Pittsburgh – Carolina 5:0 (kon.) | NY Islanders – Vancouver 1:2 (0:1 po s.n.) | Tampa Bay – Florida 3:1 (kon.)
Washington – NY Rangers 5:2 (kon.) | Chicago – Montreal 5:2 (kon.) | Detroit – Philadelphia 1:2 (1:2 po s.n.)
Anaheim – LA Kings 2:3 (kon.)
po s.n. (1:2)
Detroit Red Wings
1:2 (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Philadelphia Flyers
cz Pondelok 18.01.2016, 01:30 • Joe Louis Arena, Detroit • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Přeji krásné hokejové chvíle a vítám Vás u našeho textového přenosu z NHL, v němž se zaměříme na zápas Detroit Red Wings – Philadelphia Flyers.

Hokejisté Detroitu se po úspěšném tripu vrací do své arény, aby ukázali, že jejich momentální forma není náhodná a získali další dva body do tabulky. V brance Red Wings by se měl i dnes představit Petr Mrázek.

Detroit v posledním zápase předvedl parádní obrat a na ledě Arizony vyhrál 3:2 po prodloužení.

Philadelphia se po špatném začátku sezóny pomalu zvedá a podává také kvalitní výkony. Ovšem od postupových pozic do play-off je stále velmi daleko a potřebuje pravidelně sbírat body.

To se Flyers povedlo včera, kdy dotáhli utkání s Rangers až do samostatných nájezdů, ale po porážce v nich získali alespoň bod.

Detroit Red Wings: Mrázek (Howard) – Ericsson, Kronwall, Quincey, DeKeyser, Green, Smith – Abdelkader, Zetterberg, Nyquist – Helm, Dacjuk, Tatar – Richards, Sheahan, Larkin – Pulkkinen, Glendening, Jurčo

Philadelphia Flyers: Neuvirth (Mason) – Gudas, Del Zotto, Streit, Schultz, Medvěděv, Gostisbehere – Simmonds, Giroux, Voráček – Schenn, Couturier, Raffl – Umberger, Laughton, Read – White, Bellemare, VandeVelde

Rozhodčí: Jackson, Hebert – Miller, Devorski.
    Do sestavy Detroitu se vrací Pulkkinen.

Utkání bude za malou chvíli zahájeno.

00:01

00:42
    Flyers v úvodním střídání dvakrát nahodili kotouč do útočného pásma, ale ani jednou se k němu nedostali.

01:32
    Larkin zachytil v útočném pásmu kotouč a z mezikruží vystřelil po ledě. Neuvirth si klekl a kotouč vyrazil.

02:20
    Jurčo se dostal ke střele z pravého kruhu a Neuvirth musel znovu zasahovat. Slovenského útočníka po střele tvrdě dohrál White a bude se vylučovat.

02:20
    White naskočil ramenem na hlavu Jurčo a je vyloučen na pět minut plus do konce utkání. Nepříjemný začátek pro Flyers.
    02:20 White byl vyloučen do konce utkání zaslouženě.

Philadelphia Flyers' Ryan White received a 5 Minute Major for this hit.

Zveřejnil(a) NHL on NBC Sports dne 17. leden 2016

02:43
    Hokejisté Red Wings tedy mají obrovskou příležitost dostat se zkraje utkání do vedení.

03:03
    Flyers zatím velmi dobře brání a kotouč je více ve středním pásmu, než před brankou Neuvirtha.

03:45
    Neuvirth zastavil nahození od Pulkkinena a hra je přerušena. U branky se posléze strhla menší potyčka.

04:06
    Flyers znovu poslali kotouč až k brance Mrázka. Detroitu se tato přesilová hra vůbec nedaří.

04:56
    A znovu to samé. Kotouč je až u branky Mrázka.

05:16
    Dacjuk zkusil vystřelil od modré čáry, ale tento pokus k brance vůbec nedoletěl.

05:40
    Zetterberg našel na levém kruhu Dacjuka a ten vypálil z první. Neuvirth se rychle přesunul a kvalitním zákrokem zabránil brance.

06:21
    Tentokrát to pro změnu z levého kruhu zkoušel Richards, ale jeho střelu Larkin tečoval vedle branky. Až nyní si Detroit vytvořil pořádný tlak.

06:43
    Green si sjížděl na přihrávku mezi kruhy, ale kotouč mu přeskočil hůl. Přesilová hra Detroitu se blíží ke svému konci.

07:20

08:00
    Abdelkader se zničehonic dostal ke střele z pravé strany a branku těsně minul.

08:23
    Giroux sklepl ze vzduchu kotouč na Mrázka a ten s menšími problémy dokázal kus černé gumy vyrazit.

09:03
    Dacjuk předvedl na levém kruhu krásnou kličkou a následně vystřelil. Rána proletěla těsně vedle levé tyče.

09:33
    Krásná akce od Larkina byla zakončena střelou z pravého kruhu, ale Neuvirth si proti tomuto pokusu vyjel a udržel ho na svém těle.

09:33
    Jurčo se z kabiny vrátil na střídačku a bude pokračovat ve hře.

09:57
    Flyers se hnali do útoku, ale ten zastavilo zakázané uvolnění po nepřesném pasu.
    Mrázek má v lednu úžasná čísla.

10:29
    Detroit je stále aktivnějším týmem a usilovně se pokouší dostat do vedení. Flyers se převážně pouze brání, ale víme, jak to v NHL chodí.

11:19
    Pulkkinen vyslal do útočného pásma Glendeninga, ale ten se s kotoučem dostal pouze do rohu, kde o něj po boji přišel.

11:45
    Nyquist se na levém kruhu pokusil o střelu zápěstím a byl úspěšný. Tento pokus se ovšem k Neuvirthovi nedostal.

12:32
    Gudas se pokusil zaskočit Mrázka střelou ze středního pásma, ale český brankář v kleci Red Wings byl pozorný.

12:56
    Na druhé straně nahozený kotouč z dálky zkrotil bez problémů také Neuvirth, který hru dokonce i přerušil. Po reklamní přestávce se bude vhazovat po jeho levé ruce.
    Během komerční přestávky proběhla v Joe Louis Aréně žádost o ruku.

V Joe Louis Aréně proběhla žádost o ruku! ????????????

Zveřejnil(a) Detroit Red Wings – Czech Fans dne 17. leden 2016

13:26
    Druhá lajna Detroitu operuje v útočném pásmu, ale nedaří se jí dostat ke střele na branku.

13:58
    Tatar vypíchl bránícímu hráči kotouč a k němu se dostával Sheahan, ale nakonec vůbec nevystřelil.

14:45
    Green zachytil u mantinelu kotouč a okamžitě ho vyslal na branku. Neuvirth si udělal dobrý výhled a kus černé gumy zachytil.

15:00
    Gudas se vydal napadat a tvrdým hitem poslal k ledu Pulkkinena, který se vrátil po zranění.

15:43
    Abdelkader vystřelil z pravé strany, ale branku tvrdým pokusem minul.

16:09
    Flyers si zahrají přesilovou hru. Na dvě minuty je za nedovolené bránění vyloučen DeKeyser.

16:23
    Flyers se okamžitě po vhazování usadili v útočném pásmu a kombinují.

16:43
    Couturier vystřelil překvapivě z levého kruhu a Mrázek musel zasahovat. Hosté se stále drží u kotouče.

17:03
    Raffl výborně tečoval střelu od modré čáry a Mrázek musel reflexivně zasahovat.

17:16
    Z vrcholu pravého kruhu zkoušel štěstí Voráček, ale jeho střela byla sražena nad branku.

17:42
    Ani druhý pokus Voráčka z pravé strany v brance neskončil, tentokrát trefil pouze boční síť.

18:00
    Kotouč je ve středním pásmu a Detroit toto oslabení úspěšně ubrání.

18:09

19:08
    Dacjuk nabral ve středním pásmu rychlost a posléze se pokusil vystřelit přes obránce. To se mu povedlo, ale jeho rána nebyla přesná.

19:56
    V první třetině se již nic nestane.

20:00

Detroit byl v první polovině úvodního dějství lepším týmem, když hrál pětiminutovou přesilovou hru po zbytečném faulu Whita. Flyers posléze dokázali hru vyrovnat a svého soupeře dokonce těsně přestříleli.

Střely na branku: 10 – 11.

Další třetina začne přibližně v 2:31.
    Mrázek s Neuvirthem drží po první třetině čistá konta.

20:01

20:52
    Úvodní zákrok v této přesilové hře si připisuje Mrázek, který zastavil nahození z levé strany.

21:39
    Flyers do této třetiny vstoupil aktivně a kombinují velice často okolo branky Mrázka.

22:00
    Red Wings podnikli rychlé přečíslené, které po přihrávce Larkina střelou vedle branky zakončil Richards.

22:13
    Tohle byla obrovská šance. Larkin vystihl na modré čáře špatnou rozehrávku Flyers a v úniku vystřelil bekhendem těsně vedle pravé tyče.

22:36
    Kronwallova střela z levého kruhu byla sražena do ochranné sítě.

23:26
    Zničehonic se do vyložené šance dostal Simmonds, ale Mrázek úchvatně zasáhl svým betonem.

24:28
    Mrázek se dostává do provozní teploty a předvádí skvělé zákroky. Nyní v jasné pozici vychytal Schenna.

25:03
    Bellemarova střela z mezikruží byla zablokována a Mrázek tentokrát zasahovat nemusel.
    Mrázek v těchto chvílích drží své spoluhráče.

26:29
    Giroux dokázal na levém kruhu uvolnit Simmondse, ale tomu se zakončení vůbec nevyvedlo.

27:00
    Dacjuk se prokličkoval do útočného pásma a vyzkoušel bekhendem pozornost Neuvirtha. Ten kotouč pohodlně vyrazil do rohu.

27:37
    Rychlou akci Red Wings z levého kruhu zakončil tvrdou střelou Richards, ale i druhý český brankář chytá fantasticky.
    ...

28:06
    Dacjuk je v tomto utkání velice aktivní. Nyní prověřil Neuvirtha dalším střeleckým pokusem.

28:17
    Ruského útočníka posléze fauloval Gudas a Detroit si zahraje přesilovou hru.

28:32
    Střela Richardse od modré čáry skončila na betonu Neuvirtha.

28:52
    Green se během krátké chvíle dostal ke dvěma střeleckým pokusům, ale ani v jednom případě netrefil branku.

29:16
    Larkin hledal před brankou postaveného Tatara, ale ten ve výborné pozici kotouč minul.

29:54
    Po Kronwallově přihrávce střílel z pravého kruhu Zetterberg a trefil tyčku!

30:17

30:17
    U branky Flyers se po odpískání strhla potyčka, do které se zapojili všichni hráči. Nechme se překvapit, zda padnou nějaké tresty.

30:17
    Za hrubost jsou současně na dvě minuty vyloučeni Abdelkader s Medvěděvem. Bude se pokračovat ve čtyřech na obou stranách.

30:40
    Dacjuk kombinoval s Larkinem za brankou Flyers, ale žádné ohrožení branky z toho nebylo.

31:30
    Brankáři na obou stranách čarují! Nejprve vychytal Mrázek v obrovské příležitosti Streita a Red Wings podnikli protiútok, při kterém se před Neuvirtha dostal Sheahan a střelou pod břevno českého brankáře nepřekonal.

32:17
    Oba celky hrají v plném počtu.

32:29
    Kotouč byl sražen do hlediště, hra je přerušena.

32:43
    Larkin od levého mantinelu nahodil kotouč na branku a Neuvirth hru raději přerušil.

33:01
    Ericssonova střela od modré čáry bal dvakrát tečována a kotouč proletěl těsně vedle levé tyče.

34:04
    Dacjuk nahodil z pravé strany kotouč na branku, ale Neuvirth nakonec zasahovat nemusel. Kus černé gumy se však dostal na modrou čáru, odkud vypálil Smith. Neuvirth si udělal prostor a střelu udržel na svém těle.

35:03
    Glendening to zkoušel z pravého kruhu, ale rána se až k brance nedostala.

35:32
    Red Wings jsou v posledních minutách aktivnějším týmem a velice často střílejí.

36:33
    Útočné snažení Detroitu v tuto chvíli přerušilo postavení mimo hru.

36:53
    Nyquist našel mezi kruhy volného Zetterberga, který střelou z první branku těsně minul. Dnes jsou vidět krásné akce.

37:52
    Voráček našel za brankou Simmondse, který se snažil zasunout kotouč k tyče. Ten mu však při zakončení ujel.

38:00
    Na druhé straně skončila Larkinova střela z otočky v moci Neuvirtha.
    38:25 Niklas KRONWALL - 1:0

38:25
    Detroit právě vstřelil branku!
    Red Wings se v závěru druhé třetiny dostávají do vedení a nutno podotknout, že zaslouženě. NIKLAS KRONWALL z pravého kruhu trefil na brankovišti Gudase, od kterého se kotouč odrazil do branky. Smolná chvíle pro českého obránce. Asistence: Jonathan Ericsson, Pavel Dacjuk.

38:25
    Kouč Flyers si vyžádal ověření gólu na videu kvůli nedovolenému bránění brankáři, ale to žádné provinění neprokázalo. Gól tedy platí.
    Detroit při zkoumání videa na svém Twitteru pobavil fanoušky.

39:00
    Smith střílel od modré čáry a Neuvirth musel zasahovat betonem.

39:15
    Abdelkader při přečíslení hledal na pravém kruhu Zetterberga, ale tomu kotouč přeskočil hůl.

40:00

I ve druhé třetině se hrál velice pohledný hokej a nakonec jsme se v ní dočkali úvodní branky střetnutí. O tu se postaral v devětatřicáté minutě Kronwall, jehož střelu z pravého kruhu tečoval do branky smolně Gudas. Detroit má tedy k vítězství o něco blíže.

Střely na branku: 23 – 16.

Další třetina začne přibližně v 3:32.
    Flyers nemusí nasazení Neuvirtha do utkání vůbec litovat.

Proč hokejisté Flyers ještě neskórovali? Odpověď je - Mrázek!

40:01

40:31
    Rychlá akce Flyers skončila postavením mimo hru, Giroux přejel brzy modrou čáru.

41:12
    Laughton vystřelil z levého kruhu vedle levé tyče.

42:00
    Oba celky hrají v úvodních minutách třetí třetiny velice opatrně.

42:23
    Simmond se mohl dostat ke střele z pravého kruhu, ale kotouč mu přeskočil hůl a dostal se do středního pásma.

43:24
    Flyers jsou v úvodu třetí třetiny podle očekávání aktivnějším týmem a pokouší se o vyrovnání.

44:03
    Dacjuk od pravého mantinelu našel mezi kruhy Greena, kterému střela z první nesedla podle představ a kotouč skončil v rohu.

44:24
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    V Detroitu je vyrovnáno! Voráček s kotoučem bruslil za branku, ale poté všechny oklamal přihrávkou na CLAUDA GIROUXE, který z pravého kruhu vystřelil k protější tyči. Asistence: Jakub Voráček, Wayne Simmonds.
    44:24 Claude GIROUX - 1:1

44:32
    Zetterberg okamžitě po vhazování ujel hostující obraně a jel sám na Neuvirtha, kterého nedokázal po kličce do bekhendu překonat. Detroit však bude hrát přesilovou hru.

44:39
    Za hákování je vyloučen na dvě minuty Laughton.

45:03
    Detroit kombinuje v útočném pásmu a chce se vrátit rychle do vedení.

46:03
    Flyers dokázali dostat kotouč do středního pásma, tato přesilová hra se Detroitu vůbec nedaří.

46:30
    Richards střelou od modré čáry branku těsně minul.

46:39

47:13
    Přesilovou hru si nyní zahrají také hosté. Za nedovolené bránění je vyloučen na dvě minuty Quincey.

47:13
    Před přesilovou hrou ještě následuje komerční přestávka.

47:23
    Red Wings vyhráli vhazování a kotouč okamžitě letěl k brance Neuvirtha.

47:33
    Voráček se při následném zakládání útoku dostal do postavení mimo hru.

48:00
    I Detroit zatím brání v oslabení ukázkově, Flyers se ještě nedostali ke střele na branku.

48:22
    Voráček z pravé strany prudce přihrával před branku, ale tam se ke kotouči nikdo z jeho spoluhráčů nedostal.

48:40
    Gostisbehere to zkoušel od modré čáry, ale Mrázek byl připraven a střelu mladého beka vyrazil.

49:13

49:36
    Larkin se prosmýkl okolo bránících hráčů a z mezikruží vystřelil zápěstím těsně nad branku.

50:00
    Smolný okamžik pro Greena. Obránce Detroitu vyhodil kotouč do hlediště a Detroit bude hrát znovu ve čtyřech. Toto je pro Flyers velká šance.

50:24
    Philadelphia má obrovskou šanci vstřelit druhou branku, protože bude hrát dlouhou přesilovou hru pět na tři. Kronwall podrazil Voráčka a je vyloučen na dvě minuty.

50:36
    Gostisbehere tvrdě vypálil od modré čáry a Mrázkovi kotouč propadl. Český brankář však reflexivně lapačkou následně kotouč zastavil těsně před brankovou čárou.

50:50
    Tvrdá střela Voráčka od modré čáry byla Mrázkem vyražena nad branku.

51:13
    Gostisbehere znovu vystřelil, tentokrát z pravého kruhu a branku vůbec netrefil.

51:30
    Voráček během pár sekund dvakrát vystřelil, ale ani jedna rána netrefila branku. Tou druhou své spoluhráče dokonce vyhnal do středního pásma.

52:00
    Silný tlak Philadelphia gólem nekončí! Giroux na pravém kruhu našel Voráčka, který vypálil z první, ale Mrázek předvedl parádní zákrok lapačkou a zabránil brance!

52:24

53:54
    Dacjuk měl na hokejce gól, ale přiklonila se k němu smůla. Ruský kouzelník z pravého kruhu trefil tyčku!

54:13
    Detroit je po ubráněném oslabení velice aktivní a hraje v útočném pásmu. Larkin střílel z levého kruhu nepřesně.

54:36
    Dacjuk šikovným pasem uvolnil Richardse, který byl téměř sám před Neuvirthem. Zkušený útočník prováhal ideální moment pro střelu a kotouč mi byl odebrán.

55:12
    Smith ve středním pásmu čistým hitem poslal k ledu Schenna a ten se těžko zvedá z ledu.

56:01
    Po chybě hostující obrany se do veliké šance dostal Tatar, ale střelou z mezikruží na Neuvirtha nevyzrál.

56:50
    Fanoušky v Joe Louis Aréně dostaly poslední minuty do varu.

57:36
    Hraje se ve vysokém tempu. Oba celky chtějí rozhodnout ještě před prodloužením.

58:10
    Nyquist nahodil kotouč za branku Flyers, ale Neuvirth rozehrávkou poslal kotouč zpátky do středního pásma.

59:00
    Ericsson nevystřelil od modré čáry vůbec přesně, když kotouč skončil v rohu.

59:23
    Flyers kotouče pouze vyhazují ze svého pásma a chtějí ubránit remízový výsledek. Dnes se pravděpodobně dočkáme prodloužení.

59:55
    Smith v posledních sekundách vyrobil fatální chybu a Courturier uháněl sám na Mrázka. Bek Red Wings svoji chybu odčinil alespoň pomocí faulu a je vyloučen na dvě minuty.

59:59
    Neskutečné věci se dějí v Joe Louis Aréně! Philadelphie se dokázala v poslední sekundě třetí třetiny prosadit, když se trefil Gostisbehere. Gól však není uznán, protože Simmonds před střelou atakoval na brankovišti Mrázka.
    59:59 Detroit zachránil faul Simmondse.

59:59
    Simmonds je tedy navíc vyloučen a Flyers nebudou hrát na začátku prodloužení přesilovou hru.

60:00

I třetí třetina přinesla kvalitní podívanou a především vyrovnání Flyers, za které se prosadil v pětačtyřicáté minutě Giroux. Ovšem podstatná věc se odehrála v poslední sekundě poslední části, kdy se Flyers dokázali prosadit, ale kvůli faulu Simmondse nebyla branka uznána. Rozhodnutí tedy musí přinést prodloužení, případně pak samostatné nájezdy.

Střely na branku: 27 – 30.

60:01

60:42
    Ke střele z modré čáry se dostal Dacjuk, ale jeho pokus byl sražen do rohu.

60:53
    Ani následné přečíslení Red Wings branku nepřineslo, protože střelu Kronwalla zastavil Neuvirth.

61:36
    Detroit je na začátku prodloužení velmi aktivní a neustále kombinuje v útočném pásmu.

62:01
    Tatar se dokázal elegantně uvolnil a mezi kruhy měl hodně prostoru. Jeho střela zápěstím skončila na výstroji Neuvirtha.

62:48
    Oba celky momentálně hrají ve čtyřech.

63:26
    Flyers se ještě v prodloužení nedostali k brance Mrázka. Detroit chce urvat druhý bod.

63:43
    Zetterberg se prosmýkl hostující obraně a postupoval sám na Neuvirtha. Kapitán Red Wings však neměl optimální rychlost a nakonec mu byl kotouč odebrán.

64:29
    Richards našel mezi kruhy rozjetého Greena, který pohotovou střelou trefil pouze hráče před sebou.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Hokejisté Detroitu byli v prodloužení jasně lepší, ale všechny jejich střelecké pokusy skončily na výstroji Neuvirtha. O vítězi tohoto utkání budou muset rozhodnout samostatné nájezdy.

Střely na branku: 30 – 31.

Samostatné nájezdy začínají.

1. séria
    0:0
    Jako první se rozjel Nyquist, který z mezikruží zamířil pouze do tyčky.

1. séria
    0:0
    Simmonds se pokoušel Mrázka překonat pomocí kličky do bekhendu, ale neuspěl.

2. séria
    1:0
    To na druhé straně byl Dacjuk se svojí kličkou do bekhendu úspěšný a překonal Neuvirtha.
    Pavel DACJUK (nájezdy 1:0)

2. séria
    1:1
    Se svojí kličkou do bekhendu uspěl nyní i Giroux.
    Claude GIROUX (nájezdy 1:1)

3. séria
    1:1
    Richards se velmi rychle rozjel a pokusil se o kličku do bekhendu. Ta mu vyšla, ale Neuvirth dokázal zasáhnout.

3. séria
    1:2
    Voráček si z pravé strany najel před Mrázka a střelou mezi betony ho prostřelil. Flyers tedy získávají bod navíc.

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Philadelphia Flyers.
    Autorem vítězné branky je JAKUB VORÁČEK.
    65:00 Jakub VORÁČEK - 1:2sn

Fantastické utkání dostalo poslední tečku při samostatných nájezdech, které lépe zvládli hokejisté Flyers a z Detroitu si odvezou dva body. Hokejisté Red Wings se musí spokojit pouze s jedním bodem, ale za předvedený výkon si můžou v kabině zatleskat.

Českého fanouška může těšit fakt, že na ledě byli nejvíce vidět čeští hokejisté. Zejména Petr Mrázek s Michalem Neuvirthem, kteří byli téměř k nepřekonání. Vynikl však i Jakub Voráček, který na vyrovnávací branku přihrál a poté rozhodl samostatné nájezdy.

Tři hvězdy utkání:
    1. Michal Neuvirth (PHI) 29 zák., 1 gól, 96,7%
    2. Pavel Dacjuk (DET) 0+1
    3. Claude Giroux (PHI) 1+0
    Parádní utkání v nájezdech rozhodl Jakub Voráček.

Dnešní utkání sledovalo 20 027 diváků.

Tímto se s Vámi loučím a přeji Vám příjemný vstup do nového týdne. (04:36:45)
    Nicklas Kronwall gólově oslavil nedávné narozeniny.

Hey Kronner, Happy Birthday!!! ????????????

Fotka zveřejněná uživatelem Detroit Red Wings Hockey Club (@detroitredwings),

Jan Šlapáček

Góly a asistencie: 39. Kronwall (Ericsson, Dacjuk) – 45. Giroux (Voráček, Simmonds), rozh. náj. Voráček