Bohemians – Sparta 2:7 (kon.)
FbŠ Bohemians
2:7 (2:1, 0:3, 0:3)
ACEMA Sparta Praha
cz Piatok 18.12.2015, 10:00 • Aréna Sparta • Livesport Superliga (CZ) • 14. kolo

Děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek pátečního dne. Sportu zdar a florbalu zvlášť. (12:11:31)

Máme zde konec zápasu čtrnáctého kola Tipsport Superligy mezi FbŠ Bohemians a ACEMA Sparta Praha. Domácí florbalisté vypustili závěr druhé třetiny, což rozhodlo celé utkání. V poslední třetině si už Sparta pouze kontrolovala výsledek.
    Dnešní utkání provázela parádní atmosféra!

Sparta právě vstřelila branku!
    Nádherně vykombinovaná přesilová hra v podání pražské Sparty končí sedmým gólem. Časar poslal přes celou šířku hřiště nádherný kros, který uklidil do prázdné brány JAKUB VRÁNA. Asistence: Luka Časar.

58:36
    Hráči Sparty už dohrávají zápas v poklidu, nechtějí zbytečně utkání zdramatizovat vlastní chybou.

57:42
    Sparta kombinuje s míčkem na polovině Bohemky. O vítězi utkání je už definitivně rozhodnuto.

56:37
    Kuncman Lukáš obdržel od sudích pětiminutový trest za hrubost. Sparta tak bude hrát až do konce zápasu přesilovou hru.

55:52
    Tečovaná střela Kisugiteho od pravého mantinelu končí pouze v síti za bránou. Domácí budou rozehrávat z rohu hřiště.

55:14
    Oddechový čas pro tým FbŠ Bohemians.

54:42
    Svatošova střela jen těsně míjí odkrytou klec Bohemky. Domácím už teď nezbývá nic jiného než riskovat.

53:50
    Trenér Jedlička se ale ještě nevzdává. Bohemians to stále zkoušejí v šesti hráčích v poli.

53:09
    O vítězi dnešního utkání je zřejmě rozhodnuto. LUKA ČASAR si všiml, že to domácí ještě zkoušejí bez brankáře a střelou do odkryté brány přidává další gól Sparty. Asistence: Jakub Vrána.

50:49
    Kisugite se odhodlal ke střele téměř z poloviny hřiště. Pokus domácího hráče byl ale zablokován obranou Sparty.

49:32
    Kuncman obdržel hodně pěknou přihrávku od Kisugiteho. S jeho propagačním projektilem si ale Beneš poradil bez větších potíží.

48:46
    Bagin se pokusil ohrozit hostující bránu z velkého úhlu. Obránci jeho pokus nakonec zablokovali.

47:00
    Dnešní utkání sleduje 1085 diváků.

45:49
    Domácí hráči přidávají na aktivitě na útočné polovině. Kuncmanova střela od mantinelu ale nevystrašila Beneše.

44:39
    Prunerova střela z pravé strany skončila pouze v gólmanovi Ponomarevovi. Ten se s rozehrávkou neukvapuje.

43:55
    Sparta odskakuje do tříbrankového vedení. LUKA ČASAR umístil svou střelu přesně nad nohu Ponomareva. Asistence: Martin Rebro.

43:01
    Tůma si prohodil dva napadající hráče Sparty, na třetího si už ale nevyšlápl a přišel tak o míček.

42:19
    Už to vypadalo, že se Šárkovi povede míček zasunout za záda hostujícího gólmana. Beneš zasáhl na poslední chvíli.

41:38
    Kisugite výborně odstavil z předbrankového prostoru Svatoše. Hostující florbalista se vůbec k ničemu nedostal.

41:12
    Sparta i přes to drží míček na svých florbalkách a zakládá novou útočnou akci na své polovině.

40:41
    Po nevydařeném závěru druhé třetiny nastoupila Bohemka do třetí třetiny hodně odhodlaně.

40:01

Střely na bránu ve druhé třetině:
    FbŠ Bohemians – 11
    ACEMA Sparta Praha – 9

Spartě se neskutečně povedla poslední tříminutovka ve druhé třetině, během které přidala tři branky, čímž odskočila svému soupeři do dvougólového vedení. Poslední třetina tak bude ještě hodně zajímavá.

40:00

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:00
    Tak tenhle výhoz by si mohl dát gólman Beneš za rámeček, neboť míček přeskočil oba bránící hráče Bohemians a našel úplně volného MICHAELA RODINU, který bez větších potíží překonává Ponomareva. Asistence: Martin Beneš.

37:41
    Sparta během necelé minuty obrací zápas na svoji stranu. Kombinace mezi Rebrem a JAKUBEM VRÁNOU vedla k třetí brance hostů. Asistence: Martin Rebro.

36:52
    Hosté opětovně vyrovnávají skóre zápasu! Svatoš našel svou přihrávkou nabíhajícího JANA KREJČU, který neměl problém střelou z první vyrovnat. Asistence: Ondřej Svatoš.

34:29
    Mírně aktivnější jsou nyní hosté ze Sparty, kteří ostřelují bránu Ponomareva ze všech možných stran.

34:03
    Zápas se opětovně hraje ve velkém tempu. Šance střídá šanci, vidíme hru nahoru dolů.

32:51
    Pruner se dostal do docela zajímavé příležitosti, ale obě jeho rány byly zastaveny dobrým blokem Bagina.

32:14
    Radek Mandík měl na své florbalce třetí branku domácího týmu. Tůma přihrál míček do předbrankového prostoru, kde stál zcela osamocený Mandík. Jeho rána ze vzduchu ale míří pouze vedle hostující brány. V hledišti to pouze zahučelo.

31:48
    Utkání se nám po delší době uklidnilo. Sparta kombinuje s míčkem na vlastní polovině a vyčkává na chybu soupeře.

31:02
    Ondřej Svatoš se tlačil do velice zajímavé příležitosti. Hostující útočník si prohodil balónek mezi dvěma bránícími hráči, ale k bekhendovému zakončení se už nedostal.

29:35
    Florbalisté Sparty Praha v plném počtu.

28:56
    Sparta nyní vyhazuje míčky na polovinu soupeře. Bohemka má problém se usadit na útočné polovině.

28:01
    Domácí zatím sehrávají přesilovou hru lépe než Sparta. S nebezpečnou střelou Bagina si poradil Beneš.

27:35
    Nyní už se hosté dostali k míčku, a rozhodčí tak mohou vyloučit Daniela Kalaše na dvě minuty za blokování hokejky.

27:07
    Domácí jsou zatím stále v šesti bez gólmana. Sudí odkládají vyloučení.

26:25
    Rozhodčí mají zdviženou pravici. Bohemians budou mít také výhodu přesilové hry.

25:06
    Pruner byl tvrdě atakován domácím hráčem u stolku časoměřičů. Rozhodčí po delším rozmýšlení odpískali faul.

24:31
    David Šimek nahodil míček na Beneše zpoza brány. Sparťanský gólman balónek pouze vyrazil do rohu hřiště.

23:16
    Florbalisté Bohemians v plném počtu.

23:01
    Sparta si zatím nevytváří žádné větší příležitosti v přesilovce.

22:39
    Vránova střela z pravé strany prosvištěla nad nohou Ponomareva do rohu hřiště.

21:16
    David Šimek obdržel od rozhodčího dvouminutový trest za hrubost. Budeme tak sledovat první přesilovou hru v utkání.

20:49
    Zajímavá standardní situace v podání Bohemians. Martinovi Šimkovi ale střela vůbec nesedla.

20:36
    Sparta je v úvodu druhé části hodně pod tlakem. Hráči domácího celku kombinují s balonek na polovině svého soupeře.

20:01

Střely na bránu v první třetině:
    Především děti z místních pražských škol se starají o parádní atmosféru v dnešním utkání!

Tohle je School Match 2015. Označ se na fotce. #schoolmatch

Posted by FbŠ Bohemians on Friday, 18 December 2015

20:00

19:39
    Bagin připravil šanci pro Šárku, ale hostující obránci byli u míčku dříve než útočník Bohemians.

19:01
    Právě probíhá poslední minuta první třetiny.

18:07
    Bohemians právě vstřelili branku!
    Vyrovnaný stav utkání moc dlouho nevydržel, neboť jeden z bratrů Šimkových našel před bránou volného LUKÁŠE KUNCMANA, který pohotově uklidil míček za záda Beneše. Asistence: Šimek Martin.

17:49
    Ježkova tvrdá rána z poloviny hřiště označkovala pouze mantinel za domácí bránou.

17:06
    Rodinův bekhendový pokus z otočky se nesešel s přesností, domácí tak budou rozehrávat z rohu hřiště.

16:18
    Sparta kombinuje s míčkem na vlastní polovině, domácí dnes brání hodně kompaktně.

15:25
    Ponomarev neudržel Krejčovu střelu, čehož si výborně všiml hostující MICHAEL RODINA a pohotově tak míček doklepl do brány. Asistence: Jan Krejča.

14:06
    Utkání se nám začíná přiostřovat už v první třetině. Oba týmy jsou zatím hodně nespokojeny s výkony rozhodčích.

13:38
    Zouzal byl za vlastní bránou dobře zdvojen dvěma hráči Bohemians a přišel tak o kontrolu nad míčkem.

12:52
    Mandík se snažil natlačit před hostující bránu z pravé strany, ale neúspěšně. Balonek mu přímo z čepele vzal gólman Beneš.

11:47
    Poláček našel před bránou volného ADAMA RŮŽKA, který pohotovou ranou pod horní tyčku otevřel skóre dnešního utkání. Asistence: Martin Poláček.

11:05
    Velice ostrý střet v rohu hřiště mezi Chlumským a Krejčou. Hráč Sparty si pomohl nedovoleně.

09:50
    Šárka netrefil Baginovu přihrávku vzduchem a musí se teď hodně rychle vracet zpět do obrany.

09:14
    Krbec se natahoval po míčku v předbrankovém prostoru, nakonec ale marně.

07:45
    Zezulkova střela z poloviny hřiště byla zablokována hostujícím hráčem. Beneš tentokráte zasahovat nemusel.

06:59
    Čermák unikl domácí obraně po pravé lajně. Jeho individuální průnik byl zakončený střelou mimo Ponomarevovu bránu.

06:24
    Tůma zakládá novou útočnou akci Bohemians na vlastní polovině.

05:37
    Zápas se zatím odehrává v hodně velkém tempu. I přes velice netradiční čas si cestu do haly našlo poměrně dost lidí.

04:58
    Rozhodčí přerušil hru, protože na palubovce zůstal ležet Tomáš Kindl. Domácí florbalista se už ale zvedá a vypadá to, že bude v pořádku.

04:29
    Pruner nedovoleně zastavil pronikajícího Tůmu u mantinelu. Bohemka bude rozehrávka na vlastní polovině.

03:52
    Chyba v rozehrávce Bohemians mohla být potrestána Jarošem. Florbalista Sparty ale bránu minul.

03:17
    Jan Marvánek se opřel do balónku z první, jeho prudká rána ale končí pouze v síti za domácí bránou.

02:03
    Ponomarev viděl rozběhnutého Mandíka a dlouhým výhozem ho nachází. Radek Mandík zkoušel překonat hostujícího brankáře bekhendovou kličkou, ale neúspěšně.

01:59
    Časarovo nahození v klidu chytá domácí brankář Ponomarev.

01:34
    Martin Šimek se dostal do dobré střelecké pozice, bránu Sparty ale minul.

00:35
    K míčku se ale dostávají hráči Sparty, neboť Zezulkova přihrávka nebyla přesná.

00:01
    Domácí Šárka vyhrál úvodní vhazování proti mladičkému Prunerovi.

00:01

FbŠ Bohemians: Ponomarev (Hyršl) – Zezulka, Kisugite, Šimek Martin, Bagin, Forman, Křivanec, Zapletal, Šimek David, Poláček, Kuncman, Čihák, Chlumský, Tůma, Mandík, Kindl, Růžek, Šárka, Krbec

ACEMA Sparta Praha: Beneš (Kotouček) – Ježek, Kadoch, Ujhelyi, Švejkovský, Zouzal, Čermák, Hartman, Vrána, Smetana, Marvánek, Rebro, Rodina, Jaroš, Svatoš, Krejča, Časar, Kalaš, Pruner

Rozhodčí: Filip Drápal a Jakub Pospíšil.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.

Štěpán Hladký

Góly a asistencie: 12. Růžek (Poláček), 19. Kuncman (Šimek M.) – 16. Rodina (Krejča), 37. Krejča (Svatoš), 38. Vrána (Rebro), 39. Rodina (Beneš), 44. Časar (Rebro), 54. Časar (Vrána), 60. Vrána (Časar)

Rozhodca: Filip Drápal a Jakub Pospíšil