Togliatti – Petrohrad 2:3 (po pr.) | Kazaň – S.Moskva 6:1 (kon.) | CSKA Moskva – Chabarovsk 2:0 (kon.)
Čerepovec – Vladivostok 4:5 (0:1 po s.n.) | Helsinki – Soči 2:5 (kon.) | Riga – Jaroslavľ 0:3 (kon.)
Ak Bars Kazaň
6:1 (0:1, 3:0, 3:0)
Spartak Moskva
cz Štvrtok 26.11.2015, 17:00 • TatNeft Arena • KHL

Ak Bars Kazaň rozdrtil svého soupeře 6:1, když po první třetině prohrával 0:1. Kazaňští se ale nevzdali a v posledních dvou třetinách naprosto jasně ovládli utkání. Hattrickem se blýskl Vladimir Tkačjov. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. (19:17:18)

Vladimír TKAČJOV - 6:1

59:27
    Kazaň vstřelila branku!
    Ještě jedna branka, kterou VLADIMIR TKAČJOV dokončuje hattrick. Po skvělé křižné přihrávce zakončoval do odkryté branky. Asistence: Jakov Rylov, Michajl Varnakov.

58:55
    Spartak by rád ještě vstřelil čestnou branku, ale už jsou u kotouče opět domácí.

58:13
    Ještě velká šance Mollera, ale po přihrávce Azevedo trefil jen břevno Engrenovy branky.

57:59
    Domácí už zápas kontrolují a míří ke třem bodům.

56:55
    I po skončení přesilovky se drží v útoku hosté a přihrávají si, nicméně kvalitnější zakončení chybí.

56:05
    Hosté v plném počtu a zahrají si krátkou přesilovku.

54:58
    Při hře 4 na 4 jsou aktivnější hosté a něco se snažil vymyslet i Lukáš Radil, leč nepodařilo se.

54:29
    Na dvě minuty si odpočine i domácí Stěpan Zacharčuk.

54:05
    Dvě minuty za faul vysokou holí obdržel Aleksander Vasiljev.

53:51
    Igor Levickij Garipova nedokázal prostřelit.

53:01
    Lukojanov teď pouze zavezl puk do útočného pásma a odjel střídat.

51:58
    Pěkný hit v útočné třetině předvedl Nikita Li.

51:27
    Do útoku se řítil Leščenko, ale byl zastaven obranou Kazaně.

50:49
    Střela Oscara Mollera končí mimo.

50:20
    Zacharčuk na poslední chvíli zachytil puk na útočné modré, takže se mohlo pokračovat v útočení, nicméně k ničemu zásadnímu to nevedlo.

49:46
    Domácí se propracovávali do další šance po akci Tkačjova, ale hosté si nakonec dokázali poradit, i když celkem se štěstím.

48:15
    V útoku se konečně objevil Spartak a hned bylo celkem nebezpečno před Garipovem.
    Vladimír TKAČJOV - 5:1

46:45
    Další branka v síti Engrena, když se dokázal přímo před ním prosadit VLADIMIR TKAČJOV. Asistence: Andrej Čibisov.

46:05
    Hosté neví, co dělat s utkáním a snaží se začít útok za vlastní brankou.

45:22
    A v útoku tentokrát Denis Golubjov, který prověřil brankáře hostů.
    Michajl VARNAKOV - 4:1

44:18
    Domácí odskakují na rozdíl tří branek, když vše před sebou prostřelil Albert Jarulin, ale střelu ještě tečoval MICHAJL VARNAKOV. Asistence: Albert Jarulin, Justin Azevedo.

43:42
    Arťom Lukojanov se propracoval až před brankáře, ale prosadit se gólově nedokázal.

42:56
    Domácí zatím vcelku dobře napadají a nenechávají hostům moc prostoru ke kombinaci.

41:43
    Garipov musel zasahovat po akci hostů, ale poradil si.

40:33
    Aktivnější jsou na úvod třetiny podle předpokladů hosté.

40:01

Dnešní utkání sleduje 6783 diváků.

Druhá třetina nám ukázala, jak může být hokej krásný, když domácí předvedli během chvíle obrat a nakonec ještě dokázali získané vedení navýšit. Kazaň hosty k ničemu pořádnému nepustila a pokud zde chtějí hosté získat nějaké body, budou muset hodně přidat, protože domácí nehrají špatný hokej.

40:00

39:29
    Kazaň kontroluje puk a snaží se dohrát třetinu v bezpečí.

38:46
    Zakázané uvolnění domácího Ak Barsu.

38:38
    Po střele Genowaye puk přikryl Garipov.

37:59
    Další šance domácích, ale gólem nakonec akce neskončila.

37:49
    Menší postrkávání u branky hostů.

36:57
    V akci opět útok domácích v čele s Vladimirem Tkačjovem.

36:16
    Domácí v plném počtu. Hosté toho moc nevykouzlili.

35:25
    Střela hostů od modré byla opět nepřesná a domácí vyváží puk.

34:41
    Azevedo ušetřil čas a vyvezl puk do útočné třetiny.

34:16
    Albert Jarulin byl vyloučen na dvě minuty za faul na Glazačeva.

34:16
    V šanci Glazačev, ale Garipov byl pozorný,

33:34
    Kousek chyběl diagonální přihrávce domácích, aby doklouzala před volného střelce.

32:36
    Do zajímavých situací se dostal i Spartak, ale branku se mu vstřelit nepodařilo.

31:34
    Domácí jsou v průběhu druhé třetiny dominantní a hosty v zásadě k ničemu nepustili.

30:44
    Puk teď jen těsně proklouzal mimo brankoviště hostů.

30:16
    Moller se pokoušel najít pasem spoluhráče, ale nepodařilo se.

29:36
    Další střelu domácích raději Engren přikryl a bude se tak vhazovat před ním.

28:49
    Hosté jsou teď jako opaření, protože po první třetině takový průběh druhé části rozhodně nečekali.
    Vladimír TKAČJOV - 3:1

28:12
    Krásná kombinace domácích a třetí branka v síti Spartaku. Střelcem je VLADIMIR TKAČJOV. Asistence: Andrej Čibisov, Arťom Lukojanov.

27:27
    Hodně ofenzivně si počínal Vjačeslav Bělov, ale šance z toho nebyla.

26:24
    Střela Charlese Genowaye nenadělala velké potíže.

26:14
    Teď nadělalo napadání Spartaku hodně problémů obraně domácích a situace končí zakázaným uvolněním.

25:28
    Z úhlu vyzkoušel brankáře hostující Igor Levickij.

25:11
    Ke střele napřáhl Bělov, ale trefil jen lapačku Garipova.

24:55
    Spartak se snaží najít rychlou odpověď, ale zatím si šanci nevytvořil.
    Justin AZEVEDO - 2:1

23:55
    Tak přeci jen to byla branka Kazaně v přesilové hře. Střelcem je JUSTIN AZEVEDO. Asistence: Michajl Varnakov, Michajl Gluchov.

23:55
    Neuvěřitelné, jak teď skákal puk na brankovišti a rozhodčí budou volat, zda přeci jen nepadl gól.

23:40
    Puk opět končí v lapačce Engrena.

23:28
    Střela Justina Azeveda jen do připraveného Engrena.

23:13
    Hra je přerušena a píská se vyloučení hostujícího Jermakova.
    Dmitrij OBUCHOV - 1:1

22:29
    DMITRIJ OBUCHOV se dostal až do těsné blízkosti brankáře a procpal mu puk mezi betony. Asistence: Oscar Moller.

22:00
    Šance hostů, do níž se dostal Vjačeslav Leščenko, ale na Garipova si nepřišel.

21:38
    Domácí určitě nejsou spokojeni s výsledkem a kombinují.

20:25
    V začátku třetiny opět aktivní domácí, když od modré střílel Zacharčuk.

20:01

Bleskový úvod zápasu se povedl hostům z hlavního města, když ještě v první minutě se gólově prosadil český zástupce Lukáš Radil. První třetina byla jinak celkem vyrovnaná a můžeme se jen těšit, co nám nabídnou další části hry.

20:00

19:05
    Velká šance Michajla Gluchova gólem neskončila a úspěšný zákrok si připsal Engren.

18:32
    Jako velká voda se do útoku přihnal Obuchov, ale nic zásadního nevytvořil.

17:51
    Opět chyběla lepší přihrávka, aby se domácí dostali do gólové příležitosti.

16:45
    Tvrdá rána Tokranova od modré šla mimo tři tyče.

16:25
    Přesilová hra se zatím Kazani vůbec nedaří a její hráči se nedokážou usadit v útočném pásmu.

15:35
    Další vyloučení, tentokrát to bude první přesilovka pro Kazaň, když je vyloučen Dmitrij Korobov za podražení.

14:31
    Střela Tkačjova z úhlu se neujala.

13:52
    V postavení mimo hru se nacházel Archipov.

13:07
    Chyba hostů na modré dovedla k šanci hráče Kazaně, ale branka z toho není.

12:56
    Velká šance Obuchova, který ale brankáře neprostřelil a nakonec ho ještě poslal k ledu.

12:30
    Domácí se snažili propracovat do útoku, ale vše končí zakázaným uvolněním.

11:32
    Bitka v podání Ryana Wilsona a Viktora Baldajeva! Oba hráči jsou vyloučeni na pět minut za šarvátku.

10:43
    V další akci útok s českým útočníkem Radilem, ale gól z toho nebyl.

10:10
    Tvrdou ranou trefen Rylov, který odjel na střídačku.

10:02
    Velice aktivní Vjačeslav Leščenko jel sám na Garipova, ale ten si poradil a útočníka vychytal.

09:22
    Teď málem přineslo napadání Spartaku úspěch, ale vše nakonec bylo z pohledu domácích zažehnáno.

08:44
    Domácí stříleli hned po buly, ale střela byla zblokována, stejně jako následný pokus od modré čáry.

08:25
    Další útok domácí zakládají za vlastní brankou, ale hosté vzorně napadají.

07:55
    Ke střele od modré se dostali hokejisté Ak Barsu, ale úspěšní nebyli.

07:30
    V šanci byl u betonů gólmana Vjačeslav Leščenko.

07:20
    V útočné třetině opět usazený Spartak, ale gól z toho není.

06:00
    Do útoku se hnal Igor Levickij, který také prověřil soustředění brankáře soupeře.

05:38
    Na druhé straně v útoku Lukojanov, ale Engren pozornost udržel.

05:20
    Opět ve střelecké pozici Radil, ale Garipov si s jeho střelou poradil.

04:48
    Engren zatím pozorný.

04:23
    Oscar Moller teď nedostal dobrou přihrávku, jinak mohl jít do dobré pozice.

03:55
    Do útoku se konečně dostávají i domácí v čele s Dmitrijem Archipovem.

03:04
    Do dalšího útoku se hnal Voronin, ale akce nebyla úspěšná.

02:30
    V další šanci se při přesilovce objevili hosté, ale brankář Garipov si tentokrát poradil

01:05
    Začátek utkání hostům nevychází a Obuchov je vyloučen na dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.
    Lukáš RADIL - 0:1

00:34
    Spartak právě vstřelil branku!
    To je úvod, jak má být. Krátce po začátku se prosazuje LUKÁŠ RADIL. Asistence: Grigorij Šafigulin.

00:01

Arénou zní ruská hymna a zápas již tedy brzy začne.

Ak Bars Kazaň: Garipov (Rynnas) – Zacharčuk, Wilson, Jarulin, Rylov, Kornějev (A), Tokranov – Čibisov, Lukojanov, Tkačjov – Obuchov, Moller, Azevedo – Gluchov, Malychin, Musin – Golubjov, Svitov (C), Archipov

Spartak Moskva: Engren (Ivannikov) – Genoway, Jermakov, Gilroy, Sorokin, Bělov, Dyblenko (A), Korobov, Baldajev – Radil, Šafigulin, Glazačev – Potapov (C), Bodrov (A), Klimenko – Leščenko, Vasiljev, Šmeljov – Li, Voronin, Levickyj

Rozhodčí: Gašilov, Gusev – Majtak, Pronskich.

Domácí tým můžeme najít na postupové 7. pozici Východní konference, což není špatné. V Charlamovově divizi se nachází na 4. příčce. Kazaň si nevede špatně v domácích zápasech, kdy do vítězného konce v základní hrací době dovedli její hokejisté hned 7 ze 13 utkání.

Hosté se v současnosti nachází na 11. místě Západní konference KHL. Co se týče Bobrovovy divize, zde se nachází na 6. příčce a postup do play-off je zatím celkem dost vzdálen. Ve venkovních zápasech si Spartak nevede až tak špatně, když se nachází na 5. příčce Západní konference.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Pavel Černý

Góly a asistencie: 23. Obuchov (Moller), 24. Azevedo (Varnakov, Gluchov), 29. Tkačjov (Čibisov, Lukojanov), 45. Varnakov (Jarulin, Azevedo), 47. Tkačjov (Čibisov), 60. Tkačjov (Rylov, Varnakov) – 1. Radil (Šafigulin)

Rozhodca: Gašilov, Gusev – Majtak, Pronskich