Miskolc – Valosun Brno 83:58 (kon.)
Aluinvent DVTK Miskolc
83:58 (26:11, 46:23, 60:34)
Valosun Brno
cz Piatok 04.12.2015, 18:30 • Generali Arena, Miskolc • Europohár - ženy • Skupina G

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Dobrý podvečer u basketbalu. Dnes se společně podíváme na duel ženského Eurocupu, ve kterém se střetnou Aluinvent DVTK Miskolc z Maďarska a Valosun Brno.

Domácí tým je ve skupině G zatím stoprocentní, ve třech zápasech nepoznal hořkost porážky a má tak našlápnuto do další fáze Eurocupu. V posledním utkání se hráčky Miskolce představily v Neapoli a vyhrály tam o sedm bodů 53:60. Dnes jsou Maďarky favoritkami a pokud vyhrají, definitivně si zajistí postup.

Odehrané zápasy

Valosun Brno – Miskolc 73:77
    Miskolc – FSA/Orange Blizzards 79:57
    MAPEI Dike Neapol – Miskolc 53:60

České zástupkyně jsou na tom hůře, po třech odehraných zápasech mají bilanci jedné výhry a dvou porážek. Šance na postup tak stále žije, chce to ale dnes překvapit a získat dva body. Do Maďarska jede tým povzbuzen výhrou v minulém utkání, kdy Valosun doma vyhrál nad FSA/Orange Blizzards 72:49 a také s vědomím, že doma proti Miskolci svedl vyrovnanou bitvu.

Valosun – Aluinvent Miskolc 73:77
    MAPEI Dike Neapol – Valosun 68:60
    Valosun – FSA/Orange Blizzards 72:49

Zápas v Generali Areně začne v 18:30, takže si na tuto dobu nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Aluinvent DVTK Miskolc: Strangeová, Hortiová, Lichartovičová, Horváthová, Szabóová, Czanková, Bálintová, Jovanovićová, Rasheedová, Szecsiová, Brewerová, Bartuczová.

Valosun Brno: Vojtková, Vlková, Kopecká, Mrhálková, Remenárová, Beránková, Šujanová, Sedláková, Švrdlíková, Adamcová, Sanfordová..

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

00:15
    Zápas začal dvěma chybami, po jedné na každé straně. (0:0)

00:56
    Po faulu Sanfordové házela domácí Lichartovičová trestné hody a proměnila je. (2:0)

01:10
    Sanfordová minula, domácí mohou jít opět do útoku. (2:0)

01:23
    Sanfordová si připisuje druhou osobní chybu, Hortiová hází šestky. (2:0)

01:23
    Nedala ani jednu! (2:0)

02:17
    Po rychlém brejku se prosadila Rasheedová a v poklidu donesla míč do koše. (4:0)

02:44
    A další brejk, nyní se z koše radovala Czanková. Tohle není podařený start hostujícího týmu. (6:0)

02:44
    A také si lavička Brna bere oddechový čas. (6:0)

03:10
    Miskolc vstoupil do zápasu výborně, nyní dala Rasheedová dokonce trojku. (9:0)

03:48
    První koš Brna, trefila se Mrhálková. (9:2)

04:03
    Už je to ale zase o devět, neboť z jumpu se prosadila Lichartovičová. (11:2)

04:14
    Hned z protiakce se do listiny zapsala Sanfordová, asistenci si připsala Sedláková. (11:4)

04:33
    Miskolc ztrácí míč, Hortiová přerušila driblink. (11:4)

04:50
    No vida, už je to lepší, další dva body pro Brno přidala Mrhálková. (11:6)

05:11
    Hraje se v rychlém tempu a i z dalšího útoku padá koš. Dva body donesla Hortiová. (13:6)

06:07
    Aluinvent se vrací k devítibodovému náskoku, po ztrátě Adamcové skórovala Lichartovičová. (15:6)

06:20
    Na druhé straně minula Sanfordová. (15:6)

06:31
    Domácí stále unikají, dva bodíky na tabuli přidala Czanková. (17:6)

06:40
    Další ztráta Valosunu, to není dobré. Do útoku už se řítí domácí tým. (17:6)

06:44
    A akce končí košem, z brejku neměla problém Czanková. (19:6)

07:04
    Nepomáhá ani střídání, Aluinvent je jak dobře namazaný stroj. Lichartovičová nahrávala a Jovanovićová přesně zakončila. (21:6)

07:41
    Brno v útoku, Kopecká ale minula trojku. (21:6)

07:57
    Tohle je už ale trochu dbakl, trojku přidala domácí Lichartovičová. Už je na devíti bodech. (24:6)

08:24
    Pokračuje střídání hostujícího týmu, na palubovku jde Šujanová. (24:6)

08:32
    Konečně snížení a dokonce o tři body. Postarala se o to Mrhálková. (24:9)

08:46
    Hortiová míjí, Brno je u míče. (24:9)

09:19
    Koš ale padá na druhé straně, z odskoku prohnala míč obroučkou Jovanovićová. (26:9)

09:34
    Kopecká byla faulovaná při střelbě, jsou z toho dva trestné hody. (26:9)

09:34
    Kopecká proměnila oba své pokusy. (26:11)

10:00
    První čtvrtina skončila. (26:11)

Je za námi první čtvrtina, která se hostujícímu Brnu vůbec nevydařila. Miskolc byl od úvodu lepším týmem a rychle si vypracoval slušný náskok, který je na konci čtvrtiny patnáctibodový.

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (26:11)

10:51
    Druhá čtvrtina začala několika nepřesnými střelami na obou stranách. (26:11)

11:06
    Mrhálková ztratila míč, Bálintová si připisuje získaný míč. (26:11)

11:49
    Rychlý brejk domácího týmu zakončila Brewerová, Miskolc vede o 17 bodů. (28:11)

12:07
    Z protiútoku dává koš Sedláková a alespoň trochu snižuje. (28:13)

12:32
    Bálintová sice neproměnila trojku, ale sama si doskočila a pak dokonce i skórovala. Tohle byla povedená individuální akce. (30:13)

12:43
    Trojka! Mrhálková je už na deseti bodech. Jasně tak táhne útok Brna. (30:16)

13:28
    Na druhé straně se ale nemýlila Jovanovićová a navíc byla u střely faulována, takže si dá ještě jednu šestku. (32:16)

13:32
    A i tu dala. (33:16)

13:35
    Rychlá protiakce Brna, snížení má na svědomí Šujanová. (33:18)

14:21
    O trojku se pokusila hostující Adamcová, střela skončila mimo, doskok zařídila domácí Szecsiová. (33:18)

14:53
    Po chybné rozehrávce se domácí hráčky opět dostaly do útoku, po neúspěšné střele Jovanovićové si míč doskočila Szecsiová. (33:18)

15:26
    Další snížení Brna, Šujanová zakončila z jumpu. (33:20)

15:59
    Na druhé straně se trefila Brewerová, bylo to i s faulem, takže ještě jedna šestka. (35:20)

15:59
    Nejprve ale oddechový čas Brna. (35:20)

15:59
    A Brewerová se z lajny trestného hodu nemýlila. (36:20)

16:21
    Miskolc na chvíli povolil, ale už opět přidává na tempu a náskok začíná narůstat. (38:20)

16:46
    Aluinvent vede už o dvacet bodů, tenhle milník má na starosti Rasheedová. (40:20)

17:10
    Faul Sedlákové na Czankovou při střelbě, domácí hráčka se už staví na čáru trestného hodu. (40:20)

17:10
    Další body pro Miskolc trestné hody byly proměněny. (42:20)

18:10
    Už to vypadá opravdu vážně, Miskolc se dostal do rychlého brejku a zakončení na sebe vzala Rasheedová. (44:20)

18:47
    Ztráty na obou stranách, do útoku vyráží Valosun Brno. (44:20)

18:50
    Czanková dává opět dva body, náskok je opravdu obrovský. (46:20)

18:53
    Remenárová proměnila brejk. (46:22)

19:23
    Šujanová byla faulována, od čáry trestného hodu proměnila pouze první pokus. (46:23)

19:49
    Mrhálková chtěla ukrojit další body z náskoku Miskolce, jenže trojku neproměnila. (46:23)

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (46:23)

Je za námi první poločas a s Valosunem Brno to nevypadá vůbec dobře. Domácí tým zatím vládne a na palubovce si vybojoval třiadvacetibodový náskok. Ve druhé půli se bude patrně hrát jen o to, aby Brno neodjelo s ještě větším debaklem.

Statistiky

Nejvíce bodů: Czanková 10 – Mrhálková 10
    Nejvíce doskoků: Lichtarovičová 5 – Mrhálková 3
    Nejvíce asistencí: Hortiová, Lichtarovičová, Czanková, Rasheedová, Brewerová 2 – Sedláková, Adamcová 2

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (46:23)

21:08
    I třetí čtvrtina začíná několika nepřesnými střelami z obou stran. (46:23)

21:34
    První koš druhého poločasu dává domácí Lichtarovičová. (48:23)

22:05
    Rychlý brejk domácích, Szecsiová dala dva jednoduché body. (50:23)

22:06
    A hned přichází oddechový čas pro tým Brna. (50:23)

22:23
    Adamcová dává první Body Brna ve druhé půli. (50:25)

23:13
    A hned na to dává další koš. Oba pokusy byly z odskoku. (50:27)

23:36
    Miskolc se vydal do útoku, na konci akce byla Brewerová a byla přesná. (52:27)

24:27
    Náskok se opět začíná navyšovat, na devíti bodech je Tina Jovanovićová. (54:27)

24:47
    Oba týmy střídají. (54:27)

25:09
    Akce Brna končí neúspěchem, Šujanová ztratila míč, do protiútoku míří Miskolc. (54:27)

25:34
    Domácí body nepřidali, to se naopak podařilo Valosunu, Sedláková trefila trojku. (54:30)

26:35
    No vida, Czanková minula a z rychlého protiútoku ukrojila z náskoku domácích dva body Adamcová. (54:32)

27:00
    Jenže přichází tříbodová sprcha, z dálky se trefila Strangeová a dala své dnešní první body. (57:32)

27:26
    Začaly nám teď bodové hody, na straně Brna se prosadila Kopecká. (57:34)

27:55
    Rasheedová ukradla míč Adamcové, dopředu jde Aluinvent Miskolc. (57:34)

28:14
    Adamcová se teď snaží táhnout útok svého týmu, minula však trojku. Pod vlastním košem poté doskočila Hortiová. (57:34)

28:35
    Trojku naopak dává domácí Horváthová. Domácí vedou o 26 bodů. (60:34)

29:30
    Brno dnes trápí hodně ztrát, jednu takovou teď předvedla Švrdlíková. (60:34)

29:57
    Pokus Sedlákové o trojku neskončil úspěchem. (60:34)

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (60:34)

Třetí čtvrtina byla nejvyrovnanější a také bodově nejchudší. Oba týmy si připsaly až příliš mnoho chyb. Čeká nás poslední část utkání.

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (60:34)

30:08
    Adamcová opět u míče, zkusila trojku – mimo. (60:34)

31:06
    Hortiová skóruje, asistenci si zapsala Strangeová. (62:34)

31:30
    S odpovědí rychle přispěchala Kopecká. (62:36)

31:46
    Brewerová zakončila z odskoku a při střele byla navíc faulovaná. Z čáry trestného hodu proměnila i doplňkový hod. (65:36)

31:56
    Máme tu teď střelnici, trojku Brna dala Sedláková. (65:39)

32:12
    Prakticky ihned z protiakce se ale za domácí trefila Rasheedová. (67:39)

33:00
    Smršť Miskolce. Dvě rychlé trojky po sobě předvedly Horváthová a po ní i Strangeová. (73:39)

33:22
    Další trojka, tentokrát na opačné straně palubovky. Úspěšnou střelkyní byla Adamcová. (73:42)

33:38
    Přestřelka pokračuje, Brewerová má na svém kontě další dva bodíky. (75:42)

33:52
    Remenárová byla u svého pokusu faulována, bude házet dva trestné hody. (75:42)

33:52
    Dala pouze první ze dvou. (75:43)

34:18
    Stejná situace nastala i na druhé straně, faulovanou byla Strangeová. (75:43)

34:18
    A i ona proměnila pouze první ze dvou pokusů. (76:43)

34:47
    Nyní Remenárová byla ve svém pokusu úspěšná a je na pěti bodech. (76:45)

35:23
    Teď už na sedmi, proměnila totiž rychlý brejk. (76:47)

35:45
    Už se pouze dohrává, takže minutý pokus Strangeové nemusí domácí moc trápit. (76:47)

37:08
    Dva rychlé koše po sobě, za Miskolc skórovala Szabóová, za Brno Mrhálková. (78:49)

37:24
    Szabóová chce využít prostor, který dostala a přidává další dva body. Domácí vedou o 31 bodů. (80:49)

37:24
    Už o 32, Szabóová proměnila i trestný hod. (81:49)

37:47
    O kosmetickou úpravu se postarala Remenárová, dnes zaznamenala devět bodů. (81:51)

38:41
    Trojka! Mrhálková je dnes nejlepší střelkyní Valosunu Brno, momentálně má patnáct bodů. (81:54)

39:30
    Bálintová faulovala Remenárovou, takže ještě uvidíme dva trestné hody. (81:54)

39:30
    Veronika Remenárová proměnila oba své pokusy. (81:56)

39:35
    Po rychlém brejku skóroval domácí tým, ve statistikách bude tento koš vedený po Bálintovou. (83:56)

39:45
    Faul na Mrhálkovou, Brno je čáře trestného hodu. (83:56)

39:45
    I Mrhálková proměnila oba pokusy. (83:58)

39:50
    Domácí chtěly dát ještě jeden koš, Bartuczová minula. (83:58)

Konec zápasu. (83:58)

Utkání je u svého konce a Aluinvent DVTK Miskolc se raduje z hladkého vítězství 83:58. Druhý poločas už nebyl takovou smrští, jako ten první, přesto si domácí hráčky udržovaly pohodový náskok a dokráčely ke čtvrté výhře ve skupině a postupu do další fáze Eurocupu.

Statistiky

Nejvíce bodů: Brewerová 12 – Mrhálková 17
    Nejvíce doskoků: Brewerová 7 – Mrhálková 6
    Nejvíce asistencí: Brewerová 4 – Sedláková 4

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (20:28:03)