Herning Blue Fox – Asiago 4:0 (kon.) | Rouen – GKS Tychy 6:5 (kon.)
4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
Asiago Hockey
cz Sobota 09.01.2016, 16:30 • Patinoire Ile Lacroix • IIHF Kontinentálny pohár

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Kontinentální pohár vznikl v roce 1997, a to po zrušení kdysi úspěšného Poháru mistrů evropských zemí. Je jakousi konkurencí k hokejové Lize mistrů, titul obhajuje Běloruské HK Někam Grodno.

Italský tým je mistrem své země. V aktuálním ročníku italské Serie A se Asiago Hockey drží na čtvrtém místě v osmičlenné tabulce.

Soupeřem Italů bude dánský celek Herning Blue Fox, který se v aktuálním ročníku dánské nejvyšší soutěže nachází na druhém místě.

Oba celky se budou dnes snažit o své první body na turnaji, Asiago podlehlo v úvodním duelu francouzskému Rouenu 2:4, Herning podlehl poslkému Tychy 1:2.

Herning Blue Fox: S.Nielsen (M.Andersen) – D.Nielsen (C), Pedersen, Knudsen, R.Nielsen (A), S.Andersen, Madsen – Lauridsen, Smithson (A), Frank – Essery, George, Sinisalo – Linnet, Jensen, Degn – D. Nielsen II, T.Andersen, Molgaard, Šagát

Asiago Hockey: Carrozzi (Tura) – Miglioranzi, Lutz, D. Sullivan (A), Marchetti, M. Sullivan, Sova, Casetti, N.Tessari – Ambrosi, Presti, Iori (A) – Luciani, Nigro Pace – Ulmer, Bentivoglio, Magnabosco – M.Tessari, Stevan, Benetti (C)

Rozhodčí: Salonen (FIN), Solem (NOR) – Lederer (CZE), Neva (FIN).

00:01

08:23
    Momentálně se hraje devátá minuta první třetiny, stav je zatím stále bezbrankový. Domácí jsou zatím lepším týmem, branku se jim však zatím nepodařilo vstřelit.

08:51
    Střely na branku: 4:1

13:49
    Madsen se pokusil překvapit Carrozziho střelou z velkého úhlu, Carrozzi si však pohlídal mezírku u své pravé tyče a tento pokus v pohodě chytil.

17:16
    Hosté si zahrají přesilovku. Dvě minuty za nedovolené bránění vyfasoval Thomas Andersen.

19:00
    Poslední minutka první třetiny.

20:00

Další třetina začne přibližně v 17:13.

První třetiny je za námi. Zápas je zatím velmi vyrovnaný, oba týmy hrají hodně opatrně a stav tak zůstává po první periodě bezbrankový.

Střely na branku: 6 – 8

20:01

20:05
    Domácí vyhráli úvodní buly druhé třetiny a ihned se ženou směrem dopředu.

21:18
    Herning Blue Fox právě vstřelil branku!
    Domácí se dostávají do vedení! KYLE ESSERY zavezl kotouč podél levého mantinelu až do útočného pásma, následně z úhlu backhandem vystřelil a kotouč i s menším štěstím skončil za zády brankáře Carrozziho. Bez asistence.
    Kyle ESSERY - 1:0

22:15
    Hosté si zahrají přesilovku. Dvě minuty za vyhození kotouče ven z kluziště vyfasoval Kasper Degn.

24:03
    Domácí budou hrát dvanáct sekund ve třech! Další dvě minuty za zdržování hry dostal Daniel Nielsen.

25:18
    Frank se dostal ke střele z pravého kruhu, Carrozzi však jeho pokus vyrazil do rohu kluziště.

25:57
    Tvrdou ránu od modré poslal na branku Pedersen, jeho pokus však skončil těsně vedle pravé tyče.

26:08
    Hra se momentálně pohybuje spíše ve středním pásmu.

28:09
    Rasmus Nielsen poslal na branku backhandovou střelu z pravého kruhu, Carrozzi však s touto střelou neměl větší potíže.

29:14
    Hosté nyní chybovali ve svém pásmu, domácí se však následně ke střele nedostali.

29:54
    Kotouč nyní skončil po teči jednoho z domácích hráčů mimo kluziště a vhazovat se tak bude před Simonem Nielsenem.

30:39
    Patrick Madsen se nyní dostal s kotoučem z vlastní třetiny až do útočného pásma, jeho následnou střelu z pravého kruhu však dokázal zablokovat jeden z obránců.

31:21
    George zavezl kotouč podél levého mantinelu až do útočného pásma, následně našel přihrávkou před branku úplně volného Sinisala, ten však tváří tvář Carrozzimu poslal kotouč vedle pravé tyče.

32:33
    Domácí si zahrají přesilovku. Dvě minuty za držení dostává Andrea Ambrosi.

33:04
    Daniel Nielsen vyslal na branku střelu od modré čáry, kotouč však skončil zhruba metr vedle levé tyče.

34:07
    Další střelu na branku od modré čáry vyslal opět Daniel Nielsen, tentokrát kotouč skončil ve výstroji jednoho z obránců.

34:33

35:19
    Domácí momentálně svého soupeře téměř ve všech směrech přehrávají a dostávají se tak do více střeleckých příležitostí.

35:52
    Mathias Pedersen se dostal ke kotouči na modré čáře, jeho následnou střelu dokázal Carrozzi vyrazit pouze před sebe, tam se však v tu chvíli nenacházel nikdo z domácích hráčů a jeden z obránců tak kotouč poslal daleko od své branky.

37:05
    Ofsajd domácích. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

37:25
    Hosté se nyní dostali po dlouhé době s kotoučem do útočného pásma, následně se ke střele z mezikruží dostal Luciani, jeho pokus však dokázal zblokovat mimo tři tyče jeden z obránců.

38:12
    Kotouč se nyní pohybuje spíše ve středním pásmu.

39:00
    Právě se nám rozeběhla poslední minutka druhé třetiny.

39:22
    Střelu Lutze od modré čáry nyní dokázal Nielsen v pohodě chytit do své lapačky.

39:41
    Hosté si zahrají přesilovku. Dvě minuty za podražení vyfasoval Jerred Smithson.

40:00

Další třetina začne přibližně v 18:00.

Druhá třetina je za námi. Ve druhé třetině jsme už mohli vidět branku, a to když se ihned ve druhé minutě trefil Essery. Další průběh zápasu byli jasně lepším týmem domácí, další branku se jim však nepodařilo vstřelit. Stav je tak po druhé třetiny 1:0. Hosté budou muset tedy ještě zabrat ve třetí třetině, aby s tímto výsledkem ještě něco udělali.

Střely na branku: 14 – 17

40:01

40:05
    Hosté vyhráli úvodní buly třetí třetiny a ihned se ženou s kotoučem směrem dopředu.

41:17
    Hosté momentálně drží kotouč na svých holích a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.

41:44
    Luciani se nyní dostal zcela osamocen ke střele z pravého kruhu, jeho pokus však dokázal Nielsen skvěle chytit.

42:21

43:16
    Kotouč se nyní pohybuje z jedné strany kluziště na druhou, ani jeden z týmů se tak zatím nedostává do nějakých vážnějších střeleckých pokusů.

43:36
    Hosté si zahrají přesilovku. Dvě minuty za podražení vyfasoval Mathias Pedersen.

44:51
    Hostům se však vůbec nedaří udržet s kotoučem v útočném pásmu a domácí tak mají zatím snadnou práci.

45:23
    Stejný scénář pokračuje i nadále, z této přesilovky tak hosté nevytěžili vůbec nic.

45:34

46:15
    Jeden z domácích hráčů nyní poslal kotouč od červené čáry do útočného pásma a následně jela celá jeho pětka střídat.

46:53
    Hra se nyní pohybuje v obranném pásmu domácích.

46:55
    Hosté si zahrají další přesilovku. Dvě minuty za hákování vyfasoval Jordan George.

47:53
    Sova vyslal na branku tvrdou střelu od modré čáry, branku však přestřelil.

47:59
    Simon Nielsen má nyní nějaké problémy s maskou a hra je tak na chvíli přerušená.

48:05
    Stevan se nyní dostal ke střele z mezikruží, jeho pokus však minul branku soupeře.

48:55

49:35
    Lauridsen se nyní snažil objet s kotoučem branku soupeře a puk poslat k pravé tyči, Carrozzi však tuto variantu předpokládal a kotouč tak v pohodě chytil.

50:27
    Domácí vedou už o dvě branky. Po krásné individuální akci se prosadil slovenský útočník MARTIN ŠAGÁT! Bez asistence.
    Martin ŠAGÁT - 2:0

51:21
    Marchetti se nyní dostal s kotoučem podél levého mantinelu až do útočného pásma, jeho následnou střelu z levého kruhu však dokázal Nielsen v pohodě chytit.

51:40
    Domácí si zahrají přesilovku. Dvě minuty za podražení vyfasoval Jose Aguirre Magnabosco.

51:40
    Hosté nakonec budou hrát ve třech. Dvouminutový trest dostal za hákování i Layne Ulmer.

52:19
    Domácí využívají dvojnásobnou přesilovku a dostávají se vedení 3:0! Autorem branky je DANIEL NIELSEN. Asistence: Jordan George a Tomas Sinisalo.

54:48
    Hosté nyní drží kotouč na svých holích a snaží se ještě potrápit svého soupeře.

55:30
    Zakázané uvolnění hostů. Vhazovat se tak bude před Carrozzim.

55:53
    Oddechový čas pro hosty.

55:59
    Hosté to zkoušejí čtyři minuty před koncem zápasu v šesti!

56:24
    Hosté posílají na Simona Nielsena střely z každé pozice, brankář domácích však zatím odolává.

56:39
    Hosté nyní sice vstřelili branku, ta však nemůže být uznána, neboť Nielsen už měl kotouč po lapačkou a jeden z hostujících hráčů mu ho vysekl.

58:03
    Luciani poslal na branku střelu z levého kruhu, jeho pokus však dokázal zablokovat jeden z obránců.

58:51
    JOACHIM LINNET neměl problém poslat kotouč do odkryté klece a domácí tak vedou 4:0. Asistence: Rasmus Knudsen
    Joachim LINNET - 4:0

59:00
    Právě se nám rozeběhla poslední minutka třetí třetiny.

59:26
    Posledních čtyřiatřicet sekund do konce utkání a domácí fanoušci už slaví výhru svého oblíbeného týmu.

Dnešní utkání je za námi. Domácí dnes byli jasně lepším týmem a zaslouženě tak zvítězili 4:0! Na první branku dnešního utkání jsme si museli počkat až do druhé třetiny, a to když se ve 22. minutě dokázal prosadit Essery. Následně ve druhé třetině už další branky nepadla. Další branky padali až ve třetí třetiny. Nejdříve se v 51. minutě trefil Šagát, ihned po něm se v 53. minutě trefil Daniel Nielsen a domácí už vedli 3:0. V samém závěru utkání se ještě trefil do prázdné branky Linnet.

Střely na branku: 20 – 29

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek večera a někdy příště opět na shledanou. (18:39:28)

Martin Penker

Góly a asistencie: 22. Essery, 51. Šagát, 53. D.Nielsen (George, Sinisalo), 59. Linnet (Knudsen)

Rozhodca: Salonen (FIN), Solem (NOR) – Lederer (CZE), Neva (FIN)