Česko – Švajčiarsko 2:1 (kon.)
Česko
2:1 (0:0)
Švajčiarsko
cz Štvrtok 29.10.2015, 18:00 • Městský stadion, Masarykova 780/228, Ústí nad Labem-Bukov • Reprezentácia U18 • Priateľský zápas

Reprezentanti České republiky do osmnácti let vítězí nad stejně starými Švýcary 2:1. Velkou zásluhu na výhře domácích měl Daniel Turyna, jenž obstaral obě branky domácího týmu. Útočník Ústí nad Labem se prosadil v minutě padesáté sedmé a sedmdesáté osmé. Za hosty pouze korigoval skóre v osmdesáté deváté minutě Jéremy Guillemenot. Ani přes závěrečný tlak si Švýcaři již remízu nevynutili, Češi tak v odvetě oplácí hostům porážku z úterního zápasu v Teplicích. Na Městský stadion v Ústí nad Labem si našlo cestu 620 diváků.

Z Ústí nad Labem je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml. (20:02:42)

Pozápasové ohlasy trenérů:

Pavel Hoftych (Česká republika U18):
    "První zápas jsme ve všech činnostech zaostávali, byli jsme všude pozdě. Hůře jsme kombinovali, duel neodpovídal našim představám. Dnes jsme změnili systém napadání rozehrávky a díky větší míře agresivity a dobré kombinaci s míčem jsme Švýcary předčili, vytvořili si více šancí. Pro naše kluky to byla velká škola, spoustu hráčů má také málo zkušeností. Jinak se jednalo o výbornou konfrontaci a jsme spokojení, že jsme mohli hrát s týmem jako je Švýcarsko a zvládnout druhé utkání lépe než první."

Gérard Castella (Švýcarsko U18): "Češi si zasloužili vyhrát, byli dnes na všech pozicích na hřišti lepší než my. Jsem zklamaný z toho, co jsme předváděli v úterý a dnes. V duelech, co se týče agresivity, byli Češi více přítomní. Výsledek odpovídá předvedené hře. Sám jsem dnes nepoznával svůj tým, ačkoliv jsme hodně střídali. K výhře bylo třeba hrát jako v úterý a ne jako dnes. Česká republika byla dnes ve všech disciplínách lepší."

Statistiky utkání:

Branky:
    57. a 78. Turyna – 89. Guillemenot.
    ŽK: 43. Havelka, 46. Turyna, 56. Šašinka – 41. Conus, 53. Fatic.

90+3
    Hlavní rozhodčí po dvou minutách a šesti sekundách nastavení druhé půle ukončuje přátelský zápas.

90+2
    Imeri nepropálil obranný val obránců domácích.

90+2
    Švýcarsko se dostalo do tlaku, Antl se zmohl pouze na odkop.

90+1
    Šašinka odkopl míč daleko od své branky.

90+1
    Imeri faulován na ofenzivní polovině Jelínkem.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje dvě minuty.

89
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    JÉREMY GUILLEMENOT dramatizuje utkání a vykřesal naději pro hosty, když po samostatném úniku snižuje na rozdíl jediné branky. Velký podíl na gólu měl Edin Imeri, který vytvořil šanci pro útočníka Švýcarska.

87
    Útočník Švýcarska se zvedá, bude se pokračovat ve hře.

87
    Na hrací ploše zůstal bezvládně ležet Dominique Schmid, hlavní rozhodčí přerušil hru.

85
    Novák byl pět metrů před velkým vápnem zastaven nedovoleně, přímý volný kop ve prospěch České republiky.

Dnešní utkání sleduje 620 diváků, objevili se zde i fandové v hokejových dresech, kteří nebyli spokojení s hokejovým zápasem WSM Ligy mezi místním Slovanem Ústí nad Labem a Salithem Šumperk, který se právě odehrává jen o pár metrů vedle fotbalového stadionu.
    Návštěvnost rovněž překonává počet diváků z prvního utkání hraného v úterý 27. 10. 2015 v Teplicích, kam dorazili 523 diváci.

83
    Hosté budou zahrávat standardní situaci z ostrého úhlu.

82
    Švýcaři se nevzdávají a snaží se ještě o zvrat nepříznivého skóre.

81
    Domácí mají zápas pod kontrolou.

79
    Za velkého potlesku opouští hrací plochu dvougólový Daniel Turyna, kterého se pokusí napodobit Martin Rychnovský.

79
    Šašinka faulovin na středu hřiště.

Zdeněk Kamínek ml.

Góly: 57. Turyna, 78. Turyna – 89. Guillemenot

Karty:   43. Havelka (CZE), 46. Turyna (CZE), 56. Šašinka (CZE) – 41. Conus (SUI), 53. Fatic (SUI)

Střely na branku: 11:5. Střely mimo: 3:3. Rohy: 6:7. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 24:18.
    Česko: Čtvrtečka – Mareček, Köstl (62. Richter), Fárek, Granečný – Schön (73. P. Plachý), Havelka (62. Jelínek), Antl, Trávníček (46. Šašinka) – Turyna (79. Rychnovský), Rezek (62. D. Novák). Trenéři: Pavel Hoftych, Pavel Malura.
    Náhradníci: J. Plachý – Richter, Jelínek, Šašinka, Rychnovský, P. Plachý, D. Novák.

Švajčiarsko: Castanheira – Bamert (46. Vitija), Fatic, Zesiger (69. Cumert), Conus – Seydoux, Huser (46. Pepsi) – Hadzi (69. Imeri), Imbiriaco (60. Guillemenot), Samardzic, Rohner (60. Schmid). Trenéři: Gérard Castella, Matteo Vanetta.
    Náhradníci: Chande – Vitija, Kastrati, Cumert, Pepsi, Imeri, Guillrmenot, Schmid, Da Silva.

Rozhodca: Váňa – Severýn, Petřík