Wales – Arménsko 2:1 (kon.) | Čierna Hora – Lotyšsko 3:3 (kon.) | Litva – Írsko 3:1 (kon.)
Nemecko – Azerbajdžan 3:1 (kon.) | Rakúsko – Fínsko 2:0 (kon.) | Srbsko – Taliansko 1:1 (kon.)
Škótsko – Ukrajina 2:2 (kon.) | Rumunsko – Dánsko 0:3 (kon.)
Čierna Hora
3:3 (0:1)
Lotyšsko
cz Piatok 13.11.2015, 17:00 • Gradski Stadion, Podgorica • Kvalifikácia na ME U21 • Skupina 1

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Vítám tu všechny fotbalové příznivce! Kvalifikace o postup na Mistrovství Evropy do 21 let pokračuje i v pátek a já Vám přiblížím utkání "české" skupiny 1 mezi Černou Horou a Lotyšskem. Balkánci jsou v tabulce skupiny třetí s pěti body. Lotyšští mladíci mají na svém kontě o jediný bodík méně a patří jim průběžná pátá pozice.

Černá Hora: Šarkić – Raspopović, Kopitović, Milojko, Vukčević – Jovović, Hočko – Janković, Savićević, Boljević (C) – Cmiljanić.

Náhradníci: Ličina – Ćuković, Martinović, Adžović, Pepić, Djordjević, Vusurović

Lotyšsko: Kurakins – Bērenfelds, Klimaševičs, Flaksis (C), Šlampe – Šadčins, Kazačoks, Kiriļins, Cigaņiks – Gutkovskis, Ikaunieks.

Náhradníci: Ošs – Koļesovs, Litvinskis, Stuglis, Jurkovskis, Tīdenbergs, Vorobjovs

Rozhodčí: Mclaughlin – Gavin, Dynan (všichni IRL).

1

4
    K prvnímu zakončení se dostal hostující Ikaunieks. Bránu Černé Hory však netrefil.

7
    V úvodu sledujeme taktickou bitvu. Pro oba týmy je to důležité utkání.

9
    Domácí Boljević se ocitl v postavení mimo hru.

10
    Hosté zahrávali standardní situaci, po které zamířil Flaksis do brankové konstrukce! Černohorci měli velké štěstí.

11
    Kazačoks byl ve středu hřiště faulován Hočkem. Rozehrává Lotyšsko.

13
    Aleksandar Boljević, který je hráčem PSV Eindhoven, se dostával do dobré příležitosti. Jeho zakončení však zblokovala obrana hostí.

16
    Na druhé straně Gutkovskis protáhl svým pokusem Šarkiće, který musel předvést dobrý zákrok.

16
    Šadčins se ocitl v postavení mimo hru.

17
    Lotyšsko právě vstřelilo branku!
    Dobrý vstup Lotyšska do zápasu podtrhl JEVGEŅIJS KAZAČOKS, jenž svůj tým posílá přesnou střelou do vedení!

18
    Boljević se dopustil útočného faulu a zastavil tak akci svého týmu.

21
    Ofsajd byl odmáván hostujícímu Ikaunieksovi.

22
    Hostující Šlampe vyfasoval žlutou kartu za zákrok na Boljeviće.

24
    Janković rozehrál standardní situaci na hlavu Raspopoviće, který netrefil hostující bránu.

27
    Vukčević se z pozice krajního beka zapomněl v ofsajdu.

27
    Žlutou kartu obdržel lotyšský záložník Kiriļins.

30
    Domácí se snaží soupeře přitlačit. Nyní získali roh.

30
    Ten kopal Janković, Lotyši se ubránili.

32
    Jankovićovi v souboji naložil Bērenfelds. Lotyš byl potrestán žlutou kartou.

32
    Cmiljanić z trestného kopu minul hostující bránu.

35
    Cigaņiks rozehrával rohový kop, obrana Černé Hory situaci zvládla.

36
    Dobrou střelu vyslal na lotyšskou bránu Savićević. Kurakins byl pozorný a vyrazil míč na roh.

37
    Hosté Jovovićův centr odvrátili.

40
    Blíží se závěr první půle, Lotyši se teď spíše brání, ale drží těsné vedení.

41
    Z větší vzdálenosti to zkusil Jovović, který netrefil bránu Lotyšska.

42
    Po faulu na Milojka zahrávali domácí standardní situaci. Střela Jovoviće byla sražena na roh.

43
    A je z toho ještě jeden roh.

43
    Raspopović vlétl do Ikauniekse a vyfasoval tak žlutou kartu.

45
    Flaksisův pokus musel likvidovat Šarkić. Domácí brankář nastupuje za juniorský tým Aston Villy.

45+1
    V ofsajdu se ocitl domácí Janković.

45+2
    Domácí kopali standardní situaci, z Jankovićova centru však nic velkého nebylo.

45+4
    Stále se hraje. Šadčins nyní dostal žlutou kartu za faul na Savićeviće.

45+4

První půle vyšla lépe Lotyšům, kteří vedou v Podgorici 0:1. Domácí nejprve varoval Flaksis, jenž zamířil do tyče, ale v 17. minutě se už hosté prosadili zásluhou Kazačokse. Černohorci se poté snažili vyrovnat, do větších šancí se však nedostávali.

46

47
    Janković fauloval ve středu hřiště Kiriļinse.

52
    Hosté vedou už o dva góly! Na 0:2 zvyšuje opět JEVGEŅIJS KAZAČOKS, kterému připravil pozici přesnou přihrávkou Ikaunieks.

54
    Střela Raspopoviće byla sražena a domácí budou rozehrávat již třetí roh v rozmezí dvou minut.

54
    Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Cmiljanić, přichází Djordjević.

55
    Ikaunieks vyfasoval žlutou kartu za nesportovní chování.

56
    Oba týmy ukázaly rychlý přechod do útoku. Cigaņiks, ani na druhé straně Janković, však nemířili přesně.

57
    Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Šadčins, přichází Vorobjovs.

58
    Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Janković, přichází Pepić.

59
    Žlutou kartu dostává Jevgeņijs Kazačoks (Lotyšsko).

60
    Jovović z trestného kopu protáhl Kurakinse, ten vyráží na roh!

60
    Černá Hora právě vstřelila branku!
    Je sníženo! Po rohu Savičeviće dává domácím naději střídající LUKA DJORDJEVIĆ, jenž dopravil míč za záda Kurakinse.

61
    Za hosty mohl rychle odpovědět Ikaunieks, jehož pokus vyrazil na roh Šarkić!

62
    Domácí se ubránili jen za cenu dalšího rohu a po něm už udeřilo! Vorobjovs odcentroval na VLADISLAVSE GUTKOVSKISE, který zvyšuje na 1:3.

65
    Střídání v týmu Černá Hora: ze hřiště odchází Boljević, přichází Vusurović.

68
    Šlampe v šestnáctce fauloval Djordjeviće a domácí budou zahrávat pokutový kop!

69
    Navíc žlutá karta pro Šlampeho. Protože je už druhá, musí lotyšský obránce opustit hřiště a hosté budou dohrávat zápas o deseti!

69
    Pokutový kop proměnil LUKA DJORDJEVIĆ – 2:3! Domácí mají ještě více než dvacet minut na obrat.

71
    Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Cigaņiks, přichází Litvinskis.

73
    Hosté přežili dva rohové kopy soupeře. Černá Hora samozřejmě hodně tlačí na pilu.

73
    Rána Djordjeviće minula hostující bránu. Tenhle útočník hru Černé Hory hodně zvedl.

75
    Flaksis fauloval unikajícího Pepiće a prohlédl si žlutou kartu.

76
    Lotyšský stoper vzápětí dostává i druhou žlutou kartu a hosté budou dohrávat v devíti! To je pro ně obrovská komplikace!

76
    Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Ikaunieks, přichází Koļesovs.

78
    Jovović podkopl Bērenfeldse a také on se zapisuje do statistik žlutou kartou.

81
    Běží poslední desetiminutovka zápasu. Domácí se snaží proti devítce statečných Lotyšů alespoň vyrovnat.

84
    Savićević se prezentoval nebezpečnou ranou, kterou však zlikvidoval Kurakins!

85
    Domácí vytěžili ze série rohů vyrovnání! Centr Jovoviće našel VUKANA SAVIĆEVIĆE a záložník Slovanu Bratislava uklidil míč do sítě – 3:3.

88
    Černohorci se opět ženou do ofenzivy. Střelu Vusuroviće hosté zblokovali.

89
    Další příležitost měl Milojko, bránu minul.

90+1
    Domácí se ženou za vítězným gólem! Kurakins o něj připravil Pepiće, jenž lotyšského gólmana neprostřelil.

90+1
    Nyní minul v obrovské šanci Savićević! Lotyši se modlí, aby už přišel závěrečný hvizd.

90+2
    Po rohovém kopu Pepiće pálil Jovović. Kurakins pro hosty stále drží nerozhodný stav!

90+3
    Po dalším rohu se Lotyšsko ubránilo.

90+4
    Série rohů domácího týmu, Lotyši zatím odolávají!

90+5
    Po tom posledním hlavičkoval vedle Milojko. To byla možná poslední domácí šance.

90+6

Zajímavé utkání přineslo hned šest gólů a končí dělbou bodů za remízu 3:3. Lotyši mohli získat klidně všechny tři, když krátce po hodině hry zvyšoval Gutkovskis už na 1:3. V 69. minutě ale přišlo vyloučení Šlampeho a hlavně penalta, kterou proměnil Djordjević. V 75. minutě se navíc nechal vyloučit další lotyšský hráč, Flaksis, a hru proti devíti dokázali Černohorci přetavit ve vyrovnání v 85. minutě, kdy se trefil Savićević. V závěru se domácí ještě snažili strhnout výhru na svou stranu, ale Lotyše podržel brankář Kurakins. (19:00:50)

Martin Augustin

Góly: 60. Djordjević, 69. Djordjević (pen.), 85. Savićević – 17. Kazačoks, 52. Kazačoks, 62. Gutkovskis

Karty:   43. Raspopović (CHO), 78. Jovović (CHO) – 22. Šlampe (LAT), 27. Kiriļins (LAT), 32. Bērenfelds (LAT), 45+4. Šadčins (LAT), 55. Ikaunieks (LAT), 59. Kazačoks (LAT), 75. Flaksis (LAT)   69. Šlampe (LAT), 76. Flaksis (LAT)

Střely na branku: 8:6. Střely mimo: 8:6. Rohy: 17:4. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 11:13.
    Čierna Hora: Šarkić – Raspopović, Kopitović, Milojko, Vukčević – Jovović, Hočko – Janković (58. Pepić), Savićević, Boljević (C) (65. Vusurović) – Cmiljanić (54. Djordjević).

Lotyšsko: Kurakins – Bērenfelds, Klimaševičs, Flaksis (C), Šlampe – Šadčins (57. Vorobjovs), Kazačoks, Kiriļins, Cigaņiks (71. Litvinskis) – Gutkovskis, Ikaunieks (76. Koļesovs).

Rozhodca: Mclaughlin – Gavin, Dynan (všichni IRL)