Boston – Vancouver 2:4 (kon.) | NJ Devils – Ottawa 6:3 (kon.) | Columbus – Calgary 2:4 (kon.)
Pittsburgh – Philadelphia 4:3 (kon.) | Toronto – Carolina 0:1 (po pr.) | Tampa Bay – Chicago 2:1 (kon.)
Winnipeg – Nashville 1:4 (kon.) | Dallas – Edmonton 3:2 (kon.) | Arizona – San Jose 1:3 (kon.)
LA Kings – Minnesota 0:3 (kon.)
Los Angeles Kings
0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Minnesota Wild
cz Piatok 22.01.2016, 04:30 • Staples Center, Los Angeles • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům nejlepší hokejové soutěže na světě. V tomto zápase proti sobě nastoupí Los Angeles Kings a Minnesota Wild.

Jedná se o druhé ze tří vzájemných utkání. To první vyhrálo Los Angeles až v prodloužení, kdy rozhodl Anze Kopitar.

Minnesota se pokusí o prolomení série porážek. Předchozí noc prohrálo pátý duel v řadě. V posledním zápase prohrála s Anaheimem 1:3.

Naopak Králové budou chtít získat třetí výhru ve třech zápasech. Pomoci by k tomu mohl i kreativní Tyler Toffoli. "Daří se mu. Jediný rozdíl v jeho hře je ten, že zabral na trénincích," pravil kouč týmu. V brance pravděpodobně nastoupí Quick.
    Líbí se Vám nový design masky Enrotha?

Los Angeles Kings: Quick (Enroth) – Doughty, Muzzin, McBain, Martinez, Schenn, McNabb – Toffoli, Kopitar, Lucic – Carter, Lecavalier, Gáborík – Brown, Lewis, King – Pearson, Shore, Andreoff

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Spurgeon, Suter, Dumba, Brodin, Prosser, Scandella – Zucker, Koivu, Vanek – Pominville, Granlund, Parise – Fontaine, Coyle, Niederreiter – Haula, Stoll, Porter.

Utkání začne o něco později.

00:01

00:01
    Koivu vyhrál úvodní vhazování nad Kopitarem, puk mají hosté a dostávají se do útočného pásma.

01:13
    Granlund se dostal do zajímavé pozice, mohl přihrát, ale rozhodl se pro střelu zápěstím, s níž si brankář Quick dokázal poradit.

Ani domácí nezůstávají pozadu a snaží se hrát v úvodu zápasu aktivně. Druhou střelu Králů vyslal na branku soupeře Dustin Brown. Gólman Kuemper byl pozorný.

02:29
    Hra je po delší dobře přerušena, oba týmy vystřídají.

02:54
    Scandella se do zakončení nedostal.

04:03
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Lecavalier – 2 min., vražení na hrazení).
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Niederreiter – 2 min., hákování).

04:03
    Budeme sledovat hru čtyři na čtyři.

05:00
    Prvních pět minut nabídlo poměrně rychlý hokej, ani jeden z týmů se do výraznější šance nedostal, a tak na vstřelenou branku stále čekáme.

05:33
    Jason Zucker z Minnesoty se dostal do zakončení bekhendem. Quick byl pozorný, a tak si s jeho šancí dokázal poradit.

06:03
    Vzájemně vyloučení hráči se vrací do hry, hra čtyři na čtyři vyhovovala spíše hostům, kteří byli aktivnější v útočném pásmu. Domácí brankář si s několika šancemi, které si Wild vytvořili, dokázal poradit.

06:26
    Dwight King se dostal do zajímavé pozice, ale nebyl v zakončení přesný. Následuje komerční přestávka.

06:26
    Nyní během přerušení si fanoušci připomněli působení Stolla v dresu Kings, který dlouhou dobu oblékal. Fanoušci aplaudovali dlouhou dobu a já musím říct, že Stoll byl dojatý.

06:55
    Střelecky jsou aktivnější domácí hokejisté, v tomto ohledu vedou 5:3.

07:20
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Pearson – 2 min., vysoká hůl).

07:30
    Domácí tým se dostal k puku, který okamžitě letěl přes všechny čáry.

08:25
    Minnesota se při pokusu získat útočné pásmo dostala do postavení mimo hru, vhazuje se ve střední třetině.

08:30
    Znovu domácí posílají puk přes všechny čáry.

09:10
    Tato přesilovka se Minnesotě nedaří, nemůže se stabilně dostat do útočného pásma.

09:20

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny první třetině, oba týmy vystřelily pětkrát, ale ani jedna ze střel nebyla gólová.

10:15
    Následuje komerční přestávka.

10:23
    Domácí Marián Gáborík se dostal do zajímavé střelecké pozice, kterou však využil.

11:47
    Lucic absolvoval osobní souboj s Koivem. Oba hráči prokázali fyzickou odolnost, byl to celkem tvrdý hit.

12:04
    Zakázané uvolnění vrací hru do obranného pásma Minnesoty.

13:20
    Hra se zbytečně nepřerušuje, hraje se spíše ve středním pásmu. Brankáři nyní mnoho práce nemají.

Střelecky aktivnější jsou domácí, ti vyslali na Kuempera hned osm střel, na Quicka mířily čtyři pokusy.

14:21
    Komerční přestávka.

15:00
    První třetina se dostává do své finální fáze, kterou aktivněji začali hosté a Quick musel vytáhnout skvělý zákrok proti jedné ze střel.

16:31
    Hra je přerušena, po střele Dumby se bude vhazovat v útočném pásmu hostujícího týmu. Pro domácího brankáře to byla snadná práce.

17:01
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.

Zakázané uvolnění proti Wild, buly před Kuemperem. Střelecky jsou aktivnější domácí 9:8.

17:55
    Milan Lucic byl vstřelení branky velmi blízko, trefil štangli.

18:32
    Znovu to byl Lucic, kdo udělal velké problémy hostujícím obráncům. Ti se i se štěstím ubránili.

19:00
    Poslední minuta hry v první třetině.

19:10
    Muzzin nedokázal před brankou tečovat přesněji kotouč.

20:00

První třetina branku nepřinesla.

20:01

20:01
    Úvodní buly druhé třetiny vyhrál Koivu nad Kopitarem.

20:58
    Gáborík se pokoušel vyslat rychlou přihrávkou spoluhráče do brejku, to se mu však nepodařilo.

21:38
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Brown – 2 min., krosček).

22:30
    Minnesota je sice v útočném pásmu, ale nemůže se dostat do střeleckých pozic. Velmi dobře hraje obrana Kings.

23:12
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Tak nakonec hosté využívají přesilovou hru a dostávají se do vedení. Po přihrávce Thomase Vaneka se prosazuje ZACH PARISE střelo bez přípravy. Asistence: Thomas Vanek, Jason Pominville
    23:12 Zach PARISE - 0:1

25:00
    Prvních pět minut první třetiny je pryč. Hosté, kteří nejsou střelecky aktivnější, se díky přesilové hře dostali do vedení.

25:10
    Vyrovnat mohl Lucic, který po dobré kličce nedokázal trefit odkrytou část branky. Velká šance Los Angeles zůstala nevyužita.

25:50
    Sledujeme pohledný hokej, hraje se plynule, rozhodčí hru zbytečně nekouskují.

27:02
    Následuje komerční přestávka v probíhající osmadvacáté minutě,

27:05
    Spurgeon svou šanci sice zakončil, ale rána mířila mimo prostor vymezený třemi tyčemi,

28:50
    Nyní jsou aktivnější hostující hráči, kteří by rádi navýšili své vedení, ale proti tomu je Quick,

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny i utkání. Wild vedou díky přesilovkové brance Pariseho.

30:20
    Oba týmy vystřelily třináctkrát.

30:27

31:30
    Toffoli se dostal do zajímavé střelecké pozice, kterou ale nedokázal využít.

32:35
    Domácí nyní špatně rozehráli, čehož využili hosté a rychle se dostali do útočného pásma. Quick měl plné ruce práce, aby puk udržel před brankovou čárou.

33:21
    Minnesota je nyní aktivnějším týmem, ale domácí drží brankář Quick.

35:00
    Druhá třetina se blíží do své finální části. Střelecky je zápas vyrovnaný – 17:17, nicméně v posledních minutách mají opticky více ze hry hostující hokejisté.

35:48
    Hraje se nyní ve středním pásmu, na hře obou týmů je vidět, že ani jeden z nich nechce udělat chybu.

36:04
    Další zákrok domácího brankáře proti střele od modré, Buly se bude vhazovat v obranném pásmu Králů.

37:01
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině

37:42
    Po aktivní hře Minnesoty nyní nastává období, kdy mají více ze hry domácí hokejisté. Ještě před koncem třetiny se snaží vyrovnat. Ale nemohou najít recept na brankáře Kuempera.

38:26
    Pominville a jeho dobrá rána končí ve výstroji Quicka.

39:14
    Hra je přerušena, puk vylétl do hlediště.

39:30
    Probíhá poslední půlminutka hry.

39:47
    Těsně před koncem druhé třetiny se Minnesota dostává do dvoubrankového vedení. CHARLIE COYLE se stává druhým střelcem v tomto zápase. Asistence: Marco Scandella.
    39:47 Charlie COYLE - 0:2

40:00

Po 40 minutách vedou hosté o dvě branky, tu poslední musel potvrdit videorozhodčí.

40:01

40:01
    I tentokrát vyhrál buly Koivu nad Kopitarem.

40:38
    Jake Muzzin se pokoušel obkroužit braku, což se mu podařilo, ale zasunutí puku za brankovou čáru, to už ne.

42:07
    Po několika drobných šancích na obou stranách je hra přerušena, Kuemper kryje střelu Kopitara.

43:12
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Coyle – 2 min., vysoká hůl).

44:00
    Lucic se v přesilové hře dostal do zajímavé pozice, ale brankáře Minnesoty překonat nedokázal.

44:49
    Domácí vyprodukovali v přesilové hře dvě střely, s oběma si brankář Kuemper dokázal poradit.

45:04
    Výtečně to udělali hosté, kteří se prosazují v oslabení. Králové prohráli buly v útočném pásmu, a tak hosté postupovali v brejku dva na jednoho. Mikko Koivu přihrál do míst, kde stál ERIK HAULA, pro kterého to byla snadná práce. Asistence: Mikko Koivu, Ryan Suter.
    45:04 Erik HAULA - 0:3

46:20
    Los Angeles prohrává o tři branky, dostat se zpátky do zápasu bude velmi obtížné.

47:30
    Střelecky je zápas vyrovnaný, oba týmy vystřelily čtyřiadvacet střel.

47:53
    Brown a jeho rána byla snadnou prací pro hostujícího brankáře, který tak i po této akci drží čisté konto.

48:48
    Pomalu ale jistě se třetí třetina dostává do své druhé poloviny, ale domácí nemohou najít recept na aktivnější hru v útočném pásmu.

49:30
    27, přesně tolik střel dnes zlikvidoval brankář Minnesoty Kuemper.

50:01
    Probíhá druhá polovina třetí třetiny, do posledních deseti minut si hosté přinášejí luxusní tříbrankový náskok.

50:36
    Králům nelze upřít snahu s úpravu skóre, ale přes dobře hrající obranu Wild to nemají snadné.

51:36
    Puk končí v ochranné síti nad brankou domácích, komerční přestávka.

52:00
    Muzzin to myslel dobře, ale jeho ránu nedokázal nikdo před brankou tečovat, a tak měl gólman Wild snadnou práci.

53:18

53:41
    Lecavalier zkusil rychle vystřelit, ale branku trefit nedokázal.

55:00
    Třetí třetina se dostává do své finální části. Střelecky aktivnější LA nedokázalo překonat Keumpera v brance Wild. Hráči Minnesoty naopak z dvaceti pěti střel proměnili hned tři.

56:10
    Komerční přestávka, kterou pravděpodobně domácí kouč využije k tomu, aby svým svěřencům sdělil, jak vést posledních několik pokusů na úpravu skóre.

56:46
    Hra je přerušena, brankář kryje kotouč. Bude se vhazovat.

56:56
    Lewis se dostal do zajímavé pozice, kterou ovšem nedokázal zakončit důraznější střelou.

57:14
    Puk je mezi střídačkami, hra je znovu přerušena. Domácím už mnoho času nezbývá.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

59:11
    Buly v útočném pásmu domácího týmu.

Minnesota nebyla tak jednoznačně herně lepší, jak by se podle skóre mohlo zdát. Hostům skvěle zachytal brankář.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 24. Parise (Vanek, Pominville), 40. Coyle (Scandella), 46. Haula (Koivu, Suter)

Los Angeles Kings: Quick (Enroth) – Doughty, Muzzin, McBain, Martinez, Schenn, McNabb – Toffoli, Kopitar, Lucic – Carter, Lecavalier, Gáborík – Brown, Lewis, King – Pearson, Shore, Nolan
    Minnesota Wild: Kuemper (Dubnyk) – Spurgeon, Suter, Dumba, Brodin, Prosser, Scandella – Zucker, Koivu, Vanek – Pominville, Granlund, Parise – Schroeder, Coyle, Niederreiter – Haula, Stoll, Porter

Rozhodca: McIsaac, Rooney – Henderson, Heyer

Diváci: 18 230