Boston – Buffalo 3:6 (kon.) | Tampa Bay – Columbus 5:2 (kon.) | Washington – Montreal 3:1 (kon.)
Carolina – NJ Devils 3:1 (kon.) | St. Louis – Dallas 3:2 (5:4 po s.n.) | Minnesota – Pittsburgh 1:3 (kon.)
Nashville – Detroit 2:3 (kon.) | Arizona – LA Kings 3:4 (po pr.) | Vancouver – Edmonton 2:1 (po pr.)
Ottawa – Boston 3:1 (kon.)
Nashville Predators
2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Detroit Red Wings
cz Nedeľa 27.12.2015, 02:10 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Příjemné nedělní ráno. Po dvoudenní přestávce zaviněnou vánočními svátky se opět rozjíždí NHL, kde nás čeká mezikonferenční souboj, ve kterém se proti sobě postaví Nashville Predators a Detroti Red Wings.

Ani jeden z týmů nepůjde do dnešního duelu v ideálním rozpoložení. Oba totiž shodně poslední tři duely prohrály. Detroit dvakrát v prodloužení, Nashville jednou. I proto jsou Predátoři na 6. místě na západě se 40 body a Rudá Křídla na 7. pozici na východě s 41 body.

Vzájemné zápasy

Oba celky se ji spolu jednou utkaly. Na začátku prosince se radoval z vítězství Detroit, když dokázal zvítězit v domácím prostředí 5:4. Bylo to ale až v prodloužení, kdy v 62. minutě rozhol utkání Nyquist.
    Dnes se jedná o 91. společný zápas mezi oběma týmy

Premiéru si detroitském dresu odbude Tomáš Nosek. Trenér Rudých Křídel Jeff Blashill to komentoval slovy: "Je to součást sportu a určitě NHL. Řekli jsme si, že pokud chceme být po celý rok úspěšní, tak naše spolupráce musí být hluboká. Budeme nadále spoléhat na organizační hloubce a dnes s večer i s Tomášem Noskem".
    Nosek se připravuje na svůj debut

00:01

00:11
    Hosté začínají zápas zakázaným uvolněním.

00:44
    Rinne raději přikryl kotouč a uklidnil hru.

01:18
    Po střele Webera si osahal kotouč také Mrázek.

01:34
    Icingu se dopouštějí také Predátoři.

01:40
    Útočnou snahu domácích zastavuje ofsajd.

02:44
    Nashville je dlouho nastěhován v útočném pásmu, ale nic z toho nevytěžil.

03:33
    Postavení mimo hru bylo zapískáno také Detroitu.

04:30
    Preds vymýšlí další útočnou akci zpoza vlastní branky.

05:26
    Moc daleko se ale nedostali a navíc vyhodili puk na zakázané uvolnění.

05:34
    Detroit právě vstřelil branku!
    Hosté vyhráli vhazování v útočném pásmu a od Dacjuka přes Helma se kotouč dostal k BRENDANOVI SMITHOVI, jenž střelou příklepem překonal Rinnheo. Asistence: Alexej Marchenko, Pavel Dacjuk.
    05:34 Brendan SMITH - 0:1

06:19
    Nashville právě vstřelil branku!
    Moc dlouho ale vedení Rudým Křídlům nevydrželo, neboť podél mantinelu se uvolnil FILIP FORSBERG a střelou zápěstím na vzdálenější tyč překonává Mrázka. Asistence: Mike Ribeiro.
    06:19 Filip FORSBERG - 1:1

07:57
    Máme za se bou necelých osm minut a už jsme viděli branku na každé straně. Oba celky přitom potřebovali minimum pokusů. Detroit vystřelil třikrát a Nashville dokonce pouze dvakrát.

07:57
    Detroit navíc bude hrát oslabení, neboť v jednu chvíli bylo šest hráčů na ledě v jeho dresu. Trest odpyká Nyquist.

08:13
    Nashville ale bude muset začít od své branky.

08:37
    Mrázek si poradil se střelou Josiho z mezikruží.

09:00
    Detroitu se opět podařilo vyhodit kotouč přes všechny čáry.

09:53
    Jones ze slibné vzdálenosti netrefuje hostující branku.

09:57
    Nyquist se vrací zpátky na led.

10:33
    Zakázané uvolnění na straně Detroitu.

11:40
    Sissons se pokusil i individuální akci, ale metr za modrou čárou přišel o kotouč.

13:06
    Domácí akci zastavuje postavení mimo hru.

14:04
    Nyquist usedá podruhé na trestnou lavici, tentokrát je on tím potrestaným, poněvadž se dopustil hry vysokou holí.

14:27
    Početní výhoda ale končí. Josi (NSH) je vyloučen za nedovolené bránění.

15:38
    Hra ve čtyřech nesvědčí ani jednomu celku.

16:04
    začíná krátká přesilovka Detroitu.

16:27
    Také Josi už je ale na ledě.

17:51
    Oba týmy se nyní dopouštějí chyb v rozehrávce a ani jeden z gólmanů zatím nemusel dlouze zasahovat.

19:01
    Poslední minuta úvodní části.

20:00

Je za námi úvodních dvacet minut a i po nich je stav nerozhodný. Každý z týmů se prosadil jednou. Na gól Smithe vzápětí odpověděl Forsberg. Oba celky ale zatím postrádají střelbu, poněvadž domácí vyhráli 6:4. Druhá třetina začne ve 3:04.

20:01

20:55
    Nashville se dopustil prohřešku a bude potrestán.

21:16
    Za podražení putuje na trestnou lavici Smith (NSH).

21:45
    Ke střele se dostal Zetterberg, ale zakončení se mu nepovedlo.

22:13
    Predátoři navíc vyhazují kotouč přes všechny čáry.

22:48
    Rinne se nyní vytáhl proti střele Tatara.

22:55
    Puk se ale dostal na modrou čáru k Richardsovi, který vystřelil tak, aby kotouč dokázal tečovat před brankou RILEY SHEAHAN mimo dosah finského gólmana. Asistence: Brad Richards, Tomáš Tatar.
    22:55 Riley SHEAHAN - 1:2

23:50
    Už to mohlo být o dvě branky, ale Helma vychytal Rinne.

25:05
    Domácí jsou jako opařeni a nemohou se dostat ven z obranného pásma.

26:15
    Pokus Helma neohrozil Rinneho.

26:26
    Za šest a půl minuty vystřelili hosté celkem čtyřikrát, zatímco Predátoři pouze jednou.

27:08
    Hokejisté Nashvillu se dopustili zakázaného uvolnění.

28:22
    Ribeiro se pokusil o individuální akci, ale na poslední chvíli mu ujal kotouč.

29:13
    Na druhé straně se o totéž pokusil Sheahan, ten ale nenašel mezírku mezi betony Rinneho.

29:28
    Přesilovka pro Nashville. Za podražení usedá za katr Glendening (DET).

30:47
    Střela Webera nezamířila mezi tři tyče detroitské branky.

31:21
    Domácí kapitán nezamířil přesně ani napodruhé.

32:42
    Rinne teď zvládl souboj tváří v tvář proti Helmovi.

33:51
    Tatarovi na poslední chvíli zablokovala hůl domácí obrana a tudíž nemohl vystřelit.

35:11
    Neal dlouho operoval za brankou Detroitu, ale nenašel podporu u spoluhráčů a tak následně o kotouč přišel.

36:20
    Detroit uklidňuje hru a vyčkává s pukem za vlastní brankou.

37:11
    Predátorům se přeci jen nakonec daří vyrovnat. Ribeiro přihrál mezi kruhy Smithovi a ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě včetně Mrázka. Jeho pokus ale dokázal ještě tečovat FILIP FORSBERG. Asistence: Craig Smith, Mike Ribeiro.
    37:11 Filip FORSBERG - 2:2

39:01
    Poslední minuta prostřední periody.

40:00

Detroit přestřílel svého soupeře ve druhé dvacetiminutovce 13:9, ale i tak mu to na vedení před závěrečnou částí nestačilo. Rudá Křídla sice dostal do vedení Sheahan, ale tři minuty před sirénou srovnal skóre Smith. Poslední dějství začne ve 4:00.

40:01

40:59
    Nyquist hledal před brankou Zetterberga, ten ale nedokázal trefit jeho skákavou přihrávku.

42:00
    Na druhé straně si poradil Mrázek s pokusem Jonese.

42:32
    Hokejisté Detroitu se vystavili do ofsajdu.

43:53
    Kronwall si najel z druhé vlny. Z mezikruží ale netrefil branku Nashvillu.

44:10
    Predátoři ale budou hrát oslabení, neboť Forsberg (NSH) vyhodil puk do hlediště a dostává za to dvě minuty.

45:04
    Domácím hokejistům se daří vyhodit kotouč přes všechny čáry.

46:10
    Nashville je kompletní.

46:45
    Hosté se potřetí v zápase dostávají do vedení. Helm dokázal udržet kotouč v útočném pásmu a předložil ho Smithovi, jehož střelu tečoval před brankou mimo dosah Rinneho LUKE GLENDENING. Asistence: Brendan Smith, Darren Helm.
    46:45 Luke GLENDENING - 2:3

48:06
    Naivní Kronwallova střela končí na boční síti domácí branky.

49:36
    Red Wings jsou opět usazeni v útočném pásmu,tentokrát ale mají k ohrožení Rinneho hodně daleko.

50:40
    Hosté uklidňují hru a vyčkávají s kotoučem za vlastní brankou.

51:30
    Tatar se pokusil o individuální akci. Jeho šanci zneškodnil až Rinne.

52:10
    Nahození Salomäkiho nepustil Mrázek za svá záda.

52:55
    Ekholmův pokus od mantinelu nezamířil na detroitskou branku.

54:30
    Nashville se není schopen dostat poslední vteřiny do útočného pásma a čas mu uniká.

55:00
    Navíc musí být v pozoru Rinne, který vyrážečkou zlikvidoval pokus Nyquista.

55:39

57:00
    Domácímu celku zbývají poslední tři minuty základní hrací doby a jsou s kotoučem za vlastní brankou. Odtud se jim ale vyrovnat nepodaří.

58:01
    Poslední dvě minuty závěrečného dějství.

58:28
    Rinne odjíždí na střídačku. Nashville hraje se šesti hráči v poli.

58:51
    Mrázek přikryl kotouč a bude se vhazovat po jeho pravici.

58:51
    Peter Laviolette si bere oddechový čas.

59:20
    Domácí šestice uzamkla soupeře před jeho brankou, ale vše chytá zatím jistý Mrázek.

Detroit nakonec zvládl utkání v Nashvillu, když se o vítěznou branku postaral Glendening, jenž tečoval střelu Smithe. Nashvillu už se napotřetí vyrovnat nepodařilo, i když zkoušel hrát v závěru zápase bez gólmana.

Tomáš Nosek(DET) 0+0, 0 střel, čas na ledě 7:26
    Petr Mrázek (DET) 60 minut, 22 zákroků, 2 góly, 91,7% (04:39:42)

Ondřej Jícha

Góly a asistencie: 7. Forsberg (Ribeiro), 38. Forsberg (C. Smith, Ribeiro) – 6. B. Smith (Marchenko, Dacjuk), 23. Sheahan (Richards, Tatar), 47. Glendening (B. Smith, Helm)

Nashville Predators: Rinne (Hutton) – Josi, Weber (C), Ekholm, Ellis, Jackman, Jones – Forsberg, Ribeiro, Smith – Wilson, Jarnkrok, Neal – Arvidsson, Sissons, Hodhson – Nyström, Gaustad, Salomäki. Trenér: Petr Laviolette.
    Detroit Red Wings: Mrázek (Howard) – Kronwall, Green, DeKeyser, Smith, Kindl, Marchenko – Nyquist, Zetterberg (C), Abdelkader – Richards, Dacjuk, Helm – Tatar, Sheahan, Jurčo – Andersson, Glendening, Nosek. Trenér: Jeff Blashill.

Rozhodca: Martell, Pochmara – Amell, MacPherson

Diváci: 17 208