Benátky n/J – Most 2:4 (kon.) | Ústí n/L – Motor ČB 1:4 (kon.) | Šumperk – Litoměřice 0:3 (kon.)
Přerov – Havířov 4:1 (kon.) | Kladno – Jihlava 5:2 (kon.) | Prostějov – Třebíč 2:3 (po pr.)
Slavia – Kadaň 2:3 (po pr.)
DRACI PARS ŠUMPERK
0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
HC Stadion Litoměřice
cz Pondelok 07.12.2015, 18:00 • Zimní stadion Šumperk • Chance Liga (CZ) • 31. kolo

Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni:

Salith Šumperk – Aleš Holík.
    HC Stadion Litoměřice – Jaroslav Pavelka. (20:20:22)

Je za námi 31. kolo WSM ligy. Litoměřice si ve třetí třetině hlídaly svůj náskok a minutu před koncem se ještě do prázdné klece dokázal trefit Zdeněk Doležal. Konečný stav zápasu je tedy 0:3.

59:50
    Berger míjí prázdnou bránu draků.

59:18
    Šumperk hraje znovu bez gólmana.

59:18
    David Švagrovský (LIT) dostává dvě minuty za vysokou hůl.
    58:44 Zdeněk DOLEŽAL - 0:3

58:44
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    Hosté přeci jen střílí třetí branku. Ondráček přihrál puk na hůl ZDEŇKA DOLEŽALA a ten bez problémů trefuje odkrytou klec domácího celku. Asistence: Martin Ondráček, Petr Beránek.

58:26
    Hosté vyhazují kotouč do středního pásma.

58:16
    Haasova střela z modré byla hodně nepřesná.

57:36
    Kopta měl na holi třetí litoměřický gól, jenže do brány se postavil Prokop a ve skórování mu tak zamezil.

56:58
    Zelenka odjíždí na střídačku, Šumperk to zkusí znovu se šesti hráči v poli.

56:38
    Zdráhal nahodil puk na Pavelku, ten si ho ponechal ve své lapačce.

55:45
    Zdráhal to zkusil ze středního pásma, jeho střela šla ale příliš vysoko.

54:58
    Zelenka se vrací zpět do brány.

54:58

54:18
    Karel Plášil (LIT) a David Jurík (SUM) oba vyloučeni na dvě minuty za hrubost.

54:12
    Vrdlovec nabil puk Drtilovi, jeho střelu Pavelka vyráží.

53:36
    Drtilova střela z modré byla nepřesná.

52:56
    Šumperk to sedm minut před závěrečnou sirénou zkouší bez gólmana. Bude se hrát tedy šest na čtyři.

52:56
    Oddechový čas pro domácí.

52:56
    René Piegl (LIT) si jede odsedět dvě minuty za krosček.

52:28
    Neskutečný tlak měl teď Šumperk. Všechny střely ale dokázal Pavelka pokrýt.

52:06
    Holík se s pukem dokázal prokličkovat až před Pavelku, ale následnou střelou ho nedokázal propálit.

51:27
    Doležalovu střelu vytěsnil Daniel Zelenka vyrážečkou.

51:08
    Sedlák nahodil puk před hostující bránu, odtud ho ale do bezpeční dopravil jeden z litoměřických hráčů.

50:54
    Hostující gólman má puk ve své lapačce po střele Milfaita.

50:31
    Kopta střílel pouze do prvního bránícího hráče.

50:09

50:01
    Nedvídek si s pukem vyjel před Zelenku, tam jeho následná střela byla sražena vysoko nad bránu.

49:10
    Postavení litoměřického hráče v brankovišti, vhazovat se bude ve středním pásmu.

49:02
    Tvrdá střela Doležala skončila na hrudi domácího gólmana.

48:54
    V oslabení pálil Sedlák, jeho pokus mířil vedle pravé tyčky Pavelkovy brány.

48:25
    Vrdlovec vyváží puk až za Pavelkovu bránu.

48:10
    Matěj Bažant (SUM) dostává dvě minuty za sekání.

47:41
    Málkovo nahození Zelenka rychle vyklepává ze své výstroje a kotouč rozehrává na hůl Drtila.

47:19
    Vrdlovec pálil z modré, hostující gólman vyráží puk betony.

46:59
    Rozhodčí nyní neodpískal jasné zakázané uvolnění Litoměřic, na druhé straně ho ovšem vzápětí odpískal Šumpeku. Fanoušci toto nemohou unést a na led vhazují plechovky od piva.

46:32
    Rozhodčí za tento zákrok ale vylučovat nebude, to se pochopitelně nelíbí domácím fanouškům, kteří na něj hlasitě pískají.

46:32
    Nyní za pomoci spoluhráčů odjíždí na střídačku, na ledě po něm zůstala krvavá stopa.

46:32
    Málek tvrdě srazil Šimuna, ten zůstává ležet na ledě.

46:05
    Zdráhal se nepříjemně srazil se Zelenkou, oba hráči už se ale zvedají z ledu.

45:55
    Zdráhal střílel z modré do betonů Pavelky.

44:55
    Hronek vyslal kotouč na Zelenku, ten ho rychle vyklepal ze své lapačky a rozehrál ho na hole svých spoluhráčů.

44:21
    Ondráček si s pukem poodjel od mantinelu a následnou střelou poslal kotouč do výstroje domácího gólmana.

44:14
    Z ostrého úhlu to zkusil Beránek, Zelenka má puk v lapačce.

44:01
    Plášil s pukem za vlastní bránou, obě mužstva zatím střídají.

43:20
    Pavelka má puk v lapačce po střele Sedláka.

43:06
    Střela z modré v podání Málek skončila nad domácí bránou.

42:51
    Fořt protečoval puk do útočného pásma, tam si ale kotouč převzali hosté.

42:24
    A další ofsajd Šumperka.

42:08
    Útočnou akci Šumperka zastavuje ofsajd.

42:03
    Bílkova střela z modré mířila vedle levé tyčky Zelenky.

41:21
    Haas jel sám na bránu, bekhendovým pokusem na Pavelku nevyzrál.

40:24
    Zakázané uvolnění Litoměřic.

40:08
    Hned z úvodu třetí třetiny se do zakončení dostal Fořt, jeho pokus byl ale nepřesný.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:41.

Skončila nám druhá třetina ve které hosté dokázali zvýšit svůj náskok. V dvaadvacáté minutě se dokázal prosadit Petr Beránek. Druhá část hry byla ovšem více vyrovnaná než ta první, hosty ale dnes drží skvěle chytající Pavelka. Do kabin tedy odcházíme za stavu 0:2.

40:00

39:59
    V poslední vteřině pálil Sedlák, hostující gólman drží puk ve výstroji.

39:20
    Moučkova střela z modré zaplula do lapačky Jaroslava Pavelky.

39:15
    Holíkova střela z prostoru mezi kruhy skončila na betonech hostujícího strážce svatyně.

38:41
    Puk v sevření těl u mantinelu, rozhodčí hru přerušuje a nařizuje vhazování před Pavelkou.

38:18
    Milfait zpoza branky poslal puk na Fořta, ten se nedokázal trefit do prostoru mezi třemi tyčemi.

38:05
    Domácí hráči si několikrát přihráli puk, který skončil až na holi Zdráhala, který ho poslal příliš vysoko nad Pavelkovu bránu.

37:20
    Zakázané uvolnění Šumperka, toto rozhodnutí rozhodčího se ale hráčům vůbec nelíbí a domácí kapitán si to jede za rozhodčím vyjasnit.

37:19
    Tomáš Prokop zůstává ležet na ledě, rozhodčí přerušuje hru.

36:59
    René Piegl to zkusil z modré tahem, střela ale byla nepřesná a Zelenku neohrozila.

36:09
    Puk na tribunách, vhazovat se bude po pravici Daniela Zelenky.

35:53
    Holíkova střela byla zbytečná, rozhodčí odpískal postavení útočícího hráče v brankovišti.

35:42

35:32
    Fořtovi utekl puk z hokejky, hosté se osvobozují.

35:02
    Sedlák pálil z modré před bránou se ještě puk snažil tečovat Milfait.

34:36
    Sedlák nabil puk Zdráhalovi, jeho pokus jen těsně minul hostující svatyni.

33:56
    Hra vysokou holí domácích hráčů, vhazuje se před Zelenkou.

33:52
    Holíkova střela z modré orazítkovala betony hostujícího gólmana.

33:44
    Buly před Pavelkou se bude opakovat, domácí hráč ho vyhrál bruslí což není v hokeji dovolené.

33:41
    Dominik Bílek (LIT) dostává dvě minuty za hákování.

32:55
    Diváci už se na stadionu začali radovat, jenže střela Holíka skončila na boční síti.

32:25
    V dobré šanci se ocitl Holík, ten ale trefuje boční síť.

31:54
    Nepřesná rozehrávka draků skončila až na zakázaném uvolnění.

31:45
    Útočnou akci kališníků zastavuje ofsajd.

31:24
    Milfait vyslal střelu zpoza obránců, Pavelka jen máchnul lapačkou do prázdna, naštěstí ale pro něj letěl kotouč nad bránu.

31:03
    Puk v ochranné síti, vhazovat se bude před Zelenkou.

30:36
    Odpískán ofsajd draků.

29:24

29:12
    Další střela Drtila, Pavelka vyráží kotouč nad sebe.

28:55
    Půhoný znova na Drtila, ten tentokrát trefuje výstroj Pavelky.

28:44
    Půhoný nabil puk Drtilovi, tomu střela vůbec nesedla.

28:03
    Zdráhalovi se ovšem nepovedla přihrávka na modrou a draci tak musí opustit útočné pásmo.

27:45
    Šumperk kombinuje v obraném pásmu Litoměřic...

27:27
    Litoměřice hráli v šesti a dostávají tak trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odsedí David Švagrovský.

27:11
    Málek to zkusil z modré tahem, jeho pokus byl ale nepřesný.

26:55
    Puzič poslal kotouč na Fořta, tomu ale kus černé gumy utekl z hole a draci se tak musí rychle vracet dozadu.

26:06
    Švagrovského střelu drží Zelenka ve své lapačce.

25:52
    Šimun vybojoval kotouč, poté s ním obkroužil bránu a snažil se jej poslat pod betony hostujícího gólmana, to se mu ovšem nepovedlo.

25:05
    Ostřanský se s pukem protlačil před Šulce, následnou střelu poté vytěsnil Pavelka do ochranné sítě.

24:59
    Půhoného střelu Pavelka vyráží betony.

24:50
    Drtil viděl najíždějícího si Marka Haasa, kdyby byla přihrávka o něco přesnější, tak domácí kapitán mohl ujíždět sám na bránu.

23:55
    Litoměřice v šanci dva na jednoho. Ondráček ale bránu přestřelil.
    21:37 Petr BERÁNEK - 0:2

21:37
    Martin Ondráček dokázal vybojovat kotouč za bránou Šumperka, poté jej přihrál před bránu kde se nacházel PETR BERÁNEK, ten už poté jen umístil kus černé gumy k pravé tyči Zelenkovy brány.. Asistence: Martin Ondráček.

21:10
    Kalla nabil puk Švagrovskému, jeho pokus mířil vysoko nad bránu.

20:36
    Milfaitova tvrdá střela orazítkovala betony Jaroslava Pavelky.

20:15
    Útočnou akci Litoměřic zastavuje ofsajd.

20:06
    Druhá třetina začala, hosté se v ní hnedka pouští do útoku.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:49.

Skončila nám první třetina dnešního utkání. Litoměřice v ní byly po celou dobu aktivnějším mužstvem a v jedenácté minutě se dočkaly také branky. Tu vstřelil bývalý šumperský hráč Jan Berger.

20:00

19:22
    Pavelka si připisuje další úspěšný zákrok.

19:05
    Haas zpoza branky přihrál puk na Šimuna, toho nádherným zákrokem vychytal hostující gólman.

18:31
    Sedlák kličkoval na modré což se mu nevyplatilo, hosté se hnali do nebezpečné šance.

17:32
    Drtil v šanci jeden na jednoho volil tvrdou střelu, tu Pavelka vyráží svými betony.

17:26

17:05
    Šulcova střela z modré minula pravou tyčku Zelenkovy brány.

16:31
    Postavení litoměřického hráče v brankovišti, rozhodčí vykazuje hru do středního pásma.

16:20
    Hráči svádí boj o kotouč u mantinelu, z toho nakonec vychází vítězně kališníci.

16:03
    Ke střele se ale nedostaly a draci vyhazují kotouč do bezpečí.

15:40
    Litoměřice kombinují v obraném pásmu Šumperka.

15:26
    Tomáš Drtil (SUM) si jede odpykat dvě minuty za vysokou hůl.

15:20
    David Jurík si málem srazil puk do své sítě.

14:47
    Jiří Půhoný přibrzdil před Pavelkou a snažil se ho ještě rozhodit, hostující gólman mu puk ale vypíchl z jeho hokejky.

14:47
    Půhoný jel sám na bránu a byl faulovaný, rozhodčí nařizuje trestné střílení.

14:20
    Ondráček se hnal do dobré šance, na poslední chvíli mu puk z hokejky vypíchl Haas.

13:58
    Z otočky pálil Vrdlovec, jeho pokus byl ale nepřesný.

12:56
    Ofsajd Šumperka.

12:36
    Milfaitova střela se zastavila na betonu Pavelky.

12:24
    Zdráhal nepřesně přihrával, hosté ale tuto šanci nedokázali využít.

11:58
    Pavlas nahodil kotouč do obranného pásma draků, tam ho dokázal vybojovat Švagrovský, domácí tým se nyní musí bránit.

11:35
    Z modré pálil Drtil, jeho střela byla přizvednuta do ochranné sítě.

11:11
    Sedlák si s pukem najel do střelecké pozice, Pavelka jeho pokus vyrazil koncem své lapačky.
    10:47 Jan BERGER - 0:1

10:47
    Hosté se ujímají vedení. JAN BERGER se zpoza branky dokázal dostat až před Zelenku, kterému následně kotouč umístil pod jeho betony. Asistence: Milan Valášek.

10:36
    Z bezprostřední blízkosti střílel Vantuch, Zelenka drží puk v lapačce.

10:13
    Hrochovi nevyšla klička, hosté se tak dostávají ke kotouči.

09:32
    Kallovu střelu vyráží Zelenka betony.

09:05
    Střela Nedvídka se mezi tři tyče nevešla.

08:45
    Málek uklidňuje hru, puk drží na své holi za vlastní bránou.

07:59
    Litoměřice vyváží puk ze svého obraného pásma a rychle odjíždí střídat.

07:20
    Šumperk se drží v obraném pásmu Litoměřic, ke střele se ovšem nedostává.

06:55
    Vrdlovcova střela těsně minula Pavelkovu bránu.

05:39

05:39
    Neuvěřitelný závar před brankou domácích. Kallova střela z modré skončila na horní tyči. Z následné dorážky se snažil udeřit Švagrovský, jeho pokus zastavil Prokop na brankové čáře.

05:05
    Šumperk vyhazuje kotouč přes všechny čáry.

04:59
    Málkovu střelu z modré drží domácí gólman ve své výstroji.

04:25
    Nedvídek pálil z modré jeho střelu Zelenka vyrazil levým betonem.

04:13
    Pavlasovu střelu domácí gólman vyráží betony.

04:05
    Puk mezi diváky, rozhodčí nařizuje vhazování před Zelenkou.

03:59
    Ondráčkova střela byla sražena do ochranné sítě.

03:45
    Fořt vyváží puk z obraného pásma a šetří tak čas pro Šumperk.

03:39
    Jaroslav Moučka (SUM) dostává dvě minuty za sekání.

03:05
    Švagrovský nabil puk Doležalovi, jeho střela byla nepřesná.

02:54
    Plášil nahodil puk ze středního pásma na Zelenku, ten si ho raději ponechal ve své výstroji.

02:21
    Zdráhalova střela z modré byla nepřesná.

02:13
    Pavelka se blýskl skvělým zákrokem lapačkou proti střele Tomáše Fořta.

01:58
    Koptovu střelu vyráží Zelenka pravým betonem.

01:28
    Signalizovaný ofsajd, draci musí vyklidit útočné pásmo.

01:20
    Z ostrého úhlu to zkusil Nedvídek, domácí gólman byl připraven.

00:58
    Zakázané uvolnění Šumperka.

00:51
    Z bekhendu střílel Ondráček, jeho pokus Zelenka vyrazil do rohu kluziště.

00:38
    Švagrovský se natlačil před Prokopa, jeho následné zakončení schoval domácí gólman do své výstroje.

00:19
    Zelenka si připisuje první úspěšný zákrok po střele Kally.

00:01
    Úvodní buly vhozeno, jako první se puku ujali hostující hráči.

00:01

Hráči obou celků jsou již na ledě, utkání co nevidět začne.

Salith Šumperk: Zelenka (Svoboda) – Prokop, Holík, Zdráhal, Sedlák, Puzič, Drtil, Bažant – Milfait, Vrdlovec, Fořt – Haas, Půhoný, Moučka – Brunec, Šimun, Jurík – Ostřanský, Šebek, Hroch

HC Stadion Litoměřice: Pavelka (Michajlov) – Šulc, Plášil, Málek, Pavlas, Bílek, Hronek, Piegl – Kalla, Švagrovský, Doležal – Beránek, Nedvídek, Ondráček – Kopta, Berger, Vantuch – Valášek, Racek, Rousek

Rozhodčí: Koziol – Ganger, Hanzlík.

Salith Šumperk
    Šumperk se v tabulce nachází na třinácté pozici se ziskem třiceti bodů, na dvanácté Benátky ztrácí tři body. Svěřenci Milana Mazance dokázali vyhrát posledních pět domácích duelů v řadě. Naposledy to odnesl Havířov, který Šumperku podlehl poměrem 4:2.
    Nejproduktivnějším hráčem a zároveň i nejlepším střelcem Šumperka je Tomáš Fořt. Ten dokázal dvanáctkrát rozvlnit síť soupeře, čtrnáctkrát pak na gól dokázal přihrát.

Litoměřice se v tabulce WSM ligy s třiačtyřiceti body nachází na devátém místě. Na osmé místo, které nyní obklopuje Ústí nad Labem ztrácí jeden bod. Z posledních čtyřech duelů si tým ze severu Čech připsal jedno vítězství, třikrát pak z ledu odcházel jako poražený celek. Naposledy Litoměřice podlehly na svém ledě celku z Ústí nad Labem vysokým poměrem 2:6.
    Nejproduktivnějším hráčem stadionu je Jaroslav Kalla, ten má za devět branek a dvanáct asistencí na svém kontě již dvacet jedna bodů. Nejlepším střelcem týmu jsou pak hned dva hráči. Martin Procházka a Lukáš Nedvídek dokázali puk do sítě soupeřů dostat hned dvanáctkrát.

Tyto celky se již mezi sebou v sezóně dvakrát střetly. První duel se odehrál na ledě Šumperka, Litoměřice v tomto klání dokázaly draky porazit poměrem 2:5. V rámci 18. kola tým z podhůří Jeseníků dorazil na led kališníků, odtud si odvezl podobnou prohru, tento zápas skončil výsledkem 5:3.

Dobrý den, přeji Vám hezký pondělní podvečer. Dnes se v rámci 31. kola WSM ligy mezi sebou střetnou týmy Salith Šumperk a HC Stadion Litoměřice. Úvodní buly je naplánováno na 18:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Kateřina Glogarová

Góly a asistencie: 11. Berger (Valášek), 22. Beránek (Ondráček), 59. Doležal (Ondráček, Beránek)

DRACI PARS ŠUMPERK: Zelenka (Svoboda) – Prokop, Holík, Zdráhal, Sedlák, Puzič, Drtil, Bažant – Milfait, Vrdlovec, Fořt – Haas, Půhoný, Moučka – Brunec, Šimun, Jurík – Ostřanský, Šebek, Hroch

Rozhodca: Koziol – Ganger, Hanzlík