Hradec Králové – Zlín 5:6 (po pr.) | Chomutov – K. Vary 5:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Vítkovice 2:1 (kon.)
Sparta Praha – Kometa Brno 3:2 (kon.) | HC Litvínov – HC Plzeň 0:3 (kon.) | Č. Budějovice – Jihlava 1:2 (po pr.)
Pardubice – Olomouc 0:1 (po pr.) | Liberec – Třinec 2:3 (kon.)
BK Mladá Boleslav
2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
HC Vítkovice Ridera
cz Sobota 24.10.2015, 12:30 • ŠKOENERGO Aréna • DHL Extraliga juniorů (CZ) • 16. kolo

Boleslavští junioři se radují na ledě z výhry a já se pro dnešek loučím. Hezký zbytek slunečné soboty. U onlajnů opět někdy na počtenou. (14:39:54)

Závěrečná power-play ale už Ostravským nepomohla, a tak se Boleslavští radují ze šťastné výhry. Středočechům se proti Vítkovicím daří, dokázali nad nimi vyhrát i v rámci reprízy loňského semifinále. Vítkovicím se tedy cesta na sever Čech nevydařila. Po Liberci podlehli v sobotu i Boleslavi.

59:30
    Hosté hrají bez brankáře!

59:25
    Závěrečné sekundy jsou ve znamení tlaku hostí.

59:04
    Obrovská šance kapitána Milana Průška, který ale ani na několikrát nepřekonal Michala Waneckiho.

58:55
    Borovec s Průškem se dostali do úniku a Borovec byl při zakončení faulován. Dvouminutový trest za podražení dostal Ondřej Gabrhelík (VIT).

58:27
    Stanislav Brzák zavezl kotouč zkušeně do útočného pásma, kde šetří cenné sekundy.

58:12
    Boleslavský stadion je se rozčiluje, Vojtěch Sedmík (MBL) dostal dvouminutový trest za krosček, zápas může být tímto velmi ovlivněn. Toto posouzení je totiž minimálně sporné.

57:48
    Ostravští mají stále obrovský tlak. Puzičova dělovka skončila na Grohově betonu!

57:22
    Puzičova rána od modré byla zblokována.

57:08
    Ďurač poslal puk jen do středního pásma. Dál ho Vítkovičtí nepustili.

56:46
    Hosté se pomalu dostávají do závěrečného tlaku, Bruslaři se znovu dopustili icingu.

56:40
    Důraznou Spratkovu střelu od modré musel vyrazit Dominik Groh.

55:09
    Zakázané uvolnění na straně domácích. Vhazovat se bude po Grohově pravici.

54:46

54:40
    Stanislav Brzák mohl poslat puk z blízka do odkryté klece, jenže jej nestačil rychle zpracovat.

54:11
    Červinský orazítkoval od modré jen mantinel za Waneckim.

53:49
    Bruslaři se připravili o pásmu, útok tedy zahajují opět za vlastní bránou.

53:12
    Středočeši kombinují v pásmu, ale málo střílejí.

52:46
    Za podražení dostal dvě minuty Lukáš Žiak (VIT).

52:24

52:21
    Ollenderovu dělovku lapil jistým zákrokem Dominik Groh.

52:06
    Ostravští se vůbec nemohou usadit v pásmu, tato přesilovka jim moc nejde.

51:20
    Boleslav hraje ve čtyřech, Brzák je už na ledě.

51:00
    Průšek vybojoval ve středním pásmu puk a Bruslaři znovu vyhazují.

50:33
    Boleslavští vystihli rozehrávku a vyhazují alespoň do středního pásma..

50:24
    Oddechový čas pro hosty.

50:24
    Dvěma minutami byl potrestán Šimon Červinský (MBL), který dostal dvě minuty za nedovolené bránění. Bruslaři budou hrát 56 sekund ve třech!

50:00
    Adamík minul a Boleslavšt zachytili puk. Následně vyhazují.

49:33
    Adamíkovu střelu zblokoval nepatrně Borovec, to Grohovi pomohlo.

49:20
    Ostravští mají i nadále tlak a přichází vyloučení na straně domácích. Stanislav Brzák (MBL) dostal dvě minuty za hákování.

48:35
    Vítkovice měly jednu z lepších pasáží a vytvořily si tlak. Z toho pramení icing na straně Středočechů.

47:59
    Puzič se hnal na branku, jenže ho stíhal dnes skvěle hrající Motloch, který mu nedovolil vystřelit.

47:43
    Motlochovu střelu vyráží Wanecki ramenem mimo tři tyče.

46:17
    Ivan Ďurač z levého kruhu jen těsně minul vítkovickou svatyni.

45:43
    Hned dvě Tůmovy dělovky od modré mezi tři tyče nezamířily.

45:08
    Prokop za sebou nechal puk a Vítkovičtí se usazují zpět v pásmu.

44:39
    Icing je odpískán i na boleslavské straně.

44:07
    Zdeněk Borovec se ocitl v gólové šanci, jenže na několikrát Waneckiho nepřekonal.

43:37
    Hosté mají opět tlak v pásmu a Boleslavští obránci mají hodně práce.

43:09
    Kafka vyslal z pravého kruhu tvrdou střelu, ta skončila na Grohových betonech. Neujala se ani následná dorážka Gřeše.

41:54
    Zakázaného uvolnění se dopustili Ostravané.

40:05
    Vítkovice vyhrály buly a Gřeš okamžitě vystřelil. Trefil ale jen plexisklo za domácí bránou.

40:01

Vítkovičtí už nastupují na ledovou plochu. Boleslavští jsou ještě v kabině, ze které se ozývá hluk. Hráči nejspíše dostávají vyčiněno za nepříliš povedenou třetinu.

Druhá třetina byla oproti té první úplně jiná, stalo se toho opravdu hodně! Nejdříve dokázali hosté zaslouženě vyrovnat, když se trefil Kafka. Dostali i možnost trestného střílení, které ale Gřeš neproměnil. Také vstřelili branku, jenže tam jim nebyla uznána pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Štastnější tedy mohou být Středočeši, kteří si dokázali vrátit vedení zpět na svou stranu poté, co dokázal propálit vše, co mu stálo v cestě Pätoprstý.

Další třetina začne přibližně ve 14:04.

40:00

39:48
    Oba celky hrají v plném počtu.

39:32
    Gřeš nahrál na modrou exboleslavskému Ďurkáčovi, jehož střela byla ale zblokována.

39:16
    Bruslaři ožili a jsou najednou aktivnější.

38:06
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    DENIS PÄTOPRSTÝ rozjásal mladoboleslavskou ŠKOENERGO Arénu. Jen co vyjel z trestné lavice, dostal se na modré k puku a po zemi propálil nekompromisně vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Milan Průšek, Ivan Ďurač.

37:53
    Oba týmy hrají ve čtyřech.

37:48
    Další vyloučení, trestné lavice jsou úplně plné! Dominik Kafka (VIT) dostal dvě minuty za vysokou hůl.

37:42
    S vyloučeními se roztrhl pytel, tentokrát byl vyloučen Dominik Tůma (MBL). Boleslavští budou hrát 11 sekund ve třech!

36:15
    Žaludovu střelu od modré zblokoval jeden z hostujících hráčů, který poslal puk do pásma. Bruslaři totálně propadli v obraně a nechali Adamíka, aby zavěsil puk pod břevno. Při Bruslařském klubu ale stálo štěstí, protože rozhodčí Jílek se po poradě s čárovými rozhodčími rozhodl gól neuznat, protože se Ostravané dopustili postavení útočícího hráče v brankovišti.

35:53
    Denis Pätoprstý (MBL) a Ivan Puzič (VIT) byli potrestáni shodně dvěma minutami za hrubost.

35:18
    Tomáš Gřeš chtěl zakončit do protipohybu brankáře k pravé tyči, jenže Groh jeho úmysl vyčetl a puk chytil!

35:18
    Štosek podrazil Gřeše, který pojede trestné střílení!

34:52

34:42
    Vracející se Mattis z trestné lavice mohl poslat puk po skvělé přihrávce k pravé tyči, u které bylo hodně prostoru. Bohužel pro svůj tým ale nebyl přesný.

34:34

33:53
    I při hře čtyři na čtyři se hraje v obranném pásmu Mladé Boleslavi, které bylo před malou chvíli odpískáno zakázané uvolnění.

32:52
    Sedmík se dostal do úniku a byl podražen Adamem Charvátem (VIT), který dostal dvě minuty.

32:34
    Michal Mattis (MBL) dostal dvouminutový trest za držení protihráče. Dokáží Vítkovičtí využít i druhou přesilovku a v řadě, a otočit tak tento duel ve svůj prospěch?

32:03
    Dnešní utkání sleduje 89 diváků.

31:24
    Další těžkým zákrokem se musel prezentovat Groh, když střílel nebezpečně z levého kruhu Gabrhelík.

30:48
    Vypadá to jako by Vítkovice hrály přesilovku. Bruslaři už jsou dobré dvě minuty sevření v obranném pásmu.

29:53
    Boleslavští se dostali do pásma, ale Jáchym dobře zblokoval jednu ze střel domácích hráčů.

28:55
    Další zakázané uvolnění na straně Bruslařského klubu.

28:15
    Oddechový čas pro domácí. Trenérské duo Křivohlávek-Žabka si vybírá tuto možnost většinou v polovině zápasu.

28:15
    Vracející se Adamík z trestné lavice se dostal k puku a rovnou prověřil Groha.

28:09

27:25
    Vítkovičtí se znovu osvobozují. Oslabení je pro ně zatím značně oddychové.

27:11
    Boleslavští znovu přišli kvůli Červinskému o pásmo a dokonce vyhodili na zakázané uvolnění. Tak se přesilovky opravdu nehrají.

26:19
    Červinský mohl poslat puk na úplně osamoceného Tůmu, jenže trestuhodně minul puk a musí se stěhovat zpět do obranného pásma.

26:09
    Vojtěch Adamík (VIT) byl potrestán dvěma minutami za hákování. Sehrají Bruslaři druhou přesilovku lépe než tu předchozí?

25:36
    Boleslavští se pořád jen brání, Vítkovice nastoupily do druhé třetiny velmi dobře a jsou jasně lepším týmem.

25:09
    Puzičovu nenápadnou střelu od modré musel krotit až Dominik Groh.

24:29
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    To nemohlo dopadnout jinak. Ostravané mazácky proměnili svůj tlak. Boleslavští zapomněli před brankou na úplně osamoceného DOMINIKA KAFKU, který dostal skvělou přihrávku a poslal puk z hranice levého kruhu mezi tři tyče: Asistence: Tomáš Jáchym, Tomáš Gřeš.

24:07
    Dvě minuty za držení protihráče dostal Patrik Rypar (MBL). Využijí Vítkovice svůj tlak?

23:05
    Ofsjad na straně Vítkovic. Následuje buly ve středním pásmu.

22:12
    Pro změnu si vytvořili tlak opět Bruslaři, kteří mohli několikrát poslat poskakující puk do prázdné, jenže pokaždé u něj byli dříve Ostravané. Ti následně vyhazují na icing.

21:37
    Vítkovice nyní odehrály velmi dobré střídání, jenže znovu narážely na stejnou bariéru jako v loňském play-off. Boleslavští hráči lehli do několika střel, které obětavě zblokovali. Nejlepší příklad za všechny je třeba obětavý pád Dominika Tůmy.

21:18
    Kurovský přímo od brankoviště dorážel z první, ale Groh nepřipustil střídání.

20:57
    Žaludovo nahození do pásma hosté ihned vystihli a zakládají další útočný výpad.

20:28
    Icing Mladé Boleslavi. Buly bude vhozeno po Grohově pravici.

20:01

Máme za sebou první třetinu, která vypadala na první pohled docela vyrovnaně, hrál se poměrně pohledný hokej, i když nenabídl tolik šancí. Jedinou branku vstřelil hráč s číslem 25 na domácí straně – Lukáš Motloch, jenž dnes hýří dobrou formou. Uvidíme s čím přijdou hosté do druhého dějství.

Další třetina začne přibližně ve 13:12.

20:00

19:35
    Mašek poslal pěkným hitem k zemi Kurovského. Na hity zatím vedou jednoznačně Bruslaři.

18:20
    Kafka si nabruslil do pásma, jenže ho poslal čistě na zem jeden z domácích hráčů.

16:03

15:58
    Tůma byl od modré nepřesný.

15:22
    Vítkovice dokonce kombinují v útočném pásmu! Toto nevypadá jako přesilovka.

15:02
    Ondřej Žalud vystřelil od modré, ale jeho střela byla zblokována.

14:47
    Boleslavští se nemohou usadit v pásmu, přesilovka jim zatím moc nejde.

14:03
    První vyloučení zápasu přichází na ostravské straně. Filip Kuťák (VIT) dostal dvě minuty za sekání.

12:32
    Tůmova střela na druhé straně byla zblokována.

12:11
    Z hranice pravého kruhu vystřelil Tomáš Gřeš, ale byl už ve velkém úhlu.

11:57
    Danielčak nebyl od modré přesný.

10:43
    Na druhé straně byl v podobné situaci Sedmík, ale také orazítkoval jen mantinel za brankou.

10:18
    Z otočky zkusil uspět i Hartmann, který jen o kousek minul domácí svatyni.

10:00
    Spratek se s ničím nerozpakoval a z první chtěl dorážet puk za Grohova záda, jenže domácí gólman se opět blýskl povedeným zákrokem.

09:07
    Žalud vyslal do úniku Průška, který ale v rozhodující moment přestřelil branku Vítkovic.

08:52
    Vítkovičtí ale nechtějí za sokem z Mladé Boleslavi zaostávat. Kotouč se snažil zavézt do pásma Jáchym, jenže se se svými dopustil postavení mimo hru.

08:07
    Boleslavští jdou do vedení. Ivan Ďurač poslal puk zpoza brány na LUKÁŠE MOTLOCHA, který už z hranice brankoviště neměl vůbec žádný problém překonat Michala Waneckiho v ostravské brance: Asistence: Ivan Ďurač.

06:18
    Samuel Ollender, jedna z významných postav loňského semifinále play-off, úřadoval před brankou Mladé Boleslavi, ale jeho zakončení vystihl Dominik Groh a přerušil hru.

05:50
    Zato Pořízek, Brzák a Prokop způsobili naopak zmatek na druhé straně kluziště. Zejména Radek Pořízek mohl asi dvakrát dobře zakončit, ale k puku se dříve dostali hosté.

05:15
    Boleslavská elitní formace neodehrála nejlepší střídání, když dovolila Ostravským, aby způsobili rozruch v útočném pásmu.

04:55
    Puzič nastřelil z mezikruží pravou tyč Grohovy branky!

04:30
    Oba celky se zatím spíše jen oťukávají a pečlivě brání svou modrou čáru.

02:56
    Zakázané uvolnění na straně Bruslařského klubu.

02:30
    Bruslaři jsou znovu aktivní v útočném pásmu, ale Vítkovičtí je do větších šancí nepouštějí.

01:01
    Do pásma se proklestili i Ostravané, ale Gřešovo zakončení z hranice brankoviště lapil Groh.

00:16
    Mašek střílel od modré, ale čárový rozhodčí po chvíli přerušil, protože nešla zavřít vrátka na hostující střídačce. Už je ale snad vše v pořádku a hra může pokračovat.

00:07
    Na puku jsou Bruslaři, kteří hned nahazují do pásma.

00:01

Ve ŠKOENERGO Aréně právě skončilo předzápasové rozbruslení a probíhá úprava ledové plochy. My se mezitím můžeme podívat na sestavu obou týmů. Zejména ta vítkovická už postrádá hodně hvězdných jmen, kterými zářila v loňském semifinále play-off, počet hráčů, kteří loňské tuhé boje zažili, je malý. I na straně Bruslařského klubu jich hodně ubylo, při prvotním pohledu si ale troufám říci, že jich je přeci jen o něco víc.
    Naposledy, když se Ostravané představili na boleslavském ledě, dařilo se jim. Ve druhém zápase semifinále play-off dokázali rozstřílet Bruslaře poměrem 6:3. Zopakují takový výkon i tentokrát, nebo Boleslavští proti favoritovi zápasu překvapí?

BK Mladá Boleslav: Groh (Kořínek) – Mašek, Mattis, Štosek, Tůma, žalud, Marček, Červinský – Průšek "C", Prokop, Brzák, Pätoprstý, Rypar, Borovec "A", Ďurač, Pořízek, Planý, Sedmík, Motloch

HC Vítkovice Steel: Wanecki (Šimeček) – Adamík "C", Charvát, Gabrhelík, Krčmář – Hartmann, Spratek, Kurovský, Wróbel, Žiak, Ollender, Danielčak, Kmošek, Kafka "A", Jáchym "A", Kuťák, Gřeš

Rozhodčí: Jílek – Frodl, Beneš.

Boleslavští se představili v pátek doma na ledě malé haly proti třineckým Ocelářům. V zápase sice vedli 2:0, jenže Slezané se dokázali dostat do zápasu a nakonec vyhráli 4:3 po samostatných nájezdech. Domácí se tedy stále nacházejí až na 15. příčce extraligové tabulky s 15 body, zatímco Vítkovice jsou osmé s 22 body.

HC Vítkovice Steel
    Vítkovice se na pomezí středních a severních Čech přesunuly už v pátek, kdy sehrály zápas proti Bílým Tygrům z Liberce. Ten se jim ale příliš nepovedl, protože Severočechům Ostravané podlehli poměrem 1:3. Máme tedy o další důvod víc, proč by měli Vítkovičtí na ledě Bruslařského klubu vyhrát – hráči z moravskoslezské metropole si totiž určitě budou chtít spravit chuť proti nikomu jinému než sokovi z města automobilů, který je vyřadil v loňském semifinále.

Repríza loňského semifinále play-off
    Oba sobotní soupeři se velmi dobře znají. Během loňské základní části měly Vítkovice ve vzájemných soubojích většinou navrch a Středočechy porážely. Jenže v play-off jako by se vše změnilo. Boleslavští se postupně sokovi z Ostravy začali vyrovnávat a být rovnocenným soupeřem. Oba celky na sebe navíc narazily v semifinále play-off DHL Extraligy juniorů, ve kterém byly jednoznačným favoritem Vítkovice. Jenže Bruslaři dokázali otočit oba zápasy hrané v ostravské ČEZ aréně a pokaždé vyhrát. Díky tomu se postarali o obrovské překvapení a postoupili do finále. Dodejme, že Středočeši měli opravdu hodně štěstí, Vítkovičtí naopak smolně prohráli například v prodloužení. Největší adept loňské sezóny na mistrovský titul tedy skončil už v semifinále, právě poté, co jej vyřadila Mladá Boleslav. V sobotu odpoledne budou mít Vítkovičtí Bruslařskému klubu opravdu hodně co vracet. Bude mít i tento zápas podobný náboj jako ty ve vyřazovacích bojích? To bychom si určitě přáli, protože tehdy se jednalo o velmi nervy drásající zápasy, které diváka musely bavit. Těšmě se tedy na další bezvadnou reklamu pro juniorský hokej, kterou by mohl přinést právě zápas mezi loňským vicemistrem a pořazeným semifinalistou!

Dobrý den z Mladé Boleslavi všem, kteří chtějí i v sobotu v poledne sledovat zajímavý juniorský duel mezi celky BK Mladá Boleslav a HC Vítkovice Steel. Říkáte si, proč se zabývat právě tímto zápasem? Důvodů je opravdu hodně, proto doražte buď osobně do mladoboleslavské ŠKOENERGO Arény, nebo vítejte u našeho on-line přenosu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Vojtěch Drbohlav

Góly a asistencie: 9. Motloch (Ďurač), 39. Pätoprstý (Průšek, Ďurač) – 25. Kafka (Jáchym, Gřeš)

HC Vítkovice Ridera: Wanecki (Šimeček) – Adamík "C", Charvát, Gabrhelík, Krčmář – Hartmann, Spratek, Kurovský, Wróbel, Žiak, Ollender, Danielčak, Kmošek, Kafka "A", Jáchym "A", Kuťák, Gřeš

Rozhodca: Jílek – Frodl, Beneš