NY Islanders – Columbus 5:2 (kon.) | Carolina – Pittsburgh 3:2 (po pr.) | St. Louis – NJ Devils 5:2 (kon.)
Minnesota – Buffalo 2:3 (kon.) | Winnipeg – San Jose 1:4 (kon.) | Chicago – Nashville 3:2 (kon.)
Colorado – Tampa Bay 0:4 (kon.) | Arizona – Edmonton 4:3 (po pr.)
New York Islanders
5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
Columbus Blue Jackets
cz Streda 13.01.2016, 01:00 • Barclays Center, New York • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům nejlepší hokejové soutěže na světě. V tomto zápase proti sobě nastoupí New York Islanders a Columbus Blue Jackets.

Hostující Dubinsky hrál ve formaci s Andersonem a Rychelem. Společně vstřelili gól v zápase proti Carolině. "Oba hrají podobný stal hry jako já. Myslím si, že si na ledě dokážeme vyjít vstříc. Ta spolupráce by mohla fungovat," pravil Dubinski. Brankář Bobrovskij se zapojil do tréninkového procesu.

Domácí obránce Travis Hamovic bude pro zranění v dolní části těla bude chybět dva až tři týdny. K dispozici domácím nebude ani další bek Johnny Boychuk.

New York Islanders: Greiss (Halák) – de Haan, Leddy, Židlický, Hickey, Strait, Pelech – Bailey, Tavares, Lee – Okposo, Nielsen, Kulemin – Strome, Grabovski, Nelson – Clutterbuck, Cizikas, Martin

Columbus Blue Jackets: Forsberg (Korpisalo) – Jones, Murray, Savard, Johnson, Falk, Tjutin – Saad, Wennberg, Hartnell – Atkinson, Karlsson, Jenner – Anderson, Dubinsky, Rychel – Boll, Campbell, Bourque

Rozhodčí: Kozari, Walsh – Murphy, Nansen.

Utkání začne o něco později, což je u NHL naprosto běžné.

Vše je připraveno, utkání brzy začne.

00:01

00:10
    Úvodní buly vyhrávají domácí, kteří se jako první dostali do útočného pásma. Forsberg musel zasahovat proti dobré ráně Nielsena.

01:36
    Ostrované zahájili zápas aktivně, nastěhovali se do útočného pásma. Na branku soupeře však vyslali jedinou střelu za dvě minuty.

02:11
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Dubinsky - 2 min., sekání).

02:30
    Columbus začíná oslabení dobře, vyhazuje kotouč přes všechny čáry.

02:50
    Domácí se nemohou dostat do útočného pásma.

03:10
    Minuta přesilovky Islanders je pryč, ještě nevystřelili.

03:35
    Posledních třicet sekund přesilové hry, Columbus se brání velmi dobře, hraje aktivně již ve středním pásmu.

03:55
    Až nyní letí první kotouč na brankáře hostů. Ten je pozorný, a tak šanci dokázal zneškodnit.

04:11

04:30
    4:0, takový je poměr střel na branku.

05:03
    Islanders právě vstřelili branku!
    Domácí jdou do vedení. RYAN STROME dokázal ránu od modré před brankou tečovat. Puk propadl brankáři mezi betony a střelec jej následně poslal za brankovou čáru. Asistence: Matt Martin, Casey Cizikas.
    05:03 Ryan STROME - 1:0

05:42
    Columbus se stále ještě nedostal ke střele na branku. Greiss v brance Islanders bez zákroku.

06:12
    Komerční přestávka v době, kdy brankář Blue Jackets drží kotouč a bude se vhazovat před jeho brankou.

06:12
    8:0 na střely na branku. Dominance domácích je veliká.

06:19
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Tjutin - 2 min. + 2 min., vysoká hůl).

06:49
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Nelson - 2 min., držení hole).

07:06
    Hraje se čtyři na čtyři, pak bude následovat zbytek přesilovky pro domácí hráče.

07:30
    Stále se ještě Columbus nedostal ke střele na branku.

07:50
    Minuta hry čtyři na čtyři ještě zbývá.

08:13
    Columbus Blue Jackets se maximálně dostane do středního pásma.

08:47
    Murray jako první hostující hráč vyslal puk na branku Islanders, a hned z toho byla velká šance – trefil štangli.

08:49

10:19

10:20
    Dostáváme se do druhé poloviny první třetiny, aktivnější jsou jednoznačně domácí, kteří také vedou o jednu branku.

10:26
    Columbus právě vstřelil branku!
    Druhá střela Columbusu v tomto zápase končí gólem. WILLIAM KARLSSON se dostal do zakončení, které dokázal úspěšně dotáhnout do vítězného konce. Asistence: Jack Johnson.
    10:26 William KARLSSON - 1:1

11:26
    Židlický pálil od modré, jeho rána se mezi tři tyče nevešla.

12:00
    Nádhernou ránou se prosazuje domácí BROCK NELSON, který svůj tým posílá do vedení. Střelou zápěstím přes obránce překonal brankáře Blue Jackets. Asistence: Thomas Hickey, Josh Bailey.
    12:00 Brock NELSON - 2:1

13:48
    14:2, takový je poměr střel na branku.

14:16
    První třetina se dostává do své finální části.

14:42
    Hra je přerušena, následuje komerční přestávka, po ní buly v útočném pásmu domácího celku.

15:21
    Hraje se posledních pět minut prvního dějství.

16:02
    Další komerční přestávka.

17:01
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.

17:38
    Columbus se dostal do postavení mimo hru, buly ve středním pásmu.

18:02
    17:5, tak vypadá statistika střelby.

19:10
    Calvin de Haan dobrou střelou zaměstnal brankáře Blue Jackets.

19:38
    Už se pravděpodobně nic nestane.

20:00

Po první třetině vedou zcela zaslouženě domácí, kteří jsou aktivnější.

20:01

21:04
    Tavares v dobré střelecké pozici trefil tyčku branky. Velká šance domácího celku krátce po začátku druhé třetiny.

21:57
    Kromě níže zmíněné tyčky neregistrujeme ve druhé třetině zatím střelecký pokus.

22:24
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Strait - 2 min., vražení na hrazení).

23:38
    V přesilové hře se nemůže Columbus stabilněji dostat do útočného pásma, domácí tým velmi dobře brání.

24:24
    Domácí v plném počtu. Celkem snadno se Islanders ubránili.

24:34
    Greiss drží kotouč u své tyčky, buly před jeho brankou. Columbus tak bude mít výhodu vhazování v útočném pásmu.

25:14
    Columbus si připsal šestou střelu na branku, Rychel to byl, kdo zakončoval.

26:00
    Blue Jackets našli recept, jak vyzrát na obranu soupeře, rychlým přechodem přes střední pásmo a okamžitě, jak to půjde střílet na branku.

26:30
    Akci domácích vedl Tavares, jehož střela končí v ochranné síti nad brankou Columbusu. Buly před Forsbergem.

26:37
    Komerční přestávka.

27:05
    Dubinskysi všiml volného kotouče, dostal se k němu, ale nedokázal ho poslat za brankovou čáru.

28:30
    Opticky více ze hry mají domácí hokejisté, střelecky vedou v této třetině 4:3. Pravdou ale je, že Columbus svou hru zlepšil proti první třetině.

28:52
    Columbus se nyní brání útočným akcím soupeře. Třetí domácí formace dělá defenzivě Blue Jackets velké problémy. Brankář musí být pozorný.

29:37
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Hartnell - 2 min., hrubost).

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny i utkání. Domácí tým hraje nyní přesilovou hru a vede o jednu branku.

30:16
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Leddy - 2 min., hákování).

31:00
    Hra čtyři na čtyři vyhovuje více domácím, který chtějí přidat třetí gól.

31:15
    Columbus uklidňuje hru, puk má za svou brankou pod kontrolou.

31:37

32:16

33:00
    Finální část druhého dějství se blíží, Columbus je nyní výrazně aktivnější.

33:33
    New York Islanders se dlouhou dobu nemohl osvobodit.

33:49
    DAVID SAVARD překvapil snad úplně všechny. Dojel kotouč na modré čáře a tvrdou střelou zaznamenal svou první branku v letošní sezóně. Brankář Greiss toho moc neviděl. Bez asistence.
    33:49 David SAVARD - 2:2

34:43

35:01
    Hraje se spíše ve středním pásmu, střelecky jsou aktivnější domácí, skóre je však nyní už vyrovnané.

35:32
    Icing Columbusu.

37:29
    BROCK NELSON posílá domácí mužstvo do vedení. Mohl přihrávat, rozhodl se pro střelu na branku, což se ukázalo jako správné řešení. Druhý gól pro Nelsona v tomto zápase. Asistence: Anders Lee.
    37:29 Brock NELSON - 3:2

38:01
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

39:21
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Kulemin - 2 min., krosček).

39:21

40:00

Po dvou třetinách vedou domácí 3:2. Třetí třetina slibuje zajímavou podívanou.

40:01

40:15
    Columbus pokračuje v přesilové hře.

40:29
    Greiss drží kotouč, buly před jeho brankou.

41:21

42:11
    Střely na branku 24:14.

43:23
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Boll - 2 min., vysoká hůl).

44:25
    Polovina přesilové hry je pryč, domácí hrají rozvážně. Nechtějí bezhlavě útočit. Hosté se brání zatím dobře.

45:04
    Mnoho šancí si během přesilové hry zatím Islanders vytvořit nedokázali.

45:23

45:24
    Domácí přesilovou hru nevyužili, ale prosazují se hned po ní. BRIAN STRAIT prostřelil od modré čáry vše, co mu v cestě stálo. Asistence: John Tavares, Brock Nelson.
    45:24 Brian STRAIT - 4:2

45:54
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Strait - 2 min., podražení).

46:57
    New York Islanders po dlouhé době se domácí osvobozují vyhozením přes všechny čáry. V klidu mohou vystřídat, na led přichází i čerstvá síla Columbusu.

47:54

48:00
    Naprosto v pohodě se domácí tým dokázal během dvouminutového oslabení ubránit.

48:25
    Domácí hráči již zvedali ruce nad hlavu, mysleli, že puk je za brankovou čárou. Po nepřehledné situaci se objevil před brankou.

49:02
    Střely na branku 29:15. Komerční přestávka v době, kdy probíhá padesátá minuta utkání.

49:29
    Forsberg kryje kotouč po Okposoovo ráně.

50:01
    Dostáváme se do druhé desetiminutovky třetí třetiny, domácí celek vede o dvě branky a svůj náskok bude chtít při nejmenším udržet.

50:45
    Následuje komerční přestávka.

51:48
    Utkání se v poklidu dohrává, hraje se spíše ve středním pásmu. Columbus se snaží, to mu nelze upřít, ale vyrovnat už asi nedokáže.

52:30
    Forsberg kryje šanci domácích, kteří se dostali ke střele od modré čáry.

53:00
    Sedm minut zbývá do konce třetí třetiny, Ostrované vedou o dvě branky a hru kontrolují.

53:15
    32:15, tak vypadá poměr střel na branku.

53:35
    Dubinsky dostal přihrávku do prostoru dolní hranice kruhu. Ze slibné pozice dokázal vystřelit, ale pouze do míst, kde byl připravený domácí brankář.

54:06
    Finální část třetí třetiny se blíží, Columbus odehrál na icing, špatně si rozuměl při rozehrávce.

54:32
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Grabovski – 2 min., hrubost + 2 min., nesportovní chování).
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Falk – 2 min., hrubost).

55:10
    Přesilovou hru mají k dispozici hosté, kteří ztrácí dvě branky na vyrovnání.

56:00
    Tlak hostů v útočném pásmu ukončil jeden z bránících se domácích hokejistů, který poslal kotouč přes všechny čáry. Domácí čtveřice dokázala vystřídat.

56:32

56:52
    Poslední tři minuty základní hrací doby.Hosté hrají bez brankáře. Zkouší to v šesti.

56:52
    Oddechový čas pro domácí.

57:16
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Strait - 2 min., vysoká hůl).

57:40
    Columbus už mnoho času nemá.

58:07
    Jones vyslal nebezpečný pokus od modré čáry. Domácí brankář dokázal kotouč zastavit.

58:42
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Atkinson - 2 min. + 2 min., vysoká hůl).