Boston – Vancouver 2:4 (kon.) | NJ Devils – Ottawa 6:3 (kon.) | Columbus – Calgary 2:4 (kon.)
Pittsburgh – Philadelphia 4:3 (kon.) | Toronto – Carolina 0:1 (po pr.) | Tampa Bay – Chicago 2:1 (kon.)
Winnipeg – Nashville 1:4 (kon.) | Dallas – Edmonton 3:2 (kon.) | Arizona – San Jose 1:3 (kon.)

Marián Gáborík (LAK) 0+0,5 střel, čas na ledě 11:07

Minnesota nebyla tak jednoznačně herně lepší, jak by se podle skóre mohlo zdát. Hostům skvěle zachytal brankář.

59:11
    Buly v útočném pásmu domácího týmu.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

57:14
    Puk je mezi střídačkami, hra je znovu přerušena. Domácím už mnoho času nezbývá.

56:56
    Lewis se dostal do zajímavé pozice, kterou ovšem nedokázal zakončit důraznější střelou.

56:46
    Hra je přerušena, brankář kryje kotouč. Bude se vhazovat.

56:10
    Komerční přestávka, kterou pravděpodobně domácí kouč využije k tomu, aby svým svěřencům sdělil, jak vést posledních několik pokusů na úpravu skóre.

55:00
    Třetí třetina se dostává do své finální části. Střelecky aktivnější LA nedokázalo překonat Keumpera v brance Wild. Hráči Minnesoty naopak z dvaceti pěti střel proměnili hned tři.

53:41
    Lecavalier zkusil rychle vystřelit, ale branku trefit nedokázal.

53:18
    Zakázané uvolnění vrací hru do obranného pásma Minnesoty.

52:00
    Muzzin to myslel dobře, ale jeho ránu nedokázal nikdo před brankou tečovat, a tak měl gólman Wild snadnou práci.

51:36
    Puk končí v ochranné síti nad brankou domácích, komerční přestávka.

50:36
    Králům nelze upřít snahu s úpravu skóre, ale přes dobře hrající obranu Wild to nemají snadné.

50:01
    Probíhá druhá polovina třetí třetiny, do posledních deseti minut si hosté přinášejí luxusní tříbrankový náskok.

49:30
    27, přesně tolik střel dnes zlikvidoval brankář Minnesoty Kuemper.

48:48
    Pomalu ale jistě se třetí třetina dostává do své druhé poloviny, ale domácí nemohou najít recept na aktivnější hru v útočném pásmu.

47:53
    Brown a jeho rána byla snadnou prací pro hostujícího brankáře, který tak i po této akci drží čisté konto.

47:30
    Střelecky je zápas vyrovnaný, oba týmy vystřelily čtyřiadvacet střel.

46:20
    Los Angeles prohrává o tři branky, dostat se zpátky do zápasu bude velmi obtížné.
    45:04 Erik HAULA - 0:3

45:04
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Výtečně to udělali hosté, kteří se prosazují v oslabení. Králové prohráli buly v útočném pásmu, a tak hosté postupovali v brejku dva na jednoho. Mikko Koivu přihrál do míst, kde stál ERIK HAULA, pro kterého to byla snadná práce. Asistence: Mikko Koivu, Ryan Suter.

44:49
    Domácí vyprodukovali v přesilové hře dvě střely, s oběma si brankář Kuemper dokázal poradit.

44:00
    Lucic se v přesilové hře dostal do zajímavé pozice, ale brankáře Minnesoty překonat nedokázal.

43:12
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Coyle – 2 min., vysoká hůl).

42:07
    Po několika drobných šancích na obou stranách je hra přerušena, Kuemper kryje střelu Kopitara.

40:38
    Jake Muzzin se pokoušel obkroužit braku, což se mu podařilo, ale zasunutí puku za brankovou čáru, to už ne.

40:01
    I tentokrát vyhrál buly Koivu nad Kopitarem.

40:01

Po 40 minutách vedou hosté o dvě branky, tu poslední musel potvrdit videorozhodčí.

40:00
    39:47 Charlie COYLE - 0:2

39:47
    Těsně před koncem druhé třetiny se Minnesota dostává do dvoubrankového vedení. CHARLIE COYLE se stává druhým střelcem v tomto zápase. Asistence: Marco Scandella.

39:30
    Probíhá poslední půlminutka hry.

39:14
    Hra je přerušena, puk vylétl do hlediště.

38:26
    Pominville a jeho dobrá rána končí ve výstroji Quicka.

37:42
    Po aktivní hře Minnesoty nyní nastává období, kdy mají více ze hry domácí hokejisté. Ještě před koncem třetiny se snaží vyrovnat. Ale nemohou najít recept na brankáře Kuempera.

37:01
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině

36:04
    Další zákrok domácího brankáře proti střele od modré, Buly se bude vhazovat v obranném pásmu Králů.

35:48
    Hraje se nyní ve středním pásmu, na hře obou týmů je vidět, že ani jeden z nich nechce udělat chybu.

35:00
    Druhá třetina se blíží do své finální části. Střelecky je zápas vyrovnaný – 17:17, nicméně v posledních minutách mají opticky více ze hry hostující hokejisté.

33:21
    Minnesota je nyní aktivnějším týmem, ale domácí drží brankář Quick.

32:35
    Domácí nyní špatně rozehráli, čehož využili hosté a rychle se dostali do útočného pásma. Quick měl plné ruce práce, aby puk udržel před brankovou čárou.

31:30
    Toffoli se dostal do zajímavé střelecké pozice, kterou ale nedokázal využít.

30:27
    Komerční přestávka.

30:20
    Oba týmy vystřelily třináctkrát.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny i utkání. Wild vedou díky přesilovkové brance Pariseho.

28:50
    Nyní jsou aktivnější hostující hráči, kteří by rádi navýšili své vedení, ale proti tomu je Quick,

27:05
    Spurgeon svou šanci sice zakončil, ale rána mířila mimo prostor vymezený třemi tyčemi,

27:02
    Následuje komerční přestávka v probíhající osmadvacáté minutě,

25:50
    Sledujeme pohledný hokej, hraje se plynule, rozhodčí hru zbytečně nekouskují.

25:10
    Vyrovnat mohl Lucic, který po dobré kličce nedokázal trefit odkrytou část branky. Velká šance Los Angeles zůstala nevyužita.

25:00
    Prvních pět minut první třetiny je pryč. Hosté, kteří nejsou střelecky aktivnější, se díky přesilové hře dostali do vedení.
    23:12 Zach PARISE - 0:1

23:12
    Tak nakonec hosté využívají přesilovou hru a dostávají se do vedení. Po přihrávce Thomase Vaneka se prosazuje ZACH PARISE střelo bez přípravy. Asistence: Thomas Vanek, Jason Pominville

22:30
    Minnesota je sice v útočném pásmu, ale nemůže se dostat do střeleckých pozic. Velmi dobře hraje obrana Kings.

21:38
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Brown – 2 min., krosček).

20:58
    Gáborík se pokoušel vyslat rychlou přihrávkou spoluhráče do brejku, to se mu však nepodařilo.

20:01
    Úvodní buly druhé třetiny vyhrál Koivu nad Kopitarem.

20:01

První třetina branku nepřinesla.

20:00

19:10
    Muzzin nedokázal před brankou tečovat přesněji kotouč.

19:00
    Poslední minuta hry v první třetině.

18:32
    Znovu to byl Lucic, kdo udělal velké problémy hostujícím obráncům. Ti se i se štěstím ubránili.

17:55
    Milan Lucic byl vstřelení branky velmi blízko, trefil štangli.

Zakázané uvolnění proti Wild, buly před Kuemperem. Střelecky jsou aktivnější domácí 9:8.

17:01
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.

16:31
    Hra je přerušena, po střele Dumby se bude vhazovat v útočném pásmu hostujícího týmu. Pro domácího brankáře to byla snadná práce.

15:00
    První třetina se dostává do své finální fáze, kterou aktivněji začali hosté a Quick musel vytáhnout skvělý zákrok proti jedné ze střel.

14:21

Střelecky aktivnější jsou domácí, ti vyslali na Kuempera hned osm střel, na Quicka mířily čtyři pokusy.

13:20
    Hra se zbytečně nepřerušuje, hraje se spíše ve středním pásmu. Brankáři nyní mnoho práce nemají.

12:04

11:47
    Lucic absolvoval osobní souboj s Koivem. Oba hráči prokázali fyzickou odolnost, byl to celkem tvrdý hit.

10:23
    Domácí Marián Gáborík se dostal do zajímavé střelecké pozice, kterou však využil.

10:15
    Následuje komerční přestávka.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny první třetině, oba týmy vystřelily pětkrát, ale ani jedna ze střel nebyla gólová.

09:20

09:10
    Tato přesilovka se Minnesotě nedaří, nemůže se stabilně dostat do útočného pásma.

08:30
    Znovu domácí posílají puk přes všechny čáry.

08:25
    Minnesota se při pokusu získat útočné pásmo dostala do postavení mimo hru, vhazuje se ve střední třetině.

07:30
    Domácí tým se dostal k puku, který okamžitě letěl přes všechny čáry.

07:20
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Pearson – 2 min., vysoká hůl).

06:55
    Střelecky jsou aktivnější domácí hokejisté, v tomto ohledu vedou 5:3.

06:26
    Nyní během přerušení si fanoušci připomněli působení Stolla v dresu Kings, který dlouhou dobu oblékal. Fanoušci aplaudovali dlouhou dobu a já musím říct, že Stoll byl dojatý.

06:26
    Dwight King se dostal do zajímavé pozice, ale nebyl v zakončení přesný. Následuje komerční přestávka.

06:03
    Vzájemně vyloučení hráči se vrací do hry, hra čtyři na čtyři vyhovovala spíše hostům, kteří byli aktivnější v útočném pásmu. Domácí brankář si s několika šancemi, které si Wild vytvořili, dokázal poradit.

05:33
    Jason Zucker z Minnesoty se dostal do zakončení bekhendem. Quick byl pozorný, a tak si s jeho šancí dokázal poradit.

05:00
    Prvních pět minut nabídlo poměrně rychlý hokej, ani jeden z týmů se do výraznější šance nedostal, a tak na vstřelenou branku stále čekáme.

04:03
    Budeme sledovat hru čtyři na čtyři.

04:03
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Lecavalier – 2 min., vražení na hrazení).
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Niederreiter – 2 min., hákování).

02:54
    Scandella se do zakončení nedostal.

02:29
    Hra je po delší dobře přerušena, oba týmy vystřídají.

Ani domácí nezůstávají pozadu a snaží se hrát v úvodu zápasu aktivně. Druhou střelu Králů vyslal na branku soupeře Dustin Brown. Gólman Kuemper byl pozorný.

01:13
    Granlund se dostal do zajímavé pozice, mohl přihrát, ale rozhodl se pro střelu zápěstím, s níž si brankář Quick dokázal poradit.

00:01
    Koivu vyhrál úvodní vhazování nad Kopitarem, puk mají hosté a dostávají se do útočného pásma.

00:01

Utkání začne o něco později.

Los Angeles Kings: Quick (Enroth) – Doughty, Muzzin, McBain, Martinez, Schenn, McNabb – Toffoli, Kopitar, Lucic – Carter, Lecavalier, Gáborík – Brown, Lewis, King – Pearson, Shore, Andreoff

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Spurgeon, Suter, Dumba, Brodin, Prosser, Scandella – Zucker, Koivu, Vanek – Pominville, Granlund, Parise – Fontaine, Coyle, Niederreiter – Haula, Stoll, Porter.
    Líbí se Vám nový design masky Enrotha?

Naopak Králové budou chtít získat třetí výhru ve třech zápasech. Pomoci by k tomu mohl i kreativní Tyler Toffoli. "Daří se mu. Jediný rozdíl v jeho hře je ten, že zabral na trénincích," pravil kouč týmu. V brance pravděpodobně nastoupí Quick.

Minnesota se pokusí o prolomení série porážek. Předchozí noc prohrálo pátý duel v řadě. V posledním zápase prohrála s Anaheimem 1:3.

Jedná se o druhé ze tří vzájemných utkání. To první vyhrálo Los Angeles až v prodloužení, kdy rozhodl Anze Kopitar.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům nejlepší hokejové soutěže na světě. V tomto zápase proti sobě nastoupí Los Angeles Kings a Minnesota Wild.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 24. Parise (Vanek, Pominville), 40. Coyle (Scandella), 46. Haula (Koivu, Suter)

Los Angeles Kings: Quick (Enroth) – Doughty, Muzzin, McBain, Martinez, Schenn, McNabb – Toffoli, Kopitar, Lucic – Carter, Lecavalier, Gáborík – Brown, Lewis, King – Pearson, Shore, Nolan
    Minnesota Wild: Kuemper (Dubnyk) – Spurgeon, Suter, Dumba, Brodin, Prosser, Scandella – Zucker, Koivu, Vanek – Pominville, Granlund, Parise – Schroeder, Coyle, Niederreiter – Haula, Stoll, Porter

Rozhodca: McIsaac, Rooney – Henderson, Heyer

Diváci: 18 230