Hradec Králové – Zlín 5:6 (po pr.) | Chomutov – K. Vary 5:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Vítkovice 2:1 (kon.)
Sparta Praha – Kometa Brno 3:2 (kon.) | HC Litvínov – HC Plzeň 0:3 (kon.) | Č. Budějovice – Jihlava 1:2 (po pr.)
Pardubice – Olomouc 0:1 (po pr.) | Liberec – Třinec 2:3 (kon.)
BK Mladá Boleslav
2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
HC Vítkovice Ridera
cz Sobota 24.10.2015, 12:30 • ŠKOENERGO Aréna • DHL Extraliga juniorů (CZ) • 16. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Dobrý den z Mladé Boleslavi všem, kteří chtějí i v sobotu v poledne sledovat zajímavý juniorský duel mezi celky BK Mladá Boleslav a HC Vítkovice Steel. Říkáte si, proč se zabývat právě tímto zápasem? Důvodů je opravdu hodně, proto doražte buď osobně do mladoboleslavské ŠKOENERGO Arény, nebo vítejte u našeho on-line přenosu.

Repríza loňského semifinále play-off
    Oba sobotní soupeři se velmi dobře znají. Během loňské základní části měly Vítkovice ve vzájemných soubojích většinou navrch a Středočechy porážely. Jenže v play-off jako by se vše změnilo. Boleslavští se postupně sokovi z Ostravy začali vyrovnávat a být rovnocenným soupeřem. Oba celky na sebe navíc narazily v semifinále play-off DHL Extraligy juniorů, ve kterém byly jednoznačným favoritem Vítkovice. Jenže Bruslaři dokázali otočit oba zápasy hrané v ostravské ČEZ aréně a pokaždé vyhrát. Díky tomu se postarali o obrovské překvapení a postoupili do finále. Dodejme, že Středočeši měli opravdu hodně štěstí, Vítkovičtí naopak smolně prohráli například v prodloužení. Největší adept loňské sezóny na mistrovský titul tedy skončil už v semifinále, právě poté, co jej vyřadila Mladá Boleslav. V sobotu odpoledne budou mít Vítkovičtí Bruslařskému klubu opravdu hodně co vracet. Bude mít i tento zápas podobný náboj jako ty ve vyřazovacích bojích? To bychom si určitě přáli, protože tehdy se jednalo o velmi nervy drásající zápasy, které diváka musely bavit. Těšmě se tedy na další bezvadnou reklamu pro juniorský hokej, kterou by mohl přinést právě zápas mezi loňským vicemistrem a pořazeným semifinalistou!

HC Vítkovice Steel
    Vítkovice se na pomezí středních a severních Čech přesunuly už v pátek, kdy sehrály zápas proti Bílým Tygrům z Liberce. Ten se jim ale příliš nepovedl, protože Severočechům Ostravané podlehli poměrem 1:3. Máme tedy o další důvod víc, proč by měli Vítkovičtí na ledě Bruslařského klubu vyhrát – hráči z moravskoslezské metropole si totiž určitě budou chtít spravit chuť proti nikomu jinému než sokovi z města automobilů, který je vyřadil v loňském semifinále.

Boleslavští se představili v pátek doma na ledě malé haly proti třineckým Ocelářům. V zápase sice vedli 2:0, jenže Slezané se dokázali dostat do zápasu a nakonec vyhráli 4:3 po samostatných nájezdech. Domácí se tedy stále nacházejí až na 15. příčce extraligové tabulky s 15 body, zatímco Vítkovice jsou osmé s 22 body.

BK Mladá Boleslav: Groh (Kořínek) – Mašek, Mattis, Štosek, Tůma, žalud, Marček, Červinský – Průšek "C", Prokop, Brzák, Pätoprstý, Rypar, Borovec "A", Ďurač, Pořízek, Planý, Sedmík, Motloch

HC Vítkovice Steel: Wanecki (Šimeček) – Adamík "C", Charvát, Gabrhelík, Krčmář – Hartmann, Spratek, Kurovský, Wróbel, Žiak, Ollender, Danielčak, Kmošek, Kafka "A", Jáchym "A", Kuťák, Gřeš

Rozhodčí: Jílek – Frodl, Beneš.

Ve ŠKOENERGO Aréně právě skončilo předzápasové rozbruslení a probíhá úprava ledové plochy. My se mezitím můžeme podívat na sestavu obou týmů. Zejména ta vítkovická už postrádá hodně hvězdných jmen, kterými zářila v loňském semifinále play-off, počet hráčů, kteří loňské tuhé boje zažili, je malý. I na straně Bruslařského klubu jich hodně ubylo, při prvotním pohledu si ale troufám říci, že jich je přeci jen o něco víc.
    Naposledy, když se Ostravané představili na boleslavském ledě, dařilo se jim. Ve druhém zápase semifinále play-off dokázali rozstřílet Bruslaře poměrem 6:3. Zopakují takový výkon i tentokrát, nebo Boleslavští proti favoritovi zápasu překvapí?

00:01

00:07
    Na puku jsou Bruslaři, kteří hned nahazují do pásma.

00:16
    Mašek střílel od modré, ale čárový rozhodčí po chvíli přerušil, protože nešla zavřít vrátka na hostující střídačce. Už je ale snad vše v pořádku a hra může pokračovat.

01:01
    Do pásma se proklestili i Ostravané, ale Gřešovo zakončení z hranice brankoviště lapil Groh.

02:30
    Bruslaři jsou znovu aktivní v útočném pásmu, ale Vítkovičtí je do větších šancí nepouštějí.

02:56
    Zakázané uvolnění na straně Bruslařského klubu.

04:30
    Oba celky se zatím spíše jen oťukávají a pečlivě brání svou modrou čáru.

04:55
    Puzič nastřelil z mezikruží pravou tyč Grohovy branky!

05:15
    Boleslavská elitní formace neodehrála nejlepší střídání, když dovolila Ostravským, aby způsobili rozruch v útočném pásmu.

05:50
    Zato Pořízek, Brzák a Prokop způsobili naopak zmatek na druhé straně kluziště. Zejména Radek Pořízek mohl asi dvakrát dobře zakončit, ale k puku se dříve dostali hosté.

06:18
    Samuel Ollender, jedna z významných postav loňského semifinále play-off, úřadoval před brankou Mladé Boleslavi, ale jeho zakončení vystihl Dominik Groh a přerušil hru.

08:07
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Boleslavští jdou do vedení. Ivan Ďurač poslal puk zpoza brány na LUKÁŠE MOTLOCHA, který už z hranice brankoviště neměl vůbec žádný problém překonat Michala Waneckiho v ostravské brance: Asistence: Ivan Ďurač.

08:52
    Vítkovičtí ale nechtějí za sokem z Mladé Boleslavi zaostávat. Kotouč se snažil zavézt do pásma Jáchym, jenže se se svými dopustil postavení mimo hru.

09:07
    Žalud vyslal do úniku Průška, který ale v rozhodující moment přestřelil branku Vítkovic.

10:00
    Spratek se s ničím nerozpakoval a z první chtěl dorážet puk za Grohova záda, jenže domácí gólman se opět blýskl povedeným zákrokem.

10:18
    Z otočky zkusil uspět i Hartmann, který jen o kousek minul domácí svatyni.

10:43
    Na druhé straně byl v podobné situaci Sedmík, ale také orazítkoval jen mantinel za brankou.

11:57
    Danielčak nebyl od modré přesný.

12:11
    Z hranice pravého kruhu vystřelil Tomáš Gřeš, ale byl už ve velkém úhlu.

12:32
    Tůmova střela na druhé straně byla zblokována.

14:03
    První vyloučení zápasu přichází na ostravské straně. Filip Kuťák (VIT) dostal dvě minuty za sekání.

14:47
    Boleslavští se nemohou usadit v pásmu, přesilovka jim zatím moc nejde.

15:02
    Ondřej Žalud vystřelil od modré, ale jeho střela byla zblokována.

15:22
    Vítkovice dokonce kombinují v útočném pásmu! Toto nevypadá jako přesilovka.

15:58
    Tůma byl od modré nepřesný.

16:03

18:20
    Kafka si nabruslil do pásma, jenže ho poslal čistě na zem jeden z domácích hráčů.

19:35
    Mašek poslal pěkným hitem k zemi Kurovského. Na hity zatím vedou jednoznačně Bruslaři.

20:00

Další třetina začne přibližně ve 13:12.

Máme za sebou první třetinu, která vypadala na první pohled docela vyrovnaně, hrál se poměrně pohledný hokej, i když nenabídl tolik šancí. Jedinou branku vstřelil hráč s číslem 25 na domácí straně – Lukáš Motloch, jenž dnes hýří dobrou formou. Uvidíme s čím přijdou hosté do druhého dějství.

20:01

20:28
    Icing Mladé Boleslavi. Buly bude vhozeno po Grohově pravici.

20:57
    Žaludovo nahození do pásma hosté ihned vystihli a zakládají další útočný výpad.

21:18
    Kurovský přímo od brankoviště dorážel z první, ale Groh nepřipustil střídání.

21:37
    Vítkovice nyní odehrály velmi dobré střídání, jenže znovu narážely na stejnou bariéru jako v loňském play-off. Boleslavští hráči lehli do několika střel, které obětavě zblokovali. Nejlepší příklad za všechny je třeba obětavý pád Dominika Tůmy.

22:12
    Pro změnu si vytvořili tlak opět Bruslaři, kteří mohli několikrát poslat poskakující puk do prázdné, jenže pokaždé u něj byli dříve Ostravané. Ti následně vyhazují na icing.

23:05
    Ofsjad na straně Vítkovic. Následuje buly ve středním pásmu.

24:07
    Dvě minuty za držení protihráče dostal Patrik Rypar (MBL). Využijí Vítkovice svůj tlak?

24:29
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    To nemohlo dopadnout jinak. Ostravané mazácky proměnili svůj tlak. Boleslavští zapomněli před brankou na úplně osamoceného DOMINIKA KAFKU, který dostal skvělou přihrávku a poslal puk z hranice levého kruhu mezi tři tyče: Asistence: Tomáš Jáchym, Tomáš Gřeš.

25:09
    Puzičovu nenápadnou střelu od modré musel krotit až Dominik Groh.

25:36
    Boleslavští se pořád jen brání, Vítkovice nastoupily do druhé třetiny velmi dobře a jsou jasně lepším týmem.

26:09
    Vojtěch Adamík (VIT) byl potrestán dvěma minutami za hákování. Sehrají Bruslaři druhou přesilovku lépe než tu předchozí?

26:19
    Červinský mohl poslat puk na úplně osamoceného Tůmu, jenže trestuhodně minul puk a musí se stěhovat zpět do obranného pásma.

27:11
    Boleslavští znovu přišli kvůli Červinskému o pásmo a dokonce vyhodili na zakázané uvolnění. Tak se přesilovky opravdu nehrají.

27:25
    Vítkovičtí se znovu osvobozují. Oslabení je pro ně zatím značně oddychové.

28:09

28:15
    Vracející se Adamík z trestné lavice se dostal k puku a rovnou prověřil Groha.

28:15
    Oddechový čas pro domácí. Trenérské duo Křivohlávek-Žabka si vybírá tuto možnost většinou v polovině zápasu.

28:55
    Další zakázané uvolnění na straně Bruslařského klubu.

29:53
    Boleslavští se dostali do pásma, ale Jáchym dobře zblokoval jednu ze střel domácích hráčů.

30:48
    Vypadá to jako by Vítkovice hrály přesilovku. Bruslaři už jsou dobré dvě minuty sevření v obranném pásmu.

31:24
    Další těžkým zákrokem se musel prezentovat Groh, když střílel nebezpečně z levého kruhu Gabrhelík.

32:03
    Dnešní utkání sleduje 89 diváků.

32:34
    Michal Mattis (MBL) dostal dvouminutový trest za držení protihráče. Dokáží Vítkovičtí využít i druhou přesilovku a v řadě, a otočit tak tento duel ve svůj prospěch?

32:52
    Sedmík se dostal do úniku a byl podražen Adamem Charvátem (VIT), který dostal dvě minuty.

33:53
    I při hře čtyři na čtyři se hraje v obranném pásmu Mladé Boleslavi, které bylo před malou chvíli odpískáno zakázané uvolnění.

34:34

34:42
    Vracející se Mattis z trestné lavice mohl poslat puk po skvělé přihrávce k pravé tyči, u které bylo hodně prostoru. Bohužel pro svůj tým ale nebyl přesný.

34:52

35:18
    Štosek podrazil Gřeše, který pojede trestné střílení!

35:18
    Tomáš Gřeš chtěl zakončit do protipohybu brankáře k pravé tyči, jenže Groh jeho úmysl vyčetl a puk chytil!

35:53
    Denis Pätoprstý (MBL) a Ivan Puzič (VIT) byli potrestáni shodně dvěma minutami za hrubost.

36:15
    Žaludovu střelu od modré zblokoval jeden z hostujících hráčů, který poslal puk do pásma. Bruslaři totálně propadli v obraně a nechali Adamíka, aby zavěsil puk pod břevno. Při Bruslařském klubu ale stálo štěstí, protože rozhodčí Jílek se po poradě s čárovými rozhodčími rozhodl gól neuznat, protože se Ostravané dopustili postavení útočícího hráče v brankovišti.

37:42
    S vyloučeními se roztrhl pytel, tentokrát byl vyloučen Dominik Tůma (MBL). Boleslavští budou hrát 11 sekund ve třech!

37:48
    Další vyloučení, trestné lavice jsou úplně plné! Dominik Kafka (VIT) dostal dvě minuty za vysokou hůl.

37:53
    Oba týmy hrají ve čtyřech.

38:06
    DENIS PÄTOPRSTÝ rozjásal mladoboleslavskou ŠKOENERGO Arénu. Jen co vyjel z trestné lavice, dostal se na modré k puku a po zemi propálil nekompromisně vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Milan Průšek, Ivan Ďurač.

39:16
    Bruslaři ožili a jsou najednou aktivnější.

39:32
    Gřeš nahrál na modrou exboleslavskému Ďurkáčovi, jehož střela byla ale zblokována.

39:48
    Oba celky hrají v plném počtu.

40:00

Další třetina začne přibližně ve 14:04.

Druhá třetina byla oproti té první úplně jiná, stalo se toho opravdu hodně! Nejdříve dokázali hosté zaslouženě vyrovnat, když se trefil Kafka. Dostali i možnost trestného střílení, které ale Gřeš neproměnil. Také vstřelili branku, jenže tam jim nebyla uznána pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Štastnější tedy mohou být Středočeši, kteří si dokázali vrátit vedení zpět na svou stranu poté, co dokázal propálit vše, co mu stálo v cestě Pätoprstý.

Vítkovičtí už nastupují na ledovou plochu. Boleslavští jsou ještě v kabině, ze které se ozývá hluk. Hráči nejspíše dostávají vyčiněno za nepříliš povedenou třetinu.

40:01

40:05
    Vítkovice vyhrály buly a Gřeš okamžitě vystřelil. Trefil ale jen plexisklo za domácí bránou.

41:54
    Zakázaného uvolnění se dopustili Ostravané.

43:09
    Kafka vyslal z pravého kruhu tvrdou střelu, ta skončila na Grohových betonech. Neujala se ani následná dorážka Gřeše.

43:37
    Hosté mají opět tlak v pásmu a Boleslavští obránci mají hodně práce.

44:07
    Zdeněk Borovec se ocitl v gólové šanci, jenže na několikrát Waneckiho nepřekonal.

44:39
    Icing je odpískán i na boleslavské straně.

45:08
    Prokop za sebou nechal puk a Vítkovičtí se usazují zpět v pásmu.

45:43
    Hned dvě Tůmovy dělovky od modré mezi tři tyče nezamířily.

46:17
    Ivan Ďurač z levého kruhu jen těsně minul vítkovickou svatyni.

47:43
    Motlochovu střelu vyráží Wanecki ramenem mimo tři tyče.

47:59
    Puzič se hnal na branku, jenže ho stíhal dnes skvěle hrající Motloch, který mu nedovolil vystřelit.

48:35
    Vítkovice měly jednu z lepších pasáží a vytvořily si tlak. Z toho pramení icing na straně Středočechů.

49:20
    Ostravští mají i nadále tlak a přichází vyloučení na straně domácích. Stanislav Brzák (MBL) dostal dvě minuty za hákování.

49:33
    Adamíkovu střelu zblokoval nepatrně Borovec, to Grohovi pomohlo.

50:00
    Adamík minul a Boleslavšt zachytili puk. Následně vyhazují.

50:24
    Dvěma minutami byl potrestán Šimon Červinský (MBL), který dostal dvě minuty za nedovolené bránění. Bruslaři budou hrát 56 sekund ve třech!

50:24
    Oddechový čas pro hosty.

50:33
    Boleslavští vystihli rozehrávku a vyhazují alespoň do středního pásma..

51:00
    Průšek vybojoval ve středním pásmu puk a Bruslaři znovu vyhazují.

51:20
    Boleslav hraje ve čtyřech, Brzák je už na ledě.

52:06
    Ostravští se vůbec nemohou usadit v pásmu, tato přesilovka jim moc nejde.

52:21
    Ollenderovu dělovku lapil jistým zákrokem Dominik Groh.

52:24

52:46
    Za podražení dostal dvě minuty Lukáš Žiak (VIT).

53:12
    Středočeši kombinují v pásmu, ale málo střílejí.

53:49
    Bruslaři se připravili o pásmu, útok tedy zahajují opět za vlastní bránou.

54:11
    Červinský orazítkoval od modré jen mantinel za Waneckim.

54:40
    Stanislav Brzák mohl poslat puk z blízka do odkryté klece, jenže jej nestačil rychle zpracovat.

54:46

55:09
    Zakázané uvolnění na straně domácích. Vhazovat se bude po Grohově pravici.

56:40
    Důraznou Spratkovu střelu od modré musel vyrazit Dominik Groh.

56:46
    Hosté se pomalu dostávají do závěrečného tlaku, Bruslaři se znovu dopustili icingu.

57:08
    Ďurač poslal puk jen do středního pásma. Dál ho Vítkovičtí nepustili.

57:22
    Puzičova rána od modré byla zblokována.

57:48
    Ostravští mají stále obrovský tlak. Puzičova dělovka skončila na Grohově betonu!

58:12
    Boleslavský stadion je se rozčiluje, Vojtěch Sedmík (MBL) dostal dvouminutový trest za krosček, zápas může být tímto velmi ovlivněn. Toto posouzení je totiž minimálně sporné.

58:27
    Stanislav Brzák zavezl kotouč zkušeně do útočného pásma, kde šetří cenné sekundy.

58:55
    Borovec s Průškem se dostali do úniku a Borovec byl při zakončení faulován. Dvouminutový trest za podražení dostal Ondřej Gabrhelík (VIT).

59:04
    Obrovská šance kapitána Milana Průška, který ale ani na několikrát nepřekonal Michala Waneckiho.

59:25
    Závěrečné sekundy jsou ve znamení tlaku hostí.

59:30
    Hosté hrají bez brankáře!

Závěrečná power-play ale už Ostravským nepomohla, a tak se Boleslavští radují ze šťastné výhry. Středočechům se proti Vítkovicím daří, dokázali nad nimi vyhrát i v rámci reprízy loňského semifinále. Vítkovicím se tedy cesta na sever Čech nevydařila. Po Liberci podlehli v sobotu i Boleslavi.

Boleslavští junioři se radují na ledě z výhry a já se pro dnešek loučím. Hezký zbytek slunečné soboty. U onlajnů opět někdy na počtenou. (14:39:54)

Vojtěch Drbohlav

Góly a asistencie: 9. Motloch (Ďurač), 39. Pätoprstý (Průšek, Ďurač) – 25. Kafka (Jáchym, Gřeš)

HC Vítkovice Ridera: Wanecki (Šimeček) – Adamík "C", Charvát, Gabrhelík, Krčmář – Hartmann, Spratek, Kurovský, Wróbel, Žiak, Ollender, Danielčak, Kmošek, Kafka "A", Jáchym "A", Kuťák, Gřeš

Rozhodca: Jílek – Frodl, Beneš