Sevilla – Levante 3:1 (kon.) | Valencia – Gijón 0:1 (kon.) | Las Palmas – Vigo 2:1 (kon.)
Real Madrid – Espanyol 6:0 (kon.)
Real Madrid
6:0 (4:0)
RCD Espanyol Barcelona
Nedeľa 31.01.2016, 20:30Španielska LaLiga • 22. kolo

Po výbornom výkone sa tak z výhry môže tešiť domáci Biely Balet, ten rozhodol o troch bodoch hlavne v prvom dejstve. Postupne sa v ňom presadili Benzema, Ronaldo, Rodriguez a opäť Ronaldo.

V polčase druhom domáci naďalej kontrolovali hru a pridali ešte dva presné zásahy. Hattrick skompletizoval Ronaldo a vlastný gól si tesne pred koncom zápasu vstrelil Duarte.

Real Madrid 6, Espanyol 0.

S týmto konštatovaním sa už s vami lúčim a prajem vám ešte pekný deň, Rastislav Štrauch, onlajny.eu (22:21:09)

90+2
    90. Isco (REA)

90
    Nadstavovať sa budú len posledné dve minútky, zápas sa tak bude už len dohrávať.

87
    Real Madrid dal gól!
    Potom, čo si urobil na ľavej strane priestor Jese odcentroval do pokutového územia kde hľadal jedného zo svojich spoluhráčov, tesne predtým si ale loptu tečoval do vlastnej siete DUARTE 6:0.
    87. Duarte - 6:0

85
    Silva sa snažil o center z pravej strany, ten ale zblokoval dobre hrajúci Marcelo.

84
    Žltú kartu dostáva Casemiro (Real Madrid CF).
    83. Cristiano RONALDO - 5:0

83
    Tak predsa len sa domáci hráči dočkali aj piateho presného zásahu. Autorom gólu nieje nikto iní ako CRISTIANO RONALDO, ktorý sa presadil po presnom centri Jeseho. Ronaldo tak zaknihoval hattrick a je po zápase.

82
    Skvelou individuálnov akcou sa blisol Perez, svojou spätnou prihrávkou ale nenašiel v pokutovom územi ani jedného zo svojich spoluhráčov.

80
    Desať minút dokonca zápasu. Držanie lopty v tejto fázy hry 70 % – 30 %.

79
    Potom čo inkasoval žltú kartu Gonzales sa k exekúcií priameho kopu dostal Ronaldo, ani tentokrát ale z podobnej pozícií svoj tretí gól v zápase nepridá.

77
    Žltú kartu dostáva Álvaro González (RCD Espanyol Barcelona).

76
    V príležitosti sa z ničoho nič ocitol Mamadou, ani tentokrát ale lopta neskončí v sieti, zasiahla totiž skvelá defenzíva domácich.
    75. Keylor Navas (REA), Abraham González (ESB)

75
    Striedanie v tíme Real Madrid CF: z ihriska odchádza Karim Benzema, prichádza Lucas Vázquez.

72
    Pri ďalšom zo svojich útočných ťažení bol faulovaný Isco, lopta pre Real Madrid.

71
    Dokonca dnešného jednoznačného zápasu ostáva ešte posledných dvadsať minút, uvidíme ešte nejaký gól, alebo je vedenie domácich až príliš výrazné?

70
    Striedanie v tíme Real Madrid CF: z ihriska odchádza Toni Kroos, prichádza Casemiro.
    69. Cristiano Ronaldo (REA)

69
    Exekútorom bol Ronaldo, ktorý chce zjavne dosiahnuť hattrick. Po tejto strele sa ho ale nedočká, jeho pokus totiž letí tesne mimo bránku.

68
    Ronaldo faulovaný na hranici pokutového územia, priamy kop pre Biely Balet zo sľubnej pozície.

66
    Vôbec nie zle to teraz predviedla dvojica Ronaldo – Benzema. Druhý menovaný ale po prihrávke portugalského útočníka namierol svoj pokus nad Arlauskisovu bránku.

65
    Hostia sú v dnešnom stretnutí čo sa útočnej fázy hry týka naozaj bezzubí, na pár výnimiek môže ostať Navas v úplnej pohode.

64
    Striedanie v tíme Real Madrid CF: z ihriska odchádza Luka Modrić, prichádza Jesé.
    62. Karim Benzema (REA)

63
    Výborná šanca Benzemu, ten sa dostal k hlavičke po centrovanej lopte od Ronalda, jeho zakončeniu ale chýbala razancia a tak sa skóre nemení.

62
    Po narážačke s Ronaldom sa k strele odhodlal Isco, aj tentokrát bol ale jeho ďalekonosný pokus zblokovaný.

61
    Útočný faul v podaní Carvajala, ktorý mal nohu až príliš vysoko, lopta sa tak vracia na kopačky hostí.

60
    Abraham sa dostal cez Ramosa, namiesto strely ale volil prihrávku čo sa ukázalo ako zlé riešenie.

57
    Posledné a vynútené striedanie Espanyolu, odíde Sanchez, nahradí ho Abraham Gonzales.
    56. Juan Rafael Fuentes (ESB)

56
    Ale akokeby sme to zakríkli, po nahrávke od Sancheza sa oprel do lopty Fuantes a Navas mal čo robiť aby loptu vyrazil.

55
    Po dlhom časovom úseku majú loptu hostia, vôbec však niesú nebezpeční čo je pre Navasa len a len pozitívna správa.

54
    Po centrovanej lopte Carvajala číhala v šestnástke trojica Ronaldo, Benzema a Isco. Ani jeden sa však k hlavičke nedostal pretože dobrý výskok predviedol brankár Arlauskis.

53
    Slušná šanca v ktorej sa ocitol po kombinácií s Iscom Marcelo. Druhý menovaný sa ale k strele nedostal a naviac pridal následne útočný faul.

52
    Aktuálne dianie na ihrisku je naozaj veľmi nezaujímavé, pri lopte sú stále domáci hráči, a krátkymi nahrávkami kontrolujú priebeh hry.

48
    Zblokovaná strela Ronalda, pri lopte ale napriek tomu ostávajú jeho spoluhráči.

47
    Nepresný center Marcela na nabiehajúceho Carvajala, lopta pre Espanyol.

46
    V polčasovej prestávke vidíme dvojité striedanie hostí. Odchádza Sevilla a Duarte, prichádzají Duarte Oscar s Fuentesom.

46

45
    45. Cristiano RONALDO - 4:0

45
    Nádherná individuálna akcia domáceho miláčika CRISTIANA RONALDA, ten prešiel cez trojicu protihráčov a ľavačkou svojou tvrdou strelou pridáva ďalší gól.

43
    Potom, čo sa previnil na vlastnej polovici Sylla sa ujal štandartky Kroos, jeho center ale vyráža gólman hostí do bezpečnej vzdialenosti od vlastnej bránky.

42
    Žltú kartu dostáva Mamadou Sylla a Javi Lopez (RCD Espanyol Barcelona).

42
    Ten ale domácim vôbec nevyšiel a tak si na ďalší gól v sieti Arlauskisa budeme musieť počkať.

41
    Slušná šanca domácich, najprv zblokovala defenzíva Espanyolu strelu Isca, následne sa ešte dostal k strele James, jeho strela ale zrazená na rohový kop.

38
    Sevilla s centrovanou loptou do šestnástky súpera, po jeho slušnom centri ale neohrozil bránu Navasa ani jeden z hosťujúcich hráčov

37
    Žltú kartu dostáva Papakouli Diop (RCD Espanyol Barcelona).

36
    Dokonca prvého dejstva ostáva ešte desať minút, držanie lopty v týchto momentoch 75 % oproti slabým 25 % na strane hostí.

35
    Potom čo sa ale neujal center Jamesa sa nepodarilo spätne vrátiť loptu na Benzemu ani Ronaldovi.

34
    Dobrá defenzívna práca Isca, ten okamžíte prihral smerom dopredu, Real teda s rýchlym pritiútokom.
    34. James Rodríguez (REA)

33
    Výhodu priameho kopu mali hráči Bieleho Baletu, exekútorom štandartnej situácie bol James, jeho pokus ale letí len nad bránku.

32
    Ronaldo nedovolene zastavený Perézom, rovnaký obraz hry teda budeme sledovať aj v nasledujúcich minútach.

30
    Takisto ako pred malou chvíľou sa v ofsajde ocitol na opačnej strane Sevilla, lopta sa tak vracia na kopačky domácich futbalistov.

29
    Ronaldo prichytený v ofsajdovom postavení, lopta pre Espanyol.

28
    Modrič si teraz nerozumel s autorom tretieho presného zásahu Jamesom, nasleduje teda odkop od brány.

27
    James skúšal pätičkou loptu naraziť na Carvajala, v poslednom možnom momente ale zasiahol Durte.

25
    Faulovaný jeden z hráčov hostí, po faule teda budú zahrávať priamy kop.

24
    Marcelo si vymenil loptu s Iscom, hráči Espanyolu opäť len na vlastnej polovici s jasne dannou defenzívnou taktikou.

22
    A opäť rovnaký hry, Real s loptou na kopačkách čaká na vhodný moment pre ďalšie ohrozenie súperovej bránky.

19
    Real predvádza naozaj skvelé predstavenie, tri góly v úvodných minútach sú toho jasným dôkazom, koľko ich ešte dnes v hosťujúcej sieti uvidíme?

18
    A opäť skvelá príležitosť v ktorej sa ocitol po nádhernej kombinácie Isca a Benzemu druhý menovaný francúzsky útočník. Jeho strela ale letí tesne vedľa pravej tyče bránky Arlauskisa.
    16. James Rodriguez - 3:0

16
    Za niečo viac ako pätnásť minút vedie domáci Real už trojgólovým rozdielom. Tentokrát sa tečovanou strelou presadil JAMES RODRÍGUEZ 3:0.

15
    Isco sa snažil loptu potiahnuť až do šesnástky, skvele ale zasiahol jeden z defenzívnych hráčov Espanyolu.

14
    Bleskový prechod do útoku teraz predviedol Real, na následný center Carvajala ale nenaskočil ani jeden z jeho spoluhráčov.
    12. Cristiano Ronaldo (REA)

12
    Potom čo bol v pokutovom území faulovaný portugalský útočník sa penalty ujal sám CRISTIANO RONALDO a skóruje na priebežných 2:0.

11
    Žltú kartu dostáva Hernán Pérez (RCD Espanyol Barcelona).
    11. Cristiano Ronaldo (REA), Enzo Pablo Roco (ESB)

11
    Bola nariadená penalta pre Real Madrid!

10
    Po vstrelenom góle sa hrnuli dopredu aj hostia, gólman Navas bol ale pozorný a po chvíľke nepozornosti opäť dominujú domáci futbalisti.
    8. Karim BENZEMA - 1:0

8
    Domáci sa ujímajú vedenia už v úvodnej desať minútovke, na center Jamesa Rodrigueza si totiž parádne nabehol KARIM BENZEMA a na jeho nechytateľnú hlavičku nemal hosťujúci gólman šancu reagovať.

6
    Domáci mali výhodu rohového kopu, center Modriča sa dostal nakoniec až k Iscovi ale jeho strela pravačkou letí tesne mimo svätyne Arlauskisa.

5
    Po prvý krát sa dostali na útočnú polovicu aj hráči Espanyolu, tam ale nič výrazné nevymysleli.

4
    Pekná individuálna akcia Ronalda, ten sa zmocnil lopty na hranici šestnástky ale jeho strelu vyrazil gólman hostí.
    3. Cristiano Ronaldo (REA), Karim Benzema (REA)

3
    Carvajal si na pravej strane narazil s Jamesom, prvý menovaný ale napokon vracia loptu až na vlastnú polovicu.

2
    Hráči Realu ihneď z úvodu pohrozili, na konci krátkych prihrávok, ten vypálil z ľavej strany ale jeho pokus mieri nad bránu Arlauskis.

1

Real Madrid CF: Navas – Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo – Modrić, Kroos, Isco – James Rodríguez, Benzema, Ronaldo.
    Náhradníci: Casilla – Nacho Fernández, Casemiro, Kovačić, L. Vázquez, Jesé, Danilo.

RCD Espanyol Barcelona: Bardi – Javi López, Álvaro González, Roco, R. Duarte – V. Sánchez, Diop – H. Pérez, Jordán, Sevilla – Sylla.
    Náhradníci: Pau López – Abraham González, Montañés, Cañas, Fuentes, Ciani..

Real Madrid vs. Espanyol Barcelona

Neďeľnajší večer prinesie veľmi zaujímavé meranie síl medzi domácim Realom Madrid a Espanyolom Barcelona. Jednoznačným favoritom stretnutia bude domáci Biely Balet, ktorý potrebuje zisk troch bodov ako soľ.

Posledný zápas zverencom Zidana nevyšiel a tak neexistuje ani len pomyslenie aby v tomto zápase nebodovali naplno. Hostia nemajú čo sa aktuálnej formy týka moc priaznivú bilanciu, v posledných desiatich zápasoch vyhrali len dvakrát a vo vzájomných zápasoch s Realom majú viac ako hrôzostrašnú bilanciu. Ich posledná výhra sa dátuje na 20.10.2007.

Posledné tri zápasy Real Madrid:
    Real Betis – Real Madrid 1:1 (Primera División)
    Real Madrid – Gijón 5:1 (Primera División)
    Real Madrid – La Coruña 5:0 (Primera División)

Posledné tri zápasy Espanyol:
    Espanyol – Villareal 2:2 (Primera División)
    Getafe - Espanyol 3:1 (Primera División)
    Espanyol – Barcelona 0:2 (Cola del Rey)

------------------------------------------------------------------------
    Predpokladané zostavy:
    Navas, Marcelo, Varane, Ramos, Carvajal, Modrič, Kroos, Isco, Ronaldo, Benzema, James.

Pau, Duarte, Roco, Gonzales, Corea, Abraham, Diop, Sevilla, Moreno, Perez, Sylla.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:30.

Rastislav Štrauch

Góly: 8. Benzema, 12. Ronaldo, 16. James Rodríguez, 45. Ronaldo, 83. Ronaldo, 87. Ó. Duarte (vla.)

Karty:   84. Casemiro (REA) – 11. H. Pérez (ESB), 37. Diop (ESB), 42. Sylla (ESB), 42. Javi López (ESB), 77. Álvaro González (ESB)

Držení míče: 68 % : 32 %.
    Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 7:6. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 20:20.
    Real Madrid: Navas – Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo – Modrić (64. Jesé), Kroos (70. Casemiro), Isco – James Rodríguez, Benzema (75. L. Vázquez), Ronaldo.

RCD Espanyol Barcelona: Arlauskis – Javi López, Álvaro González, Roco, R. Duarte (46. Fuentes) – V. Sánchez (57. Abraham González), Diop – H. Pérez, Jordán, Sevilla (46. Ó. Duarte) – Sylla.
    Náhradníci: Pau López – Abraham González, Montañés, Cañas, Fuentes, Ciani, Ó. Duarte.