NJ Devils – San Jose 1:2 (1:2 po s.n.) | Columbus – Toronto 3:6 (kon.) | Detroit – Carolina 3:5 (kon.)
Winnipeg – Calgary 3:1 (kon.) | Vancouver – St. Louis 3:4 (kon.) | Anaheim – Colorado 0:3 (kon.)
LA Kings – Minnesota 2:1 (po pr.)
Columbus Blue Jackets
3:6 (1:0, 1:3, 1:3)
Toronto Maple Leafs
cz Sobota 17.10.2015, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Vítám tu všechny fanoušky toho nejlepšího hokeje! Kanadskoamerická NHL pokračuje také v noci z pátku na sobotu a já Vám přiblížím utkání mezi Columbusem Blue Jackets a Torontem Maple Leafs. Jde o souboj týmů, kterým začátek sezóny zdaleka nevyšel podle představ. Domácí Modrokabátníci si ve čtyřech zápasech nepřipsali jediný bod a celek Maple Leafs je na tom ze tří odehraných duelů jen o bodík lépe.

Toronto Maple Leafs:
    Slavný kanadský klub si po další neúspěšné sezóně prošel v létě velkými změnami. Generálním manažerem se stal dlouholetý činovník New Jersey, Lou Lamoriello, a na pozici hlavního trenéra nastoupil Mike Babcock. Jeden z nejrespektovanějších koučů na světě neprodloužil smlouvu s Red Wings a přijal velkou torontskou výzvu. Ani Babcock však nedělá zázraky na počkání, a že to bude u Maple Leafs na dlouhodobější práci, ukazuje i úvod nové sezóny. Toronto totiž dosud odehrálo tři zápasy a získalo v nich jediný bod za porážku 4:5 po nájezdech s Ottawou v posledním zápase. Předtím Javorové listy nestačily na Montreal a prohru 0:4 si odvezly z ledu Detroitu. Babcockovi tak návrat na místo činu nevyšel.

Nejproduktivnější hráč:
    Dion Phaneuf – 3b (0+3)

Brankáři:
    James Reimer – 2z, průměr 2,86, úspěšnost 89,1%
    Jonathan Bernier – 2z, průměr 3,85, úspěšnost 86,5%

Columbus Blue Jackets:
    Hokejisté Blue Jackets jsou na tom ještě hůře než Toronto. V nové sezóně odehráli už čtyři zápasy, ale dosud nezískali ani bod. Ještě horší je pak herní projev, svěřenci kouče Todda Richardse inkasovali už 20 gólů, což je v průměru pět inkasovaných branek na zápas. Týmu moc nepomáhá ani brankář Bobrovskij, ten sice zatím nastoupil do každého duelu, ale jeho statistiky jsou žalostné. Kádr mužstva přitom není špatný, Jack Johnson je jistě výborným obráncem a v ofenzivě najdeme taková jména jako Ryan Johansen, Brandon Dubinsky, Scott Hartnell, nebo letní posilu z Chicaga, Brandona Saada.

09.04. 2015: Columbus – Toronto 5:0
    Důvěru dostane i dnes. Za Toronto nastoupí v bráně Reimer.

Bobrovskému začátek sezony, stejně jako celým Columbus Blue Jackets, nevyšel. Důvěru kouče má ale nadále. Aby ne, však se jedná o vítěze Vezinovy trofeje z předminulé sezony.

Posted by NHL.cz on 16. říjen 2015

Československá stopa v utkání:

Roman Polák (TOR) – 1 zápas, (0+0), -1
    Martin Marinčin (TOR) – 3 zápasy, (0+0), -3
    Fanoušci Toronta v hale chybět nebudou. Doufají v první výhru svého týmu.

Columbus Blue Jackets: Bobrovsky (McElhinney) – Johnson, Savard, Murray, Goloubef, Tyutin, Prout – Saad, Johansen, Foligno (C) – Jenner (A), Dubinsky (A), Atkinson – Hartnell, Karlsson, Bourque – Calvert, Campbell, Clarkson

Toronto Maple Leafs: Reimer (Bernier) – Gardiner, Phaneuf (C), Rielly, Hunwick, Polak, Harrington – Matthias, Kadri, Boyes – van Riemsdyk, Bozak, Komarov – Grabner, Holland, Parenteau – Winnik, Spaling, Lupul (A)

Rozhodčí: Hebert, St.Pierre – Heyer, Nowak.

00:01

00:30
    Oba týmy se podívali do útočných třetin, ale ani jednou nehrozilo žádné nebezpečí.

01:15
    Domácí jako první střílí na branku. O první pokus se postaral Johansen.

02:45
    Murray střílel. Reimer si musel poradit i s dorážkou.

03:28
    Grabner nahazuje od modré. Bobrovskij puk raději chytá do lapačky.

03:47
    Columbus právě vstřelil branku!
    Dubinsky nahazoval od modré před branku. Tam tečoval BONNER JENNER mezi betony Reimera.
    Asistence: Cam Atkinson, Brandon Dubinsky
    03:47 Bonner JENNER - 1:0

04:50
    Gól přišel brzy a nečekaně. Jinak zatím nevidíme záživnou hru.

06:39
    A máme tu první přesilovku. Tyler Bozak si jde sednout za nedovolené bránění.

07:15
    Přesilová hra se zatím ale domácím nedaří. Nemohou se usadit v útočném pásmu.

08:26
    Nyní se podařilo útočníkovi domácích vystřelit, ovšem z příliš velkého úhlu.

08:39
    Přesilovka se domácím nepovedla. Toronto v plném počtu.

09:20
    Nyní opět jen sledujeme, jak se oba týmy dostávají těžko přes střední pásmo.

09:59
    Hunwick se nyní rozjel, zavezl puk do útočného pásma a nahodil ho na branku. Tam se o dorážku pokoušeli jeho spoluhráči. Je z toho posunutá branka, kde skončil Bobrovskij se svým protihráčem.

10:23
    Domácí brankář opět raději podržel puk. Bude se vhazovat po jeho levici.

10:43
    Ofsajd domácích, kteří se po delší době dostali k puku.

11:30
    Přítomen je i bývalý kapitán domácích, Ray Whitney. Momentálně je zábavnější poslouchat jeho povídání.

13:19
    Van Riemsdyk se rozjel do útočné třetiny a nahodil na brankáře, ten raději puk podržel.

14:15
    Více času s pukem na hokejce tráví Toronto, ale že by z toho mělo nějaký užitek, se říct nedá.

14:34
    Hit Romana Poláka.

16:10
    Saad nyní ve dvou šancích. Nejprve si poradil se dvěma obránci, ale k zakončení se nedostal. Poté z rohu kluziště směřoval rovnou na brankáře. Ten byl připraven.

16:56
    Zakázané uvolnění Toronta.

17:30
    Špatná domluva domácích hokejistů při rozehrávce. Toronto ale nabídnuté šance nevyužilo.

18:02
    Karlssonova střela od brusle soupeře končí v ochranné síti.

19:00
    Poslední minuta. Columbus rozehrává ze své poloviny.

19:13
    Z rozehrávky je zakázané uvolnění.

19:16
    Toronto vyhrálo vhazování. Reilly ale neudržel puk v útočné třetině.

19:35
    Hunwick pálil od modré. Bobrovsky vyrazil jen před sebe. Naštěstí vyražený puk našel jeho spoluhráče.

20:00

První dvacetiminutovka moc záživná nebyla. Columbus dal na začátku gól po dorážce Jennera. Jinak jsme toho moc neviděli, oba týmy se trápili. Toronto mělo sice více střeleckých pokusů, ale že by byli nebezpečné. Není divu, že ani jeden z týmů v novém ročníku ještě nevyhrál. Snad nás ve druhé třetině čeká zajímavější hokej.

Další třetina začne přibližně ve 2:08.

20:01

20:29
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Skvělý vstup do druhé třetiny pro Toronto. Za bránou ruského brankáře se bojovalo o puk, ten získalo Toronto a poslalo ho mezi kruhy na JEKA GARDINERA, který povedenou střelou vyrovnal.
    Asistence: Daniel Winnik, Joffrey Lupul
    20:29 Jake GARDINER - 1:1

21:50
    Začínáme zase od nuly. Krom hitů ale nic nevidíme.

23:17
    Zakázané uvolnění Toronta. Vhazovat se bude před Reimerem.

23:35
    Winnik a Lupul se snažili kombinací připravit pěknou šanci. Střela byla ale sražena do ochranné sítě.

24:05
    Bozak nahazoval. Bobrovskij měl sice zakrytý výhled, ale s nahozením si poradil.

24:40
    Jenner vyloučen za podražení.

25:20
    Toronto v přesilovce drží útočné pásmo a hledá prostor ke střele.

25:55
    Rychlými přihrávkami se snažili rozhýbat obranu domácích. Ťjutin si srazil puk bruslí pod brankáře. Bobrovskij byl v pozoru.

26:50
    Kadri je dalším, kdo střílí. Torontu se přesilovka celkem dařila.

27:10
    Babcock může být spokojen, vpadá to, že jeho tým se zlepšuje.

27:34
    Tohle v minulých letech Bobrovskij chytal. JAMES VAN RIEMSDYK střelou zpoza kruhu dostává Toronto do vedení.
    Asistence: Tyler Bozak, Morgan Reilly
    27:34 James van RIEMSDYK - 1:2

28:52
    Chyba v obraně Blue Jackets. NAZEM KADRI na dvakrát dostává puk do branky.
    Asistence: Shawn Matthias, Brad Boyes
    28:52 Nazem KADRI - 1:3

29:50
    Dva rychlé góly a stav už není nerozhodný. Za poslední gól mohla i nedůsledná hra Columbusu ve svém obranném pásmu.

30:25
    Johansen netrefil bránu forhandovou střelou.

31:25
    Opět před Bobrovskim hodně prostoru. Ruský brankář puk zkrotil a schoval.

32:00
    Karlssonova střela sražena do rohu kluziště.

32:34
    Reimer raději podržel puk, bude se vhazovat po jeho levé ruce.

33:30
    Hra domácích se ale nelepší. V posledních minutách sice páír střel měli, to je ale vše.

34:10
    Až teď domácí tlačili. Skončilo to bitkou Clarksona a Phaneufa. I když zda tomu říkat bitka. Spíše lehká šarvátka, kterou brzo ukončili rozhodčí.

34:12
    Oba si jdou za rvačku sednout. Kapitán Toronta se navíc už před rvačkou fauloval, když podrazil protihráče.
    Columbus si tedy zahraje přesilovku.

36:03
    Dubinsky měl pěknou šanci. Reimer musel tasit pořádný zákrok.

37:20
    V početní výhodě ale Columbus více nepředvedl.

38:02
    Nepřehledná situace pro Reimera. NICK FOGLINO se zorientoval rychle. Za záda zmateného brankáře dostal puk bez komplikací.
    Asistence: Scott Hartnell, Cody Goloubef
    38:02 Nick FOLIGNO - 2:3

39:10
    Hráči Toronta ještě protestovali proti obdržené brance, domnívali se, že Hartnell hrál vysokou holí. Rozhodčí toho názoru nebyli.

39:25
    Leo Komarov si jde sednout za podražení.

40:00

Druhá třetina i díky vstřeleným brankám byla zajímavější. Toronto bleskurychle srovnalo, o několik minut déle šlo dokonce do dvougólového vedení. Hráči kanadského týmu nebyli nikterak lepší, ale trestali nedůslednost domácích. Těm se s koncem třetiny podařilo se štěstím snížit. Poslední třetinu zahájí přesilovkou.

40:18
    Johansen se mohl dostat k dobrému pokusu. Měl to ale na backhand a nedokázal puk zpracovat.

40:59
    Columbus dokázal využít přesilovku. Na začátku třetí třetiny je vyrovnáno. SCOTT HARTNELL pěknou střelou z levého kruhu upravuje na 3:3
    Asistence: Ryan Johansen, Brandon Saad
    40:59 Scott HARTNELL - 3:3

42:00
    Nyní si s nepříjemnou střelou od modré musel poradit Bobrovskij. Mířila do oblasti krku.

43:20
    Columbus po vyrovnání ožil. Snad mu to vydrží.

44:00
    Nevydrželo. JOFFREY LUPUL si skvěle počínal před brankářem. Dokázal se zbavit i obránců a vrací Torontu vedení.
    Asistence:
    44:00 Jofrey LUPUL - 3:4

44:00
    Domácí reklamovali ofsajd před obdrženým gólem, ten ale opravdu nebyl.

45:12
    Zakázané uvolnění domácích.

45:49
    Savard pálil zpoza levého kruhu tvrdě. Reimer připraven.

47:15
    Obránce Toronta uklouzl a ztratil puk. Spoluhráči ale vše napravili.

48:00
    Toronto bylo v útočném pásmu. Následovalo přečíslení Columbusu. Reimer připraven.

48:10
    A nyní ještě větší šance, puk letěl kolem Reimera, Foglino na něj nedosáhl. Po dalším nahození brankář Toronta puk zalehl.

48:32
    Winnik byl na modré rychlejší než ostatní spoluhráči. Ofsajd.

49:04
    Dubinsky po vhazování rychle vystřelil, trefil jen brusli soupeře.

50:00
    Columbus se teď snaží a daří se mu kombinovat v útočné třetině.

50:33
    Reimer musel opět zasahovat. Foglino, Hartnell a Johansen si dokáží nyní vytvořit dobré příležitosti.

51:30
    Jeden z hráčů Toronta na chvíli ztratil hokejku. Columbus tlačí.

52:25
    Reimer vyrazil střelu Dubinského.

53:00
    Domácí se do útočného pásma vrátili rychle.

53:32
    Foglino byl naražen nebezpečně na hrazení. Nic mu naštěstí není. Spoluhráči se vydali bránit svého kapitána.

53:32
    A Spaling si za tento zákrok jde sednout na trestnou lavici. Domácí si sice přejou vyšší trest, ale jsou to jen 2 minuty.

54:00
    Columbus tedy může svůj tlak v početní výhodě ještě umocnit.

54:32
    To se ale zatím neděje. Minuta přesilovky pryč.

55:10
    Až druhá minuta přesilovky se domácím daří. Dubinsky byl v dobré pozici zablokován.

55:51
    Tak tenhle gól si za rámeček domácí nedají. Puk se zastavil u jejich střídačky. Souboj o něj vyhrál LEO KOMAROV, který střelou mezi betony zvyšuje vedení Toronta.
    Asistence:
    55:51 Leo KOMAROV - 3:5

57:32
    Bobrovskij na střídačce. Domácí jdou už hrát bez brankáře.

57:32
    Oddechový čas pro hosty.

58:00
    Columbus se dostal do útočné třetiny, ale následně nahození jednoho z hráčů skončilo v ochranné síti.

58:01
    Domácí sice vyhráli vhazování. To ale nezachytil obránce. Columbus tak zase začíná od své branky.

58:30
    Johansen se dostal k dobré příležitosti.

59:00
    Grabner nejprve těsně minul prázdnou bránu z poloviny hřiště. Pak se k puku dostal nejrychleji LEO KOMAROV, který už jen kosmeticky upravuje skóre.
    Asistence: Peter Holland, Michael Grabner
    59:00 Leo KOMAROV - 3:6

I poslední třetina byla bohatá na góly. Columbus dokázal vyrovnat, začínali být i aktivnější. Pak už ale úřadovalo Toronto. Gól z 56. minuty byl definitivní, po hrubce domácích Komarov dával na 5:3. V poslední minutě se opět Komarov trefil do prázdné branky.

První výhru slaví Toronto, Columbus prohrál i páté utkání nové sezony. A opět dostal spoustu gólů.

Roman Polák (TOR) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:36
    Martin Marinčin (TOR) – nebyl nominován do zápasu (03:56:40)

Ondřej Kočka

Góly a asistencie: 4. Jenner (Atkinson, Dubinsky), 39. Foligno (Hartnell, Goloubef), 41. Hartnell (Johansen, Saad) – 21. Gardiner (Winnik, Lupul), 28. Riemsdyk (Bozak, Reilly), 29. Kadri (Matthias, Boyle), 44. Lupul, 56. Komarov (Winnik, Reilly), 59. Komarov (Holland, Grabner)

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (McElhinney) – Johnson, Savard, Murray, Goloubef, Ťjutin, Prout – Saad, Johansen, Foligno (C) – Jenner (A), Dubinsky (A), Atkinson – Hartnell, Karlsson, Bourque – Calvert, Campbell, Clarkson
    Toronto Maple Leafs: Reimer (Bernier) – Gardiner, Phaneuf (C), Rielly, Hunwick, Polák, Harrington – Matthias, Kadri, Boyes – van Riemsdyk, Bozak, Komarov – Grabner, Holland, Parenteau – Winnik, Spaling, Lupul (A)

Rozhodca: Hebert, St.Pierre – Heyer, Nowak

Diváci: 13885