24 22 22
Nedeľa 11.10.2015, 15:00Majstrovstvá Európy muži • Skupina D

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

0:0
    Na slovenskú volejbalovú reprezentáciu čaká v nedeľu posledný zápas skupinovej fázy na Majstrovstvách Európy vo volejbale.
    V skupine D po súbojoch so Srbskom a Ruskom budú bojovať o tretiu priečku v priamom súboji s Fínskom.

Slovenskí reprezentanti pod taktovkou talianskeho kouča Flavia Gulinelliho najprv po parádnom výkone podľahli Srbsku 2:3 a v sobotňajšom súboji podľahli favorizovanému Rusku jednoznačne 0:3. V súboji s Fínskom ide o veľa. Pôjde o priamy súboj o postup do play-off.

Pred Fínskom má Slovensko jednobodový náskok, čo ale vôbec nebude zajtra rozhodovať. Severania v oboch svojich vystúpeniach proti Rusku i proti Srbsku prehrali jednoznačne 3:0 a na ME zatiaľ nezískali ani jeden set.

V nedeľu o 15:00 v talianskom meste Busto Arsizio tak pôjde o veľa. Víťaz zápasu sa dostane na tretie miesto (v prípade rovnosti bodov rozhoduje prvotne počet víťazných zápasov) a postúpi do vyraďovacej časti, v ktorej na nich bude čakať druhý celok B- skupiny.

0:0
    Vítame vás pri sledovaní dnešného mimoriadne dôležitého súboja skupiny D na ME 2015, v ktorom pôjde o veľa. Oba tímy budú bojovať o postup do vyraďovacej časti. Napriek tomu, že Slováci majú na svojom konte o jeden bod naviac, o postupujúcom rozhodne len víťazstvo.

0:0

0:1
    A Slováci hneď v úvode zápasu získavajú prvý bod a dobre vstúpili do stretnutia.

0:2
    A Slováci získavajú ďalší bod vďaka vynikajúcemu bloku.

0:3
    Slovensko ťaží zo skvelého servisu a v úvode zápasu vyhráva už o tri body.

0:4
    Fíni stratili úvod zápasu a prehrávajú už 0:4. Fínsky kouč si berie oddychový čas a snaží sa upokojiť svojich zverencov.

0:4
    Pri servise je naďalej Ogurčák. Tentoraz sa ale z bodu radujú Severania.

1:4
    Servis tak bude patriť Shumovovi – fínskemu volejbalistovi s ruskými koreňmi.

1:5
    Krásna spolupráca slovenských hráčov prinavracia slovenskému tímu štvorbodový náskok.

2:5
    Ojansivu sa ale teraz dostáva k podaniu po nepresnom servise Slovenska, 2:5.

2:6
    Slováci ale ťažia z výborného úvodu prvého setu a opäť vedú o štyri body.

3:6
    Fíni sa teraz ale prezentovali veľmi peknou akciou a prekvapili zaskočených Slovákov.

3:6
    Slovensko zvládlo príjem na výbornú, no pokračuje sa v hre.

3:7
    Ani dvojitý blok Fínov nedokázal zastaviť Slovákov.

4:7
    Fíni sa však teraz zásluhou dvoch bodov doťahujú na Slovákov, čo sa koučovi Gulinellimu vôbec nepáči.

5:8
    Slovensko ale teraz získava ďalší bod a v prvom sete má trojbodový náskok. Naši hráči sú v úvode mimoriadne dôležitého stretnutia lepším celkom.

6:8
    Fínsko ale dokazuje, že pre slovenský tím nebude ľahkým súperom a získava šiesty bod v prvom sete.

7:9
    Po výbornom nástupe Slovenska do zápasu, ktoré si vypracovalo štvorbodový náskok obaja súperi na striedačku pravidelne bodujú.

8:10
    Slováci sa presadili vďaka výbornému smeču, Fíni okamžite odpovedali rovnakým spôsobom.

8:11
    A Slováci si pripisujú jedenásty bod v prvom sete a opäť vedú o tri body.

8:11
    Slovensko sa teraz zubami-nechtami bráni, keď odolalo azda trom smečom Fínov.

9:11
    Tentoraz to už ale nevyšlo, Slováci síce zblokovali loptu, no tá končí v aute a Fíni sa doťahujú na Slovákov na rozdiel dvoch bodov.

10:11
    A už je to len 10:11, fínski priaznivci v hľadisku podporujú svojich miláčikov, ktorí majú pri servise šancu na vyrovnanie.

10:12
    Slováci ale nedovolili svojmu súperovi vyrovnať a dostávajú sa do dvojgólového vedenia.

11:12
    Slovenský servis ale nebol úspešný a fínski volejbalisti sa radujú z jedenásteho bodu v prvo sete.

11:13
    Identická situácia nastala aj na druhej strane. Slováci opäť vedú o dva body. A na servise vidíme Patáka.

11:14
    Paták bol pri podaní úspešný a opäť vedieme o tri body.

12:14
    Tentoraz to Patákovi nevyšlo a Fíni znižujú na 12:14.

12:15
    Blok Fínov končí v aute, slovenskí reprezentanti vedú o tri body.

13:15
    Tentoraz sa ale zadarilo Fínom, ktorí budú podávať.

14:15
    A lopta po slovenskej akcii končí v aute, Fíni sa dotiahli na Slovensko na rozdiel jedného bodu.

14:15
    Fíni budú servovať, prakticky celá aréna fandí Severanom, no jednobodové vedenie majú naďalej slovenskí reprezentanti.

14:16
    Tí si na svoje konto pripisujú ďalší bod a od začiatku zápasu sú bližšie k veľmi dôležitému víťazstvu v prvom sete.

14:16
    Na podaní sledujeme Slovákov, ktorí získavajú sedemnásty bod po tom, čo Fíni zblokovali smeč našich reprezentantov do autu.

14:18
    A Slováci opäť vedú o štyri body a budú podávať.

15:18
    Fíni ale dokázali odpovedať na výbornú hru Slovákov a znižujú na 15:18.

16:18
    A už ani tento stav neplatí. Fíni prehrávajú v prvom sete už len o dva body.

17:18
    Severania bleskovo zmazali štvorbodový náskok Slovenska a za svojím súperom zaostávajú už len o jeden bod.

17:19
    Slovákov ale zníženie skóre nepoložilo a súperovi odskakujú na rozdiel dvoch bodov. Výborná práca slovenských reprezentantov!

18:19
    No Fíni bleskovo odpovedajú razantným smečom, ktorý slávi úspech. Záver prvého setu bude veľmi vyrovnaný.

18:19
    Sinkkonen má loptu v moci a bude podávať.

19:19
    Je vyrovnané, Fíni si dali pozor na slovenský smeč a predviedli ukážkový blok.

19:20
    Vyrovnané skóre ale nevydržalo dlho, Slováci sa opäť dostávajú do vedenia.

19:21
    Smeč Fínov teraz smeroval mimo ihriska, Slováci potrebujú k zisku prvého setu už len štyri body.

19:21
    Fíni ale reklamovali blok Slovenska a videorozhodca dáva zapravdu Severanom, 20:20!

20:20
    Na aktérov dnešného stretnutia čaká ešte vypätý zápas. Obaja súperi majú krátko pred koncom prvého setu zhodne po dvadsať bodov.

20:21
    Podanie Fínom ale vôbec nevyšlo, Slováci sa dostávajú do vedenia.

20:21
    Podávať bude skúsený 33-ročný harcovník Martin Sopko.

21:21
    Fíni ale predviedli výborný príjem, dostali sa do útoku a svoju šancu zužitkovali na výbornú, oba tímy po 21.

22:22
    Oba tímy sa teraz ťahajú o jeden bod, stav je momentálne vyrovnaný 22:22, servis patrí Fínom.

22:23
    Lopta ale končí v aute, Slováci majú víťazstvo v prvom sete na dosah, vedieme 23:22.

23:23
    Lopta ale končí po podaní na sieti, Fíni podávajú.

24:23
    Skvelý blok Fínov zabezpečuje Severanom prvý setbal stretnutia.

24:24
    Slováci sa ale nevzdávajú a vyrovnávajú na 24:24.

25:24
    Fíni prvý setbal nevyužili, no k dispozícii budú mať po výbornom smeči ďalší.

26:24
    A Fíni víťazia v prvom sete po výsledku 26:24.

26:24
    Prvý set sa skončil.

0:0
    Prakticky v celom prvom sete viedli Slováci, no tí nezvládli záver setu a napokon dovolili Fínom dotiahnuť štvorgólové manko a Severania sa po prvom sete (26:24) ujímajú vedenia v zápase.

0:0
    Začal sa druhý set.

0:0
    A druhý set sa začal. Lepšie doň vstúpili Slováci, ktorí si na svoje konto pripísali prvý bod.

1:1
    Fíni ale bezprostredne na to vyrovnávajú a dostávajú sa k servisu.

1:1
    Slováci predviedli výborný príjem, lopta je ale momentálne v moci Fínov.

1:2
    A lopta po bloku Fínov končí v aute, Slováci vedú o jeden bod.

1:3
    Fantastický servis teraz predviedol Paták, ktorý posiela Slovákov do dvojbodového vedenia.

2:3
    Fíni ale odpovedajú razantným smečom. V dnešnom stretnutí si sily merajú dvaja rovnnocenní súperi a slovenskí reprezentanti to budú mať ešte ťažké. Po prvom sete prehrávajú 1:0 a ak chcú postúpiť, zápas musia vyhrať.

2:4
    Fíni teraz ale pri svojej akcii pochybili a darovali Slovákom bod.

2:5
    Ďalší bod Slovákov. Rovnako ako v prvom sete, aj v druhom sete Slovensko ovládlo úvod setu a momentálne vedie o tri body.

3:5
    Fínom ale vyšla rýchla akcia a razantný bleskurýchly smeč, na ktorý Slováci nedokázali ani zareagovať.

3:5
    Sivula teraz bude podávať loptu na druhú stranu.

3:6
    Blok Fínov končí v aute, Slováci vedú 6:3.

3:6
    Fínsko sa ale počas celého zápasu môže tešiť obrovskej podpore svojich fanúšikov, ktorých je plné hľadisko.

4:6
    Fíni znižujú na 4:6 a budú podávať.

4:7
    Slováci získavajú ďalší bod a majú výbornú východiskovú pozíciu v druhom sete.

5:7
    Fíni ale hrajú veľmi dobre a znižujú na 5:7. Akékoľvek zaváhanie v dnešnom zápase si zjavne nepripúšťajú.

6:7
    A už je to 6:7. Fínski volejbalisti dokážu od začiatku stretnutia vynikajúco reagovať na nepriaznivé skóre a už viackrát v prvom či druhom sete dokázali rýchlo zmazať bodové manko.

6:8
    Slováci ale svojmu súperovi opäť odskakujú na rozdiel dvoch bodov. Nasledovať bude technický time-out.

7:8
    Fíni sa opäť doťahujú na Slovensko na rozdiel jedného bodu po nechytateľnom smeči.

7:9
    Slovenskí volejbalisti ale teraz využili chvíľkovú nesústredenosť Fínov a pomerne ľahko získavajú deviaty bod v druhom sete.

7:9
    Na palubovku sa dostáva Tomáš Kriško.

8:9
    Fíni sa dostávajú k podaniu po tom, čo si na konto pripísali ôsmy bod v druhom sete.

8:9
    Podanie Shumova aj s dávkou šťastia Slováci nezachytili. 9:9.

9:10
    Lopta skončila na hlave fínskeho volejbalistu a Slováci vedú o jeden bod.

10:10
    Už je však vyrovnané, Fíni dosiahli taktiež svoj desiaty bod v druhom sete.

10:11
    No Slováci bleskovo odpovedajú a pred podaním vedú 11:10.

11:11
    Lopta ale po podaní Ondroviča smeruje mimo ihriska, je vyrovnané.

12:11
    A Fíni sa dostávajú prvýkrát v druhom sete do vedenia.

12:12
    Slováci vyrovnávajú na 12:12. Lopta je v hre už hodnú chvíľu a tímy bojujú o svoj trinásty bod.

13:12
    Napokon sa to darí Fínom, keďže Slováci smeč Severanov zblokovali do autu.

13:13
    Slováci sa ale okamžite doťahujú na svojho súpera.

14:13
    Slováci sa teraz dobre pripravili na smeč Fínov, no ich blok končí v aute.

14:14
    Oba tímy sa teraz ťahajú o jeden bod, Fíni sa stále Slovákom vzdialia na rozdiel jedného bodu, no slovenskí reprezentanti manko hneď dorovnajú.

15:14
    A opäť sa Fíni dostávajú do vedenia o jeden bod.

16:14
    Tentoraz už ale vedú o dva body po tom, čo lopta po príjme Slovákov skončila ďaleko mimo ihriska a ani jeden z našich reprezentantov ju nedokázali dobehnúť.

16:15
    Slováci ale teraz predviedli akciu ako z učebnice a po parádnom smeči k ľavej čiare sa doťahujú na svojho súpera na rozdiel jedného bodu.

17:15
    Po dvoch dotykoch Sivulu s loptou Fíni získavajú sedemnásty bod v druhom sete.

17:15
    Sinkkonen sa zo striedačky pýta na palubovku.

17:16
    Skvelý blok Slovákov prináša našim reprezentantom šestnásty bod v druhom sete.

17:17
    A Slováci dokázali dorovnať náskok súpera, ktorý ale okamžite opäť boduje.

18:17
    Slovensko si berie oddychový čas, Fíni v závere druhého setu vedú o jeden bod 18:17.

19:17
    Fíni po time-oute si pripisujú devätnásty bod v druhom sete a približujú sa k víťazstvu v druhom sete.

20:17
    Aby toho nebolo málo, následne získavajú aj dvadsiaty bod a Slováci na svojho súpera v druhom sete strácajú tri body.

20:18
    Už to ale neplatí po nepresnom podaní hráčov z krajiny tisícich jazier.

21:18
    Fíni opäť vedú o tri body. Ak sa im podarí získať na svoju stranu aj druhý set, jednou nohou budú už vo vyraďovacej časti.

21:19
    Slováci ale nevzdávajú boj o druhý set, pripisujú si devätnásty bod a budú podávať.

21:19
    Na palubovku sa dostáva Zaťko. Tréner Slovenska posiela do hry čerstvú silu.

22:19
    Slováci ale hneď pri podaní chybujú a prehrávajú už 19:22.

22:19
    Na striedanie Slovákov reaguje aj fínsky lodivod, do hry sa dostáva Shumov.

22:19
    Fíni budú podávať za obrovskej podpory fanúšikov.

22:20
    Tí sa ale 23. bodu Fínov nedočkali, Slováci sa presadili vďaka výbornému smeču.

23:20
    Slovákom ale nevyšlo podanie a Fíni potrebujú k zisku druhého setu už len dva body.

24:20
    Smeč Slovákov končí v aute a Fíni majú k dispozícii tri setbaly.

24:22
    Slováci to ale nevzdávajú, na súpera sa dotiahli na rozdiel dvoch bodov, no druhý set majú naďalej v rukách fínski volejbalisti.

24:22
    Všetka pozornosť sa upiera na videorozhodcu, podávali Slováci s prešľapom?

25:22
    Presne tak, Slováci sa dopustili prešľapu a Fíni vyhrávajú aj druhý set v zápase.

25:22
    Druhý set sa skončil.

0:0
    Začal sa tretí set.

0:0
    A tretí set sa začal. Pre Slovensko to môže byť posledný súboj na šampionáte. Ak chcú naši reprezentanti postúpiť do vyraďovacej časti, musia v dnešnom zápase zvíťaziť.

0:2
    Slováci opäť vynikajúco vstúpili do úvodu setu a vedú 2:0.

1:2
    To už ale neplatí. Fíni, ktorí v úvodných dvoch stretnutiach skupiny D podľahli Rusom i Srbom jednoznačne 3:0, znižujú na 1:2.

1:2
    Plné ruky práce má momentálne videorozhodca, ktorý sleduje či sa smeč Slovenska dotkol ruky blokujúceho Fína.

1:3
    Slovákom je napokon priznaný bod.

2:3
    Fíni prakticky okamžite znižujú na 2:3.

2:4
    Slováci to ale v treťom sete ani zďaleka nevzdávajú a opäť sa dostávajú do dvojbodového vedenia.

3:4
    Ondrovič teraz nedokázal zachytiť smeč Fínov, ktorí získavajú tretí bod v treťom sete.

3:5
    Ogurčák teraz ľahkou loptou oklamal troch fínskych hráčov a posiela slovenský tím do dvojbodového vedenia.

4:5
    Fíni ale nedovoľujú Slovákom odskočiť na rozdiel troch bodov a znižujú na 4:5.

5:5
    A tentoraz sme videli skvelý blok trojice Fínov, 5:5.

6:5
    Skvelý blok teraz predviedli opäť fínski volejbalisti a získavajú tretí bod v rade.

6:7
    Slovenskí volejbalisti ale teraz získali dva body vo svoj prospech a prinavrátili si vedenie v treťom sete.

6:8
    Tretí bod Slovákov v rade, naši reprezentanti vedú o dva body 8:6.

6:8
    Nasledovať bude technický time-out.

7:8
    Fíni sa teraz na Slovákov doťahujú na rozdiel jedného bodu.

8:8
    A Fínsko teraz vďaka skvelému bloku vyrovnáva na 8:8. Od postupu do vyraďovacej fáze delí Severanov už len 17 bodov.

9:8
    A fanúšikovia Fínov sú vo vytržení, ich miláčikovia si na svoje konto pripisujú ďalší bod a z hľadiska sa ozývajú mohutné ovácie.

10:8
    Ovácie naberajú na obrátkach po desiatom bode Fíne, ktorí si na svoje konto pripisujú už štvrtý bod v rade a Slovákom odskakujú na rozdiel dvoch bodov.

11:8
    Fínom zatiaľ patrí tretí set, pripisujú si na svoje konto už jedenásty bod v treťom sete a vedú o tri body.

12:8
    A toto je pre krajinu tisícich jazier už šiesty bod v rade, 12:8.

12:8
    Pod sieť sa dostáva Zaťko, podarí sa mu pomôcť dostať Slovákov späť do zápasu?

13:8
    A fínski fanúšikovia oslavujú trinásty bod svojich hráčov.

14:8
    Slováci nedokážu odpovedať na perfektnú sériu Fínska, ktoré si po úspešnom smeči pripisuje na konto štrnásty bod.

14:8
    Nasledovať bude oddychový čas Slovákov, ktorí sa potrebujú upokojiť.

14:9
    Slováci prerušujú skvelú sériu Fínova pripisujú si na svoje konto deviaty bod.

15:9
    Okamžite ale nasleduje fínska odpoveď, ktorí si prinavracajú šesťbodový náskok.

15:10
    Slováci opäť bodujú, no stále prehrávajú 15:10.

16:10
    A blok Slovákov končí ďaleko v aute, Fíni oslavujú svoj šestnásty bod a sú veľmi blízko postupu do play-off.

16:11
    Slováci to napriek nepriaznivému stavu nevzdávajú a znižujú na 16:11. Hala naplnená fínskymi fanúšikmi ale buráca ďalej a ženie Fínov za ziskom ďalších bodov.

16:12
    Slováci ale opäť bodujú, stále však prehrávajú o štyri body, čo však rozhodne nie je nezmazateľný náskok. Fíni toto manko dokázali zrovnať v prvom i druhom sete.

17:12
    Fíni ale nedovoľujú Slovákom dostať sa do zápasu, pripisujú si na konto sedemnásty bod.

18:12
    Už ani tento stav ale nie je aktuálny, Fíni vedú opäť o šesť gólov.

18:13
    Slováci sa v závere tretieho setu snažia spraviť niečo s výsledkom a pripisujú si na konto trinásty bod.

19:13
    Podanie Slovákov bolo ale teraz veľmi nepresné, končí mimo ihriska a Fíni vedú 19:13.

19:14
    Slovensko ale teraz znižuje na rozdiel piatich bodov.

19:15
    Slovensko získava ďalší bod a bude podávať.

20:15
    Zdalo sa, že servis Slovákov nebol presný, no videorozhodca situáciu overil, lopta smerovala na čiaru.

19:16
    Zo stavu 20:15 je napokon 19:16, čo je prijateľný rezultát. Slováci môžu ešte zvrátiť tretí set a ostať v hre.

20:16
    Fíni si pripisujú na konto dvadsiaty bod v treťom sete. K servisu sa dostáva Sinkkonen.

21:16
    A ďalší bod pre Fínov, ktorých od postupu do play-off delí zisk štyroch bodov.

21:17
    Slováci cítia, že dostávajú posledné šance na zvrat zápasu. Pripisujú si sedemnásty bod a budú podávať.

22:17
    No Fíni sú na koni, po výbornom smeči vedú 22:17 a sú blízko postupu do vyraďovacej fázy.

22:18
    Tentoraz ale akcia vyšla Slovákov, ktorí na súpera strácajú ešte 4 body.

23:18
    No nekompromisný smeč zo strany Fínov posiela Severanov do päťgólového vedenia.

23:18
    Slováci ustáli útok Fínov a napokon si pripisujú na konto aj devätnásty bod v zápase.

23:20
    A Slováci získavajú dvadsiaty bod v treťom sete. Tretí set bude ešte veľmi zaujímavý.

24:20
    Slováci odolávali náporu Fínov, no napokon to Fínom vyšlo a po smeči majú k dispozícii tri matchbaly.

24:21
    Slováci si pripisujú na svoje konto 21. bod v treťom sete a snažia sa spraviť niečo s nepriaznivým výsledkom.

24:22
    A ďalší bod pre Slovensko, ktoré ale naďalej prehráva, Fíni majú naďalej k dispozícii matchbal.

24:22
    Na servise sú ale Slováci, niektorí Fíni už ale predčasne oslavujú postup zo skupiny.

25:22
    Tretí set sa skončil.

0:0
    Slovensko napokon podľahlo Fínsku hladko 3:0 na sety (26:24 a dvakrát 25:22). Napriek tomu, že vo všetkých setoch sa dokázali ujať vedenia, vypracovali si viacbodový náskok, no ani jeden set nedokázali dotiahnuť do víťazného konca. Fíni napriek dvom prehrám 3:0 s Ruskom a Srbskom postupujú do vyraďovacej časti, zatiaľ čo Slováci na turnaji končia so ziskom jediného bodu, ktorý získali v zápase so Srbskom (2:3).
    Slovenskí reprezentanti sa však nemajú za čo hanbiť, vo všetkých zápasoch zo seba vydali všetko, favorizovanému Srbsku dokonca uchmatli bod a Fínsku boli taktiež vyrovnaným súperom. Napriek tomu to však na postup zo základnej skupiny D nestačí a svoje vystúpenie na Majstrovstvách Európy končia, keď postupne podľahli Srbsku 2:3, Rusku 0:3 a Fínsku rovnako 0:3.
    Ďakujeme za pozornosť, prajeme vám ešte pekný zvyšok nedele. (16:52:35)

Dávid Lech

Fínsko: Hyvärinen, Juntura, Kerminen, Kunnari, Lehtonen, Oivanen, Ojansivu, Seppänen, Shumov, Siirilä, Siltala, Sinkkonen, Sivula, Tervaportti.
    Slovensko: Kriško, Kohút, Kubš, Končál, Sopko, Nemec, Paták, Chrtianský, Krajčovič, Zaťko, Michalovič, Ogurčák, Prešinský, Ondrovič.