0
24 22 22
Nedeľa 11.10.2015, 15:00Majstrovstvá Európy muži • Skupina D

0:0
    Slovensko napokon podľahlo Fínsku hladko 3:0 na sety (26:24 a dvakrát 25:22). Napriek tomu, že vo všetkých setoch sa dokázali ujať vedenia, vypracovali si viacbodový náskok, no ani jeden set nedokázali dotiahnuť do víťazného konca. Fíni napriek dvom prehrám 3:0 s Ruskom a Srbskom postupujú do vyraďovacej časti, zatiaľ čo Slováci na turnaji končia so ziskom jediného bodu, ktorý získali v zápase so Srbskom (2:3).
    Slovenskí reprezentanti sa však nemajú za čo hanbiť, vo všetkých zápasoch zo seba vydali všetko, favorizovanému Srbsku dokonca uchmatli bod a Fínsku boli taktiež vyrovnaným súperom. Napriek tomu to však na postup zo základnej skupiny D nestačí a svoje vystúpenie na Majstrovstvách Európy končia, keď postupne podľahli Srbsku 2:3, Rusku 0:3 a Fínsku rovnako 0:3.
    Ďakujeme za pozornosť, prajeme vám ešte pekný zvyšok nedele. (16:52:35)

25:22
    Tretí set sa skončil.

24:22
    Na servise sú ale Slováci, niektorí Fíni už ale predčasne oslavujú postup zo skupiny.

24:22
    A ďalší bod pre Slovensko, ktoré ale naďalej prehráva, Fíni majú naďalej k dispozícii matchbal.

24:21
    Slováci si pripisujú na svoje konto 21. bod v treťom sete a snažia sa spraviť niečo s nepriaznivým výsledkom.

24:20
    Slováci odolávali náporu Fínov, no napokon to Fínom vyšlo a po smeči majú k dispozícii tri matchbaly.

23:20
    A Slováci získavajú dvadsiaty bod v treťom sete. Tretí set bude ešte veľmi zaujímavý.

23:18
    Slováci ustáli útok Fínov a napokon si pripisujú na konto aj devätnásty bod v zápase.

23:18
    No nekompromisný smeč zo strany Fínov posiela Severanov do päťgólového vedenia.

22:18
    Tentoraz ale akcia vyšla Slovákov, ktorí na súpera strácajú ešte 4 body.

22:17
    No Fíni sú na koni, po výbornom smeči vedú 22:17 a sú blízko postupu do vyraďovacej fázy.

21:17
    Slováci cítia, že dostávajú posledné šance na zvrat zápasu. Pripisujú si sedemnásty bod a budú podávať.

21:16
    A ďalší bod pre Fínov, ktorých od postupu do play-off delí zisk štyroch bodov.

20:16
    Fíni si pripisujú na konto dvadsiaty bod v treťom sete. K servisu sa dostáva Sinkkonen.

19:16
    Zo stavu 20:15 je napokon 19:16, čo je prijateľný rezultát. Slováci môžu ešte zvrátiť tretí set a ostať v hre.

20:15
    Zdalo sa, že servis Slovákov nebol presný, no videorozhodca situáciu overil, lopta smerovala na čiaru.

19:15
    Slovensko získava ďalší bod a bude podávať.

19:14
    Slovensko ale teraz znižuje na rozdiel piatich bodov.

19:13
    Podanie Slovákov bolo ale teraz veľmi nepresné, končí mimo ihriska a Fíni vedú 19:13.

18:13
    Slováci sa v závere tretieho setu snažia spraviť niečo s výsledkom a pripisujú si na konto trinásty bod.

Dávid Lech

Fínsko: Hyvärinen, Juntura, Kerminen, Kunnari, Lehtonen, Oivanen, Ojansivu, Seppänen, Shumov, Siirilä, Siltala, Sinkkonen, Sivula, Tervaportti.
    Slovensko: Kriško, Kohút, Kubš, Končál, Sopko, Nemec, Paták, Chrtianský, Krajčovič, Zaťko, Michalovič, Ogurčák, Prešinský, Ondrovič.