Bielorusko – Švajčiarsko 2:6 (kon.)
Bielorusko
2:6 (2:3, 0:3, 0:0)
Švajčiarsko
cz Nedeľa 03.01.2016, 11:07 • Helsinki ice hall, Helsinki • Majstrovstvá sveta do 20 rokov • O udržanie

Z Helsinki Ice Hall je to ode mne vše, děkuji za pozornost. (13:32:13)

Nejlepší hráči zápasu:
    Vladislav Verbickij (BLR) – Pius Suter (SUI)

Je konec, Švýcarsko udrželo vedení a vyřazuje tak Bělorusko z elitní skupiny. Bělorusové budou muset příští rok bojovat o návrat do skupiny nejlepších světových výběrů.

59:00
    Van Pottelberghe si připsal jeden z posledních zákroků utkání, lapačkou zastavil střelu Karabana.

57:58
    Kapitán Meier se po přerušení zvedá z ledu a putuje na střídačku, ještě si kontroluje, zda odněkud nekrvácí.

57:23
    Bělorusové mají problém, soupeř kombinuje před jejich brankou a pevně se drží na kotouči.

53:41
    A ještě k tomu dostává Noah Rod dvouminutový trest za podražení, ten odpyká Nico Hischier.

53:41
    Nakonec se zvedá za pomoci týmových lékařů a maséra a tento zápas pro něj patrně končí.

53:41
    Tohle je nepříjemné! Noah Rod inkasoval velmi bolestivý zásah pukem a svíjí se v bolestech na ledu.

53:06
    Poměr sil n ledě se opět změní. Dmitrij Bujnickij (BLR) – 2 minuty za nedovolené bránění.

52:39
    Minutu a půl budou Švýcaři ve třech. Dvě minuty za hrubost dostává Dario Meyer (SUI).

52:35
    Výpad Švýcarů končí faulem bránícího hráče.

52:10
    Simon Kindschi (SUI) – 2 minuty za hrubost.

Michal Kuba

Tomáš Kubečka

Góly a asistencie: 16. Bunickij (Vorobej, Bokun), 17. Filippovič (Bělevič, Pacenkin) – 4. Suter (Meier, Malgin), 4. Suter (Karrer, Siegenthaler), 13. Suter (Rod, Malgin), 29. Rod (Malgin, Kessler), 32. Thurkauf (Kessler, Riat), 36. Meyer (Egli, Thurkauf)

Bielorusko: Kulbakov (4. Verbickij) – Falkovskij, Gončarov, Romanovič, Bokun, Tabolin, Vorobej, Suško – Šarangovič, Černikov, Karaban – Bujnickij, Busko, Veremjov – Bobko, Vasilčuk, Malinovskij – Filippovič, Pacenkin, Bělevič
    Švajčiarsko: van Pottelberghe (Descloux) – Karrer, Siegenthaler, Glauser, Kindschi, Forrer, Heldner – Kessler, Suter, Rod – Malgin, Riat, Meier – Thurkauf, Meyer, Egli – Privet, Schmidli, Impose – Hischier

Rozhodca: Anisimov (RUS), Nord (SWE) – Rene (Den), Sormunen (FIN)