Qäbälä – Dortmund 1:3 (kon.) | Lazio – Rosenborg 3:1 (kon.) | Dnipropetrovsk – Saint-Étienne 0:1 (kon.)
Lok. Moskva – Besiktas 1:1 (kon.) | Lisabon – Skenderbeu 5:1 (kon.) | Bazilej – Belenenses 1:2 (kon.)
Fiorentina – Lech Poznań 1:2 (kon.) | Monaco – Karabach 1:0 (kon.) | Anderlecht – Tottenham 2:1 (kon.)
Schalke – Sparta Praha 2:2 (kon.) | APOEL – Asteras 2:1 (kon.) | Alkmaar – Augsburg 0:1 (kon.)
Partizan – Bilbao 0:2 (kon.) | Molde – Celtic 3:1 (kon.) | Fenerbahce – Amsterdam 1:0 (kon.)
Liverpool – Kazaň 1:1 (kon.) | Bordeaux – Sion 0:1 (kon.) | Solún – FK Krasnodar 0:0 (kon.)
Légia Varšava – Brugge 1:1 (kon.) | Midtjylland – Neapol 1:4 (kon.) | Villarreal – Minsk 4:0 (kon.)
Rapid Viedeň – Plzeň 3:2 (kon.) | Braga – Marseille 3:2 (kon.) | Liberec – Groningen 1:1 (kon.)
FC Midtjylland
1:4 (1:3)
SSC Neapol
Štvrtok 22.10.2015, 21:05 • MCH Arena (Herning) • Európska liga • Skupina D

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:05.

Vítam Vás pri sledovaní futbalového zápasu Európskej ligy medzi FC Midtjylland a SSC Neapol.

Dánsky klub si zatiaľ počína v Európskej lige nečakane dobre. Prvé dva zápasy vyhral, a v tabuľke skupiny D je na druhom mieste za Neapolom. V prvom zápase zdolal Legiu Varšava 1-0, a v druhom si poradil s Clubom Bruggy 3-1. Dnešný zápas teda bude aj súbojom o prvé miesto, pretože v prípade výhry by sa tam posunuli práve hráči Midtjyllandu.

SSC Neapol

Do Dánska pricestuje líder skupiny D z juhu Talianska, ktorý má jediný cieľ, a to vyhrať celú Európsku ligu. Cesta na vrchol je však dlhá, a začína práve v skupinovej fáze. Tú zatiaľ zvládajú hráči na čele s kapitánom Hamšíkom veľmi dobre, kedže v prvých dvoch zápasoch nezaváhali a získali 6 bodov. V prvom súboji s Clubom Bruggy zvíťazili presvedčivo 5-0, a v druhom proti Legii Varšava 2-0. Dnes ich čaká zrejme najnáročnejší zápas, pretože v prípade víťazstva by si zrejme definitívne zabezpečili prvé miesto v skupine.

Dnešný zápas sa odohrá na štadióne MCH Arena v Herningu, ktorý má kapacitu 11 800 divákov.

FC Midtjylland: Andersen – Rømer, Hansen, Sviatchenko, Novák – Duelund, Sparv, J. Poulsen, Royer – M. Rasmussen, Pušić.

Náhradníci: Raahauge – Lauridsen, M. Larsen, Banggaard, Onuachu, Akintola, Mabil.

SSC Neapol: Reina – Ch. Maggio, Chiricheş, Koulibaly, Ghoulam – Allan, Valdifiori, David López – Callejón, Gabbiadini, El Kaddouri.

Náhradníci: Gabriel – Strinić, Jorginho, Higuaín, Hamšík, L. Insigne, Albiol.

Rozhodca: Serdar Gözübüyük- B.Dongen, D.Goossens (Holandsko).

1

1
    Zápas v Herningu sa začal. Domáci dnes nastúpili v červených dresoch, a hostia z Neapola v modrých. V úvode majú loptu hráči Neapolu, ktorí sa okamžite snažia zaútočiť.

2
    Prvá akcia Neapola úspech nepriniesla, a do útoku už zamierili domáci.

3
    Neapol má loptu na svojich kopačkách, ale domáci vysoko napádajú a znepríjemňujú rozohrávku hostí.

4
    Royer skúsil strelu z 20 metrov a Reina musel vytiahnuť prvý zákrok. Pekný pokus domáceho tímu.

5
    Ďalšia akcia Midtjyllandu nebola úspešná, a do útoku zamierili hráči Neapola.

6
    Hostia si vybojovali prvý rohový kop, ale ten nepriniesol žiadnu príležitosť. Do útoku idú domáci.

7
    Midtjylland je v úvodných minútach vyrovnaným súperom, a Neapol to dnes zrejme bude mať dosť ťažké.

8
    Po centri do 16ky Midtjyllandu hlavičkoval Gabbiadini, ale jeho pokus bez problémov chytá Andersen.

9
    Na opačnej strane akcia domáceho tímu, ale tá končí po útočnom faule Sviatchenka.

10
    Koulibaly fauloval pri postrannej čiare a domáci budú zahrávať priamy kop z cca 25 metrov.

11
    Po priamom kope pálil z vnútra 16ky Royer, ale jeho pokus rozvlnil iba ľavú bočnú sieť.

12
    Akcia Neapola skončila ešte pred pokutovým územím domáceho tímu a pri lopte sú už hráči Midtjyllandu.

13
    Po niekoľkých nepresných prihrávkach na oboch stranách sa k lopte dostávajú znova domáci a smerujú pred 16ku Neapola.

14
    Úvod zápasu je v réžii domáceho tímu, ktorý je zatiaľ lepší ako Neapol. Akcia Midtjyllandu sa končí po útočnom faule Pusića v 16ke Neapola.

15
    48%-52% to je držanie lopty v doterajšom priebehu zápasu. Pri lopte sú znova domáci, ktorí robia obrane Neapola veľké problémy.

16
    Pekná akcia Duelunda, ktorý sa s loptou prekľučkoval až pred bránu Neapola, ale tam mu lopta ušla za čiaru. Nasleduje odkop od brány.

17
    Faul Rømera na Ghoulama a priamy kop pre hostí na vlastnej polovici.

18
    Neapol sa zatiaľ nevie dostať do tempa. Väčšinou bráni a všetky útočné akcie končia ďaleko od domácej brány.

19
    Gabbiadini si pred 16kou Midtjyllandu neporadil, a loptu už majú domáci.

19
    El Kaddouri sa skvele dostal do 16ky domáceho tímu, ale jeho strela z uhla bola zblokovaná.

20
    Neapol dal gól! Hostia idú do vedenia po centri Koulibalyho do 16ky domáceho tímu a nádhernom zakončení JOSÉHO CALLEJÓNA.
    20. José María Callejón - 0:1

21
    Po úvodnom góle sú pri lopte stále hráči Neapola, ktorí sa už dostávajú do zápasu a pomaly preberajú iniciatívu.

22
    Akcia Neapola skončila ďaleko od domácej brány, a do útoku už idú hráči Midtjyllandu.

23
    Po faule Ghoulama na Pusića zahrávali domáci priamy kop z cca 30 metrov. Center do 16ky však bez problémov chytá brankár Reina.

24
    Hosťom vyšiel vstup do zápasu, ale do tejto chvíle nie je lepším tímom. Hra je vyrovnaná, a miernu prevahu majú stále domáci.

25
    Sparv bol faulovaný na vlastnej polovici, a domáci tak budú zahrávať priamy kop.

26
    Ghoulam bol faulovaný v strede ihriska a priamy kop tentokrát budú zahrávať hostia.

26
    Množstvo faulov v strede ihriska. Po tomto budú domáci zahrávať priamy kop z cca 40 metrov.

27
    Priamy kop domáceho tímu nepriniesol žiadnu príležitosť, a po faule Sviatchenka musia hráči Midtjylland opustiť útočnú polovicu.

28
    Ghoulam posielal pred bránu domáceho tímu dobrú loptu, ale tá len preletela cez pokutové územie. Veľká škoda pre Neapol, pretože toto bola dobrá príležitosť.

29
    Akcia domáceho tímu nebola úspešná a do útoku už idú hráči Neapola. Tých však zabrzdil obranný val Midtjyllandu.

30
    Do konca prvého polčasu ostáva ešte 15 minút. Loptu majú hostia, ktorí sú pred 16kou Midtjyllandu.

31
    Gabbiadni bol faulovaný v strede ihriska a hostia zahrávali priamy kop. Po ňom sa však nikam neposunuli a stále si prihrávajú ďaleko od domácej brány.

31
    Neapol dal gól! Nádherná akcia Neapola, po ktorej prichádza druhý gól.Allan poslal pred domácu bránu skvelú loptu a MANOLO GABBIADINI nemal problém zakončiť.
    31. Manolo GABBIADINI - 0:2

33
    Po druhom inkasovanom góle sa domáci presunuli na útočnú polovicu kde zamestnávajú obranu Neapola.

34
    Po rýchlej akcii Neapola pálil z 20 metrov strelec druhého gólu Gabbiadini, ale pošmykol sa, a tak lopta smerovala vysoko nad bránu.

35
    45%-55% to je držanie lopty v doterajšom priebehu dnešného zápasu. Callejón sa ocitol vo veľkej príležitosti, ale tesne pred bránou nedokázal spracovať ťažkú loptu a tá končí v rukaviciach brankára Andersena.

36
    Andersen predviedol dva skvelé zákroky. Najprv zneškodnil pokus Callejóna a následne pokus Allana.

37
    Ďalšia akcia Neapola a ďalší pokus Callejóna. Hlavou mieril nad bránu Midtjyllandu.

38
    Neapol predvádza v Dánsku dobrý futbal. Zaslúžil by si minimálne trojgólové vedenie, no ani domáci nehrajú zle. Majú prevahu v držaní lopty a vypracovali si aj niekoľko dobrých príležitostí.

39
    Blíži sa záver prvého polčasu. Neapol smeruje pred 16ku domáceho tímu a rád by pridal ešte jeden upokojujúci gól.

40
    Neapol dal gól! MANOLO GABBIADINI strelou z 20 metrov dáva svoj druhý gól v dnešnom zápase a upravuje skóre na 3-0 pre Neapol. Brankár Andersen nemal šancu.
    40. Manolo GABBIADINI - 0:3

41
    Domáci dnes majú veľkú smolu. Snažia sa hrať s Neapolom vyrovnanú partiu, ale góly zatiaľ strieľajú iba hostia. V druhom polčase to bude mimoriadne ťažké, ale tri góly počas jedného polčasu vo futbale nie sú nemožné.

42
    Rohový kop domáceho tímu, po ktorom si Maggio dal takmer vlastný gól. Nasleduje rohový kop z opačnej strany.

43
    Tím Midtjylland práve strelil gól! Domáci znižujú na 1-3. Po rohovom kope sa presadil MARTIN PUŠIĆ, ktorý tesne pred Reinom tečoval strelu z hranice 16ky.
    43. Martin PUŠIĆ - 1:3

44
    Neapol prešiel okamžite do útoku a vybojoval si priamy kop z cca 30 metrov.

45
    Prebieha posledná minúta prvého polčasu. Po priamom kope Neapola nasleduje kop rohový.

45

Prvý polčas v Herningu sa skončil. Priniesol nám štyri góly a niekoľko veľkých príležitostí. V 20. minúte otvoril skóre Callejón, a na 2-0 zvyšoval v 31. minúte Gabbiadini. Rovnaký hráč sa presadil aj v 40. minúte a zvýšil na 3-0 pre hostí. Tesne pred prestávkou v 43. minúte znížil na 1-3 Pušić.Uvidíme, čo nám prinesie druhý polčas, ktorý sa začne už o 15 minút.

46

46
    V Herningu sa začal druhý polčas zápasu medzi Midtjyllandom a Neapolom. Úvodný výkop patril domácim, ktorí po prvom polčase prehrávajú 1-3.

47
    Maggio bol faulovaný na vlastnej polovici Pušićom, a bude z toho priamy kop pre Neapol.

48
    Neapol sa postupne dostal na útočnú polovicu, ale tam sa zatiaľ nevie presadiť proti obrane Midtjyllandu.

49
    Hostia stále na útočnej polovici, ale všetko sa odohráva ďaleko od brány Midtjyllandu.

50
    Prvých 5 minút druhého polčasu neprinieslo žiadnu príležitosť. O niečo lepším tímom sú hostia, ale ani domáci sa nevzdávajú. Predsa len, 2 góly sa dajú dať aj v priebehu 2 minút ako to predviedli hráči Leverkusenu v utorok proti AS Rím.

51
    Loptu už získali domáci, ale tí sa zatiaľ tiež pohybujú len pri postrannej čiare.

52
    Oba tímy predviedli dve nepodarené akcie, a po ofsajde Neapola v ktorom bol Callejón je hra prerušená. Loptu získavajú hráči Midtjyllandu.

53
    Reina skvele čítal hru a vybehol na hranicu 16ky aby chytil nebezpečnú prihrávku domáceho tímu. Neapol je v druhom polčase v obrane veľmi kompaktný a nepúšťa domácich do žiadnych príležitostí.

54
    Neapol sa už dostal pred 16ku domáceho tímu, ale brankár Andersen je bez práce.

55
    Hostia sú stále na útočnej polovici a budú zahrávať rohový kop. Na rohy je to momentálne 2-3 v prospech Neapola.

56
    Loptu z rohového kopu hostí vyboxoval Andersen pred 16ku, ale Neapol ju rýchlo získal a ostáva na útočnej polovici.

56
    Callejón pálil z 10 metrov, ale jeho pokus smeroval tesne vedľa pravej žrde domácej brány.
    56. José María Callejón (NEA)

57
    Na opačnej strane faul Neapola a priamy kop pre Midtjylland. Domáci sa po dlhšom čase dostali z vlastnej polovice.

58
    Hansen skúsil strelu z 20 metrov ale jeho pokus chytá Reina. Domáci skúšajú častejšie strieľať a celkom im to vychádza.

59
    Hostia sa usadili na útočnej polovici a snažia sa niečo vymyslieť proti obrannému valu domáceho tímu.

59
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Allan a nahradí ho slovenský reprezentant Marek Hamšík.

60
    Hráči Neapola sú stále na útočnej polovici, ale všetko sa deje ďaleko od brány Midtjyllandu. Góly však potrebujú strieľať domáci, a tak táto hra môžu hosťom vyhovovať.

61
    Akcia Midtjyllandu skončila skôr ako začala a pri lopte sú znova hráči Neapola. Marek Hamšík odohrá v dnešnom stretnutí iba pol hodinu, pretože tréner Sarri ho šetrí na dôležité súboje v Serii A.

62
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza strelec gólu Pušić, a nahradí ho Onuachu.

63
    Ďalšia akcia Midtjyllandu sa končí po ruke Duelunda v 16ke Neapola.

64
    Domáci stále hryzú, ale ťažko povedať či im to vydrží až do konca zápasu. Onuachu sa ocitol v ofsajde a tak sa končí ďalšia akcia domáceho tímu.

64
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Callejón, a nahradí ho Higuaín.

65
    Do útoku už zamierili hráči Neapola, ale lopta je častejšie za postrannou čiarou ako na hracej ploche.

66
    Neapol zahrával rohový kop, po ktorom pálil z 25 metrov Hamšík, ale lopta smerovala ďaleko od ľavej žrde domácej brány.

67
    Onuachu leží na trávniku v strede ihriska a bude potrebovať ošetrenie po hlavičkovom súboji s Lópezom.

68
    Onuachu nebol v súboji faulovaný, iba zle dostúpil pri výskoku a už je za postrannou čiarou. Snáď to nebude nič vážne a bude pokračovať v zápase.

69
    Loptu majú momentálne hráči Neapola, ktorí 20 minút pred koncom zápasu vyhrávajú 3-1.

70
    Faul Sviatchenka v 16ke Neapola končí ďalšiu akciu domáceho tímu. Hráči Midtjyllandu už nie sú takí aktívni ako na začiatku zápasu čo dokazuje aj držanie lopty 38%-62% v prospech Neapola.

71
    Poulsen fauloval pri rohovej zástavke na polovici Neapola, a loptu získavajú hostia.Takmer vypredaný štadión v Herningu dnes vidí dobrý futbal, ale zlý výsledok svojich miláčikov.

72
    Ani hráči Neapola sa v útoku príliš neponáhľajú. Radšej loptu podržia na svojich kopačkách a zbierajú cenné sekundy.

73
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Duelund, a nahradí ho Mabil.

73
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Rasmussen, a nahradí ho Larsen.

74
    Po dvojitom striedaní domáceho tímu sa do šance dostávali hráči Neapola, ale Hamšík si v 16ke neurobil priestor a obrana Midtjyllandu nakoniec situáciu dostala pod kontrolu.

75
    Neapol má k dispozícii ešte jedno striedanie, zatiaľ čo domáci už vyčerpali všetky tri. Do konca zápasu ostáva ešte 15 minút a stav ostáva od konca prvého polčasu nezmenený, teda 1-3 pre Neapol.

76
    Pekná akcia Neapola, ale Ghoulam prišiel do 16ky príliš neskoro a loptu stihol odkopnúť obranca Midtjyllandu.

77
    Veľká príležitosť domáceho tímu, ale Koulibaly stihol loptu odkopnúť z bránkovej čiary.
    77. Daniel Royer (MID)

78
    Na opačnej strane rohový kop Neapola, ale domáci sa dokázali ubrániť. Následne pálil z 30 metrov Higuaín, ale Andersen predviedol dobrý zákrok.

79
    Higuaín sa dostával do šance po skvelom vysunutí od Hamšíka, ale lopta končí za čiarou, a pre Neapol to znamená zahrávanie rohového kopu.

80
    10 minút pred koncom zápasu zahrávali hostia rohový kop, ale ten nepriniesol žiadnu príležitosť.

80
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Ghoulam, a nahradí ho Strinić.

81
    Oba tímy majú striedania za sebou a zápas dohrajú v momentálnom zložení. Pri lopte sú hráči Neapola, ktorí sa snažia dostať cez prehustený stred ihriska.

82
    Ďalší ofsajd domáceho tímu, tentokrát sa v ňom ocitol Mabil. Na ofsajdy je to 4-3, na góly 1-3.

83
    Maggio bol faulovaný na vlastnej polovici a hostia tak budú zahrávať priamy kop.

83
    Koulibaly vidí žltú kartu po faule na Mabila.

84
    Po faule Kolibalyho zahrávali domáci priamy kop z 17 metrov, ale faulujúci Koulibaly loptu dostal do bezpečia.

85
    Po zlej rozohrávke Neapola ostávajú v útoku hráči Midtjyllandu. Do konca zápasu ostáva ešte 5 minút, a stať sa môže čokoľvek.

86
    Po neúspešnej akcii domáceho tímu sa nepresadil ani Higuaín, a hra sa tak vracia pred bránu Neapola.

87
    Mabil si neporadil v 16ke Neapola a loptu už majú hráči v modrých dresoch.

88
    Valdifiori ostáva ležať na trávniku po hlavičkovom súboji s Larsenom a potrebuje ošetrenie.

89
    Valdifiori odchádza za postrannú čiaru a hra pokračuje ďalej. Loptu majú hráči Midtjyllandu, ktorí minútu pred koncom riadneho hracieho času prehrávajú 1-3.

90
    Prebieha posledná minúta riadneho hracieho času. Neapol v útoku neuspel, ale ani rýchly protiútok Midtjyllandu nebol úspešný.

90
    Domáci zahrávali rohový kop, ale ani ten nepriniesol gól na 2-3. Lopta je už na polovici Midtjyllandu.

90+1
    V druhom polčase sa budú nadstavovať 4 minúty.

90+1
    Mabil skúsil strelu z veľkej vzdialenosti a Reina musel vytiahnuť skvelý zákrok aby vytlačil strelu smerujúcu pod brvno. Domáci predvádzajú v závere zápasu skvelý futbal.

90+2
    V druhej minúte nadstaveného zápasu strieľal z 20 metrov Royer, ale jeho pokus smerujúci k pravej žrdi chytá Reina.

90+3
    Na opačnej strane snaha Neapola, ale domáci sú v obrane zatiaľ spoľahliví. Hostia budú zahrávať rohový kop.

90+4
    Prebieha posledná minúta nadstaveného času. Loptu majú hráči Neapola, ktorí kontrolujú hru.

90+4
    Neapol dal gól! V poslednej minúte nadstaveného času zvyšuje na 4-1 GONZALO HIGUAÍN po dobrej prihrávke od EL Kaddouriho.
    90+4. Gonzalo HIGUAÍN - 1:4

90+4

Zápas v Herningu sa skončil. Druhý polčas priniesol iba jeden gól, ktorý zaznamenal Higuaín v poslednej minúte nadstaveného času. Neapol teda odchádza z Dánska s 3 bodmi a vysokou výhrou, ale domáci sa určite nemajú za čo hanbiť. Predviedli dobrý futbal a mali niekoľko veľkých príležitostí. Hlavný rozhodca udelil v dnešnom zápase jednu žltú kartu, ktorú v 83.minúte videl Koulibaly.
    To je na dnes odo mňa všetko, prajem Vám ešte príjemný večer a dobrú noc. (22:59:26)