Boston – Detroit 3:1 (kon.) | Buffalo – San Jose 1:2 (po pr.) | Toronto – Vancouver 4:2 (kon.)
Montreal – Colorado 1:6 (kon.) | Tampa Bay – Florida 4:5 (0:1 po s.n.) | NJ Devils – Pittsburgh 4:0 (kon.)
Carolina – Philadelphia 2:3 (po pr.) | Columbus – Arizona 5:2 (kon.) | Nashville – Winnipeg 7:0 (kon.)
St. Louis – Chicago 2:4 (kon.) | Dallas – Minnesota 3:2 (po pr.) | LA Kings – Edmonton 4:3 (kon.)
Boston Bruins
3:1 (0:0, 3:0, 0:1)
Detroit Red Wings
cz Nedeľa 15.11.2015, 01:00 • TD Garden, Boston • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Dobrý den, dnes budeme sledovat souboj Atlantické divize. Boston Bruins a Detroit Red Wings na sebe narazí poprvé. V sezoně minulé se nakonec více dařilo Bostonu. Detroit bude chtít napravit reputaci z minulé noci, kdy se mu vůbec nedařilo. Ani Boston ale nezažívá nejlepší okamžiky.

Bruins zatím nemůžou být spokojeni s celým začátkem sezony, představovali si určitě více bodů. A ty klidně mohli mít, kdyby tým neztratil několik dobře rozehraných zápasů. Pokračuje mizérie na domácím ledě, Boston má stále pouze jedno vítězství z TD Garden. Detroit není letos venku vůbec špatný, takže Medvědy čeká těžký úkol.

Petr Mrázek (DET) – 9 zápasů, 2,06 g/záp., 93,84 %

Chybět bude pro zranění David Pastrňák. Do sestavy se opět nevejde Tomáš Jurčo.

Boston Bruins: Rask (Gustavsson) – Chára (C) Trotman, Seidenberg, Miller, Krug, McQuiad – Vatrano, Krejčí (A), Eriksson – Beleskey, Bergeron (A), Connolly – Marchand, Spooner, Hayes – Rinaldo, Kemppainen, Randell

Detroit Red Wings: Mrázek (Howard) – Kronwall, Green, DeKeyser, Ericsson, Kindl, Marchenko – Larkin, Zetterberg (C), Abdelkader – Tatar, Dacjuk (A), Helm– Andersson, Athanasiou, Nyquist – Miller, Glendening, Sheahan

Rozhodčí: L´Ecuyer, Kowal – Pancich, Miller.
    Do barev francouzské trikolóry se vyzdobila TD Garden. Zápas začne minutou ticha.

00:01

00:30
    Mrázek chyboval v rozehrávce. Connolly se ihned tlačit do branky. Backhandem neuspěl.

01:15
    První útok zaznamenal i Detroit. Jeho střela byla zablokována.

02:10
    Další střela Detroitu sražena. Tentokrát Tatar střílel.

03:35
    Zakázané uvolnění. Abdelkader nestihl kotouč.

05:00
    Teď sledujeme hru ve středním pásmu, které ani jeden z týmu nemůže překonat.

05:59
    Spooner střílí z pravého kruhu. Mrázek si připisuje první těžší zákrok.

06:58
    Detroit po včerejšku přeházel útočné řady. To je vidět při některých nepřesnostech.

08:04
    Mrázek raději nechává puk v lapačce. Pokračovat se bude po reklamní přestávce.

08:50
    Vatrano se dostal k zakončení. Jeho střelu Mrázek jen vyrazil.

09:24
    A další střely lítají na Mrázka. Ten odolává.

10:28
    Teprve druhá střela Detroitu. Larkin trefil tyč.

11:30
    Detroit se dostává k puku a útočí.

12:01
    Z útoku nic není. Boston nyní vyhazuje tak, aby mohl vystřídat.

12:45
    Spooner opět prověřuje Mrázka.

13:45
    Střela obránce Rudých křídel netrefuje branku.

14:45
    Ofsajd Detroitu.

16:00
    Teď opět vidíme úsek bez nějaké útočné akce..

16:39
    Zakázané uvolnění Bostonu.

16:59
    Do přečíslení se dostal Zetterberg a Abdelkader. Zetterberg nahrával možná moc pozdě, každopádně Rask skvěle zakročil.

18:00
    Na puku nyní Detroit.

18:45
    Nedaří se mu ale nic vymyslet.

19:25
    Krug se snažil poslat puk před branku, tam ale nikdo ze spoluhráčů nedorážel.

20:00

První třetina skončila nerozhodně. A asi po zásluze. Moc zajímavých momentů jsme neviděli. Aktivnější byli domácí, ale Mrázek si s každou střelou poradil. I Rask měl jeden těžký zákrok. Navíc mu v uších bude znít tyč, kterou trefil Larkin. Ve druhé třetině snad uvidíme lepší hokej.

Další třetina začne přibližně ve 2:00.

20:01

21:01
    Nahozený kotouč raději Mrázek přikryl lapačkou. Bude se pokračovat vhazováním po jeho pravici.

21:12
    A Mrázek opět tasí lapačku. Marchand ho prověřil.

22:12
    Máme tu první přesilovku. Helm hákoval Erikssona. Byť to podle opakovaných záběrů faul nebyl.

22:41
    Přesilovky má Boston nejlepší z celé NHL. A začíná jí hned od úvodu tlakem.

23:10
    Až teď se dostávají domácí z útočného pásma, ale měli hned několik střel.

23:55
    Mrázek nyní raději nechává puk v lapačce.

24:12
    Oslabení Detroit přežívá. Helm je zpět na ledě.

24:39
    Icing Bostonu.

25:10
    Hayes byl rozjetý a zakončil, jen netrefil branku.

26:03
    K Tatarovi se odrazil kotouč, prostor měl, ale puk sráží obránce.

26:40
    Seidenberg zlomil hůl, půjčil mu jí útočník.

26:54
    Boston tuto situaci zvládá. Rask ukrývá puk ve výstroji. Komerční přestávka.

27:18
    Bruins právě vstřelili branku!
    Mrázek neudržel kotouč, který ho přeskočil a PATRICE BERGERON dává snadný gól.
    Asistence: Matt Beleskey, Zdeno Chára
    Patrice BERGERON - 1:0

28:22
    Zetterberg chtěl rychle odpovědět, uvolnil se pěkně. Rask připraven.

29:09
    Ofsajd Rudých křídel.

29:36
    Trotman tvrdě vystřelil z levého kruhu. Mrázek připraven.

29:59
    Ericsson nic nevymýšlel a vystřelil na Raska.

30:39

31:10
    Úžasná akce DAVIDA KREJČÍHO, ten si obhodil Jakuba Kindla a následně překovává Petra Mrázka.
    Asistence: Loui Eriksson, Zach Trotman
    David KREJČÍ - 2:0

31:50
    Nyquist v šanci, ale Rask si všiml pohybu kotouče. Celou situaci dobře přečetl.

32:28
    Bergeron pálí mezi kruhy. Mrázek i díky dobrému výhledu s přehledem chytá.

33:40
    V poslední minutě si na nedostatek práce nemůže stěžovat český brankář.

34:38
    Seidenberg jde na trestnou za sekání.

35:39
    Boston zatím oslabení zvládá bez větších problémů.

36:38

37:00
    Marchand a Krug skvěle naložili s přečíslením. Marchand nahrává na TOREYHO KRUGA, který měl snadnou práci.
    Asistence: Brad Marchand, Kevan Miller
    Torey KRUG - 3:0

38:22
    Icing Detroitu. V opakovačce vidíme, že Bergeron schytal střelu do holeně.

38:51
    Connolly nahazoval od modré. Mrázek musel puk schovat, přijížděl totiž Krejčí.

40:00

Druhá třetina dopadla skvěle pro domácí Boston, 3 vstřelené góly. Detroit opět bezzubý. Skvělou individuální akci předvedl David Krejčí. Petr Mrázek toho moc dělat nemůže, spoluhráči mu moc nepomáhají.

Třetí třetina začne přibližně ve 2:59.

40:01

41:00
    Vstup do závěrečné třetiny má lepší Boston. Detroit pokračuje v bídném výkonu.

41:50
    Detroit se vyloženě trápí.

43:07
    Až teď Athanasiou střílí. Rask připraven.

44:10
    Sheahan v šanci. Rask možná neví, jak tento puk chytil.

46:09
    Detroit si zahraje přesilovku. Rinaldo podrazil Greena.

46:37
    Detroit právě vstřelil branku!
    JUSTIN ABDELKADER backhandem překonává Raska po přihrávce Kronwalla. Obrana Bruins propadla, přesilovka využita.
    Asistence: Niklas Kronwall, Mike Green
    Justin ABDELKADER - 3:1

48:00
    A máme zaděláno na drama, Boston zažívá slabší chvilku. Což je mu v této sezoně známé.

49:00
    I když Detroit se po vstřeleném gólu o tolik nezvedl.

50:26
    Helm byl v dobré pozici. Rask připraven.

51:50
    Detroit zapomněl na 2 útočníky, Mrázek naštěstí tým podržel.

52:14
    Krejčí střelou přes obránce zkoušel štěstí. Mrázek vyráží.

52:27
    Rask nyní chvíli nevěděl kde je puk. Naštěstí ho našel pod betonem.

53:00
    Icing Detroitu.

53:45
    Tlačenice teď byla před Raskem. Puk se ale do brankoviště nedostal.

55:00
    Krejčí a jeho spoluhráči se dostali do útočné třetiny, ale žádný tlak si nevytvořili.

56:18
    Glendening byl tvrdě naražen na mantinel McQuiadem. Ten za tento zákrok půjde na mantinel, byť se rozhodnutí rozhodčích diví.

56:51
    A Detroit tlačí v útočném pásmu.

57:14
    Green trefil od modré jen Marchanda, který vyhazuje.

57:32
    Mrázek jede na střídačku, Detroit to jde zkusit v šesti.

58:07
    Pro Dacjukovo střelu si lapačkou sáhl Rask.

58:07
    Detroit si bere oddechový čas.

58:18
    Boston oslabení zvládá. Detroit to bude zkoušet dál v šesti.

58:35
    Icing domácích. Marchand posílá puk přes celé hřiště.

58:54
    Zdeno Chára neúspěšně vyhazoval puk a byla z toho šance pro Rudá křídla. Pro Boston dopadlo vše dobře.

59:30
    Tatar střílí z většího úhlu, Rask vyráží. Čas se Detroitu krátí.

59:53
    Rask teď raději nechává puk v lapačce. Boston to už zvládne.

59:57
    Kindl od modré trefuje tyčku.

Třetí třetina byla v podání domácích slabá. Detroit se dočkal snížení a v závěru tlačil. Jedna branka ale byla málo. Bruins tak vyhrávají po delší době na domácím ledě. Bodově se dotahují na Detroit, ten má ale o zápas více.

Jakub Kindl (DET) – 0+0, 4 střely, čas na ledě 16:02
    Petr Mrázek (DET) – 31 zák., 3 góly, 90,3% (04:32:30)

Ondřej Kočka

Góly a asistencie: 28. Bergeron (Beleskey, Chára), 32. Krejčí (Ericsson, Trotman), 37. Krug (Marchand, Miller) – 47. Abdelkader (Kronwall, Green)

Rozhodca: L´Ecuyer, Kowal – Pancich, Miller

Diváci: 17 565