Avtomobilist Jekaterinburg
cz Štvrtok 07.01.2016, 12:00 • Omsk Arena • KHL

Ode mne je to pro tuto chvíli již úplně vše, přeji Vám krásné čtvrteční odpoledne. Nashledanou. (14:23:12)

Československá stopa v utkání:

Michal Kempný (OMS) 0+0, 1 střela, 2 zblokované střely, 3 hity, čas na ledě 21:38

Zblokované střely: 7 – 9

Je dobojováno! Domácí nakonec vítězí v zápase s Jekatěrinburgem po výsledku 3:0, když jejich dvougólové vedení po čtyřiceti minutách potvrdil trefou do opuštěné branky Alexandr Perežogin.

58:50
    Domácí jsou ještě při chuti a v závěru třetiny ještě operují před Kovářem, jenž se na poslední dvě minuty vrátil do branky Jekatěrinburgu.

58:00
    Poslední dvě minuty, teď už to můžeme s jistotou říct, dělí Omsk od vítězství v tomto duelu!
    57:46 Alexandr PEREŽOGIN - 3:0

57:46
    Avangard právě vstřelil branku!
    Napotřetí to už ale muselo vyjít! Domácí vybojovali puk ve své třetině, ve středním pásmu se ho ujal ALEXANDR PEREŽOGIN a zpoza modré neomylně trefuje opuštěnou hostující klec! Asistence: Jevgenij Kulik, Anton Burdasov.

57:26
    Domácím zatím není přáno. Znovu mířil puk do odkryté svatyně, jenže tentokrát trefil levou tyč!

57:09
    Buď a nebo. Domácí se dostali ke kotouči v obranném pásmu a pokusili se ho poslat do opuštěné hostující branku. Ten ji však minul a místo branky se bude po zakázaném uvolnění vhazovat před Furchem.

56:55
    Hosté již nemají na co čekat a tak podle toho reagují, když Kováře nechávají na střídačce a místo něj zasáhne do hry jeden z hráčů do pole!

56:55
    Teď se však hráčům Omsku příliš nepovedla rozehrávka z vlastního pásma a poměrně zbytečně poslali puk na zakázané uvolnění.

56:30
    Hokejisté domácího týmu dobře napadají a sbírají cenné vteřinky, které je ještě dělí od zisku tří bodů z dnešního duelu.

55:51
    Hosté již vrhli všechny své síly do útoku a v jejich obraně se otevírají velká okénka. Další z nich nevyužil Vladimír Sobotka, který dostal přihrávku mezi kruhy a dobře mířil na zadní tyč na stojnou nohu Kováře, jenže branku hostů nedokázal trefit!

54:55
    Domácí se po delší době dostali před Jakuba Kováře a hned z toho byla obrovská šance! Burdasov se dostal ke kotouči v rohu kluziště, mezi kruhy našel zcela volného Perežogina a ten již mířil na pravou tyč, jenže i do tohoto místa se dokázal český gólman Avta natáhnout a puk efektně a zároveň efektivně chytit do lapačky!

54:19
    Stále stejná písnička se hraje v jukeboxu domácího týmu. Ten se jen brání tlaku soupeře, jenž se však nemůže dostat k zakončení.

53:50
    Oddechový čas pro domácí.

53:50
    Hosté sice dlouho drželi puk v pásmu, ale ke střele se ne a ne dostat. Jediné, čeho dosáhli, je tak vyhození puku domácím týmem na icing. Buly se tak odehraje před Dominikem Furchem.

Daniel Kubelka

Góly a asistencie: 11. Pervyšin (Paršin, Zubov), 20. Paršin (Petrov), 58. Perežogin (Kulik, Burdasov)

Avangard Omsk: Furch (Kostin) – Pervyšin, Kempný, Alexandrov, Lekomcev, Aněljov, Gusev, Kulik – Erat, Sobotka, Paršin – Kazakov, Zubov, Perežogin – Burdasov, Gluchov, Fiščenko – Černikov, Petrov, Lemťugov – Michejev.
    Avtomobilist Jekaterinburg: Kovář (Ustinskij) – Kivistö, Megalinskij, Ščemerov, Trjamkin, Žuravljov, Turbin, Timašov – Golyšev, Koukal, Garejev – Roman, Polozov, Elo – Alexejev, Torčeňuk, Knjazev – Veličkin, Jemelin, Mitrjakin – Ivašov.

Rozhodca: Bondar, Safiullov – Bereseňov, Judin

Diváci: 9.270