Dortmund – Augsburg 5:1 (kon.) | Mönchengladbach – Schalke 3:1 (kon.)
Borussia Mönchengladbach
3:1 (1:1)
FC Schalke 04
Nedeľa 25.10.2015, 17:30 • Borussia-Park, Mönchengladbach • Nemecká Bundesliga • 10. kolo

Prajem príjemný zvyšok večera. (19:26:22)

2 Žlté karty 3

V dnešnom zápase sme videli pekné ofenzívne predstavenie, v ktorom mal prevahu domáci tím, ktorý si pripísal výhru 3:1, keď sa postupne presadil najprv 32. minúte Stindl prestrelil brankára z pokutového kopu na dvakrát a v druhom polčase pridali domáci ešte 2 góly, keď sa presadil v 71. Raffael z priameho kopu a v 84. minúte Korb. Súper na tieto góly odpovedal len raz, keď sa v 44. minúte stal nešťastným strelcom Christensen, ktorý poslal loptu do vlastnej siete. A aj preto si Borussia Mönchengladbach pripisuje na svoje konto zaslúžené 3 body.

90+5

90+4
    Max Meyer (Schalke) sa dostal do zakončenia, jeho pokus z veľkej vzdialenosti smerujúci k ľavej tyčke dokázal brankár hostí kryť.

90+2
    Borussia Mönchengladbach kontroluje záverečné minúty zápasu a súpera k lopte prakticky nepúšťa.

90+1
    Rozhodca pridá zápasu ešte 4 minúty.

90
    Havard Nordtveit (B. Mönchengladbach) sa dopustil faulu, výhodu volného kopu bude mať súper.

89
    Striedanie v tíme FC Schalke 04: z ihriska odchádza Franco Di Santo, prichádza Roman Neustädter.

86
    Do konca zápasu ostávajú záverečné minúty a domáci tím kontroluje zápas držaním lopty na svojích kopačkách.

84
    Mönchengladbach dal gól! JULIAN KORB dostal výborný center do pokutového územia a z tesnej blízkosti prestreluje brankára hostí.

84
    Granit Xhaka (B. Mönchengladbach) sa dostal k odrazenej lopte a vyslal strelu, ktorá smerovala pod brvno a brankár ju úspešne chytil.

83
    Striedanie v tíme Borussia Mönchengladbach: z ihriska odchádza André Hahn, prichádza Thorgan Hazard.

83
    Andre Hahn (B. Mönchengladbach) vyzerá byť zranený, uvidíme či bude pokračovať v zápase.

82
    Dnešné stretnutie sleduje 54010 divákov.
    81. Červená karta po druhej žltej

81
    Červenú kartu dostáva Johannes Geis (FC Schalke 04).

80
    Žltú kartu dostáva Joël Matip (FC Schalke 04).

Filip Koleňák

Góly: 32. Stindl, 71. Raffael, 84. Korb – 44. Christensen (vla.)

Karty:   52. Wendt (MNC) – 27. Caiçara (SCH), 73. Höwedes (SCH), 80. Matip (SCH)   81. Geis (SCH)

Nepremenená penalta: 32. Stindl (MNC), brankár Fährmann zneškodnil

Držení míče: 58 % : 42 %.
    Střely na branku: 10:5. Střely mimo: 3:7. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 16:18.
    Borussia Mönchengladbach: Sommer – Korb, Christensen, Jantschke, Wendt – Traoré (74. Hahn, 83. T. Hazard), Dahoud (57. Nordtveit), Xhaka (C), Johnson – Stindl, Raffael.
    Náhradníci: Heimeroth – Brouwers, Nordtveit, Drmić, T. Hazard, Hahn, Hrgota.

FC Schalke 04: Fährmann – Riether, Höwedes (C), Matip, Aogo – Caiçara (73. Huntelaar), Højbjerg (78. Choupo-Moting), Geis, Meyer – Di Santo (89. Neustädter), Sané.
    Náhradníci: Gspurning – Kolašinac, Goretzka, Choupo-Moting, Huntelaar, Ayhan, Neustädter.

Rozhodca: Wolfgang Stark

Diváci: 54010