HC Prešov
6:4 (0:2, 3:1, 3:1)
HK Orange 20
Pondelok 28.09.2015, 18:00TIPOS Slovenská hokejová liga (SR)

Prešov vo vypätom zápase napokon zvládol súboj s nepríjemným súperom pod vedením Ernesta Bokroša. Slovenská dvadsiatka ale môže z ľadu odchádzať so cťou a dvihnutou hlavou. Po prvej tretine dokonca viedla o dva góly, no ani to hosťom nestačilo na štvrté víťazstvo v sezóne. Prešov zdolal slovenskú "dvadsiatku" napokon 6:4 a vďaka trojbodovému zisku sa posunul v tabuľke na druhé miesto za lídra z Nových Zámkov.
    Ďakujeme za pozornosť. To je od nás na dnešok všetko. (20:20:27)

59:35
    A Prešov strieľa gól do opustenej brány hostí. Podarilo sa to Jurajovi Dancsákovi, ktorý tak spečatil víťazstvo domáceho tímu.

59:30
    Hostia sa odhodlali k hre bez brankára.

59:13
    Šechný z pravej strany napálil puk do ľavej žŕdky. Škorvánok mal teraz obrovské šťastie.

58:58
    Tartaľ sa ale vrátil na ľad a spoločne s dvomi spoluhráčmi postupoval na bránu, no jeho prihrávka nebola ideálna.

58:05
    Hostia sa ale nevzdávajú, k dispozícii majú ešte presilovú hru.

57:58
    Tím HC Prešov Penguins dal gól!
    A je to gól! Prešovčania v oslabení strieľajú gól zásluhou Juraja Dancsáka, ktorý zužitkoval skvelú prihrávku Juraja Prokopa.

57:20
    V záverečných minútach sa oba tímy snažia o strelenie víťazného gólu. Útočné snaženie SR20 zvládla dvojica bekov Novický – Tkáč bravúrne. Prešov bude postupovať dopredu.

56:51
    Prešovčania presilovú hru nezvládli a teraz o ňu prichádzajú. Tibor Tartaľ je vylúčený za hákovanie.

56:15
    Fajčák poza mantinel poslal puk na Chalupu, no medzi hráčmi Prešova nastalo nedorozumenie a hostia posielajú puk do obranného pásma Šarišanov.

55:55
    A trest 2+10 minút dostáva hosťujúci útočník Jakub Sukeľ. Prešov má jedinečnú príležitosť rozhodnúť zápas v samom závere.

55:51
    Fajčák sa teraz ocitol osamotený pred Škorvánkom, no mal málo času na zakončenie a tak puk z jeho hokejky končí na pravom betóne hosťujúceho gólmana.

55:20
    Hostia sú pri chuti a opäť ich sledujeme v útočnom pásme, kde sa snažia o strelenie piateho gólu do prešovskej siete, ktorý by bol zrejme rozhodujúci.

54:14
    HK Orange 20 dalo gól!
    Čo sa nepodarilo Holešinskému, podarilo sa Matúšovi Sukeľovi, ktorý sa z hry presadil a necelých šesť minút pred koncom zápasu vyrovnáva na 4:4!

53:41
    Exekútorom trestného strieľania bol Adrián Holešinský, ktorý rovnako ako chvíľu pred ním Halás to na Martona skúšal backhandovou kľučkou, no prešovský brankár jeho úmysel prečítal a strelca nepustil ani k strele.

53:41
    A budeme svedkami ďalšieho nájazdu. Tentoraz si shootout vyskúšajú hostia.

52:50
    Prešovčania sa skutočne zahryzli do svojho súpera. Domáci diváci už dvíhali ruky nad hlavu, no rozhodca vidiac puk v trme-vrme rozpažil ruky. Z hľadiska to vyzeralo, že Škorvánek bol prekonaný, no napokon predsa dokázal udržať puk pred bránkovou čiarou.

52:42
    Igor Halás sa rozhodol pre forehandovú kľučku. Nájazd bol prevedený dobre, no chýbalo rýchlejšie zakončenie. Puk končí na pravom betóne Škorvánka.

52:42
    Brána Škorvánka je už na svojom mieste. Igor Halás sa rozbieha smerom k puku.

52:42
    Sloboda posunul svoju bránu a je nariadené trestné strieľanie! Exekútorom shootoutu bude Igor Halás.

52:32
    A to sa darí bekovi Tiborovi Tartaľovi, ktorý dostal puk ako na podnose od Juraja Prokopa a skvelou delovkou do horných poschodí brány posúva Prešov do vedenia!

52:25
    Prešovčania sa usadili v útočnom pásme a dobýjajú prešovskú bránu.

52:04
    Snahu Prešovčanov dostať sa do útočného pásma prerušuje hvizd rozhodcu – postavenie mimo hry.

51:47
    A obrovská príležitosť pre Prešov skórovať. Na trestnú lavicu si za sekanie sadá Lukáš Hrušík. Nasledovať bude dvojminútová početná výhoda Prešova o jedného muža.

51:10
    Postavenie mimo hry hostí. Hra sa sťahje do stredného pásma.

50:45
    Slovenská reprezentácia sa snaží vymyslieť v útočnom pásme niečo plodné, no Prešovčania nepúšťajú svojho súpera k strele.

49:58
    Chalupa sa z pravej strany natlačil pred bránu, zadovkou prenechal puk Fajčákovi, no ani táto akcia sa neujala a o víťazovi zápasu zrejme rozhodne až posledná desaťminútovka.

49:47
    Prešovčania sa dopúšťajú zakázaného uvoľnenia, buly sa bude vhadzovať po ľavici prešovského brankára Róberta Martona.

49:40
    Do protiútoku sa dostala slovenská dvadsiatka, no Fajčák s Obšutom zvládli situáciu na jednotku a zmocnili sa puku.

49:12
    Na ľade je prvá prešovská formácia, ktorá robí v obrannej tretine hostí pekný vietor.

48:28
    Hrušík sa teraz s Milým ocitli v situácii dvoch na dvoch. Prvý menovaný vzal zodpovednosť na seba a jedovato vystrelil, no ani táto strela neskončila v sieti, Marton bezpečne zasahuje.

47:57
    Jakub Sukeľ teraz expresne obišiel Novického a vrútil sa do útočného pásma, dlhou prihrávkou od mantinelu hľadal nabiehajúceho spoluhráča, no v neprehľadnej situácii sa najlepšie zorientoval Marton, ktorý si pripisuje ďalší úspešný zákrok.

47:35
    Pred bránou juniorskej reprezentácie dobiedzal Chalupa, Škorvánek radšej podržal puk pod výstrojou. Bude sa vhadzovať po jeho pravici.

47:15
    Zasahovať ale napokon musel na druhej strane Marton, ktorý úspešne kryl Holešinského strelu od ľavého mantinelu.

47:05
    Fajčák s Tartaľom zviedli pri mantineli úspešný súboj o puk a Prešov môže pokračovať v útočnom snažení.

46:53
    Zakázané uvoľnenie hostí. Prvá prešovská formácia sa sťahuje pred súperovu bránu.

46:47
    Na klzisko sa dostáva aj hosťujúci Sloboda, ktorý si odpykal desaťminútový osobný trest a vo zvyšných trinástich minútach bude môcť pokračovať v hre.

46:14
    Prešov postupuje z vlastného obranného pásma do útoku.

45:50
    Moravčíkov nahodený puk nedošiel k prešovskej bráne, domáci idú dopredu.

45:42
    Marton kryl strelu Košeckého, puk síce nemal vo svojej moci, no rozhodca prerušil hru, pretože za bránou ležal otrasený Michal Kivader, ktorý je už na striedačke.

45:31
    Zakázané uvoľnenie Prešova, puk sa sťahuje pred Martona.

45:22
    V rovnakej situácii sa ocitol aj Milého spoluhráč, tentoraz sa hra už prerušuje.

45:15
    Milý mohol uniknúť dvom prešovským obrancom, no ocitol sa v ofsajde a tak nemohol hrať.

44:49
    Obšut teraz tvrdo zložil k zemi Tatára, prešovský obranca jednoznačne patrí medzi najväčšie osobnosti nového ročníka I. ligy.

44:20
    Prešovskému zadákovi Brijákovi sa skončil osobný desaťminútový trest.

43:35
    Chalupa sa teraz rútil sám na bránu, no tiesnený obrancom nedokázal zakončiť, k puku sa dostal aj Fajčák, no strela bez prípravy z bezprostrednej blízkosti ale neslávila úspech.

43:12
    Puk napokon vybojovali hostia, k strele sa dostal obranca Kuzmín, no jeho strele chýbala potrebná presnosť i razancia.

43:05
    O puk sa bojuje v rohu klziska za prešovskou bránou.

42:47
    Novického prihrávka ale nebola najpresnejšia, SR20 sa dostalo k strele, no Marton teraz podržal svoj tím.

42:30
    S pukom vo vlastnom pásme operuje Halás, ktorý ho prenecháva Novickému, ten si s Tkáčom vymenil puk a bude rozohrávať dopredu.

42:10
    Hra sa prelína zo strany na stranu, na gólovú šancu ale zatiaľ len čakáme.

41:50
    To už ale neplatí a na pozore sa musí mať brankár Marton.

41:34
    SR20 hrá v plnom počte, Prešov je ale naďalej pri puku v útočnej tretine.

40:55
    Chalupa teraz hľadal medzi kruhmi Fajčáka, no jeho prihrávka smerovala spoluhráčovi na nohy a ten sa tak k strele nedostal.

40:30
    Galisova strela teraz skončila nad prešovskou bránou, Marton zasahovať nemusel.

40:05
    A tretia tretina sa začala, slovenská dvadsiatka vyhrala buly a Koch okamžite posiela razantnou strelou za prešovskú bránu.

40:01

O malú chvíľu sa začne posledná tretina dnešného stretnutia. Oba tímy vstupujú do posledného dejstva za nerozhodného stavu 3:3. Prešovčania sa v úvode tretej dvadsaťmintovky môžu tešiť na výhodu o jedného muža, ktorú budú hrať ešte 93 sekúnd.

Ďalšia tretina sa začne približne o 19:39.

V závere prostredného dejstva ale Prešovčania nedokázali využiť početnú výhodu. Do záverečnej časti vstúpia s 93-sekundovou výhodou o jedného hráča. V druhej dvadsaťminútovke Šarišania preukázali svoju silu, súperovi strelili tri góly, inkasovali iba raz a dokázali tak zmazať dvojgólové manko z úvodnej tretine. Do kabín tak aktéri stretnutia odchádzajú za nerozhodného stavu 3:3.

40:00

39:33
    V závere druhej tretiny oslabuje svoj celok juniorský reprezentant Moravčík, ktorý odchádza na trestnú lavicu na dve minúty za nedovolené bránenie.

39:28
    Teraz sa do útočného pásma vrútila dvojica Fajčák – Chalupa, druhý menovaný ale nedokázal zachytiť dobre myslenú prihrávku spoluhráča.

39:22
    Na druhej strane sa dobrým zákrokom prezentoval Marton, ktorý podržal svoj tím.

39:10
    A teraz sa z pravej strany rútil na bránu Potoček, no nemal dostatok času na to, aby si strelu pripravil a puk po zákroku hosťujúceho gólmana končí za bránou.

38:40
    A to sa domácim hráčom vypláca! Sukeľ sa nestihol ani pripojiť k brániacej sa štvorici spoluhráčov a Škorvánek už vyberal puk z brány. Krásnou strelou sa presadil Damián Novický!

38:37
    Slovenská dvadsiatka je už v plnom počte, no Prešovčania pokračujú v útočnom snažení.

38:05
    Domáci sa usadili v útočnom pásme, Tkáč nastrelil puk pred bránu Škorvánka, no jeho pokus nikto nedokázal stečovať a skončil na zadnom mantineli.

37:37
    Prešov hrá presilovú hru o jedného muža, no previňuje sa zakázaným uvoľnením, hra sa sťahuje pred prešovskú bránu.

37:20
    A teraz mala prvá presilovková formácia obrovskú šancu, no Fajčák so Šechným nedokázali upratať puk do poodkrytej hosťujúcej brány, skóre ostáva nezmenené.

36:52
    Prešovč hrá s piatimi hráčmi a nasledovať bude vyše 90-sekundová početná výhoda o jedného muža. Veľká príležitosť pre domáci tím na vyrovnanie.

36:27
    V tom istom čase si za nešportové správanie na trestnú lavicu odišiel odsedieť "desiatku" bek Adrián Sloboda.

36:27
    Prešov už hral v štyroch, keď sa Matús Sukeľ previnil nedovoleným zákrokom.

35:36
    Koch teraz napriahol od modrej, Marton vyrazil puk pred seba, okamžite ho zakryl lapačkou a nepustil tak súpera k dorážke.

35:06
    A Obšut teraz dal pocítiť Sadeckému tvrdosť zámorského hokeja. Bývalý zadák tímov NHL zrazil súpera tvrdo k zemi, za čo si vyslúžil potlesk domácich tribún.

34:50
    Tentoraz to už ale neplatí. Strelec prvého prešovského gólu Ľuboš Fajčák si sadá odpykať dvojminútový trest za podrazenie.

34:37
    Obšut teraz pri mantineli zneškodnil Milého, no pokračuje sa v hre.

34:16
    Postavenie mimo hry teraz prekazilo útočné snaženie hostí, ktorí budú hrať ešte 94 sekúnd presilovú hru o jedného muža.

33:49
    Ondrej Briják si teraz sadá na dve minúty na trestnú lavicu za hrubosť. Svoju nespokojnosť s vylúčením dal jasne najavo na trestnej lavici, za čo si vyslúžil osobný desaťminútový trest, lavicu hanby tak bude dve minúty zdieľať s Petrom Horvathom.

33:34
    Puk je po vhadzovaní v prešovskom pásme opäť v hre A o strelenie gólu sa usiluj hostia. Holešinského strela končí v Martonovej moci.

33:12
    Backhandový pokus Holešinského teraz smeroval pod hornú žŕdku, no reflexívny zákrok Martona vytlačil puk až na ochrannú sieť.

32:37
    Prešov opäť dobýja bránu súpera, no prvá útočná formácia sa nedokázala presadiť.

32:05
    Domáci mančaft síce nedokázal využiť početnú výhodu o jdného muža, no napokon sa mu podarilo znížiť na 2:3. O presný zásah sa tentoraz postaral Igor Halás, ktorý zužitkoval prihrávku Damiána Novického a prepasíroval puk za chrbát hosťujúceho gólmana.

31:30
    Reprezentácia Slovenska do dvadsať rokov hrá v plnom počte, Prešov je naďalej v útoku.

31:03
    Prešovčania majú ešte niekoľko sekúnd na strelenie gólu, no strela Valentína z ľavej strany neslávila úspech, Škorvánek výborne vykryl priestor v bráne.

30:40
    Dancsák s Prokopom si teraz nerozumeli a hra sa sťahuje do stredného pásma po ofsajde.

30:15
    A teraz Surový posiela puk cez všetky čiary až k brankárovi Martonovi, Ernest Bokroš posiela na ľad čerstvé sily.

29:50
    Prešov sa usadil v útočnom pásme, no zatiaľ sa nedostal k strele a puk sa pohybuje väčšinou len popri mantineli.

29:26
    A Prešov teraz bude mať možnosť priblížiť sa súperovi na rozdiel jedného gólu, keď za hákovanie si na dve minúty na trestnú lavicu odchádza oddýchnuť Michalčin.

28:59
    A práve toto vhadzovanie bolo veľmi kľúčové. Slovenská dvadsiatka strieľa štvrtý gól zápasu zásluhou Jakuba Tatára, ktorý si na svoje konto pripisuje druhý gól v stretnutí.

28:45
    Maroš Surový získal na buly puk proti Richardovi Šechnému.

28:41
    Zakázané uvoľnenie zo strany Prešovčanov, puk sa bude vhadzovať po ľavici Martona.

28:34
    Rodiacu sa akciu SR20 prerušilo postavenie mimo hry.

28:10
    Hroziace nebezpečenstvo už je zažehnané a o puk sa teraz bojuje v strednom pásme.

27:50
    Nitrianskeho rozohrávka spoza brány teraz nebola vôbec presná a hostia sa usadili v útočnom pásme.

27:28
    Útočná akcia Potočka bola prerušená hvizdom rozhodcu. Po ofsajde sa bude puk vhadzovať v strednom pásme pri prešovskej striedačke.

27:10
    Po dlhej chvíli Prešovčania dokázali dostať puk spred prešovskej brány.

26:24
    Momentálne sledujeme tvrdé boje v rohu klziska v prešovskom obrannom pásme. V neprehľadnej situácii bojuje o puk až šesť hráčov.

25:54
    Tentoraz sa o slovo prihlásila lapačka domáceho brankára Martona, ktorý razantnú strelu od modrej bezpečne kryl a upokojil hru.

25:28
    Kohutiar teraz hľadal pred bránou Halása, ktorý stál osamotený pred Škorvánkom, no nedokázal trafiť ťažký puk a hosťujúcu bránu napokon ani neohrozil.

25:26
    A hostia už hrajú v plnom počte, no Prešov je naďalej v útoku.

24:55
    Hra sa na chvíľu presunula k prešovskej bráne, kde slovenskí juniorskí reprezentanti zbierajú cenné sekundy.

24:22
    Agilný Obšut bol opäť pri puku, no jeho úmysel prečítal Klenko a oslobodzuje svoj tím spod prešovského náporu.

24:12
    Opäť je pri puku Jaroslav Obšut, ktorý zakladá spoza brány útočnú akciu nášho tímu.

23:42
    A Obšut opäť ohrozil súperovu bránu, no opäť jeho strela skončila len na výstroji gólmana Škorvánka.

23:26
    A Prešovčania budú hrať presilovú hru. Za hákovanie si na lavicu hanby sadá Jakub Tatár.

23:02
    Až teraz prišla nepresná prihrávka Matúša Sukeľa, ktorá končí za modrou čiarou Prešovčanov, čiarový rozhodca signalizuje postavenie mimo hry.

22:38
    SR20 výborne forčekuje a prešovskí obrancovia nedokážu dostať puk z vlastnej obrannej tretiny.

22:15
    Valentín poslal puk po mantineli do stredného pásma, kde sa ho opäť zmocňujú hosťujúci hráči a zakladajú ďalší útok.

22:03
    Zakázané uvoľnenie zo strany Prešovčanov, hra sa sťahuje ku gólmanovi Martonovi.

21:52
    Prešov je pri chuti, opäť sa tlačil do zakončenia, no tentoraz si Škorvánek pripisuje do štatistík úspešný zákrok.

21:10
    No tentoraz to už vyšlo. Na konci prešovskej presilovkovej akcie stál Ľuboš Fajčák, ktorý hneď v úvode prostredného dejstva strieľa kontaktný gól a na prešovskom zimáku je hneď veselšie.

21:06
    A ďalšia strela Obšuta, ktorá ale opäť nebola úspešná.

20:40
    Prešovčania sa hneď v úvode udomácnili v útočnom pásme. K strele od modrej sa dostal Obšut, no jeho pokus zblokoval Tatár.

20:01

Počas prestávky mali možnosť diváci vidieť na ľadovej ploche vystúpenie Prešovčaniek z domáceho krasokorčuliarskeho klubu. Všetko je pripravené pre úvod druhej tretiny. Úvodné päťky sú na ľade, o malý moment bude vhodené buly.

Zatiaľ čo sa pred zápasom zdalo, že slovenská dvadsiatka bude mať nedeľňajší súboj s Michalovcami v nohách, včerajšie stretnutie padlo zverencom Ernesta Bokroša vhod. Hosťujúci celok nabral víťazstvom sebavedomie, je rozohratejší a na ľade pôsobí lepším dojmom, čoho výsledkom je dvojgólový náskok, s ktorým budú slovenskí juniorskí reprezentanti nastupovať do druhej tretiny.

Ďalšia tretina sa začne približne o 18:51.

20:00

19:55
    V záverečných sekundách sa ale nič dramatické nestalo a nasledovať bude siréna oznamujúca záver prvého dejstva.

19:09
    Za hákovanie si na trestnú lavicu sadá Christián Michalčin.

18:55
    Prešovský štadión ostáva rozčarovaný. Domáci hráči inkasujú ďalší gól, keď prihrávka Jakuba Tatára sa po nešťastnom teči jedného z prešovských hráčov ocitla za chrbtom Martona.

18:25
    Pri puku je teraz Surový, ktorý neodolal náporu dvoch protihráčov a poslal puk na druhú stranu klziska, kde však nebol žiadny z hráčov.

17:54
    Kihoon hľadal strieľanou prihrávkou pred bránou Šechného, ktorého vyzval na teč, no táto akcia sa gólom nekončí a puk je za bránou hostí.

17:32
    Na ľade je prvá prešovská formácia, ktorá sa bude snažiť o strelenie gólu.

17:05
    Obšut si teraz dal pozor na Maroša Surového a dostal sa k puku.

16:45
    Potoček sa snažil z medzikružia strelou z otočky ohroziť Škorvánka, no netrafil bránu.

16:10
    A teraz nastalo nedorozumenie medzi prešovskými hráčmi a puk majú v moci hosťujúci hokejisti.

15:32
    Kihoon teraz vynikajúco odstavil Holešinského, Marton tak videl na puk a bezpečne zasiahol po strele Kuzmína.

15:17
    A opäť skvelá lapačka Róberta Martona po strele zápästím od Galisa.

14:45
    A teraz sa v bráne Prešovčanov vyznamenal Róbert Marton, ktorý zneškodnil dobrú šancu Jakuba Sukeľa a podržal svoj tím.

14:34
    Puk sa ocitol za plexisklom, hra je opäť prerušená.

14:05
    Tkáčov zámer prihrať Novickéhomu vystihol útočník SR20, ktorý pre svoj tím získava útočné pásmo a juniorskí reprezentanti môžu pokračovať v útočnom snažení.

13:39
    Hra v prvej tretine je zatiaľ veľmi nesúrodá a rozkúskovaná, čo zatiaľ viac sedí hosťujúcim hráčom, ktorí vedú o jeden gól.

13:20
    Briestenský teraz dobre zakombinoval so Sádeckým, no prvá útočná formácia hostí sa zatiaľ druhýkrát v zápase nedokázala presadiť.

13:02
    Strela Klenka od ľavého mantinelu presvišťala okolo brány Martona, ktorý situáciu skúsene posúdil a zbytočne nezasahoval do dráhy puku.

12:27
    Briják teraz prečítal úmysel súpera, zmocnil sa puku, dostal ho za modrú čiaru a z následnej akcie slovenskej dvadsiatky vyplynulo ďalšie postavenie mimo hry.

12:03
    Ďalšie postavenie mimo hry SR20. Puk sa bude vhadzovať v strednom pásme bližšie k prešovskej bráne.

11:50
    Slovenská dvadsiatka dostala puk z vlastného obranného pásma a bude postupovať dopredu.

11:39
    Peknú individuálnu akciu Lukáša Hrušíka teraz prekazil hvizd čiarového rozhodcu, postavenie mimo hry.

11:05
    V útočnom snažení teraz sledujeme dravých mladíkov, no snahu Klenka zmaril Kihoon, ktorý s pukom vyštartoval smerom k súperovej bráne.

10:35
    Problémy so svätyňou slovenskej dvadsiatky sú už zažehnané, bude sa pokračovať v hre.

10:35
    Hra je ale naďalej prerušená, na radu prichádza opätovné zavádzanie brány na jej správne miesto.

10:35
    Prešovský hráč je už odborne ošetrovaný na striedačke, kam sa dostal za pomoci spoluhráčov.

10:35
    Hra je momentálne prerušená po tom, čo sa na zemi po nebezpečnom kontakte s bránou ocitol Juraj Dancsák.

10:12
    Puk je v moci prešovvského beka Novického za bránou, ktorý dlhou prihrávkou založil útok.

09:30
    Halás to teraz skúšal na Škorvánka backhandovou strelou, no jeho strelecký pokus mu nevyšiel.

09:22
    Hra je rozkúskovaná, ďalšie postavenie mimo hry, tentoraz zo strany SR20.

09:14
    V hre sa bude pokračovať po pravici Škorvánka, slovenskí reprezentanti sa dopustili zakázaného uvoľnenia.

09:07
    Prešovčania sa okamžite po góle snažili dobyť súperovu bránu, no zbrzdilo ich postavenie mimo hry.

08:46
    No tentoraz sa to podarilo. Strelecky sa dokázal presadiť utešenou strelou Patrik Koch, ktorému na presný zásah prihrával Boris Sádecký.

08:35
    Briestenský teraz hľadal na druhej strane Hrušíka, no jeho prihrávka cez pozornú prešovskú obranu neprešla.

08:01
    Tvrdá strela Kocha od modrej opečiatkovala len zadný mantinel. Na výraznejšiu šancu okrem príležitostí SR20 v presilovej hre zatiaľ márne čakáme.

07:45
    Slovenská reprezentácia do dvadsať rokov hrá v plnom počte. Gólu sa diváci na prešovskom zimáku zatiaľ nedočkali.

07:05
    Prešov zakladá ďalší útok, no k puku sa dostal Holešinský, ktorý okamžite vyslal puk na prešovskú bránu, no Marton bez väčších problémov jeho puk vyrazil.

06:30
    Slovenská dvadsiatka sa zatiaľ veľmi dobre bráni a svojmu súperovi nedovolila výraznejšie ohroziť svoju bránu.

05:51
    Vylúčeniu predchádzala vydarená akcia Fajčáka s Halásom, k strele sa dostal druhý menovaný, no Škorváneka prekonať zblízka nedokázal.

05:32
    A presilovú hru si zahrajú aj Prešovčania. Na trestnú lavicu si tímový trest za príliš veľa hráčov na ľadovej ploche ide odpykať Jakub Sukeľ.

05:10
    A Prešovčania sú už v plnom počte.

04:26
    A ďalšia pekná akcia na ktorej konci bol Juraj Milý, no ten nedokázal upratať puk do prešovskej brány, keď prihrávka jeho spoluhráča nebola najpresnejšia.

03:30
    A slovenská dvadsiatka sa prezentovala krásnou tímovou akciou, ktorej chýbal už len gól. Stav ostáva nezmenený, zverenci Ernesta Bokroša majú puk naďalej vo svojej moci.

03:09
    A teraz sme svedkami ďalšieho vylúčenia. Na trestnú lavicu si sadá útočník Fajčák, ktorý si odpyká trest za gólmana Martona, ktorý sa previnil nedovoleným bránením.

02:50
    V piatkovom súboji to Prešovčanom v oslabení šlo veľmi dobre. Budú pokračovať v nastolenom trende?

02:26
    Na trestnú lavicu si za seknutie na trestnú lavicu sadá Chalupa.

02:20
    Klenko poslal do útoku svojho spoluhráča a slovenská reprezentácia bude hrať v početnej výhode.

01:45
    A teraz sledujeme snahu prešovských útočníkov, ktorých ale odzbrojil bek Christián Michalčin a posiela puk preč z vlastného pásma.

01:30
    O puk sa tvrdo bojuje pri mantineli v prešovskom obrannom pásme. Slovenskí reprezentanti vybojovali puk, no ten končí v moci pozorného Martona.

01:09
    Zakázané uvoľnenie zo strany prešovských hokejistov. Hra sa sťahuje pred prešovskú bránu.

00:54
    Hra je prerušená, dlhá prihrávka skončila až v moci brankára Róberta Martona, ktorý puk podržal a prerušuje hru.

00:50
    Puk je za bránou slovenskej juniorskej reprezentácie, talentovaní mladíci budú zakladať útočnú akciu.

00:33
    Postavenie mimo hry SR20. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

00:01
    Prvá tretina začala a pri puku sú hráči slovenskej dvadsiatky.

00:01

Vypočuli sme si slovenskú hymnu a všetko je už pripravené pre úvodné buly.

Na ľadovú plochu vstúpil už aj gólman "dvadsiatky" Stanislav Škorvánek a nasledujú ho aj ďalší jeho spoluhráči.

A za skandovania domáceho publika vidíme nástup prešovských hokejistov, ktorí dnes nastúpia dobre naladení po piatkovom domácom víťazstve s Michalovcami v pomere 6:0.

A na ľadovej ploche už máme možnosť vidieť rozhodcovskú trojicu, ktorú ako hlavný arbiter dnešného stretnutia povedie Milan Novák. Jeho asistentmi budú dvaja českí rozhodcovia Vladimír Smerek a Andrej Bogdaň.

HC Prešov Penguins: Marton – Kihoon, Obšut, Novický, Tkáč, Briják, Valentín, Tartaľ, Nitriansky – Fajčák, Šechný, Chalupa – Halás, Kivader, Kohutiar – Dancsák, Prokop, Potoček – Horvath, Horvát, Ferenc. Tréner: Ján Vodila

HK Orange 20: Škorvánek – Koch, Ivanič, Sloboda, Jendroľ, Moravčík, Košecký, Kuzmín, Michalčin – Hrušík, Sádecký, Briestenský – J. Sukeľ, M. Sukeľ, Milý – Galis, Surový, Tatár – Klenko, Holešinský, König. Tréner: Ernest Bokroš

Rozhodca: Novák – Smerek, Bogdaň.

Už o necelých pätnásť minút sa začne dnešné stretnutie, v ktorom budú hostia pod taktovkou uznávaného kouča Ernesta Bokroša bojovať proti Prešovu o neporaziteľnosť. Vo včerajšom súboji si HK Orange 20 odviezli tri body z Michaloviec za víťazstvo 1:5. Dnes nastúpia do zápasu s rovnakým odhodlaním. Domáci Prešovčania budú naopak bojovať o plný bodový zisk, ktorý by im zabezpečil posun na druhú priečku v tabuľke pred Bardejov. Ľadová plocha bude o chvíľu pripravená a čoskoro na ľade fanúšikovia privítajú oboch aktérov dnešného súboja.

Prešov netradične v pondelok na svojom domácom ľade privíta slovenskú "dvadsiatku," ktorá v úvodných troch vystúpeniach v I. slovenskej hokejovej lige ešte neprehrala.

Domáci hokejisti okupujú po šiestich zápasoch v tabuľke tretie miesto so ziskom dvanástich bodoch a v prípade víťazstva v riadnom hracom čase predbehnú druhý Bardejov a na prvé Nové Zámky budú strácať len dva body. Šarišania sú momentálne v hernej pohode, keď v piatok pred očami vlastných divákov vyprevadili z ľadu Michalovce s debaklom v pomere 6:0 a v stredu si z Topoľčian odviezli plný bodový zisk po výsledku 3:4.

Prešovčania hrajúci v dobrej forme sa budú snažiť prvýkrát v sezóne zdolať HK Orange 20, ktorí majú po troch vystúpeniach na konte deväť bodov. Prvý duel v Humennom sa neuskutočnil kvôli problémom s ľadovou plochou a talentovaným mladíkom bola pripísaná kontumačná výhra v pomere 0:5. V druhom zápase sa v druhej najvyššej slovenskej hokejovej súťaži prezentovali 20. septembra na ľade Bardejova. Po dvoch góloch Briestenského a presnom zásahu Surového sa radovali z cennej výhry 1:3. Dnes budú mať mladíci v nohách nedeľňajší súboj na ľade Michaloviec, ktoré podľahli talentovaným juniorom vysoko 1:5, keď o víťazný gól stretnutia sa postaral Juraj Milý – hokejista, ktorý športovo vyrastal práve v klube proti ktorému dnes nastúpi.

Prešovskí fanúšikovia sa môžu tešiť na atraktívny hokej, v ktorom budú môcť zahliadnuť niekoľko talentov, ktoré sa zrejme predstavia aj na juniorských majstrovstvách sveta v hokeji 2016 vo Fínsku.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.
    Športové stávky - recenzie, tipy, triky!
    Pridaj sa ku nám aj na Facebooku!

Dávid Lech

Hľadáme spravodajcu pre tím HC Prešov. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 22. Fajčák (Šechný, Kihoon), 33. Halás (Novický), 39. Novický, 53. Tartaľ (Prokop), 58. Dancsák (Prokop, Nitriansky), 60. Dancsák (Kohutiar) – 9. Koch (Sádecký), 19. Tatár (Galis, Moravčík), 29. Tatár, 55. M.Sukeľ (Briestenský)

HC Prešov: Marton – Kihoon, Obšut, Novický, Tkáč, Briják, Valentín, Tartaľ, Nitriansky – Fajčák, Šechný, Chalupa – Halás, Kivader, Kohutiar – Dancsák, Prokop, Potoček – Horvath, Horvát, Ferenc. Tréner: Ján Vodila

Rozhodca: Novák – Smerek, Bogdaň