Martin – Piešťany 4:3 (kon.) | Poprad – Košice 2:3 (po pr.) | Zvolen – Žilina 3:4 (0:1 po s.n.)
Skalica – B. Bystrica 2:7 (kon.) | Trenčín – Nitra 3:6 (kon.)
HK Poprad
2:3 (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)
HC Košice
Streda 30.12.2015, 17:35 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga (SR) • 34. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Prajem vám príjemný večer a vítam vás pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 34. kola Tipsport ligy, ktoré bude zároveň posledným v tomto kalendárnom roku. Toto kolo prinesie zaujímavé východniarske derby medzi HK Poprad a HC Košice. Súboj sa začne o 17:30.

Popradským hokejistom sa momentálne celkom darí. Patrí im 6. pozícia so ziskom 54 bodov a gólovým skóre 104:94. „Kamzíci“ strácajú na piaty Trenčín tri body a zároveň sa nachádzajú štyri body pred Piešťanmi. Poprad naposledy vyhral v Nitre po predĺžení 1:2, podľahol Banskej Bystrici 1:4 a predtým zdolal Žilinu 1:4, Skalicu 4:3 a Trenčín 2:4. Horúcou aktualitou v popradskom klube je nahradenie funkcie Tibora Turana. Jeho miesto po včerajšom zasadnutí správnej rady prevzal Peter Žifčák a stal sa tak novým konateľom a výkonným riaditeľom klubu.

Košičania sa po poslednom kole stali novými lídrami Tipsport ligy. Na konte majú aktuálne 68 bodov a tabuľku zatiaľ vedú o skóre pred Nitrou. Košice majú skóre 98:58. S 58 inkasovanými gólmi sú najlepšie brániacim mužstvom súťaže. Naposledy „oceliari“ zdolali Martin 4:2, porazili Piešťany 1:2, vyhrali aj nad Zvolenom 3:1, predtým ešte však podľahli Banskej Bystrici 3:0 a suverénne doma zvíťazili nad Nitrou 5:1.

V tejto sezóne sa z výhier vo vzájomných zápasoch dvakrát radovali košickí hráči. Poprad zdolali 27. septembra doma 5:1 a 27. novembra pod Tatrami 1:4. Poprad bol úspešný v stretnutí 25. októbra, keď zvíťazil tesne 2:1.

Góly, všetky dôležité informácie a celý priebeh zápasu môžete sledovať prostredníctvom on-line prenosu na webe Onlajny.eu. Želám vám pekný športový zážitok!

HK Poprad: Kostúr (Svoboda) – Briják, Dinda, Gáborčík, Fabian (A), Malina, Kasík, D. Šterbák – Bartečko (A), Heizer, Štrauch – Kroták (C), Bajaruns, Paločko – R. Rapáč, Paukovček, Števuliak – Achs, Rusnák, Koyš

HC Košice: Melicherčík (Halász) – Deyl, Cebák, P. Mikuš, Macejko, Šedivý, Dudáš, Pavúk – Bartánus (C), Suja, Bicek (A) – Jenčík, Češík, Bartoš (A) – Chovan, Hrnka, Lelkeš – Bortňák, Boltun, Hričina

Rozhodca: Jonák, Štefik – Kacej, Stanzel.

Na ľadovú plochu už prichádzajú hokejisti Košíc. Po nich prichádzajú na plochu aj hráči HK Poprad.

Pred začiatkom si ešte vypočujeme štátnu hymnu Slovenskej republiky.

00:01

00:08
    Na úvodnom vhadzovaní zápasu bol úspešnejší domáci Heizer. Popradčania nahodili puk do pásma. Zachytil ho však Deyl.

00:43
    Domáci rozohrali spoza Kostúra. Fabian nahodil zo stredného pásma na Melicherčíka. Košický brankár okamžite rozohrával.

01:14
    Bartoš napálil z pravého kruhu na bránu. Kostúr vyšiel z brány, zmenšil strelecký uhol a strelu vyrazil svojimi betónmi.

02:16
    Cebák vypálil po vhadzovaní od modrej čiary. Brankár Kostúr si postrážil svoje bránkovisko a strelu vyrazil do opačnej strany.

02:55
    Nová posila pre Poprad Patrik Koyš sa ukázala. Kmeňový hráč Trenčína nahodil puk na Melicherčíka zo stredného pásma. Gólman Košíc pre istotu prikryl.
    Hráči pred začiatkom duelu

03:31
    Češík sa pretláčal spoza bránky pred Kostúra. Obrancovia Popradu boli úspešní v defenzívnej činnosti a puk získali.

04:12
    Hrnka korčuľoval za pukom do útočného pásma, čo mu len sily stačili. Napokon je však z toho zakázané uvoľnenie.

04:44
    Bortňák korčuľoval pred bránu a snažil sa nejakým spôsobom reagovať na strieľaný puk od Boltuna. Avšak, bez úspechu.

05:45
    Oceliarom v tejto chvíli príliš nevyšla rozohrávka. Skúšali na nakoniec na dvakrát, no ani jeden pokus sa neujal.

06:57
    Kroták získal puk v strednom pásme a posunul ho späť na obrancov. Oba tímy sú v týchto chvíľach veľmi pozorné a ostražité v rozohrávke.

07:52
    Kasík skvelou prihrávkou z rohu klziska našiel pri opačnej žrdi Lukáša Paukovčeka. Útočník Popradu však nedokázal okamžite vystreliť, tak ako to diváci očakávali.

08:24
    Bajaruns strieľal okamžite z vhadzovania. Brankár Melicherčík musel ísť do rozkľaku a betónom vytlačiť puk na opačnú stranu.

08:45
    Kostúra preveril strelou z ľavého kruhu Šedivý. Popradský brankár bol pripravený a strelu zachytil na hrudi.

09:37
    Tomáš Hrnka napriahol svoju hokejku a pálil príklepom spoza hráča od modrej čiary. Kostúr sa nenechal vyľakať a vyrážačkou vyrazil strelu pred seba.

10:47
    Boltun mohol využiť chybu v rozohrávke domácich. Nakoniec ale nebol v medzikruží pri puku skôr ako Kasík.

12:22
    Juraj Cebák už nevedel, čo má robiť s pukom, a tak ho zo stredného pásma iba poslal von cez celé klzisko.

13:16
    Koyš vysunul cez stredné pásmo Bartečka. Bartečko si vytvoril pozíciu na ľavom kruhu, no dokázal strieľať tesne mimo bránky.

13:30
    Poprad bude hrať presilovú hru. Martin Dudáš dostáva dve minúty za vrazenie.

14:10
    Košice dali gól!
    Oceliari strieľajú gól vo vlastnom oslabení! Kroták nezachytil puk na mdorej čiare, vypichol mu ho Jenčík a pokračoval do útoku. Pred bránou prihral na opačnú stranu MATEJOVI ČEŠÍKOVI, ktorý pohotovou strelou z prvej prekonal Kostúra!
    Asistencia: Richard Jenčík.
    ČEŠÍK - 0:1

14:58
    Bartečko hľadal prihrávkou pred bránu na dorážku Richarda Rapáča. Rapáč však tesne minul puk.

15:06
    Poprad bude hrať presne 24 sekúnd v presilovke o dvoch hráčov. Richard Jenčík dostáva dve minúty za krosček.

15:36
    Košice už hrajú so štyrmi hráčmi. Popradčania si následne nerozumeli v rozohrávke, a tak musia znovu nakorčuľovať na svoje pozície.

16:15
    Po zlej Heizerovej prihrávke vybojoval puk Deyl a bezpečne ho poslal von cez celé klzisko.

16:53
    Mikuš nazbieral cenné sekundy pre svoj tím. Vyviezol puk až do útočnej tretiny a tam ho niekoľko sekúnd podržal.

17:45
    Suja nebezpečne nahodil puk z rohu klziska pred Kostúra. Tam ho nemal popradský brankár v moci a dorážať mohol Bartánus. Bol však otočený chrbtom k bráne.

18:31
    Fabian si rutinérsky obhodil Chovana cez mantinel a potom z pravého kruhu nahodil na bránku. Melicherčík betónom vyrážal.

19:22
    Macejko nahodil puk na bránku od pravého kruhu. Pre jeho spoluhráčov to však bolo zbytočné, keďže mieril nad bránku.

20:00

V úvodnej časti hry sme videli vyrovnaný hokej, ktorý priniesol jeden gól. V 15. minúte sa radovali Košičania, ktorí šli do vedenia po góle Češíka.
    Druhá tretina sa začne približne o 18:20.

20:01

20:18
    Koyš sa hneď hrnul do zakončenia. Z pravého kruhu otestoval Melicherčíka, či je rovnako pozorným, ako sa javil byť v prvej tretine.

20:52
    V nebezpečnej príležitosti boli hostia. Suja na viackrát z tesnej blízkosti brány zakončoval, no nepodarilo sa mu prekonať ležiaceho Kostúra.

21:12
    Poprad dal gól!
    Je vyrovnané! Domáci vyhrali vhadzovanie. Po ňom od modrej čiary strieľal Gáborčík a jeho strelu z ľavého kruhu šikovne dokázal tečovať medzi Melicherčíkove nohy MATÚŠ PALOČKO!
    Asistencie: Dávid Gáborčík a Arne Kroták.
    PALOČKO - 1:1

21:57
    Kasíkova rozohrávka bola nepresná. Puk prešiel bez dotyku cez celé klzisko a to za týchto okolností znamená zakázané uvoľnenie.

22:31
    Košičania nedobre načasovali striedanie a mohlo ich to ísť jeden únik. Štrauch si vypýtal puk na útočnej modrej, no ukázalo sa, že si ho prevzal už v ofsajde.

23:07
    Radek Deyl nahodil puk od modrej čiary. Kostúr bol pozorný a strelu vyrazil svojím ľavým betónom.

23:50
    Odrazený puk od Fabianovej hokejky pre istotu prikryl Kostúr. Blížil sa k nemu nebezpečný Lelkeš.

24:42
    Malina sa zastavil s pukom za bránou. Obrancovia Popradu čakajú na pohyby svojich útočníkov v strednom pásme.

25:46
    Koyš vypichol puk košickým hráčom a pokračoval s ním do útoku. V útočnom pásme prihral Štrauchovi, ktorý sa však nakoniec na nič nezmohol.

26:37
    Kroták získal puk po nevydarenej rozohrávke Košíc. Mohol radšej sám poriadne zakončiť, no rozhodol sa pre krížnu prihrávku Paločkovi, ktorá nakoniec nedorazila na jeho hokejku.

27:25
    Paukovček mierne zaskočil Melicherčíka svojou strelou z ostrého uhla. Košickému gólmanovi puk vypadol do bránkovisko, no odtiaľto ho už košickí hráči dokázali upratať.

27:52
    V podstate platilo hokejové nedáš – dostaneš! Hričina obkorčuľoval bránu a prihral puk pred bránkovisko. Tam stál dôrazný PETER BOLTUN, ktorý strelou pod brvno nedal šancu Kostúrovi!
    Asistencia: Tomáš Hričina.
    BOLTUN - 1:2

28:47
    Popradčania neboli dobre zorganizovaní v obrane a prekvapiť ich mohol Jenčík. Nakoniec sa na ľavom kruhu sám zamotal a zakončiť už nedokázal.

29:44
    Števuliak hľadal na útočnej modrej čiare Richarda Rapáča. Hráči HC Košice si ho však sledovali a nedovolili mu spracovať prihrávku.

30:58
    Bajaruns nahodil z pravého kruhu na bránku. Marcel Melicherčík bol pripravený a s istotou prikryl puk pri betóne.

31:57
    Ondrej Rusnák korčuľoval do zakončenia po pravom krídle. V lepšej pozícii však na ľavom krídle našiel Arneho Krotáka, ktorý však do prázdnej brány netrafil. Strieľal iba do Melicherčíkovho betónu!

32:35
    Suja nahodil puk od modrej čiary. Strela aj tak neletela na bránu, Kostúr ju však pre istotu zachytil vo svojej lapačke a podržal.

33:19
    Boltun si v útočnom pásme vymenil puk s Hričinom. Ten bol nakoniec na konci akcie, keďže strieľal spomedzi kruhov. Kostúr vyrazil strelu betónmi.

34:08
    Rusnák bekhendom nahadzoval z medzikružia. Strelu nasmeroval na bránu, no pred ňou stáli jeden košický a jeden popradský hráč.

34:50
    Kroták preveril Melicherčíkovu vyrážačku strelou z pravej strany. Košický brankár nemal najmenšie problémy so zásahom.

35:30
    Poprad bude hrať v početnej prevahe. Martin Dudáš odchádza na trestnú lavicu za nedovolené bránenie.

36:22
    Popradu sa nedarí rozohrať. Paukovček teraz do stredného pásma iba prihral na hokejku Jakuba Suju.

37:14
    Po rozháranom úvode presilovej hry nakoniec prichádza presný zásah! Malina vypálil od modrej čiary. Puk spred bránky tečoval Kroták. Následne sa puk ocitol pred bránkoviskom a tam sa najlepšie zorientoval RICHARD RAPÁČ, ktorý presnou strelou vyrovnal na 2:2!
    Asistencie: Ľubomír Malina a Štefan Fabian.
    R. RAPÁČ - 2:2

38:42
    Patrik Koyš sa dostal do zakončenia z ľavého kruhu. Košickí hráči však strelu zblokovali a Melicherčík teda nemusel zakročiť.

39:15
    Hráčska lavica Popradu dostáva dve minúty za príliš veša hráčov na ľade. Trest si odsedí Matúš Paločko.

39:34
    Hrnka vykorčuľoval za bránu, no počas svojho pohybu posunul bránku. Hra ja prerušená a bude sa vhadzovať po Kostúrovej pravici.

39:43
    Suja nahral Hrnkovi pred bránkoviskom, no toho Kostúr pekne vychytal svojou lapačkou!

39:48
    Ďalší presvedčivý zákrok popradského brankára. Tentokrát ho príklepom z vrchola na pravom kruhu preveril Jiří Bicek.

40:00

V prostrednej časti hry sme boli svedkami troch gólov. V 22. minúte vyrovnal Paločko. Košičania však šli do vedenia opäť po góle Boltuna z 28. minúty. To však nebolo všetko, keďže v 38. minúte skóroval Rapáč.
    Tretia dvadsaťminútovka začne približne o 19:13.

40:01

40:52
    Od modrej čiary vypálil Jiří Bicek. Jeho strelu Kostúr bez problémov vyrazil a Popradčania sa oslobodili.

42:24
    Chovan hľadal niekoho zo svojich spoluhráčov v útočnom pásme. Puk však prenechal iba hokejistom Popradu.

Dnešné stretnutie sleduje 3011 divákov. Podľa hlásateľa je to najvyššie číslo zatiať dosiahnuté za túto sezónu!

44:08
    Boltun získal puk v útočnej tretine a vyslal ho na brankára Kostúra. Gólman Popradu pozorne zachytil.

44:37
    Gáborčík vypálil od modrej čiary. Rusnák sa snažil doraziť strelu, no nenamieril presne.

45:25
    Paukovček hľadal v medzikruží Štraucha. Štrauch sa však nakoniec do zakončenia nedostal.

45:30
    Po prerušení hry sa pred košickou bránou pustili do seba Macejko a Rapáč. Obaja odchádzajú na trestnú lavicu za hrubosť.

46:35
    Cebák prenechal v útočnom pásme Sujovi, ktorý nastrelil na bránu. Kostúr mal svoju lapačku pripravenú a do nej s istotou zachytil puk.

47:32
    Oba tímy od tejto chvíle hrajú v plnom počte. Puk na hokejkách majú hokejisti Popradu, ktorí rozohrajú spoza bránky.

48:24
    Štrauch hľadal v strednom pásme Paukovčeka, ale prihral iba priamo na Cebákovu hokejku.

49:20
    Macejko nepríjemne vystrelil prízemne z ľavého kruhu. Kostúr musel vytiahnuť svoj betón.

50:18
    Paukovček nastrelil puk na bránu z medzikružia. Dorážať sa snažila dvojica kamzíkov, no ani jeden úspešný nebol.

51:15
    Boltun strieľal z pravého kruhu. Bránu netrafil, ale jeho spoluhráči ostávajú v útočnom pásme.

52:03
    Stále viac a viac sa z tohto zápasu stáva poriadny nervák. Oba fanúšikovské tábory ženú svojich napred.

53:40
    Malina z rohu klziska šikovne našiel pred bránou Štraucha, ktorý však dôrazne zakončiť nedokázal, no aj tak poriadne vystrašil hráčov hostí.

53:47
    Poprad si zahrá presilovú hru. Matúš Chovan odchádza na trestnú lavicu za hákovanie.

54:18
    Suja získal puk v obrannom pásme a potiahol ho dopredu. Dokázal nazbierať nejaké sekundy pre svoj tím.

55:17
    Kasík strieľanou prihrávkou pred bránkovisko našiel Richarda Rapáča, ktorý si stiahol Melicherčíka, no puk mu nakoniec ušiel z hokejky!

55:46
    Chovan už naskočil na ľad. Domáci hokejisti nedokázali využiť túto presilovú hru.

56:42
    Niečo sa stalo Bartošovi, ktorý utrpel náraz pri mantineli. Vylučovať sa však nebude.

57:01
    Suja potiahol útočnú akciu po ľavom krídle. Z kruhu nakoniec nevyslal príliš razantnú strelu. Kostúr ju v pokoji prikryl lapačkou.

57:30
    Paločko hľadal niekoho zo svojich spoluhráčovp red bránou. Nakoniec sa košickí obrancovia dokázali správne postaviť.

58:40
    O záverečný nápor sa pokúšajú oceliari. Poprad sa však zodpovedne bráni a nedá zadarmo ani centimeter ľadu.

59:13
    Češík sa obtočil okolo brány a pri opačnej žrdi našiel Petra Bartoša. Ten mohol zakončovať do odkrytej bránky, no gól nakoniec nedal!

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

V tretej tretine teda nakoniec gól nepadol. Po krátkej pauze bude stretnutie pokračovať v 5-minútovom predĺžení.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:19
    Bartečko sa púšťal do samostatného zakončenia. Šiel okolo mantinelu a tam ho tvrdo zrámoval Deyl.

61:43
    Gáborčík sa s rozohrávkou neponáhľa. Oba tímy striedajú a až tak začnú spoza Kostúra domáci hokejisti.

62:38
    Bartoš strieľal od modrej čiary. Kostúr vyrazil strelou špičkou svojej hokejky.

63:13
    Bartečko našiel v útočnom pásme Fabiana, jemu sa však už nepodarilo vystreliť.

63:51
    Štrauch sa dostal k strele z pravého kruh. Jeho pokus minul Melicherčíkovu svätyňu.

64:28
    Z výhry sa napokon radujú košickí hokejisti! V strednom pásme prihral Bicek puk PETROVI BARTOŠOVI, ktorý prekorčuľoval do útočného pásma a odtiaľ skvelo trafil pod hornú žŕdku!
    Asistencia: Jiří Bicek.
    BARTOŠ - 2:3

Dva body teda získavajú košickí hokejisti. O ich víťazstve v predĺžení rozhodol Bartoš. Poprad odchádza z tohto zápasu s jedným bodom.

Ďakujeme za pozornosť a prajeme pekný zvyšok večera. (19:58:22)

Lukáš Rastislav Ovšonka

Góly a asistencie: 22. Paločko (Gáborčík, Kroták), 38. R. Rapáč (Malina, Fabian) – 15. Češík (Jenčík), 28. Boltun (Hričina), 65. Bartoš (Bicek)

Rozhodca: Jonák, Štefik – Kacej, Stanzel