zastavila tyč! Scotiabank Saddledome dnes připomíná zvonkohru.

58:00
    Do konce zápasu zbývají odehrát přesně dvě minuty.

58:23
    Jonas Hiller už je na střídačce a Calgary to zkouší v šesti hráčích v poli!

58:47
    Justin Fontaine mohl poslat puk na pravém křídle z modré čáry do prázdné brány, jeho střela po ledě ale zamířila mimo.

58:51
    Markus Granlund vytáhl skvělý zákrok a rukavicí puk vyrazil do ochranné sítě!

58:51
    Calgary si vyžádalo oddechový čas.

59:04
    Jonas Hiller naskočil na střídačku a Calgary opět v šesti!

59:17
    CHARLIE COYLE posílá puk do prázdné brány a pečetí vítězství druhé vítězství Minnesoty v řadě!! Charlie Coyle se dostal na pravém křídle k puku a ze středního pásma ho střelou po ledě poslal do prázdné brány. Asistence: Zach Parise, Mikko Koivu.
    59:17 Charlie COYLE - 3:5

59:58
    Do konce zápasu zbývají odehrát dvě sekundy a už se v něm nic nestane.

Calgary šest minut před koncem zápasu dokázalo konečně využít přesilovou hru, když se z dorážky prosadil u pravé tyče střelou do prázdné brány Mikael Backlund a vykřesal pro Calgary naději, ta ale zhasla 43 sekund před koncem, kdy při hře Flames bez brankáře skóroval do prázdné brány Charlie Coyle a zpečetil druhé vítězství Minnesoty v řadě. Wild naposledy vyhráli dva zápasy po sobě mezi 29. prosincem a 1. lednem a změna hlavního trenéra do týmu vnesla nový a velice dobrý impuls. Konečný výsledek. Calgary Flames 3 Minnesota Wild 5.
    Wild dobyly Kanadu. Po Vancouveru si vyšlápli na Calgary!

Jiří Hudler (CGY) 0+0, 2 střely, čas na ledě 21:19
    Michael Frolík (CGY) 0+0, 3 střely, čas na ledě 12:02 (06:52:15)

Tomáš Reiner

Góly a asistencie: 32. Engelland (Hudler, Brodie), 37. Jones (Stajan, Ferland), 56. Backlund (Brodie, Bennett) – 11. Haula (Pominville, Niederreiter), 20. Zucker (Prosser), 24. Suter (Parise, Granlund), 39. Pominville (Haula, Niederreiter), 60. Coyle (Parise, Koivu)

Rozhodca: Kyle Rehman, Kevin Pollock – Darren Gibbs, Brandon Gawryletz