Novosibirsk – Soči 3:2 (2:1 po s.n.) | D. Moskva – Metallurg Magnitogorsk 2:1 (kon.) | Viťaz – Ufa 3:0 (kon.)
Záhreb – Nižnekamsk 3:2 (po pr.) | HC Slovan – Čeljabinsk 1:3 (kon.)
HC Slovan Bratislava
1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Traktor Čeljabinsk
Streda 30.09.2015, 19:30 • Aréna Ondreja Nepelu, Bratislava • KHL

V záverečnej dvadsaťminútovke chceli domáci hokejisti vyrovnať, ale Traktor im to nedovolil a naopak, sám zvýšil svoje vedenie na rozdiel dvoch gólov. Belasí teda na domácom klzisku podľahli ruskému Čeljabinsku pomerom 1:3, čo budú chcieť napraviť už v nasledujúcom dueli v piatok 2.10.2015 proti Salavat Julajev Ufa.

Najlepší hráči zápasu:
    HC Slovan Bratislava: Pavol Skalický
    Traktor Čeljabinsk: Andrej Popov

Ďakujeme za pozornosť a v mene redakcie Onlajny.eu želáme z Bratislavy krásny zvyšok večera. (21:46:03)

59:35
    Růžička sa mohol zapísať do streleckej listiny, no jeho pokus zastavil Michal Sersen. Prehra Slovana je však už zrejme nezvratná.

58:50
    Belasí sa trápi, majú veľké problémy dostať sa s pukom do útočného pásma.

58:11
    Pestunov mohol definitívne rozhodnúť, no z priestoru stredového kruhu opustenú svätyňu bratislavského tímu minul.

57:55
    Po Jegličovej prihrávke strieľal z uhlu Kašpar, Demčenko s ľahkým zákrokom.

57:28
    Tréner belasých Miloš Říha si zobral oddychový čas. Podarí sa ešte Slovanu zdramatizovať záver tretej tretiny?

57:26
    Garnett vykorčuľoval na hráčsku lavicu, Slovan riskuje a snaží sa o vyrovnanie so šiestimi korčuliarmi.

57:14
    Glinkin vystrelil z pravého kruhu, Garnett ukryl puk do lapačky a počkal na prerušenie hry, ktorá bude pokračovať vhadzovaním po ľavici domáceho brankára.
    Pred nami sú posledné 4 minúty riadnej hracej doby

56:50
    Dnešné stretnutie sleduje 6.883 divákov, čo je historicky druhá najnižšia návšteva v Aréne Ondreja Nepelu na zápase Kontinentálnej hokejovej ligy.

55:40
    Novák si všimol vo voľnom priestore Miklíka, ktorý mal na strelu dostatok času. S jeho zakončením švihom si Demčenko dokázal poradiť.

55:10
    Kompletná päťka Traktoru je pripravená zachytávať výpady Slovana na obrannej modrej čiare. Belasým sa táto defenzívna ulita prekonáva len s veľkými ťažkosťami.

54:40
    Demčenko sa teraz zmocnil puku, ktorý sa odrazil od zadného mantinelu a radšej ho prikryl. Vhadzuje sa v útočnom pásme Slovana.

54:30
    Puk, ktorý Viedenský nahodil do bránkoviska, sa dostal ku Skalickému, no ten si aj pri tejto dorážke vylámal zuby na gólmanovi Traktoru.

54:03
    Po zakázanom uvoľnení si hosťujúci realizačný tím vzal oddychový čas. Hokejisti Traktoru sa potrebovali vydýchať.

53:30
    Tomáš Surový to ako správny kapitán zobral na seba, prenikol do pásma, kde svoju individuálnu akciu zakončil nepresnou strelou.

53:10
    Belasí sa snažia skórovať, na dva góly majú ešte takmer sedem minút, čo je v hokeji dostatočne veľká časová porcia.

52:10
    Belasí mali na dosah kontaktný gól! Marek Viedenský vyzval prihrávkou skórovať Radovana Puliša, no ten v stopercentnej šanci poslal puk len do Demčenkovho betónu!

51:20
    Hra zastavená pre ofsajd Traktoru Čeljabinsk.

50:30
    Slovanisti počas tohto striedania pálili na Demčenka z každej možnej pozície. Prekonať sa im ho ale nepodarilo.
    Alexandr RYBAKOV - 1:3

49:44
    Traktor Čeljabinsk dal gól!
    Ojedinelá akcia Traktoru Čeljabinsk sa skončila tretím gólom v sieti Michaela Garnetta, po ktorom to už so Slovanom vyzerá zle-nedobre! ALEXANDER RYBAKOV si na pravom kruhu pekne posunul puk viac na os klziska a podarenou strelou švihom skrz obrancu napol sieť za domácim gólmanom! Asistencia: Alexej Petrov.

49:07
    Tomáš Starosta strieľal od mantinelu. Na jeho pokus, pri ktorom letel puk tesne nad ľadom, Demčenko poľahky nastavil lapačku.

49:00
    Novák spoza brány predložil puk Nedorostovi, ktorý sa ho snažil pretlačiť za Demčenka na tri razy, no brankár Traktoru vo všetkých prípadoch odolal.

47:45
    Traktor sa už sústredí len na bránenie svojho náskoku, preto sa snaží puk čo najrýchlejšie odhadzovať zo svojho pásma, z čoho teraz rezultovalo zakázané uvoľnenie.

47:30
    Vladimír Mihálik svojou pohotovou strelou poriadne natiahol Demčenka, ktorý ľavým betónom vyrazil puk pred Mareka Viedenského. Center Slovana pri dorážke nepochodil.

46:50
    Okamžite po buly sa do puku oprel Michal Sersen, ktorého delovka tesne minula ľavú tyč svätyne Traktoru. Ďalšia strela Sersena už mierila na bránu, no Demčenko ju bez väčších ťažkostí chytil.

46:37
    Tomáš Starosta podporil ofenzívu, keď sa prehnal po pravom krídle a bekhendom vyskúšal Demčenkovu pozornosť. Ten mal svoju bližšiu tyčku dobre pokrytú. V hre sa bude pokračovať po reklamnej pauze.

45:50
    Druhá formácia Slovana zavrela svojho súpera v okolí jeho bránky. Tičar sa snažil nabiť puk na strelu Šťastnému, no ten jeho prihrávku nemal šancu zachytiť.

45:15
    Po zakázanom uvoľnení sa hráči sťahujú do pásma Traktoru.

44:22
    Sersen je už na ľade, Slovan dokázal oslabenie prečkať bez ujmy.

43:44
    Gubarev z priestoru medzi kruhmi pekne vypálil, Garnett puk zrazil späť do hry.

43:25
    Jakuceňa veľmi pekne vložil hokejku do strieľanej prihrávky Popova. Garnett zasahovať nemusel, puk preletel ponad jeho svätyňu.

42:55
    Ivan Švárny dokázal na dva krát vyhodiť puk cez celú dĺžku klziska.
    42:22 Sersen oslabil svoj tím, dve minúty za hákovanie

42:22
    Deron Quint si na ofenzívnom výpade vypýtal faul Michala Sersena, ktorý zatiahol za záchrannú brzdu a kapitána Traktoru, ktorý mal slušný rýchlosť, zahákoval.

41:05
    Danil Gubarev si v obrannej tretine svojho celku veľmi pekne pomohol s belasými, ktorí ho napádali. Traktor štartuje svoju akciu spoza Demčenka.

40:33
    Slovan sa dvakrát snažil udržať sa v útočnom pásme, ani v jednom prípade neuspel.

40:01

Ďalšia tretina sa začne približne o 21:13.

Prostredná tretina by sa dala rozdeliť na dve polovice. Počas tej prvej mal prevahu Traktor, druhá patrila skôr hokejistom Slovana. Tí stupňovali svoj tlak, no v záverečnej minúte tretiny domácich schladil gólom po nahodení od modrej čiary Semjon Kokujov.

Belasí tak v záverečnej tretine budú musieť bojovať o vyrovnanie.

40:00
    Po porade s videorozhodcom zápasu hlavný ukázal na stredový kruh, gól platí
    Semjon KOKUJOV - 1:2

39:20
    Veľmi studená sprcha pre hokejistov bratislavského Slovana. Posledné minúty patrili belasým, no gólovo udrel Traktor. Presný zásah hostí ešte overoval video-rozhodca, ktorý rozhodol, že všetko prebehlo v súlade s pravidlami. Nahodenie Quinta od modrej čiary tečoval za chrbát Garnetta SEMJON KUKUJOV. Asistencia: Deron Quint.

39:00
    Podarená akcia Slovana, na konci rýchlej výmeny puku bol Ivan Švárny, ktorý z vrcholu ľavého kruhu ostro vypálil. Demčenko jeho delovku cez lapačku vyrazil tesne nad brvno svojej brány!

37:30
    Vaclav Nedorost obišiel s pukom bránu, snažil sa ho veľmi rýchlo zasunúť za Demčenkov chrbát, no brankár Traktoru sa dokázal včas premiestniť a úspešne zakročiť!

37:12
    Slovanisti počas posledného striedania roztočili v okolí Demčenkovej svätyne poriadny kolotoč.

36:25
    Tičar veľmi pekne uvoľnil na ľavý kruh Sersena, ktorý však na bránu Traktoru nevystrelil práve podľa svojich predstáv. Demčenko ani nemusel zasahovať.

35:35
    Šťastný na seba naviazal protihráčov, snažil sa prihrávkou na modrú uvoľniť Barkera, no toho nakoniec len zahnal do stredného pásma.

35:09
    Tomáš Surový strieľal spoza ľavého puku, Demčenko v pokľaku ukryl puk do svojho náručia.

34:53
    Demčenko musel ísť opäť na ľadovú plochu. Slovan sa v týchto momentoch druhej tretiny snaží prebrať iniciatívu na svoju stranu.

34:30
    Potom, čo Nagy pekne zaviezol puk do útočnej tretiny, strieľal z pravého kruhu Mihálik. Demčenko si s jeho pokusom, ktorý smeroval k bližšej žrdi, poradil aj napriek kvalitnému cloneniu Kašpara.

34:00
    Po dobrej práci svojho spoluhráča pri ľavom mantineli sa puku zmocnil Popov, ktorý zo zaujímavej streleckej pozície nastrelil iba pripraveného Garnetta.

32:47
    Od modrej strieľal Ivan Švárny, Slovanisti sa k dorážke nedostali. Pred svätyňou Demčenka sa strhla menšia šarvátka. Pokračujeme po reklamnej pauze.
    Stav stretnutia je stále vyrovnaný

32:40
    Traktor hrá opäť v pätici.

32:00
    Surový strieľal spoza pravého kruhu, Demčenko puk na prvý pokus neskrotil, no pred Bartovičom, ktorý sa už hotoval na dorážku, ho veľmi rýchlo stačil ukryť späť do svojej moci.

30:12
    Domáce tribúny si pýtali ďalšie vylúčenie, hlavní rozhodcovia ostali chladní.

29:40
    Útočného faulu sa dopustil český útočník Traktoru Martin Růžička, ktorý sa v obrannej tretine Slovana previnil hákovaním.
    29:20 Signalizované vylúčenie, Garnett na striedačke

29:20
    Garnett je vonku z brány, Slovan bude hrať presilovú hru.

28:57
    Domáci v plnom počte. Michal Sersen naskočil späť na ľadovú plochu a okamžite sa musel zapojiť do obrannej činnosti.

28:25
    Za Michaelom Garnettom dnes už druhý raz zvonila žŕdka, kanadský gólman si ich dnes evidentne postavil výborne.

27:55
    Mihálik sa dostal za bránou svojho tímu k puku, ktorý popri mantineli poslal von z pásma Slovana.

27:10
    Brániaca sa formácia domácich začala túto početnú nevýhodu vyhodením puku až za bránu Čeljabinsku.

26:57
    Michal Sersen oslabuje belasé farby za držanie pri mantineli. Prvá presilovka prostrednej časti hry patrí Traktoru.

26:49
    Pred Alexandrom Rybakovom Garnett radšej prikryl puk. Vhadzovať sa bude v pásme Slovana, ale až po reklamnej prestávke.

26:00
    Rok Tičar hľadal pasom spoza brány svoju slovinskú dvojičku. Žiga Jeglič sa síce na ľavom kruhu nachádzal, no defenzíva hostí ho k puku nepustila.

25:20
    Pavol Skalický vystrelil od modrej čiary, puk stihol mierne tečovať Viedenský, no nie natoľko, aby to Demčenkovi spôsobilo vážnejšie starosti. Brankár Traktoru vyrazil puk do rohu pravým betónom.

24:40
    Michel Miklík poslal spoza bránky prihrávku pred bránkovisko Traktoru, kde mu však chýbali spoluhráči.

24:05
    Vhadzuje sa po pravej ruke Michaela Garnetta. Úvodná pasáž druhej tretiny zatiaľ patrí hosťujúcemu tímu.

23:30
    Traktoru sa podarilo zavrieť Slovan v jeho obrannej tretine až do momentu, kedy sa puku zmocnil Kašpar, ktorý ho poslal vpred.

21:59
    Oba tímy v plnom počte.

21:57
    V závere hry štyroch na štyroch na modrej chyboval Miklík, do bleskurýchlej kontry vyrazil Růžička s Osnovinom. Druhý menovaný bol veľmi blízko skórovania, avšak vylámal si zuby na fantastickom zákroku Michaela Garnetta, ktorý teraz podržal Slovan!

20:40
    Lukáš Kašpar sa z pravého kruhu snažil o strelu. Český útočník trafil len prvého protihráča stojaceho pred sebou, od ktorého puk putoval až do stredného pásma.
    20:01 Druhá tretina sa začína

20:01

Ďalšia tretina sa začne približne o 20:22.

V Bratislave sa ujali vedenia hokejisti Traktoru Čeljabinsk, za ktorých sa v početnej prevahe presadil krásne umiestnenou strelou obranca Davydov. Keď už sa zdalo, že sa po prvej tretine pôjde do kabín za stavu 0:1, prišlo pohotové zakončenie Michela Miklíka, ktorý svojím prvým gólom po návrate do belasého dresu vyrovnal.

20:00

19:59
    Sekundu pred koncom prvej tretiny poslali rozhodcovia na trestnú lavicu Ladislava Nagy za nebezpečnú hru s vysokou hokejkou a z hosťujúceho tábora Alexandra Rybakova, ktorý dostal menší trest za nešportové správanie.
    Michel MIKLÍK - 1:1

19:39
    Slovan Bratislava dal gól!
    Belasým sa v záverečnej minúte prvej tretiny predsa len podarilo vyrovnať! Z dobrého napádania Tomáša Surového ťažil MICHEL MIKLÍK, ktorý pohotovou strelou švihom našiel miestečko medzi Demčenkovým betónom a vyrážačkou! Asistencia: Tomáš Surový.

19:20
    Michael Garnett musí ostať v plnom sústredení, pretože sa vhadzuje po jeho pravici.

18:48
    Traktor sa dostal do prečíslenia dvoch proti jednému, Pestunov posunul puk na opačný kruh Popovovi, ktorého strelu z prvej Garnett betónom výborne zrazil do rohu klziska.

18:35
    Po prihrávke Jegliča vystrelil spomedzi kruhov Šťastný. Demčenko mal na puk dobrý výhľad, strelu Šťastného si našiel a ukryl ju do svojej lapačky.

18:02
    Traktor hrá v plnom počte. Slovan sa v prevahe o jedného hráča do vyloženej šance nedostal.

17:06
    Lukáš Kašpar posunul puk na modrú čiaru Camovi Barkerovi, ktorý sa snažil využiť dobré clonenie Nedorosta. Aj cez to si však Demčenko našiel puk a predviedol istý zákrok.

16:52
    Surový napriahol z pravého kruhu k strele príklepom, Demčenko v pokľaku zakončenie kapitána belasých chytá.

16:02
    Strelec hosťujúceho gólu Davydov sa vo vlastnej obrannej tretine dopustil nedovoleného zákroku. Slovan má príležitosť vyrovnať v presilovke.

15:23
    Afonasevsky nabral výbornú rýchlosť, po ľavom krídle unikol domácej defenzíve a dostal sa k zaujímavému zakončeniu. Garnett si s jeho strelou švihom dokázal poradiť.

14:15
    Belasí tak musia opäť raz v domácom prostredí doťahovať náskok súpera.
    Iľja DAVYDOV - 0:1

13:15
    Hostia sa počas svojej druhej početnej prevahy v Bratislave ujímajú vedenia! K puku sa dostal IĽJA DAVYDOV, ktorý sa doň oprel parádnym príklepom a vymietol pavučinku v ľavom hornom rohu Garnettovej brány! Asistencie: Anton Glinkin, Andrej Popov.

12:56
    Glinkin bol odzbrojený Mihálikom, ktorý potom v spolupráci s Kašparom dostal puk von z tretiny Slovana.
    12:31 Slovan sa musí brániť

12:31
    Ladislav Nagy sa tomu síce čuduje, no rozhodcovia ho posielajú na trestnú lavicu za podrazenie v strednom pásme. Nasleduje druhá presilovková šanca Traktoru.

11:45
    Artem Borodkin svojou tvrdou strelou donútil Michaela Garnetta zakročiť pravým betónom.

11:13
    Hra sa presunula na opačnú stranu. Po zákroku Garnetta sa vhadzuje v obrannom pásme belasých.

10:45
    Jeglič už bol na ľade dosť dlho, preto jeho prihávke od modrej čiary chýbala presnosť.

10:00
    Tičar výborne potiahol domácu akciu, zadovkou prenechal puk Šťastnému, ktorý z celkom sľubnej streleckej parkety prestrelil svätyňu Demčenka.

09:30
    Takmer po polovici úvodnej tretiny je na programe reklamná prestávka. Hra je doposiaľ vyrovnaná, najväčšiu šancu na otvorenie skóre mal Růžička, pri ktorého pokuse hrala so Slovanom i šťastena.

08:40
    Skalický sa dnes po druhý raz dostal do zakončenia, aj v tomto prípade ho Demčenko vychytal.

08:00
    Michal Sersen sa snažil o vymyslenie prienikovej prihrávky, cez húštinu tiel sa mu však puk na modrú čiaru v pásme hostí dostať nepodarilo.

07:20
    Belasí len odovzdali puk na polovicu svojho súpera a odišli striedať. Priestor na poslanie čerstvých síl využil i Traktor.

06:20
    Prvej formácii Slovana sa podarilo na dlhšie usadiť v útočnom pásme, kde si prvý útok vytvoril aj náznaky šancí, ale nič vážnejšie z toho nebolo.

05:45
    Po aktivite Antona Glinkina, s ktorým si pri bránení nevedel dať rady Michal Sersen, musel ísť Michael Garnett na ľad. Kanadský brankár priľahol puk a prerušil hru.

04:19
    Slovan v plnom počte, vylúčený mladík Luža je späť v hre.

04:15
    Ladislav Nagy sa zmocnil puku v obrannom pásme, snažil sa obhodiť si súpera a vyviezť puk vpred, no to mu hráči Traktoru neumožnili.

03:30
    Domáci sa oslobodili, keď sa im podarilo vyhodiť puk cez celú dĺžku klziska.

02:40
    Martin Růžička z ľavého kruhu vyskúšal Garnettovu pozornosť, ten puk vyrazil opäť k českému krídelníkovi, ktorý svojím druhým pokusom trafil žrď domácej svätyne.

02:19
    Práve Patrik Luža putuje na trestnú lavicu za držanie, keď zastavil nádejný útok Traktoru.

01:55
    Skalický sa dostal v okolí bránkoviska k puku, snažil sa ho usmerniť do brány bekhendom, ale Demčenko bol v dobrom postavení. Od modrej následne pálil i Luža, no nepresne.

01:10
    Oba tímy prestriedali, pri puku sú hokejisti Traktoru, ktorí začínajú svoju akciu z hĺbky vlastného pásma.

00:20
    O prvú strelu zápasu sa postaral Martin Růžička, ktorého pokus zasiahol Garnetta do masky. Hra bola prerušená, vhadzuje sa v obrannej tretine Slovana.

00:01
    Pred začiatkom duelu si vypočujeme štátne hymny Slovenskej republiky a Ruskej federácie

Hráči Slovana i Traktoru sa pomaličky zoraďujú na svoje modré čiary. Po odznení ruskej a slovenskej hymny už bude všetko pripravené na vhodenie úvodného buly.

Dnešné stretnutie bude mať špecifickú príchuť pre brankára Michaela Garnetta. Strážca belasej svätyne pôsobil pred príchodom do Slovana práve v Čeľjabinsku, kde odchytal posledné štyri sezóny. V každej z nich patril medzi najvýraznejšie opory tímu.
    Brankár Garnett sa pripravuje na duel

HC Slovan Bratislava: Garnett (Brust) – Barker, Novák, Starosta, Švarný, Mihalik, Sersen (A), Luža – Kašpar, Nedorost, Nagy (A) – Jeglič, Tičar, Šťastný – Miklík, Surový (C), Bartovič – Skalický, Viedenský, Puliš.

Traktor Čeljabinsk: Demčenko (Danilišin) – Borodkin, Quint (C), Martynov, Davydov, Petrov (A), Žuldikov, Klimontov – Růžička, Osnovin, Jakuceňa – Glinkin, Pestunov (A), Popov – Mokin, Glovacky, Afonasevsky – Gubarev, Rybakov, Kokujov.

Rozhodca: Baturlin, Kulakov – Metalnikov, Sirotkin.

Z Arény Ondreja Nepelu želám príjemný večer. Obaja dnešní súperi práve absolvujú na ľadovej ploche rozcvičku. Slovan na dnešný súboj nastúpi v tradičných tmavo-modrých dresoch, hostia v bielo-čiernej kombinácii. Favorit duelu sa hľadá veľmi ťažko. Bodovať potrebuje ako Slovan, tak aj Traktor.
    Na ľadovej ploche prebieha rozcvička oboch celkov

Príjemný stredajší večer želám všetkým fanúšikom kvalitného hokeja. V rámci Kontinentálnej hokejovej ligy na seba v Bratislave od 19:30 narazia Slovan a Traktor Čeljabinsk.

Hokejisti jediného slovenského zástupcu v nadnárodnej hokejovej súťaži čelia už od soboty 19. septembra mimoriadne náročnému rozlosovaniu. Belasí nielenže hrali od spomenutého dátumu všetky zápasy každý druhý deň, ale ešte si odskočili aj na mini-trip do Fínska a Lotyšska.

Slovan síce dokázal z posledných piatich duelov v dvoch triumfovať, avšak po predĺžení, respektíve samostatných nájazdoch. Na víťazstvo za tri body domáci čakajú už od 12. septembra. Belasým na bodovom konte, ktoré ich priebežne radí na dvanáste miesto konferenčnej tabuľky, svieti číslica 19. Víťaz Podoľsk, voči ktorému má Slovan zápas k dobru, uzatvára postupovú osmičku s 22 bodmi.

Zverenci Miloša Říhu aktuálne absolvujú štvorzápasovú sériu v domovskom stánku Ondreja Nepelu. S jej odštartovaním belasí rozhodne spokojní byť nemôžu, pretože v pondelok nestrelili Nižnekamsku ani gól a tímu z Východnej konferencie podľahli pomerom 0:3.

Táto prehra a predovšetkým dlhodobo neuspokojivé výsledky pred domácimi tribúnami podnietili realizačný tím HC Slovan k zaujímavému kroku. Slovanisti sa v predvečer stretnutia s Traktorom Čeljabinsk spoločne odobrali mimo Bratislavu, kde strávia noc a po raňajšom rozkorčuľovaní spolu absolvujú celý deň až do úvodného buly súboja s trinástym tímom tabuľky Východnej konferencie.

Český kouč Miloš Říha sa na margo predzápasovej zmeny vyjadril pre klubový web nasledovne: „Našim cieľom je v domácom prostredí čo najviac vyhrávať a tešiť fanúšikov atraktívnou hrou, no bohužiaľ sa nám to zatiaľ nedarí. Pred duelom s Traktorom Čeljabinsk sme sa preto rozhodli, že hráči budú dnešnú noc tráviť spoločne v tichom prostredí mimo Bratislavy. Chceme tak dosiahnuť, aby boli maximálne odpočinutí a v čo najvyššej miere sústredení na zápas. Nejde o žiadny trest za prehry, iba istá zmena, ktorá ma napomôcť domácim víťazstvám.“

Bratislavský celok hlási i zmenu v kádri. Vedenie Slovana sa k 30. septembru dohodlo s bieloruským útočníkom Anatolijom Protasenjom na rozviazaní kontraktu, pričom do radov belasých sa pripojil Radovan Puliš, kanonier extraligového Zvolena, ktorý má so Slovanom dvojcestnú zmluvu a ktorý si bude môcť odbiť v druhej najprestížnejšej súťaži sveta svoju premiéru.

Traktoru Čeljabinsk sa v úvodnej fáze tejto sezóny príliš nedarí. Finalista z ročníka 2012-13 sa so ziskom 16 bodov radí v tabuľke Východu na predposlednú pozíciu. Pre hostí to v Bratislave bude štvrtý zápas tripu. V tých predošlých zaznamenal Traktor jedno víťazstvo a dve prehry. Podobnosť medzi Slovanom a jeho dnešným súperom nenájdeme len v bodovom zisku či tabuľkovom postavení, ale i v tom, že Traktor svoj posledný zápas prehral v pomere 0:3, keď bol nad jeho sily chorvátsky Medveščak Záhreb.

V minulej sezóne sa Slovan s Čeljabinskom stretol len raz. Na ľade Traktoru sa vzájomné meranie síl skončilo víťazstvom domácich 3:2, k čomu svojím výkonom v bráne výrazným spôsobom prispel Michael Garnett, ktorý bude dnes stáť na opačnej strane barikády.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:30.

Michal Bakoš

Góly a asistencie: 20. Miklík (Surový) – 14. Davydov (Glinkin, Popov), 40. Kokujov (Quint), 50. Rybakov (Alexej Petrov)

Rozhodca: Baturlin, Kulakov – Metalnikov, Sirotkin

Diváci: 6.883