Rusko – Slovensko 2:1 (kon.) | Dánsko – USA 1:4 (kon.) | Fínsko – Česko 5:4 (kon.)
Kanada – Švédsko 2:5 (kon.)
Fínsko
5:4 (0:0, 3:3, 2:1)
Česko
cz Štvrtok 31.12.2015, 17:07 • Hartwall Arena, Helsinki • Majstrovstvá sveta do 20 rokov • Skupina B

59:51
    Ještě jedno vyloučení na straně Finska! Kasperi Kapanen se dopustil držení a vhazovat se bude v pásmu Finska.

52:12
    Další vyloučení na české straně, dvě minuty za vysokou hůl dostává Šimon Stránský.

49:26
    Finský národní tým si zahraje přesilovou hru, David Sklenička byl potrestán dvěma minutami za držení.

42:30
    Je tu přesilovka pro Českou republiku. Zacha byl faulován Nikem Mikkolou a ten dostal dvě minuty za držení.

39:01
    Hra je přerušená a bude se vylučovat na obou stranách. Za brankou českého týmu došlo k souboji, Jakub Zbořil dostal dvě minuty za nedovolené bránění a Kasper Björkqvist za hrubost.

32:21
    Tahle přesilovka neměla dlouhého trvání, neboť ihned po buly se Aleksi Saarela dopustil krosčeku na Lakatoše a i on už míří na trestnou lavici. Síly na ledě se vyrovnaly.

32:15
    Rozhodčí v celé situaci ale viděli faul a Filip Hronek obdržel dvě minuty za podražení. Druhá přesilovka pro Finsko.

30:06
    Je tu vůbec první vyloučení v zápasu. Dvě minuty za hrubost dostal Filip Hronek.

Aleš Pur

Góly a asistencie: 21. Puljujärvi (Aho), 29. Hintz, 31. Kalapudas (Kapanen, Niku), 51. Puljujärvi (Nättinen, Juolevi), 55. Laine (Juolevi, Aho) – 25. Smejkal (Špaček, Pastrňák), 27. Ordoš (Voženílek, Šoustal), 40. Sklenička (Mašín, Zacha), 49. Špaček (Pastrňák, Smejkal)

Fínsko: Vehviläinen (Kähkönen) – Juolevi, Tuulola, Niku, Mikkola, Saarijärvi, Hintz – Puljujärvi, Aho, Laine – Saarela, Kapanen, Nättinen – Siikonen, Rantanen (C), Kalapudas – Björkqvist, Repo, Lammikko. Trenér: Jukka Jalonen.
    Česko: Vaněček (Stezka) – Sklenička, Mašín (C), Zbořil, Ščotka, Mikliš, Hronek, Rašner – Pastrňák, Špaček, Smejkal – Zacha, Lakatoš, Veselý – Stránský, Chlapík, Kaše – Voženílek, Ordoš, Šoustal. Trenér: Jakub Petr.

Rozhodca: Ansons (LAT), Wiegand (SUI) – Otmachov (RUS), Waldejer (NOR)

Diváci: 12 198