Coimbra – União Madeira 3:1 (kon.) | Boavista – Moreirense 0:3 (kon.) | Nacional – Arouca 2:2 (kon.)
Marítimo – Praia 1:1 (kon.) | Setúbal – Braga 1:1 (kon.) | Ferreira – Belenenses 2:2 (kon.)
Guimarães – Benfica 0:1 (kon.) | Lisabon – Porto 2:0 (kon.)
Academica de Coimbra
3:1 (1:1)
CF União Madeira
cz Sobota 02.01.2016, 17:00 • Estádio EFAPEL, Coimbra • Primeira Liga • 15. kolo

Academica de Coimbra potřebovala v dnešním utkání nutně zabrat a v domácím prostředí se ji to nakonec podařilo, když po přestávce opět zvýšila obrátky a zásluhou gólů Fernanda Alexandreho a Joaa Reala si na své konto připsala tři body. Konečný výsledek. Academica de Coimbra 3 União Madeira 1. (18:57:01)

90+4

90+2
    Iago Santos se ocitl po střetu s protihráčem na hrací ploše a ve zbytku utkání už s největší pravděpodobností nic nestane.

90+1
    Nad rámec zápasu byly nastaveny 4 minuty.

90
    Žlutou kartu dostává Rabiola (Academica de Coimbra).

89
    Střídající Rabiola na domácí straně předvedl ostřejší zákrok, za který zřejmě uvidí žlutou kartu.

87
    Žlutou kartu dostává Soares (CF União Madeira).

85
    Coimbra právě vstřelila branku!
    JOAO REAL necelých šest minut před koncem zápasu pojišťuje vedení svého týmu a Coimbra vede nad Madeirou těsně před koncem 3:1! Leandro Silva dnes patří mezi nejlepší hráče na hřišti a po skvělém centru z pravého křídla našel v pokutovém území Joaa Reala, který se pověsil do vzduchu a hlavou zamířil přesně k tyči.

84
    Žlutou kartu dostává Paulinho (CF União Madeira).

83
    Joãozinho vypálil zpoza šestnáctky a trefil jednoho z hráčů Academicy do ruky, hosté se ovšem dožadovali odpískání penalty marně.

82
    Amilton zastavil protiútok Coimbry a za svůj taktický faul správně uviděl žlutou kartu.

81
    Žlutou kartu dostává Amilton (CF União Madeira).

76
    Střídání v týmu Academica de Coimbra: ze hřiště odchází Gonçalo Paciência, přichází Piloto.

75
    Amilton napřáhl ke střele, ta ovšem byla snadným soustem pro Trigueiru.

74
    Střídání v týmu CF União Madeira: ze hřiště odchází Dias, přichází Farías.

74
    Střídání v týmu CF União Madeira: ze hřiště odchází Gian, přichází Breitner.

72
    Střídající Real našel přesnou přihrávkou na levém křídle Leandra Silvu, jehož následný centr zamířil pouze do náruče brankáře Andrého Moreiry.

70
    Střídající Farias e Cádiz se nadechl k pěkné individuální akci, jeho následná střela ale zamířila pouze do míst, kde byl připravený brankář Trigueira.

67
    FERNANDO ALEXANDRE posílá Coimbru zpět do vedení!! Ivanildo hru skvěle roztáhl doprava na Fernanda Alexandreho, který z hranice pokutového území zamířil přesně k tyči a André Moreira byl bez šance.

66
    Střídání v týmu CF União Madeira: ze hřiště odchází Élio Martins, přichází Cádiz.

63
    Střídání v týmu Academica de Coimbra: ze hřiště odchází Pedro Nuno, přichází Rabiola.

63
    Žlutou kartu dostává Élio Martins (CF União Madeira).

61
    Gonçalo Paciência byl vzápětí faulován a po ošetření musel odejít za postranní čáru.

60
    K další střele se vzápětí dostal na domácí straně Pedro Nuno, který jen o vlásek minul po fantastické přihrávce Gonçala Paciênciy pravou tyč!

59
    Fernando napřáhl ze střední vzdálenosti k nádherné střele, která směřovala do brány, nakonec se ale míč od břevna odrazil mimo!

58
    Tohle je něco, co fanoušci nesnáší, a ani se jim nedivím. Hráč je v první moment na umření a vzápětí běhá opět jako lasička.

57
    Danilo Dias se sice nechal odnést ze hřiště na nosítkách, poté se ale rychle postavil zpět na nohy a vrátil se na svou pozici levého krajního útočníka.

56
    Danilo Dias zůstal ležet na hrací ploše a bohužel z ní musí být odnášen na nosítkách. To je hodně nepříjemný pohled. Věřme, že bude brzy v pořádku a nejedná se o nic vážného.

51
    Oba týmy předvádí velice vyrovnanou partii a během posledních okamžiků se konečně k libosti nezaujatého diváka tempo hry zvýšilo.

48
    Stejně jako úvod zápasu, také začátek druhého poločasu se odehrává v pomalém tempu a bez nějaké šance.

46
    Na Estádio EFAPEL právě začal druhý poločas, jehož výkop obstarali hráči hostující Madeiry.

46

Academica de Coimbra se již v sedmé minutě zásluhou Ricarda Nascimenta ujala vedení, jenže se nechala úvodním brzkým gólem uchlácholit a vzápětí přišel na opačné straně trest, když se z penalty prosadil Paulo Monteiro. Skóre po prvním poločase. Academica de Coimbra 1 União Madeira 1.

45

45
    Leandro Silva pronikl skvěle k pokutovému území Madeiry a poté napřáhl ke střele, kterou podle jeho názoru jeden z hráčů hostujícího celku zasáhl rukou, hlavní rozhodčí ale na jeho protesty nereagoval.

45
    Žlutou kartu dostává Gian (CF União Madeira).

45
    Do konce prvního poločasu už zbývá jen několik sekund a oba týmy zřejmě zamíří do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

43
    Domácí fotbalisté navíc přišli o střelce úvodní branky a obránce Ricarda Nascimenta, který je pro Coimbru velmi citelnou ztrátou.

41
    Do konce prvního poločasu zbývá necelých pět minut a vypadá to vypadá, že už se žádného gólu před přestávkou nedočkáme.

40
    Leandro Silva pálil v záklonu a jeho následná střela minula tři tyče branky Andrého Moreiry.

36
    Střídání v týmu Academica de Coimbra: ze hřiště odchází Nascimento, přichází Real.

35
    Leandro Silva se po několikáté v zápase ocitl sám na křídle a přesným centrem našel v šestnáctce Plangeho, jeho následná střela ale na bránu nezamířila a hosté se ubránili.

32
    Ricardo Nascimento si hodně ztěžoval poté, co fauloval jednoho z protihráčů. Na rozhodnutí hlavního rozhodčího ale nic změnit nemohl.

31
    Gonçalo Paciência už napřahoval zpoza šestnáctky ke střele, obránci Madeiry k němu ale včas dokázali přistoupit.

29
    Hra se hodně kouskuje a ani jeden z týmů se po vyrovnávacím gólu Madeiry není schopen dostat do zakončení.

25
    První poločas se přehoupl do své druhé poloviny a Madeira na hřišti Coimbry z ničeho nic vyrovnala na 1:1.

23
    Žlutou kartu dostává Ivanildo (Academica de Coimbra).

21
    Madeira právě vstřelila branku!
    PAULO MONTEIRO proměnil pokutový kop a vyrovnává na 1:1! Paulo Monteiro uklidil míč bezpečně k tyči a Trigueira neměl šanci zasáhnout.

21
    Žlutou kartu dostává Trigueira (Academica de Coimbra).

21
    Pedro Trigueira se vydal proti míči a fauloval v pokutovém území Joãozinha. Hosté budou zahrávat pokutový kop!

20
    Domácí fotbalisté jsou o něco aktivnější a až na jednu střelu zatím Madeiru k ničemu nepustili.

18
    Ivanildo se ocitl sám u postranní čáry, přihrávka jeho spoluhráče ale byla příliš prudká a těsně na ni nedosáhl.

15
    Ze zápasu uplynulo téměř patnáct minut a Coimbra vede nad Madeirou zásluhou obránce Ricarda Nascimenta 1:0.

14
    Leandro Silva se nepříjemně srazil s protihráčem a zůstal ležet na hrací ploše.

9
    Gian vypálil ze střední vzdálenosti a málem vyrovnal na 1:1, brankář Trigueira byl ale pozorný a jeho střelu směřující pod břevno zneškodnil!

8
    Academica de Coimbra prožívá úžasný vstup do utkání a jedno je jisté, minimálně jeden gól dnes uvidíme.

7
    RICARDO NASCIMENTO střílí gól a po necelých sedmi minutách posílá Academicu de Coimbru do vedení! Obránce Ricardo Nascimento si skvěle naběhl na zadní tyč a po krásném centru Leandra Silvy poslal svůj tým nádhernou střelou do vedení.

6
    Leandro Silva a Nii Plange rozjeli pohlednou kombinační akci, po které se dostal k míči Pedro Nuno, do šestnáctky soupeře ale vzápětí proniknout nedokázal a o míč přišel.

5
    Úvod zápasu se neodehrává v nějakém extra vysokém tempu a oba týmy se soustředí především na to, aby neudělaly chybu.

4
    Domácí hráči Coimbry dnes spoléhají na jediného vysunutého útočníka Paciênciu, kterého bude ze zálohy doplňovat trojice Ivanildo, Pedro Nuno a Nii Plange.

2
    Na Estádio EFAPEL se dnes střetávají dva celky ze spodní části tabulky, které potřebují nutně zvítězit, věřme tedy, že se dočkáme pohledného fotbalu a také nějaké té branky.

1
    Hlavní rozhodčí Fábio Veríssimo dal právě pokyn k zahájení zápasu a utkání mezi Coimbrou a Madeirou mohlo začít.

1

Fotbalisté obou týmů se po rozcvičení vrátili zpět do kabin a před pár okamžiky nastoupili na trávník Estádio EFAPEL. Do výkopu utkání zbývá jen několik sekund.

Academica de Coimbra: Trigueira – Aderlan, Iago, Ricardo Nascimento, Oualembo – Fernando Alexandre, Leandro Silva – Ivanildo, Pedro Nuno, Nii Plange – Gonçalo Paciência. (rozestavení 4-2-3-1)
    Náhradníci: Lee, João Real, Nuno Piloto, Rui Pedro, Hugo Sêco, Rabiola, Rafael Lopes. Trenér: Filipe Gouveia.

CF União Madeira: André Moreira – Paulinho, Paulo Monteiro, Diego Galo, Joãozinho – Soares, Shehu, Gian – Amilton, Élio Martins, Danilo Dias. (rozestavení 4-3-3)
    Náhradníci: Rafael Alves, Tiago Ferreira, Rúben Andrade, Carlos Manuel, Breitner, Edder Farias, Cádiz. Trenér: Norton de Matos.

Rozhodčí: Fábio Veríssimo. Asistenti: Paulo Soares, Pedro Felisberto. Čtvrtý rozhodčí: João Mendes.

CF União Madeira:

Madeira prožila poměrně slušný závěr roku, když během prosince vyhrála dva z pěti ligových zápasů. Pokud něco Madeiru trápí, tak je to rozhodně útok. Hráči hostujícího týmu během prosince vstřelili během pěti zápasů pouhé tři branky, když už se ovšem trefili do sítě soupeře, bylo z toho vítězství. Madeira doma porazila 6. prosince 2:0 Tondelu a v posledním zápase roku si dokonce vyšlápla na Sporting Lisabon (1:0).

Academica de Coimbra:

Academica de Coimbra v posledním domácím zápase kalendářního roku 2015 porazila před svými fanoušky v nádherném utkání bohatém na góly těsně 4:3 Belenenses, rok poté ale zakončila porážkou 3:1 na hřišti Porta. Nyní čeká Coimbru velice důležitý zápas proti Madeiře, proti které potřebuje získat tři body.

Portugalská Primeira Liga v sobotu pokračuje osmi zápasy 15. kola, ve kterém bude k vidění souboj o záchranu. Předposlední Academica de Coimbra přivítá na svém hřišti patnáctou CF União Madeiru. Zápasem z Estádio EFAPEL Vás provede Tomáš Reiner.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Tomáš Reiner

Góly: 7. Nascimento, 67. Fernando, 85. Real – 21. Monteiro (pen.)

Karty:   21. Trigueira (COI), 23. Ivanildo (COI), 90. Rabiola (COI) – 45. Gian (UNM), 63. Martins (UNM), 81. Amilton (UNM), 84. Paulinho (UNM), 87. Soares (UNM)

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 7:5. Rohy: 10:3. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 19:22.
    Academica de Coimbra: Trigueira – Aderlan, Iago, Ricardo Nascimento (36. Real), Oualembo – Fernando Alexandre, Leandro Silva – Ivanildo, Pedro Nuno (63. Rabiola), Nii Plange – Gonçalo Paciência (76. Nuno Piloto). (rozestavení 4-2-3-1)
    Náhradníci: Lee, Rui Pedro, Hugo Sêco. Trenér: Filipe Gouveia.

CF União Madeira: André Moreira – Paulinho, Paulo Monteiro, Diego Galo, Joãozinho – Soares, Shehu, Gian (74. Breitner) – Amilton, Élio Martins (66. Cádiz), Danilo Dias (74. Farías). (rozestavení 4-3-3)
    Náhradníci: Rafael Alves, Tiago Ferreira, Rúben Andrade, Carlos Manuel. Trenér: Norton de Matos.

Rozhodca: Fábio Veríssimo. Asistenti: Paulo Soares, Pedro Felisberto. Čtvrtý rozhodčí: João Mendes