Martin – Poprad 3:1 (kon.) | B. Bystrica – Zvolen 3:4 (po pr.) | Nitra – Žilina 1:2 (kon.)
Piešťany – Trenčín 0:1 (kon.)
ŠHK 37 Piešťany
0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
HK DUKLA Trenčín
Nedeľa 04.10.2015, 18:00 • Easton Aréna, Piešťany • Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Dobrý deň z Piešťan.

Na záver týždňa sa v Piešťanoch odohrá považské derby, keď domáci privítajú geograficky svojho najbližšieho súpera, "Vojakov" z Trenčína.

Piešťany začali ligu slušne. Narýchlo poskladaný tím má zdá sa dobrú chémiu a pri absencii hviezd je hra Havranov založená na kolektívnom výkone. O kúsok viac predsa len trčí formácia J. Ručkay – Holovič – Filo. Vlastne, trčala, keďže sa v zápase v Poprade rozpadla, nakoľko Martin Filo utrpel ťažké zranenie stavcov. Martinovi aj takto prajem skoré uzdravenie a návrat na ľad. Zápas v Poprade patrí do kategórie neuveriteľných, keďže ešte 26 sekúnd pred koncom prehrávali Havrani 1:3, bleskovo, v priebehu 12 sekúnd, však dokázali vyrovnať na 3:3 a v predĺžení rozhodol o bode navyše Marcel Holovič, ktorý si užíva streleckú formu. Bol to on, kto v poslednom domácom zápase hattrickom rozhodol zápas s Martinom (5:2). Otázkou zostáva, kto nahradí Fila v najproduktívnejšom útoku Piešťan.

Piešťany sú v tabuľke na 6. mieste, so skóre 22:18 a ziskom 14 bodov.

HK Dukla Trenčín
    Ak som konštatoval, že Piešťany začali ligu dobre, o Trenčíne treba napísať, že začali priam fantasticky. Trenčiansky divák si užíva to, čo už dávno nie, dobrý hokej, pohodu a najmä prvé miesto v tabuľke. Trenčania sympaticky vyskladali káder, tréneri Kobezda s Hanzalom vštepili svojim zverencom tímový hokej, veľa bojovnosti a kolektívny duch. Ožil Tibor Melichárek, ktorý ako matador vedie tabuľku strelcov so siedmymi zárezmi v sieti súpera. Práve Melichárek svojim úspešným nájazdom rozhodol v piatok o výhre Dukly nad odvekým rivalom z Košíc (2:1 sn). Veľmi dobre zapadol bývalý zadák Havranov Adam Drgoň, ktorý bol v spomínanom zápase jedným z najlepších na ľade. V Dukle sa pekne dala dokopy skúsenosť s mladosťou a dravosťou. Dnes je Trenčín favoritom.

Trenčín sa nachádza na 1. mieste, skóre 27:14 a zisk 20 bodov.

Všetko teda nasvedčuje tomu, žeby to mal byť dobrý zápas, škoda ho teda nevidieť naživo. Kto môže, nech ide na zimák, kto nemôže, nech si otvorí tento prenos, za čo vopred ďakujem. Bavme sa hokejom.

ŠHK 37 Piešťany: Rybár – Filip (C), Gachulinec, Šimíček, Belluš (A), Valo – Brňák (A), Svetlík, Ručkay, Holovič, Petráš – Hudec S., Gipters, Kučera, Brancis, Hudec F. – Hluch, Krotov, Hrehorčák, Tomčák, Tibenský
    Tréner: L. Gudas

Dukla Trenčín: Chábera – Pavlikovský (A), Holenda, Gašparovič, Dlouhý, Melichárek – Drgoň, Mikuš, Olvecký, Nemec (A), Vozdecký – Zaťko, Hatala, Koyš, Petrovický (C), Hlinka – Nechala, Ryzák, Hudec, Zlocha, Jakúbek
    Tréner: J. Kobezda

Rozhodca: Jonák – Návratek, Výleta.

Piešťany teda nielen bez Fila, ale napokon aj bez Baleja či Kotašku, citeľné straty. Na druhej strane príležitosť pre odchovancov Vala, Hudeca a Svetlíka.

Počas hymny domáce choreo na podporu Martina Fila, ako aj skandovanie jeho mena. Ak dobre počujem, tak z oboch táborov.

00:01

00:15
    Prvý zákrok Cháberu po strele Belluša od modrej. Po ľade, nie veľmi nebezpečne.

01:40
    Pekné sólo Vozdeckého na pravej strane, nakorčuľoval si za pravý kruh a príklepom prestrelil. Tlak Dukly pred bránkoviskom pokračoval a domáci mali aj trochu šťastia.

02:16
    Dobrý obranný zákrok Nechalu na útočnej modrej, ktorý nedovolil Kučerovi vyraziť do brejku.

02:48
    Prvá gólovka, Filip Hudec pekne z ľavej strany nabil medzi kruhy Tomčákovi, jeho strelu z prvej reflexívne vyrazil betónom Chábera. Pekný moment, aj domáceho útoku, aj trenčianskeho gólmana.

03:58
    Gašparovičova strela z ľavého kruhu, tiež z prvej, ale chýbala jej razancia, Rybár v pohode vyrazil. Zatiaľ slušný zápas vo výbornej atmosfére.

04:44
    Svetlík nahadzoval od modrej do ohňa, pred Cháberom bol aj dosť hráčov, brankár si však puk našiel a vyrazil.

05:19
    Aj Dukla mala teraz podobnú šancu ako Piešťany pred chvíľou, strelcom spomedzi kruhov bol tuším Petrovický, Rybár vyrazil.
    05:19

06:20
    2 min. Brancis (PIE), hákovanie.

06:45
    Gašparovičovu žabku na Pavlikovského vystihol Petráš a oslobodil Havranov.

07:16
    2 min. Holovič (PIE), napadnutie.

Hlavný Jonák stret Holoviča s Cháberom za bránkou Dukly posúdil ako faul a naselduje dlhá presilovka o dvoch hráčov. 1:04.

07:30
    Pavlikovský to teraz nespravil moc dobre a Dukla na chvíľu o pásmo prišla.

07:58
    Teraz to už Pavlikovský spravil lepšie, jeho tvrdú strelu vyrazil Rybár, Piešťany sa dokázali oslobodiť.

08:30
    Havrani už na ľade štyria, zámok trvá.

08:53
    Nemec si spracoval vysokou hokejkou, prerušená hra. Ešte 23 sekúnd Holovičovho trestu, buly v strednom pásme.

09:11
    Holendova kvalitná strela od modrej, Rybár si poradil a puk chytil. Buly. Ešte 4 sekundy.

09:23
    Piešťany v plnom počte, poslednú strelu v presilovke si zapísal Koyš, ale trafil iba do Filipa, ktorý následne vyhodil do stredného pásma.

10:15
    Ofsajd Trenčína.

10:47
    2 min. Zlocha (TRE), údery
    2 min. Ručkay (PIE), údery.

Trochu šalamúnske rozhodnutie, úder išiel iba od Zlochu, Ručkay ho postrčil chvíľu predtým, čo ale Jonák nesignalizoval, potom už od Ručkaya úder nešiel. Každopádne, hrá sa 4 na 4.

11:58
    Melichárek poľahky prešiel na ľavom krídle okolo Krotova, puk ale zdvihol až na ochrannú sieť. Buly v strednom pásme.

12:07
    Nahodený puk musel pred Tomčákom Chábera podržať, Piešťany získali buly.

12:44
    Drgoňova strela príklepom od modrej, tesne nad ľadom, Rybár betónom vyrazil.

13:07
    Na druhej strane výborná prihrávka Ručkaya z pravej strany pred bránku a Šimíčkovo bekendové zakončenie. Pozorný Chábera. Buly.

13:56
    Nechala si dobre zbiehal medzi kruhy, puk ale nespracoval.

14:36
    Prečíslenie 3 na 2 potiahol Kučera,na pravé krídlo nabil Hudecovi, tomu puk nesadol úplne. Ale Piešťany pokračovali v ďalšom tlaku, ktorý končí menšou potyčkou pred Cháberom. Bez trestov to nebude.

15:00
    2 plus 2 min. Hudec (TRE), údery
    2 min. Nechala (TRE), údery
    2 min. Brancis (PIE), údery
    2 min. Kučera (PIE), údery

Myslím, že správne rozhodnutie Jonáka, presilovka Piešťan 5 na 4.

15:40
    Už sa aj vlnila sieť za Cháberom, ale iba tá bočná. Piešťany v pásme.

16:05
    Gachulinec príklepom od modrej pomerne vysoko nad, Havrani v tlaku.

16:39
    Ručkayovi nesadol puk, Olvecký sa tak dostal až pred Rybára, ten jeho príklep vyrazil, na druhej strane v dobre šanci Šimíček, rovnako dobre zasiahol Chábera.

17:33
    Trenčín dal gól!
    Už v rovnovážnom stave dostal dosť priestoru pred bránkoviskom PATRIK KOYŠ, ktorý prepasíroval puk pomedzi Rybárove nohy do bránky a otvára tak skóre.

Asistencia: Hlinka.
    17:33 KOYŠ - 0:1

18:07
    2 min. S. Hudec (PIE), nedovolené bránenie.

Jasný faul na Dlouhého, ktorý v strednom pásme Hudeca obišiel a ten zatiahol ručnú.

18:32
    Prvý závar rieši Rybár, Olvecký mu tam dobre tienil.

18:39
    Mikušova strela do Rybárovej masky, Jonák hru radšej prerušil. Ale Rybár otrasený nebol a Havrani mali puk na hokejke. Asi by radšej pokračovali v hre. Buly.

19:10
    Holovič vzal puk Vozdeckému a oslobodil svojich.

19:58
    Ešte jeden nepodarený trenčiansky pokus, v tejto tretine sa už nič nestane.

20:00

Po prvej tretine vedie Dukla 1:0 gólom Koyša. Diváci vidia výborný hokej, slušne zaplnené tribúny vytvorili výbornú atmosféru. Azda to v tomto duchu pôjde aj ďalej.

Druhá tretina začne asi o 18:49.

20:01

20:13
    Piešťany v plnom počte, puk na trenčianskych hokejkách.

20:29
    Buly pred Rybárom.

20:46
    Pavlikovského nahodený puk si postrážil Rybár, ďalšie buly.

21:02
    Olveckého ťažko odstaviť od puku, pretlačil sa do pásma, prihral na ľavú stranu Vozdeckému, s jeho strelou ale Rybár nemal veľké starosti. Buly.

21:19
    2 min. Olvecký (TRE), nedovolené bránenie.

22:06
    Belluš si potiahol na stred, prihral pred bránu Šimíčkovi, ten bekedom vystrelil na Cháberu, ktorý veru nevedel, kde sa puk nachádza. Bol pri pravom betóne, ale nebol tam nikto na dorážku.

22:40
    Holovičova dobrá strela švihom z pravého kruhu, myslím, že zazvonila o tyčku, tlak Piešťan trvá.

23:23
    Ručkay pri pravej tyčke v závere presilovky s veľkou dávkou smoly, keď už diváci pomaly kričali gól. Puk napokon prešiel vedľa bránky. Dukla v plnom počte.
    23:23

25:17
    2 min. Tomčák (PIE), hákovanie.

Chvíľu predtým tutovka Vozdeckého s Olveckým, Rybár zaľahol puk v bránkovisku.

26:22
    Prerušená hra, buly pred Rybárom, oba tímy prestriedali. Ešte 1:15 presilovky.

26:43
    Puk v strednom pásme.

27:20
    V závere presilovky ušiel po ľavom krídle Ručkay, jeho príklep spoza ľavého kruhu ale bezpečne chytil Chábera do lapačky. Buly, Piešťany v plnom počte.

27:51
    Sólo Kučeru po ľavom krídle, za kruhom kľučka na stred a strela spoza Drgoňa. Pre Cháberu žiadny problém. Buly.

28:21
    Doposiaľ jediný strelec Koyš prešiel do pásma po pravom krídle, jeho bekendová prihrávka pred bránku bola zrazená na ochrannú sieť. Buly pred Rybárom.

28:37
    Icing Piešťan.

28:45
    Repete. Icing Havranov, buly.

29:31
    Výborný prechod do pásma ukázali Piešťany. Holovič z vlastného pásma do jazdy Ručkayovi, ten prešiel do pásma, prenechal do tandemu Brňákovi, ktorý mu puk vrátil, Ručkay ho ale netrafil.

29:44
    2 min. Brňák (PIE), nešportové správanie.

Domácim sa nepáčil verdikt čiarových a pri opakovanej príležitosti zrejme čosi Brňák utrúsil na ich adresu. A dostal dvojku za nešportové správanie.

30:00
    Dukla v kombinácii v pásme. V rohu zatiaľ.

30:20
    Zaťkova strela od modrej, pozorný Rybár vyrazil.

31:23
    Nemcova strela z pravého kruhu po rýchlom prechode do pásma. nad bránku.

31:32
    2 min. Ručkay (PIE), vysoká hokejka.

No a hlavný Jonák začína byť medzi divákmi v Piešťanoch rovnako populárny ako minule hlavný Lauff. 12 sekúnd o dvoch hráčov.

31:53
    Piešťany so štyrmi hráčmi, Holovič drží puk za Cháberom. Výborná atmosféra na tribúnach.

32:39
    Tečovaná strela na ochrannú sieť. Ešte 53 sekúnd presilovky, buly pred Rybárom.

33:00
    Gašparovič skúsil strelu švihom z hranice pravého kruhu. Ale trafil rovno do brankára. Buly. 31 sekúnd početnej výhody.

33:12
    Zaťko od modrej pálil vedľa.

33:34
    Ručkay na ľade, Trenčin drží pásmo.

33:46
    Brejk Havranov zastavila kľučka na modrej a následný ofsajd.

34:15
    Ručjayivu zatiaľ nie je dopriate, znovu dobrý pokus pri pravej tyčke a výborný zákrok Cháberu.

34:20
    Nadávky sa stupňujú, diváci žiadajú trest pre Ryzáka po kontakte s Petrášom. Nedočkali sa, buly v strednom pásme.

34:59

35:17
    Nemcovu strelu tečoval domáci Valo mimo bránku Rybára.

36:03
    Brejk Dukly 2 na 2, Vozdecký sa kľučkou na stred zbavil Krotova, ale trafil iba stred bránky. Rybár s istotou chytá. Buly.

37:00
    Dobrý tlak Piešťan, výborný zákrok Cháberu.
    37:00

37:04
    2 min. Hatala (TRE), nedovolené bránenie.

37:46
    Chábera teraz vytiahol čarovnú lapačku pri Brňákovej dorážke pri pravej tyčke. Zásluhou brankára Dukly je tak stále stav nezmenený. Buly.

37:54
    Ďalší zákrok Cháberu, ešte 1:07 presilovky. Buly.

38:22
    Šimíček pri pravej tyčke nepretlačil puk do siete, dobrá presilovka Piešťan.

39:04
    Znovu skvelý Chábera rieši závar pred svojou bránou, stroskotal na ňom Ručkay aj ďalšie pokusy o dorážku. Buly. Hrá sa už 5 na 5.

39:20
    Holovičova formácia teraz pritlačila Trenčanov.

39:22
    Prerušená hra po zaľahnutí puku, buly pred Cháberom.

39:38
    Snaha Hudeca s Brancisom dostať puk spoza bránky za Cháberov chrbát, ten si zatiaľ stráži svoju bránku pozorne. Buly.

39:55
    Gašparovič má puk v rohu útočného pásma.

40:00

V druhej tretine gól nepadol, hokej divákov ale určite nenudí. Stále to je iba o gól, je o čo hrať a aj sa načo pozerať.

Tretia tretina začne asi o 19:39.

40:01

40:01
    Gašparovič na buly úspešný.

40:49
    Gachulinec a Belluš skúsil vyrovnať. Gachulinec netrafil, Bellušovu nie najprudšiu strelu z ľavého kruhu zastavil Chábera.

41:16
    Olvecky netrafil vyrazený puk. Zo vzduchu to mal ťažké.

42:10
    Výborne v defenzívnej činnosti v strednom pásme Gipters, posunul puk Hudecovi do brejku 2 na 1, Hudec trafil tyčku.

42:59
    Hrehorčák sa natlačil z ľavej strany pred bránku, prestrelil. Domáci v tlaku.

43:28
    Tlak Havranov teraz prerušil Chábera, prikryl puk. Buly.

43:59
    Šimíček z pravej strany a ostrého uhla skúsil zaskočiť brankára Dukly. Nezaskočil.

44:28
    Buly pred Cháberom.

44:33
    A ďalšie, keď si gólman Trenčína poradil so strelou tuším že Ručkaya.

44:51
    Svetlík trafil iba do Olveckého, ten okamžite vyrazil dopredu, Svetlík ho ale odzbrojil.

45:20
    Petráš s Ručkayom v dobrých šanciach pred bránkou neuspeli.

45:39
    1652 divákov videlo teraz takmer gól Trenčína, puk poskakoval na bránkovej čiare po aktivite Zaťka, do brány sa nedostal. Piešťany mali šťastie v tomto momente.
    45:39

46:21

46:29
    Nahodenú strelu od modrej z hokejky Holendu zastavil Rybár maskou, s pohotovou dorážkou Melichárka si poradil tiež. Buly.

46:41
    Pavlikovského nahodený puk sa nepodarilo tečovať Dlouhému, Dukla má však buly v útočnom pásme.

47:16
    Pohotová strela Olveckého z pravého kruhu, rovnako pohotový zákrok Rybára.

48:02
    Ľahká strata puku za vlastnou bránkou sa podarila domácim, puk sa dostal na modrú k Hatalovi, jeho strelu kryje Rybár. Buly.

48:50
    Koyš neprešiel cez Svetlíka.

49:22
    Nechala pálil od modrej vysoko nad.

49:49
    Gipters zastavil na modrej prienik Melichárka.

50:22
    Dukla v pásme , Gipters bez hokejky, Holendova strela od modrej opečiatkovala obe tyčky a odrazila sa von. Holendova smola.
    50:22

50:54
    Z takého nevinne vyzerajúceho nahodenia Hrehorčáka sa ku gólu takmer dostal Tibenský.

51:16
    Ešte jeden závar pred Cháberovou bránkou a menšia výmena názorov medzi Tibenským a Drgoňom.

51:26
    Gachulinec nastreľoval puk do pásma, ale poslal ho rovno na ochrannú sieť. Buly v strednom pásme.

51:57
    Holovič si spravil priestor medzi kruhmi, jeho tečovaná strela šla nad.

52:33
    Giptersovi nevyšla rozohrávka, icing.

52:55
    Strela Vozdeckého z pravého krhu, len do Rybára. Buly. Stále sme teda videli iba jeden gól, hoci príležitostí na oboch stranách bolo viacero.

53:08
    Petrovického formácia teraz zatlačila puk na bránkovisko, Rybár aj nevedel, kde puk je, napokon ho ale zaľahol.

54:30
    Najprv Ručkay za vlastnou bránkou pekne obral o puk Gašparoviča, ten mu to ešte krajšie vrátil pri pokuse vyviezť puk z pásma, následné prečíslenie v pásme ale Trenčania nevyužili.

56:00
    Čas sa kráti, Piešťany majú na vyrovnanie ešte 4 minúty.

56:56
    Tibenský to skúsil prekvapujúco spoza bránky, Chábera dal včas betón pri tyčku, k ďalšej dorážke nepustil Tibenského Pavlikovský.

57:43
    Icing Trenčína, domáci pochopiteľne striedajú, Trenčín si pochopiteľne berie time out.

57:44
    Na buly úspešní domáci.

58:15
    Piešťany bez brankára a neskutočný, naozaj neskutočný zákrok Cháberu, ktorý chytil Filipovi strelu do prázdnej bránky. Lapačkou. Neuveriteľný zákrok.
    58:15

58:15
    Piešťany v tlaku, strely Holiviča či Giptersa.

59:14
    Icing Dukly, brániaci hráči toho majú plné korčule, ale aj Leo Gudas si berie time out.

Predtým tam bol asi neodpískaný faul Filipa.

59:15
    Buly pre Holoviča, Piešťanci v kombinácii.

59:30
    Po nepodarenej strele Ručkaya už mohli Trenčania rozhodnúť.

59:52
    Znovu Chábera, neuveriteľný výkon gólmana Dukly v týchto minutach. Ani tento závar na bránkovisku gól nepriniesol.

Tri body teda putujú do Trenčína, futbalové víťazstvo 1:0 zariadil gólom Koyš, ale predovšetkým skvelým výkonom gólman Chábera. Diváci videli výborný hokej, ktorému chýbalo iba viac gólov.

Najlepší: (1) Chábera (2) Rybár (3) Filip

Tribúny tlieskajú obom tímom, hokej sa páčil. O chvíľu ešte hlasy z tlačovky.

Marcel Hanzal (Trenčín):Zápas bol veľmi vyrovnaný, super hokej, diváci si prišli na svoje. Zachytal nám brankár. V prvej tretine sme mali trochu navrch, v druhej časti mali šance domáci, sme radi, že sme vybojovali tri body, súperi to tu budú mať ťažké.

Leo Gudas (Piešťany): Kolega všetko povedal, nepodarilo sa nám dať gól, ale chalanov musím pochváliť. Zápas sa mi páčil, diváci videli v ňom všetko, výborní boli brankári. V niektorých fázach nám chýbal Jožko Balej, hlavne v závere. Mladí hráči zahrali veľmi dobrý zápas. (20:32:48)