Hokejová Liga mistrů – osmifinále (kon.)
koniec udalosti
Hokejová Liga mistrů – osmifinále

cz Utorok 03.11.2015, 13:00Hokejová Liga Majstrov

22:15
    Dnešní osmifinálový den v Lize mistrů je u konce. V akci byla trojice českých týmů a před odvetami má nejlepší pozici vybudovanou Sparta, která vyhrála nad Kärpätem 4:2. Litvínov má před odvetou také solidní pozici po výhře 2:1 nad Frölundou. Jen teoretickou šanci na postup má Liberec, který s Davosem prohrál 3:5 a musel by příští týden ve Švýcarsku vyhrát o tři góly.

20:42
    Gól! HC Sparta Praha – Kärpät Oulu 4:2!
    Sparta se dostává do dvoubrankového náskoku! Vítězství ji dnes už asi neunikne, čtyři minuty před koncem zvyšuje na 4:2 JAROSLAV HLINKA.

20:33
    Gól! HC Sparta Praha – Kärpät Oulu 3:2!
    Velmi rychle se ale Kärpät opět dostává do kontaktu. Půl minuty po Cingelově trefě se na druhé straně prosazuje přes Pöpperleho JANI HAKANPAA!

20:31
    Gól! HC Sparta Praha – Kärpät Oulu 3:1
    Sparta uskakuje svým soupeřům! Brankář Kärpätu dnes potřetí inkasuje, když ho překonal LUKÁŠ CINGEL, který se popasoval s těžkou střeleckou pozicí.

20:13
    Gól! Bílí Tygři Liberec – HC Davos 3:5!
    Výborně, Tygři snižují v závěru zápasu na 3:5! Důležitý gól pro Liberec vsítil v poslední minutě MICHAL ŘEPÍK!

20:11
    Gól! Bílí Tygři Liberec – HC Davos 2:5!
    elmi nepříjemná situace pro Tygry. ANDRES AMBÜEHL zvyšuje po přesném pasu Axelssona náskok švýcarského celku. Skóre 2:5 je navíc výsledkem, který by při formě Davosu byl prakticky nesmazatelný, ačkoliv – stále je to hokej.

19:46
    Gól! HC Sparta Praha – Kärpät Oulu 2:1!
    Sparta otáčí zápas s finským Kärpätem! Tři minuty po vyrovnávacím gólu se prosazuje MICHAL ČAJKOVSKÝ! Ten se napřáhl od modré a možná ještě s tečí jednoho z Finů zapadl puk do pravého horního rohu branky.

19:39
    Gól! HC Sparta Praha – Kärpät Oulu 1:1!
    Bitva v pražské O2 aréně má svou zápletku! Sparta ve 33. minutě vyrovnává na 1:1. DANIEL PŘIBYL nahazoval puk před branku, kde byl najetý Kudrna, ale nakonec se puk odrazil od brusle hostujícho hráče a zapadl za záda Aittokallia.

19:04
    Gól! Bílí Tygři Liberec – HC Davos 1:4!
    Davos využívá přesilovku a zvyšuje své vedení v Liberci už na 4:1! Gól vstřelil v 29. minutě MARCUS PAULSSON.

18:41
    Gól! HC VERVA Litvínov – Frölunda Indians 2:1!
    Verva využívá svou početní výhodu. ROBIN HANZL dostal do prostoru levého kruhu přesnou přihrávku od Michala Trávníčka a nechytatelnou střelou posílá puk do hostující klece.

18:34
    Gól! HC VERVA Litvínov – Frölunda Indians 1:1!
    Začátek třetí třetiny příliš nevychází Litvínovu. Soupeři z Frölundy srovnávají hned na úvod závěrečné dvacetiminutovky na 1:1 po přesilovkové trefě ANDREASE JOHNSONA.

18:31
    Gól! Bílí Tygři Liberec – HC Davos 1:3!
    Radost Liberci ale příliš dlouho nevydržela. Necelé dvě minuty před koncem první třetiny zvyšuje na 3:1 pro Davos DINO WIESER!

18:25
    Gól! Bílí Tygři Liberec – HC Davos 1:2!
    BRANKO RADIVOJEVIČ napřáhl na modré čáře a dělovkou do horních pater zařízení nedal Genonimu sebemenší šanci za zásah. Důležitý gól pro Liberec.

18:18
    Gól! Bílí Tygři Liberec – HC Davos 0:2!
    Obrana libereckých hokejistů je na úvod zápasu hodně děravá. Davos se v 10. minutě ujímá vedení 2:0. Dvojice Jan Brejčák-DARIO SIMION ujela do brejku, a druhý jmenovaný po přesném pasu hostujícího obránce překonal Schwarze.

18:11
    Gól! Bílí Tygři Liberec – HC Davos 0:1!
    Nepříjemný začátek pro Liberec! Na začátku sedmé minuty se dostává do vedení švýcarský Davos po gólu ANDRESE AMBUEHLA.

18:03
    Gól! HC VERVA Litvínov – Frölunda Indians 1:0!
    Dlouhých 32 minut se v Litvínově hrálo bez branek, to už ale nyní neplatí! KAREL KUBÁT otevírá skóre ve 33. minutě!

14:46
    18:30 HC Sparta Praha – Kärpät Oulu
    Posledním českým zástupcem v osmifinále CHL je pražská Sparta. Ta narazí na finský Kärpät. Sparta prošla do playoff se ziskem 7 bodů ze základní skupiny a na úvod vyřazovacích bojů předvedla dva koncentrované výkony proti švýcarským ZSC Curych, přes které prošla dál s celkovým skóre 6:2.

Také Oulu bylo v prvním kole playoff stoprocentní. Německý Düsseldorf porazilo dvakrát a oba zápasy skončily navíc s nulou na kontě soupeře. Po dominanci v základní skupině, kde Kärpät neztratil ani bod, jde do osmifinále jako mírný favorit.

14:43
    18:00 Bílí Tygři Liberec – HC Davos
    Druhým českým týmem, který dnes vstoupí do akce, jsou libereští Bílí Tygři. Liberec postoupil ze základní skupiny po dvou výhrách nad slovenskou Nitrou a nemusely ho tak mrzet porážky se Skellefteou. Na švédský tým narazil i v prvním kole playoff, přes Linkopings však postoupil bez větších problémů.

Švýcarský Davos prošel do vyřazovacích bojů bez ztráty kytičky, a ač první duel prvního kola s Helsinkami prohrál 1:2, v odvetě vyhrál jasně 5:2 a zahraje si tak o čtvrtfinále s Libercem.

13:24
    A když už jsme nakousli Litvínov, tak právě zde se rozehraje dnešní program osmifinále CHL.

17:00 HC VERVA Litvínov – Frölunda Indians
    VERVA postoupila do osmifinále po úspěšně zvládnutých dvou zápasech s Viennou Capitals, přes které postoupili po prodloužení v druhém utkání a celkově po vítězství 6:5. Navázali tak na bravurně odehranou základní skupinu, v níž si připsali čtyři výhry a ani jednou nezaváhali. Soupeři jim byli hokejisté Grenoblu a finského Espoo.

Taktéž Frölunda byla v základní skupině stoprocentní. Poradila si ve dvou zápasech s finskou Jyvaskyllou i ve dvou zápasech s anglickým Sheffieldem. Na úvod playoff se švédskému týmu podařilo po prodloužení postoupit přes rakouský Ingolstadt, který neudržel po prvním utkání dvoubrankové vedení.