Boston – Buffalo 2:1 (po pr.) | Ottawa – Toronto 6:1 (kon.) | Florida – Pittsburgh 2:3 (po pr.)
St. Louis – Minnesota 4:1 (kon.) | Nashville – San Jose 6:2 (kon.) | Dallas – Chicago 1:5 (kon.)
Colorado – Winnipeg 2:4 (kon.) | Vancouver – Calgary 1:4 (kon.) | Washington – Philadelphia 3:2 (kon.)
Montreal – Carolina 2:1 (1:0 po s.n.) | NY Islanders – Edmonton 8:1 (kon.)

2. Cam Ward (CAR) 33 zák., 1 gól, 97,1%
    3. Sven Andrighetto (MTL) 0+0, rozhod. náj. (23:23:56)

Československá stopa v utkání:
    Tomáš Plekanec (MTL) 0+0,1 střela, čas na ledě 17:22
    Tomáš Fleischmann (MTL) 0+0,2 střely, čas na ledě 17:25
    Andrej Nestrašil (CAR) 0+0, 0 střel, čas na ledě 16:47
    Michal Jordán (CAR) 0+0, 1 střela, čas na ledě 13:48

Domácí tým vyhrává 2:1 nad Carolinou po samostatných nájezdech.

ANDRIGHETTO - 2:1sn

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Montreal Canadiens.

Samostatné nájezdy začínají.

Základní hrací doba ani prodloužení nerozhodlo, a tak uvidíme nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:33
    Plekanec střleou zápěstím trefil střed branky, kde byl brankář.

64:16
    Subban v dobré střelecké pozici branku trefit nedokázal.

64:00
    Probíhá poslední minuta prodloužení.

63:42
    Galchenyuk zablokoval střelu Lindholma.

63:00
    Tomáš Plekanec to zkoušel individální akcí, ale obránce obehrát nedokázal.

62:26
    Hanifin zblokoval střelu Maxe Pacciorettyho.

61:37
    Eller ani Gallagher branku hostujícího týmu nedokázali trefit. Obrovské šance domácích zůstaly nevyužity.

60:54
    Eric Staal mohl přihrávat, ale rozhodl se pro střelu, ta byla nepřesná.

60:01

60:00

59:50
    Pravděpodobně poslední šanci základní hrací doby měli hosté, Eric Staal ale branku netrefil.

59:00
    Poslední minuta hry v této třetině.

58:40
    Scrivens musel zasahovat proti ojedinělé šanci hostujícího týmu. Domácí brankář si poradil se střelou i dorážkou.

58:12
    Domácí se snaží rozhodnout, proti je dobře hrající defenziva Caroliny.

58:01
    Časomíra ze třetí třetiny ukrojila další minutu.

57:01
    Probíhají poslední tři minuty hry třetí třetiny.

56:50
    Staal si na druhé straně vytvořil velkou šanci, a ta však zůstala nevyužila.

56:25
    Canadiens mají nad Hurricanes převahu, ale nedaří se jim vstřelit rozhodující branku.

56:09

55:32
    Galchenyuk byl vstřelení branky velmi blízko, nedokázal trefit odkrytou část svatyně.

54:59
    Subban si srovnal kotouč na holi a pokusil se o střelu, ta se mu sice povedla, ale trefil prvního hráče před sebou. Následně hosté vyhazují.

54:09
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Staal E. – 2 min., nedovolené bránění).

53:41
    Carolina se dostala do postavení mimo hru, buly ve středním pásmu.

52:52
    Mitchell se dostal do brejku, který nedokázal využít. Protiakci okamžitě vedl Nestrašil.

52:24
    Nyní hráli hosté poměrně dlouhou dobu v útočném pásmu, ale nepodařilo se jim vystřelit přesně.

51:30
    Tomáš Fleischmann hlídkoval před brankou, kam směřoval kotouč od jeho spoluhráče. Český hráč nedokázal tečovat přesně.

50:54
    Brian Flynn našel hruď domácího brankáře, který kotouč v pohodě kryje.

50:21
    Komerční přestávka.

50:14
    Icing Caroliny, buly před její brankou.

50:01
    Max Pacioretty se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale tváří v tvář brankáře překonat nedokázal.

49:44
    Postavení mimo hru, kterého se dopustil hostující celek.

49:05
    Bell Centre žene domácí hokejisty ke vstřelení další branky, ale defenziva Caroliny dnes funguje poměrně dobře a Canadiens nedává mnoho prostoru pro zakončení.

48:40
    Momentálně má převahu domácí tým, jeho herní pohodu se mu nedaří vyjádřit gólově.

48:09
    Krátce před polovinou třetí třetiny následuje komerční přestávka.

47:47
    Montreal se i díky podpoře diváků dostává poměrně snadno do útočného pásma, ale poněkud zapomíná na defenzivu.

46:10
    Tomáš Fleischmann se pokoušel dobruslit kotouč, který směřoval za branku Caroliny. Rychlostní souboj prohrál, a tak hrají hosté.

45:35
    Jordán našel Hanifina, který projel za brankou domácích a pokusil se o rychlé zasunutí puku za bližší tyč. To se mu nepovedlo.

45:00
    Pět minut z třetí třetiny je pryč. Že bychom se při sledování zápasu nudili, to se napsat opravdu nedá. Šance střídá šanci. Brankáři musí být pozorní.

44:14
    Gallagher obkroužil branku a pokusil s o rychlou střelu, zakončení si s přesností netykalo.

43:40
    Andrej Nestrašil se uvolnil v oblasti kruhů pro střelu, s jeho pokusem si brankář Canadiens poradil.

43:06
    Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje.

42:30
    Pacioretty sebral puk a pokusil se o rychlou střelu. Projektil vyslaný z jeho hole branku jen o malý kousek minul.

41:40
    Flynn hrál aktivně v útočném pásmu a i díky tomu domácí kotouč vybojovali. Ke střele se ale už nedostali. Přihrávka na volného hráče postrádala přesnost.

41:24
    Rask tečoval kotouč do ochranné sítě nad brankou Montrealu. Buly před brankou Montrealu.

41:05
    Max Pacioretty byl v zakončení tísněn, rozhodl se pro střelu zápěstím, ale brankáře Warda nepřekonal.

40:20
    Montreal pokračuje v aktivní hře, první jeho formace se snažila v útočném pásmu vytvořil rozruch, to se ale nepodařilo.

40:01

Ve druhé třetině se domácím podařilo vyrovnat, prosadil se Pacioretty .

40:00

39:30
    Carolina se snaží ještě o jeden vážnější útok, ale Montreal dobře hraje ve středním pásmu.

39:01
    Hlasatel ohlásil poslední minutu hry. Puk mají domácí za svou brankou pod kontrolou.

38:33
    Montreal nyní prodloužil puk do útočného pásma, zakázané uvolnění se tak nepíská.

38:01
    Probíhají poslední dvě minuty hry v této třetině.

37:13
    Následuje komerční přestávka v době, kdy do konce periody zbývají necelé tři minuty.

36:50
    Galchenyuk s Gallagherem nedokázali rychlou akci dotáhnout do úspěšného konce. Následně neuspěl ani Tomáš Plekanec, který kotouč netrefil podle představ,

35:36
    Michal Jordán posílá Carolinu do vedení v počtu střel – 22:21 pro Hurricanes.

35:21
    Druhá třetina se dostává do své finální fáze.

35:11

34:20
    Elitní přesilovková formace Montrealu se dostala do útočného pásma, sevřela Carolinu před brankou. Hosté se s velkým štěstím tomuto útoku dokázali ubránit. Nakonec se zmocnili kotouče, a tak mohou vyhodit, což se daří.

33:35
    Markov ani Gallagher své šance nedokázali využít.

33:11
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Faulk – 2 min., podražení). Tomáš Fleischman se do brejku nedostal, anžto byl faulován.

32:43
    Sledujeme rychlý hokej. Oba týmy se snaží hrát aktivně směrem do útoku.

32:05
    Skinner se dostal do další zajímavé střelecké pozice, brankář Scrivens byl pozorný a dokázal zasáhnout.

31:40
    Carolina pomalu ale jistě snižuje střeleckou převahu domácího celku.

31:06
    Další zblokovaná střela, nyní se Petry položil do rány Jacoba Slavina.

30:20
    Lars Eller velmi dobře obranným zákrokem zneškodnil šanci Noaha Hanifina.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny i utkání. Stále platí vyrovnaný stav. Nejprve se prosadil Skinner, poté vyrovnal Pacioretty.

29:02
    Carolina se ve středním pásmu zmocnila kotouče, a tak se mohla dostat do šance, kterou vedl Hainsey.

28:35
    Devante Smith-Pelly neprostřelil brankáře Warda. Následuje komerční přestávka.
    28:11 Max PACIORETTY - 1:1

28:11
    Montreal právě vstřelil branku!
    Šmankote, to byla skvělá rána. MAX PACCIORETY se trefuje z mezikruží střelou zápěstím do horní části branky. Asistence: Andrej Markov, P.K. Subban.

27:43
    Hurricanes se nemohou dostat do tempa, nyní se musí bránit.

27:06

26:20
    Tomáš Fleischmann v oslabení vybojoval kotouč na obranné modré a zavezl ho do pásma. Získal tak cenné vteřinky.

25:40
    Montreal hraje v oslabení velmi dobře. Naopak Carolině se příliš nedaří.

25:10
    Carolina přišla o pásmo, musí se vrátit do obranného pásma a znovu založit akci.

25:06
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Weise – 2 min., vysoká hůl).

24:59
    David Desharnais stál na konci pohledné akce, která nekončí gólem.

24:00
    Čtyři minuty druhé části jsou pryč. Montreal pokračuje ve střelecké převaze, nyní vede 16:12. Jen na skóre prohrává.

23:34
    Kotouč po střele Andrighetta končí mimo hrací plochu, bude se vhazovat ve středním pásmu.

22:30
    Petry a jeho dobrá rána zápěstím končí v náruči brankáře.

22:10
    Dale Weise střelou zápěstím nedokázal prostřelit brankáře Warda, který utěsnil mezírku mezi betony.

21:16
    Carolina začala druhou třetinu aktivně, domácí se musí bránit.

20:44
    Joakim Nordström se dostal do zajímavé střelecké pozice mezi kruhy, ale branku trefit nedokázal.

20:13
    Nordström zblokoval střelu Jeffa Petryho.

20:01

První třetina přinesla jednu branku. Střelecky aktivnější je Montreal, který prohrává, 14:12.

20:00

19:49
    Střelecky je zápas vyrovnaný, oba týmy vystřelili dvanáctkrát.

19:30
    Buly před brankou Warda. Nyní se hra poněkud kouskuje.

18:49
    Hraje se v poměrně velkém tempu.

18:01
    Probíhají poslední dvě minuty úvodního dějství.

17:26
    Brian Flynn střelou zápěstím protáhl brankáře Cama Warda.

17:01
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.

16:10
    Hra se odehrává ve středním pásmu. Ani jeden tým se nedostává do šancí.

15:50
    Dale Weise sestřelil Lilese.

15:01
    První třetina se blíží do finální fáze. Hosté střelecky aktivnější a vedou o jednu branku.

14:31

13:39
    Carolina nyní měla mnoho šancí, ale nedokázala je proměnit.Velkou roli v tom hrálo také to, že hostům kotouč často odskakoval od hole. Naopak při domácích stálo štěstí.

13:22
    Elias Lindholm dostal namazáno před prázdnou branku, ale trefil štangli.

12:54
    Lindholm vyhrál buly nad Tomášem Plekancem. Ještě před tím se dostal John-Michael Liles to zajímavé střelecké pozice, ale neproměnil.

12:20
    Montreal vyhazuje přes všechny čáry. Carolina musí znovu od své branky zakládat akci.

12:11
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Petry – 2 min., držení hole).

11:05
    Brendan Gallagher dobrou střelou a zejména tečí nedokázal skórovat.

11:00
    Andrej Nestrašil se pokoušel dlouhou přihrávkou vysunout útočníka do šance, ale pas byl zastavený.

10:34
    Sledujeme zápas, který nabídl jednu branku a sudí zatím nevylučovali.

10:34
    Carolina je nyní znovu aktivnějším týmem. Ofenzivní snahu přerušuje komerční přestávka.

10:02
    Znovu Mark Barberio se dostal k puku mezi kruhy a vystřelil dobře na branku. Gólman ale viděl a dokázal zasáhnout.

09:00
    Devět minut z první třetiny je pryč, viděli jsme celkem deset střel, každý tým vystřelil pětkrát. A hosté vedou 1:0.

08:15
    Mark Barberio si našel dobrou střeleckou pozici, proháčkoval se ke střele a brankář soupeře měl co dělat, aby zastavil kotouč.

07:30
    Sledujeme rychlý hokej, optickou převahu mají hráči Caroliny. Ti vedou na střely na branku 5:2.

07:16
    Scrivens nyní výtečně zasáhl lapačkou proti střele Jemelina. Diváci jeho zákrok ocenili aplauzem.

06:46
    Ward nyní musel zasahovat proti střele Galchenyuka. Dokázal si s ní poradit.

06:21

06:21
    Až nyní se domácí dostali do útočného pásma stabilněji, Max Pacioretty byl prvním hráčem, který ohrozil branku hostující týmu.

04:35
    Hosté vystřelili na branku hned čtyřikrát. Domácí ani jednou.

03:58
    Lindholm dostal přihrávku mezi kruhy, ale nedokázal puk přesně trefit.

03:40
    Domácí se nyní brání, hosté jsou po vstřelené brance aktivnější,Canadiens nyní hájí obrannou modrou.
    02:27 Jeff SKINNER - 0:1

02:27
    Carolina právě vstřelila branku!
    Hosté se dostali do útočného pásma, Jordan Staal nahazoval kotouč na branku a JEFF SKINNER dokázal puk tečovat mimo dosah brankáře. Asistence: Jordan Staal.

01:58
    Od úvodního buly se hraje v rychlém tempu.

01:39
    Buly Mitchell vyhrál buly nad Victorem Raskem.

01:38
    Střela Jeffa Skinnera zápěstím dokázal brankář Scrivens zneškodnit. Jednalo se o střelu z křídla, gólman měl čistý výhled.

01:02
    Plekancova akce je přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu na polovině hostů.

00:01

Oba hráči jsou na ledové ploše.

Utkání začne o něco později.

Montreal Canadiens: Condon (Scrivens) – Subban, Markov, Petry, Emelin, Gilbert, Barberio – Weise, Desharnias, Pacioretty – Gallagher, Plekanec, Galchenyuk – Andrighetto, Eller, Fleischmann – Smith-Pelly, Mitchell, Flynn

Carolina Hurricanes: Ward (Läck) – Faulk, Hainsey, Slavin, Liles, Jordán, Hanifin – Lindholm, Staal E., Versteeg – Nordström, Staal J., Nestrašil – Di Giuseppe, Rask, Skinner – Nash, McClement, Gerbe.

Vzájemná utkání

Dnešní soupeři se spolu v letošní sezóně střetli pouze jedinkrát. V prosinci loňského roku zvítězila Carolina na svém ledě díky fantastickému výkonu Jeffa Skinnera 3:2!
    V utkání s Edmontonem zářil Tomáš Plekanec. Bod si připsal také Tomáš Fleischmann!

Tomáš Plekanec dotáhl Canadiens de Montréal k výhře čtyřmi body! (y) Jaromír Jágr tentokrát vyšel ze zápasu bodově naprázdno...

Zveřejnil(a) NHL.cz dne 7. únor 2016

Montreal se po fantastickém vstupu do sezóny neskutečně trápí. Canadiens jsou ve Východní konferenci až na dvanáctém místě! V Atlantické divizi patří kanadskému celku páté místo a na čtvrtý Detroit ztrácí už šest bodů! V minulém utkání hostil Montreal další kanadský tým Edmonton a před vlastními fanoušky dokázal díky výhře 5:1 ukončit sérii porážek.

Poslední 3 zápasy

Montreal – Edmonton 5:1
    Montreal – Buffalo 2:4
    Philadelphia – Montreal 4:2

Nejproduktivnější hráči

P.K. Subban – 53 zápasů, 41 bodů (5+36)
    Tomáš Plekanec – 53 zápasů, 39 bodů (10+29)
    Max Pacioretty – 53 zápasů, 37 bodů (19+18)

Statistiky brankářů

Mike Condon – 35 zápasů, 2,5 gólů/zápas, 90,36%
    Ben Scrivens – 5 zápasů, 3,23 gólů/zápas, 88,73%

Carolina patří k překvapením letošní sezóny. Po několika zpackaných sezónách, kdy se topila na samotném dně tabulky, bojuje o postup do play-off. Aktuálně patří Hurikánům desátá pozice Východní konference a na osmou příčku ztrácejí pouhé dva body. Po Utkání hvězd sice Carolina nejprve padla na ledě Calgary, ale v minulém utkání na ledě Winnipegu zvítězila 5:3!

Winnipeg – Carolina 3:5
    Calgary – Carolina 4:1
    Carolina – Chicago 5:0

Justin Faulk – 53 zápasů, 34 bodů (15+19)
    Victor Rask – 51 zápasů, 31 bodů (12+19)
    Kris Versteeg – 52 zápasů, 31 bodů (10+21)

Cam Ward – 33 zápasů, 2,38 gólů/zápas, 90,53%
    Eddie Läck – 23 zápasů, 2,72 gólů/zápas, 90,12%

Dobrý večer všem příznivcům nejlepšího ledního hokeje na planetě! Kanadskoamerická NHL nabízí pravidelně zápasy s dřívějším začátkem. Jedním z nich dnes bude souboj mezi Montrealem Canadiens a Carolinou Hurricanes, kterým Vás od 20:30 provede Tomáš Kubečka.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 29. Pacioretty (Markov, Subban), rozh. náj. Andrighetto – 3. Skinner (Staal)