TK Agrofert Prostějov – I.ČLTK Praha Vítěz: TK Agrofert Prostějov (kon.)
TK Agrofert Prostějov – I.ČLTK Praha

Vítěz: TK Agrofert Prostějov

cz Pondelok 21.12.2015, 10:00Finále OSTRA Tenisové extraligy 2023

15:26
    Trenér TK Agrofertu Prostějov přebírá z rukou Iva Kaderky pohár pro mistry republiky! Tenistům Prostějova jsou nyní předávány zlaté medaile.

15:18
    Jiří Veselý otočil zápas, ve kterém prohrával 3:6 a 2:4, a po výhře 3:6, 7:6 a 6:4 vítězí nad Janem Hernychem a zakončuje dnešní finále české Extraligy i šestou výhrou Prostějova!

14:46
    Prostějov tedy zvítězil v letošním finále české Extraligy, program však nekončí. Stále se totiž hraje utkání mezi Jiřím Veselým a Janem Hernychem a zatímco to dlouho vypadalo na první vítězství tenisty ČLTK, tak Veselý po úspěšném zakončení druhé sady hned na úvod té třetí prolomil Hernychovo podání a vede 1:0!

14:41
    Tomáš Berdych využívá druhý mečbol, vítězí nad Janem Šátralem 6:3 a 6:4 a připisuje vítězný pátý bod na konto Agrofertu Prostějov, který tak poosmé v řadě a potřinácté v historii vítězí v české Extralize!

14:39
    Tomáš Berdych má při podání Šátrala tři mečboly!

14:37
    A využívá hned první při podání Hernycha, který se marně natahoval u sítě po míčku. Veselý tak srovnává na 1:1 na sety a může se pokusit otočit zápas ve třetí sadě.

14:32
    Jan Šátral úspěšně proráží servis svého slavnějšího soupeře! Nečekaný brejk přichází znenadání v sedmém gemu a śátral tak snižuje na 3:4.

14:22
    Šátral se nakonec neubránil! Tomáš Berdych využil snad čtvrtý brejkbol v tomto gemu a ujímá se vedení 3:1 ve druhém setu.

14:14
    V osmém gemu již Jan Hernych nedokázal odolávat tlaku Jiřího Veselého a přichází o servis. Veselý tak srovnává na 4:4 a navíc vede při svém podání 40:0!

14:05
    Tomáš Berdych ani nepotřeboval první sadu doservírovat. Poté, co si udržel servis a dostal se do vedení 5:3, získal možnost dvou setbolů při servisu Šátrala. Při tom prvním zachyboval úderem do autu, při tom druhém špatně zareturnoval. Jenže přes shodu se dostal ke třetímu setbolu a ten už padl na úrodnou půdu. Berdych ovládl první set v poměru 6:3!

13:53
    A k brejku dochází i na kurtu číslo 1! Tomáš Berdych čistou hrou proráží servis Honzy Šátrala a po pátém gemu vede 3:2.

Jan Hernych mezitím podržel podání a potvrdil brejk.

13:51
    Na druhém dvorci Jan Hernych hned v prvním gemu druhé sady opět proráží podání Jiřího Veselého a ujímá se vedení!

13:45
    Honza Hernych proměňuje hned první ze dvou vypracovaných setbolů a vyhrává první set nad Jiřím Veselým 6:3! První vítězná sada pro tenistu z ČLTK!

13:31
    Honza Hernych trochu překvapivě prorazil servis svému soupeři na úvod zápasu a dostává se do vedení 3:1!

13:23
    Dominic Thiem si dovolil povolit až za vedení 5:0, v tiebreaku i tak vítězí jednoznačně 7:2 a po vítězství 6:2 a 7:6 přidává na konto Prostějova 4 bod. Osmý titul v řadě pro Agrofert je již velmi blízko!

13:01
    Dominic Thiem si v šestém gemu bere ztracený servis z úvodu druhého setu zpět a srovnává na 3:3!

12:56
    Barbora Strýcová vítězí nad Terezou Martincovou 6:4 a 6:3! Členka elitní padesátky světa dokázala přes shodu dotáhnout zápas do vítězného konce i bez nutnosti duel doservírovat. Agrofert tak vede již 3:0 na zápasy.

12:43
    V následujícím gemu naopak sama čelila brejkbolu a nedokázala se s tím popasovat! Přichází poprvé ve druhé sadě o servis a prohrává 3:4.

12:37
    Jan Mertl zvládá úvodní hru druhé sady, proráží Thiemovi servis a ujímá se vedení 1:0!

12:33
    Dominic Thiem nakonec ani nemusel první set dopodávat a proráží servis Mertla ku 15! Ovládá tak úvodní set v poměru 6:2.

12:19
    Na dvorci číslo 1 Rakušan Dominic Thiem prorazil servis Jana Mertla a nyní na podání může potvrzovat svou získanou výhodu. Vede 3:1 a 15:0.

12:18
    Barbora Strýcová využívá hned první setbol a vítězí v prvním setu nad Terezou Martincovou 6:4!

12:14
    Barbora Strýcová se odhodlala ke křižné výměně a využila postavení Martincové u levé čáry k prudkému úderu po pravé lajně, proměňuje brejkbol a ujímá se vedení 5:4!

11:49
    Prostějov se ujímá vedení 2:0! Petra Kvitová proměnila třetí mečbol, vyhrála tiebreak 7:3 a celkově tak 6:3 a 7:6! I zde tak papírové předpoklady zafungovaly na sto procent.

11:27
    Lukáš Rosol vítězí nad svým soupeřem 6:4 a 7:5! Rozhodující dvanáctý gem druhé sady vyhrává ku 15 a připisuje pro Agrofert Prostějov první bod v cestě za obhajobou titulu!

11:26
    Lucie Hradecká zvládá rebrejk a srovnává na 4:4!

11:21
    Co se nepovedlo Hradecké v šestém gemu, to se podařilo Kvitové v tom sedmém! Lucka trefuje dvojchybu proti brejkbolu a Petra Kvitová vede 4:3. Po přestávce půjde podávat.

11:15
    Jenže ten druhý už Staněk proměňuje, Rosolovi forhend vyletěl do bočního autu a to znamená, že o druhý set se bude ještě hrát. Rosol vede 5:4, ale podávat bude Staněk.

11:13
    Avšak Robin Staněk bojuje! Má dva brejkboly na návrat do druhé sady!

11:12
    Lukáš Rosol prorazil servis Robina Staňka! Vede 5:3 a podává na vítězství v utkání!

10:49
    Rovněž Petra Kvitová dotáhla první set do zdárného konce, využívá druhý setbol a vítězí 6:3. Dá se tedy říci, že Agrofert Prostějov vede nad ČLTK Prahou 2:0 na sety.

10:45
    Robin Staněk nezvládl klíčový desátý gem a Lukáš Rosol nabídnutého setbolu využívá! Získává první set v poměru 6:4!

10:27
    Kvitové se daří potvrdit brejk a vede 4:1 v prvním setu.

10:11
    Rozehrán byl i duel mezi Lukášem Rosolem a Robinem Staňkem.

10:08
    Zápas mezi Petrou Kvitovou a Lucií Hradeckou byl zahájen dvojchybou české jedničky z Prostějova.