Slovensko – Lotyšsko 3:4 (2:3 po s.n.) | Fínsko – Česko 4:3 (kon.) | Švédsko – Švajčiarsko 7:3 (kon.)
Fínsko
4:3 (1:0, 0:2, 3:1)
Česko
cz Piatok 11.12.2015, 16:45 • Hakametsä Ice Hall, Tampere (Finsko) • MS žien • Semifinále

To je ode mě pro dnešek z tohoto zápasu s konstatováním výhry a postupu Finska do finále vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního večera, například sledováním některého z textových online přenosů na portálu Onlajny.com. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího (nejen florbalového) Onlajnu, na počtenou! (19:04:15)

Češky ztratily jednobrankový náskok z konce druhé třetiny už ve 44. minutě, což evidentně Finky hodně nakoplo. I nadále byly střelecky aktivnější a Kubíčková měla několikrát co dělat, aby udržela míček před brankovou čárou. V 56. minutě bylo českým hráčkám ještě hůře, když se prosadila Karoliina Kujalaová. Na nepříznivý stav se ale povedlo hráčkám v červeném odpovědět při hře bez brankářky. Koníčková střelou z první nedala šanci Mäkeläové na zákrok. Jenže to nebylo ještě vše. Velmi nešťastný konec zastihl velmi dobře chytající Kubíčkovou. Finky se ještě snažily v posledních sekundách nutně vyprodukovat střelu a ačkoli se míček po střele Kujalaové odrazil od zadního mantinelu a putoval do náruče české brankářky, tak právě Kubíčková si míček nešťastně srazila do vlastní brány dlaněmi na místo zachycení. Hráčky Česka si tak zahrají na letošním mistrovství světa "pouze" o bronz. Je nutno dodat, že Češky byly velmi silným soupeřem pro Finky a v dosavadním průběhu MS to byl pro Seveřanky nejtěžší zápas.

Finsko právě vstřelilo branku!
    To je neuvěřitelná smůla českého týmu a především Lenky Kubíčkové, která si srazila nepřesnou ránu ELINY KUJALAOVÉ do vlastní brány. Míček se odrazil od mantinelu za bránou do rukou české brankářky, odkud už putoval odrazem do sítě Česka. Asistence: Laura Mertsalmiová.
    59:41 Hana KONÍČKOVÁ - 3:3

59:41
    Česko právě vstřelilo branku!
    Češky to přeci jen stihly ještě v potřebný čas. Vrátná na půlící čáře našla od pravého mantinelu na druhé straně celé šíře hrací plochy postavenou HANU KONÍČKOVOU, která vypálila z první. Míček si proklestil cestu až do brány. Mäkeläová bez šance na zákrok. Asistence: Eliška Vrátná.

59:05
    Kubíčková z brány, Češky v šesti!

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:53
    Vrátná nedovoleně zastavila útok Finek. Hráčky v bílém tak pokračují ve svém útočném tažení.

58:44
    Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míčku jsou hráčky Finska.

58:44
    Oddechový čas pro Česko.

58:44
    Faul v podání českých hráček znamená volný úder pro Finsko na polovině Česka.

57:42
    Kauppiová dostala příliš prostoru před bránou a tak zkusila své štěstí z výběhu, jenže proti inkasování další branky byla Kubíčková, která zasáhla míček na poslední chvíli svojí levou nohou.

56:36
    Kubíčková byla opět v permanenci. Podruhé v zápase ztratila při svém zákroku helmu, a tak byla hra raději přerušena.
    55:36 Karoliina KUJALAOVÁ - 3:2

55:36
    Už to vypadalo, že se Češky dostanou ze sevření Finek. Jenže přišla výměna míčku mezi obránkyněmi. Eskelinenová si naběhla na levou stranu, odkud vyslala střelu na Kubíčkovou, která vyrazila míček pouze před sebe, kde už stála agilní KAROLIINA KUJALAOVÁ, která umístila míček za záda české brankářky. Asistence: Silja Eskelinenová.

55:00
    Míček putoval podél celého čtverce útočné poloviny Česka, žádná z hráček v červeném ale nevystřelila.

54:28
    Kubíčková po vysokém míčku doslova skočila tygřím skokem, ale byla v souboji o míček zřejmě seknuta přes prsty. K brankářce Česka je ihned přivolán lékař.

54:03
    Sestry Alankovy nadělaly obraně Česka i Kubíčkové velké problémy. Česko ovšem nápor svých soupeřek ustálo bez inkasované branky.

52:56
    Billá na půlící čáře zakopla s míčkem u hole, který tak automaticky ztratila. Oba reprezentační celky střídají.

52:24
    Krupnová si několikrát řekla o přihrávku, ta přichází až s mírným zpožděním. Navíc si česká hráčky za bránou Finska vynutila faul.

51:19
    Finky ihned po přechodu českých hráček do útoku začaly své dnešní soupeřky atakovat a přinutit k chybě.

50:49
    Ella Alanková se snažila ohrozit bránu Česka, ale její zakončení nebylo z nejpovedenějších.

50:27
    Řepková při souboji u mantinelu vyprodukovala faul. Finky tak budou mít po reklamní přestávce k dispozici volný úder.

49:50
    Leierová ve snaze vypálit na bránu Finska trefila pouze první bránící hráčku. Česká hráčka ale stihla ještě jednou míček zasáhnout, aby zablokovala v možnosti rychlého protiútoku soupeřek.

48:55
    Kubíčková předvedla jeden ze svých dnešních nejpovedenějších zákroků, když zlikvidovala nebezpečné zakončení Kujalaové.

48:34
    Čapková sice zasáhla v letu balónek, který směřoval na hůl finských hráček. Žádná z jejích spoluhráček se ale v dané oblasti nenacházela.

47:40
    Řepková doběhla takřka ztracený míček, ale byla u něj nakonec dříve, než soupeřčina obránkyně. Bohužel pro české barvy nedokázala Řepková zakončit kvalitněji, když nechala vyniknout Mäkeläovou.

46:44
    Leierová musela hasit chybu své spoluhráčky z obrany, která ztratila míček v souboji se soupeřkou na půlící čáře. Útok českého týmu ale neměl dlouhého trvání.

45:52
    Je evidentní, že Finsko povzbudila vstřelená branka. Finky jsou při svých útocích daleko nebezpečnější, než tomu bylo doposud.

45:06
    Sládečková se vydala do rychlého protiútoku. Už mohla přihrávat na volnou Ratajovou, tuto možnost ji ale znemožnila pozorná obrana Finska.
    43:47 Alisa PÖLLÄNENOVÁ - 2:2

43:47
    Přesilová hra využita! Míček putoval rychlostí blesku z levého rohu hrací plochy do pravého rohu, odkud už posílala Kippiläová míček na hůl ALISY PÖLLÄNENOVÉ, která vymetla pavučinku v pravém horním rohu české brány. Asistence: My Kippiläová.

43:33
    Mlejnková ve spolupráci s Čapkovou vyhodily míček až k bráně Finska.

42:56
    Kippiläová zakončovala kolotoč přihrávek na útočné polovině. Její rána ale byla nepřesná, s míčkem tak mohou na chvíli operovat české hráčky.

42:25
    Na trestnou lavici putuje Denisa Ratajová (CZE), která si bude muset odpykat dvouminutový trest.

42:15
    Urbánková velmi šťastně přišla k míčku a ihned vypálila vstříc finské bráně. Mäkeläová byla připravená a míček zachytila.

41:59
    Jenže ani finské hráčky se nedokázaly zdržet útočného faulu na Mlejnkovou.

41:44
    Ale Čapková chybuje těsně za půlící čárou, čehož mohou využít Finky k sehrání nacvičené akce z volného úderu.

41:27
    Češky se pokusí o další akci zpoza vlastní brány.

40:36
    Kuriozní situace, Kubíčková při svém zákroku ztratila helmu, ale měla ji tak daleko, že na ni nedosáhla. Z brankoviště s míčkem v ruce nemohla vyšlápnout, a tak si počkala, až rozhodčí přeruší hru.

40:01
    Na úvodním buly třetí třetiny byly úspěšnější Finky.

40:01

Zákroky brakářek po druhé třetině:

Finsko: Jonna Mäkeläová – 7 (4+3);
    Česko: Lenka Kubíčková – 14 (7+7).

Náš tým otočil skóre a po 40 minutách vedeme v semifinále MS 2:1! Zbývá 20 minut! ČEŠI!

Zveřejnil(a) Český florbal dne 11. prosinec 2015

Ihned na začátku druhé třetiny dostaly Češky možnost přesilové hry, ale na bránu během těchto dvou minut letěla pouze jedna střela. Celkově byly Češky v prostřední periodě mnohem aktivnější, z čehož vzešla ve třicáté třetí minutě vyrovnávající branka z hole Denisy Billé. Těsně před koncem druhé třetiny ale české fanoušky rozjásala Eliška Krupnová, která těžila z rychlé rozehrávky jejích spoluhráček a podcenění Finek jednoho z posledního útoku české trikolory. Do třetí třetiny tak budou hráčky Česka vstupovat s jednobrankovým náskokem.

40:00

39:52
    Češky drží míček na svých holích a nikam se s ním logicky neženou.
    39:32 Eliška KRUPNOVÁ - 1:2

39:32
    Finky podcenily jeden z posledních útoků Česka. Míček putoval podél mantinelu do rohu hrací plochy, odkud putoval ihned přes celou šíři na hůl Urbánkové, která přiťukla míček na lépe postavenou ELIŠKU KRUPNOVOU. Poslední jmenovaná rozvlnila síť finské brány a velkou radost jejích spoluhráček. Asistence: Tereza Urbánková.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

37:58
    Ratajová se snažila tečovat střelu Urbánkové, která vyslala míček po zemi na bránu Finska. První jmenovaná ale míček minula.

37:24
    Kubíčková skočila po míčku, který po pasu finských hráček putoval přes brankoviště.

37:11
    Češky začínají kouskovat hru častějšími fauly soupeřek. Zatím toho ale neumí Finky dostatečně využít.

36:21
    Kujalaová ihned z volného úderu vystřelila, Kubíčková byla včas na správném místě a střelu finské hráčky vyrazila zpět do hry.

36:17
    Billá se za vlastní bránou prezentovala faulem. Finky tak mají k dispozici volný úder.

35:43
    Finsko pozměnilo rozestavení hráček a české hráčky mají najednou problém s přechodem přes půlící čáru.

34:48
    Mlejnková vyřešila volný úder přímým ohrožením finské brány, ale míček si cestu do prostoru tří tyčí nenašel.

34:30
    Míček putuje z hole Billé na hůl Koníčkové a zpět. Finky uzamkly střed hrací plochy.

33:44
    Češky v dalším velkém tlaku. Vrátná se pokusila o zakončení zády k bráně z bekhendu. Její střela ale byla zblokována a tak se k další střele dostala Mlejnková, ale její pokus nebyl přesný. Rozhodčí ovšem odpískali nedovolený zákrok na Vrátnou, následuje volný úder.
    32:15 Denisa BILLÁ - 1:1

32:15
    Vyrovnávající branka přichází ve třicátétřetí minutě. Mljenková na půlící čáře přiklepla míček na hůl DENISE BILLÉ, která si vyběhla na střed a ještě v samotném běhu poslala míček vstříc finské brány. Míček zapadl do levého horního rohu branky, Mäkeläová měla dostatečně zakrytý výhled. Asistence: Michaela Mlejnková.

31:31
    Finky perfektně uzamkly cestu do vlastní obranné poloviny ve chvíli, kdy drží míček na holích jejich soupeřky.

30:39
    Po nepřesné rozehrávce Česka se k míčku dostaly Finky, které ihned zvolily rychlý protiútok. Jen zásluhou dobré obranné hry Česka se Finky ke střele nedostaly.

30:19
    Ze souboje v rohu hrací plochy vyšel lépe českým hráčkám.

29:41
    Kubíčková si poradila se střelou Hannonenové, ale tato finská útočnice svojí druhou branku v zápase nepřidala.

29:20
    Finské hráčky si předávají míček z hole na hůl na své obranné polovině.

28:38
    Mlejnková raději zbrzdila celou situaci na hrací ploše, aby mohly její spoluhráčky v klidu dostřídat. Jenže z následného útoku nic kloudného nebylo.

27:47
    Pro naše hráčky hraje fakt, že jsou v posledních chvílích slyšet především fanoušci Česka, které se snaží hráčky hnát vpřed.

27:17
    Čapková zcela osamocená zakončovala před poloodkrytou bránou Finska. Jenže její střela se mezi tři tyče nevešla. Velká příležitost Česka ke skórování.

26:55
    Řepková se hnala na bránu, ale český tým se musel přeci jen zásluhou dobrého obraného zákroku jedné z Finek vrátit zpět před vlastní branku.

24:39
    Kubíčková si hned dvakrát po sobě připsala úspěšný zákrok.

24:11
    Rozhodčí omylem zasáhli do hry a pozastavili hru. Finky následně v rámci fair-play vracejí míček českým hráčkám.

23:34
    Jenže o míček velmi brzy přišly, ale u mantinelu o chvíli později zahrály Finky opět nedovoleně.

23:16
    Po faulu Finek mají Češky na plící čáře k dispozici volný úder.

22:50
    Paloncyová neudržela míček na útočné polovině, i přesto ale mohou české hráčky pokračoval ve hře, neboť mají míček na svých holích.

22:11
    Finsko hraje v plném počtu.

22:00
    České hráčky zatím nikterak střelecky aktivní při početní výhodě.

21:06
    Češky nepřesné vypálili od mantinelu, čeho málem mohly využít Finky k založení protiútoku. Úspěšnější ale byla defenziva Česka.

20:36
    Češky rozjíždějí kolotoč na útočné polovině, zatím ke střele nedošlo.

20:11
    První vyloučení zápasu je na světě. Ella Alanková (FIN) odchází na trestnou lavici, která si odpyká dvouminutový trest za bránění ve hře.

20:01

Zákroky brankářek po první třetině:

Finsko: Jonna Mäkeläová – 4;
    Česko: Lenka Kubíčková – 7.

Semifinále bylo v 1. třetině na šance vyrovnané, Finsko ale bylo šťastnější a vede 1:0. Pojďme! #ceskyflorbal

Do utkání vstoupily aktivněji podle předpokladů Finky, které ihned od začátku utkání ohrožují branku Česka. Kubíčková měla několikrát hodně práce se zachycením míčku. Takové štěstí už ale neměla v 7. minutě zápasu, kdy na půlící čáře zůstala ležet jedna z jejich spoluhráček, ale rozhodčí nechali pokračovat ve hře. Toho perfektně využila Hannonenová ke vstřelení úvodní branky. Do konce první třetiny české hráčky maličko zlepšily hru a byly vyrovnanějším soupeřem, než tomu bylo do sedmé minuty. Ke vstřelení vyrovnávací branky to ale nestačilo.

20:00

19:56
    Řepková výborným atakem donutila Finky seběhnout s míčkem až na vlastní polovinu. V této třetině se již zřejmě nic nestane.

19:30
    Finky zodpovědně načínají vlastní akci zpoza vlastní brány.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:22
    Rantalaová vybojovala míček mezi dvěma českými obránkyněmi a zvolila ihned střelu. Její střelecký pokus se odrazil od mantinelu za bránou na hole českých obránkyň.

17:50
    Češky se poprvé v zápase dostaly do souvislejšího tlaku. Leierová zakončovala celou akci českého týmu. S její střelou si Mäkeläová bez problémů poradila.

17:14
    Rozehrávku české trikolory si bez problémů pohlídala obrana Finska. Následně ale o míček přišly i Finky, když si taktéž nepřesně nahrály.

16:47
    Urbánkové nepřesná rozehrávka zamířila přesně na hůl soupeřky, která mohla tuto chybu trestat. Střela se ale nevešla do prostoru tří tyčí.

16:14
    Češky v útoku neúspěšné, Finky se tak mohou nastěhovat zpět na útočnou polovinu.

15:54
    Hannoneová zakončovala hned dvakrát po sobě, ale až druhé zakončení prošlo na Kubíčkovou, která ovšem i tentokrát zakročila úspěšně.

15:13
    Rantalaová zůstala před bránou zcela osamocená, když se povedlo Finkám rozebrat obranu Česka. Jenže Rantalaová nenasměřovala svoje zakončení mezi tři tyče.

14:26
    Finky si posílají míček z hole na hůl a obrana Česka má plné ruce i nohy práce se zablokováním přihrávky. Nakonec se to ale povedlo Jarolímové.

13:48
    Češky se ale co nevidět dostaly k míčku a ihned zaútočily. Byla z toho nepřesná střela. Vše se tedy stěhuje zpět před Kubíčkovou.

13:32
    Finky si vytvořily územní převahu, ke střele ale zatím nedošlo.

12:50
    V souboji u mantinelu, v rohu hrací plochy za bránou Česka, úspěšnější hráčky v červeném. Jenže pokus o přechod do rychlého protiútoku jim nevyšel.

12:07
    Třetí formaci se zatím v zápase příliš nedaří dostat do tempa, především jeden ze základních kamenů hry – přesné přihrávky. Při svém dalším střídaní se nedostává tato formace ani přes půlící čáru.

11:31
    Urbánková poslala míček vzduchem zpoza brány Finska až k vlastní brankářce.

11:00
    Na druhé straně hrací plochy si se zakončením naporadily ani Finky, které bránu Česka přestřelily.

10:32
    Češky se začínají pomalu dostávat ke střelbě. Tentokrát střela hráček trikolory nebyla tak přesná, jak by potřebovaly.

10:14
    Eliška Krupnová nastřeluje z otočky konstrukci finské brány!

09:23
    Druhá formace Česka se dostala do velké šance na vstřelení vyrovnávací branky! Mlejnková si ovšem v zakončení tváří tvář nedokázala poradit s brankářkou Finska.

08:50
    Čapkové přihrávka podél mantinelu nevyšla, naopak našla hůl soupeřky, která se snažila okamžitě ohrozit prostor tří tyčí Česka.

08:08
    Finsko sportovně vrátilo míček na hole Češek, které držely míček ještě před přerušením hry, ke kterému došlo v důsledku problémů s časomírou v hale.

07:50
    Už se zdálo, že Finky se dostanou k dalšímu nebezpečnému ohrožení brány. Jenže Eliisa Alanková zahrála vysokou holí, což neuniklo očím rozhodčím.
    06:56 Marianne HANNONENOVÁ - 1:0

06:56
    Pro Česko hodně nešťastná branka. Na půlící čáře zůstala ležet jedna z českých hráček v bolestech, zatímco Finky pokračovaly ve své akci. Rozhodčí nechali pokračovat ve hře, čehož na brankovišti využila MARIANNE HANNONENOVÁ, které stačilo usměrnit střelu své spoluhráčky mezi nohy Kubíčkové. Asistence: Jaana Lirkkiová.

06:40
    Rantalaová se dostala neočekávaně k nepřesné rozehrávce jedné z Češek. Jenže jejímu zakončení z otočky scházela přesnost.

06:10
    Češkám se rozehrávka volného úderu na útočné polovině vůbec nepovedla. Míčku se ihned ujímají soupeřky z Finska.

05:29
    Kubíčková měla plné ruce i nohy práce. Finky po prvotní střele naběhly do brankoviště a snažily se dorážet. Brankářka Česka byla ale úspěšnější a na několikrát míček zachytila.

05:01
    Mlejnková se pokusila po rozehrávce volného úderu ohrozit bránu Finska. Mäkeläová byla připravena se zákrokem.

04:41
    Jenže netrvalo dlouho a po nepřesném pasu se k míčku dostávají soupeřky, které se ihned přeskupují před bránu Česka.

04:08
    Billá nedokázala zpracovat míček na půlící čáře, i přesto se k němu dostala Vrátná a vrací míček na obrannou polovinu zpět Billé.

03:17
    Na druhé straně zahrozily také Češky, jenže z tlaku českých hráček více než skrumáž před bránou nakonec nebylo.

02:39
    Rantalaová běžela do osamoceného úniku, jenže Lenka Kubíčková předvedla proti individuální akci soupeřky perfektní zákrok.

02:05
    Pöllänenová se pokusila z levé strany ohrozit bránu Česka, míček byl ale ještě před Kubíčkovou zblokován obranou.

01:35
    Řepková se v souboji za finskou brankou prezentovala faulem. Finky se tak dostávají opět k držení míčku.

01:12
    Kubíčková se natáhla z brankoviště pro míček za svoji bránu. Soupeřky míček pouze nahodili.

00:47
    Češky si poradili v obraně s útokem soupeře. Míček skončil ale za mantinelem, a tak mají Finky k dispozici volný úder.

00:01
    Úvodní buly první třetiny vyhráli hráčky Česka.

00:01

SESTAVA NA FINSKO: Kapitánku Denisu Billou čeká 100. zápas v reprezentaci, tuto metu pokoří jako první v historii! Držte...

Finsko: Mäkeläová (Loisaová) – Mertsalmiová, Suomalainenová, Ukkonenová, Karjalainenová, Kippiläová, Eskelinenová, Nieminenová – Eliisa Alanková, Ella Alanková, Rantalaová – Hannonenová, Lirkkiová, Kauppiová – Pöllänenová, E. Kujalaová, K. Kujalaová – Kauppilaová, Hietmäkiová
    Trenér: Marko Paju

Česko: Kubíčková (Ranochová) – Leierová, Čapková, Billá, Koníčková, Paloncyová, Rybičková, Hyršlová – Urbánková, Krupnová, Ratajová – Vrátná, Mlejnková, Řepková – Sládečková, Jarolímová, Vojáčková – Bočanová, Enenkelová
    Trenér: Miroslav Janovský

Rozhodčí: Therese Edinová, Frida Nilssonová (obě SWE).

Vzájemná bilance na MS

Oba reprezentační celky se již v historii mistrovství světa střetly mnohokrát. Bohužel naše hráčky nezvítězili v ani jednom souboji, zatímco Finky ve všech osmi kláních. Nejvyšší porážku jsme si od Finek odnesli na mistrovství světa v letech 1999 a 2003, ve kterých jsme inkasovali devět branek – 2:9. Naopak nejlepší výsledek jsme uhráli v letech 2005 a 2009, kdy rozdíl mezi oběma výběry byly pouhé dvě branky – 1:3. Navíc v roce 2009 to byl zápas o bronzové medaile.

I dnes jsou Finky brány jako favorit utkání, což dokládají i sázkové kanceláře.

Česko

Český národní výběr žen se účastní mistrovství světa také od jeho prvního ročníku, ale medaili se zatím povedlo uhrát pouze v jednom případě – na MS ve Švýcarsku, v roce 2011. Svěřenkyně Miroslava Janovského splnily cíle svého trenéra, který si přál postup do semifinále. Do něj ale nebyla cesta samozřejmě jednoduchá. Zápasy základní skupiny odstartovaly hráčky trikolory vysokým vítězstvím 15:2, aby je v duelu se Švédskem vyprovodila severská země sedmnácti brankami, což jen dokazuje, že je Švédsko jedním ze dvou nejúspěšnějších zemí ve florbale. Poslední zápas ve skupině odehrály Češky s Německem, které nechaly pouze jednou skórovat, zatímco brankářka Německa lovila míček ze své brány devětkrát. Ve čtvrtfinálové bitvě nás čekalo Polsko a ačkoli byl stav utkání po první třetině pouze 3:2 v prospěch Česka, zlepšená hra ve zbylých dvou třetinách znamenala na pohled hladké vítězství 8:2. Pokud by dnes Češky uspěly, jednalo by se o historický milník, neboť ještě nikdy nezískal český florbalový tým lepší medaili, než kterou je bronz.