D. Moskva – Ufa 6:3 (kon.) | Viťaz – Metallurg Magnitogorsk 2:7 (kon.) | Záhreb – Čeljabinsk 2:1 (kon.)
HC Slovan – Nižnekamsk 0:3 (kon.)
Dynamo Moskva
6:3 (2:0, 1:0, 3:3)
HC Salavat Julajev Ufa
cz Pondelok 28.09.2015, 18:30 • VTB Ice Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Krásný den všem příznivcům hokejové zábavy! Před námi je zápas Kontinentální hokejové ligy a to mezi moskevským Dinamem a Salavatem Julajevem Ufa.

Dinamo Moskva je aktuálně na pátém místě tabulky Západní konference soutěže KHL. Po dvanácti odehraných zápasech mají hráči Dinama na svém kontě čtyřiadvacet bodů.

Salavat Julajev Ufa je před dalším střetnutím na desátém místě tabulky Východní konference soutěže KHL. Za sebou má tento celek dvanáct zápasů a připsal si celkem šestnáct bodů.

Dinamo Moskva: Lazušin (Šaryčenkov) – Hietanen, Robinson, Osipov, Nikulin, Solovjov, Korjagin, A. Volkov – Cvetkov, Karsums, Pestuško – Kokarev, Tereščenko, Brjukvin – K. Volkov, Babenko, Galimov – Dugin, Filatov, Tarasov – Avcin.

Salavat Julajev Ufa:
    Svedberg (Sochatskij) – Lepistö, Azamascev, Višněvskij, Bodrov, Kolcov, Loginov, Gončarov, Culygin – Grigorenko, Omark, Prochorkin – Makarov, Chlystov, Hartikainen – Sojn, Nesterov, Lazarev – Engqvist, Ankudinov, Setdikov.

Rozhodčí: Fraňo, Gofman – Lazarev, Palej..

Oba týmy jsou již na ledě. Nyní zazní hymna Ruské federace.

00:01

00:11
    Po vhazování se kupředu hnali Moskvané, byli obráni o puk a z protiútoku hrozila Ufa.

01:13
    Hartikainen vybojoval nahozený puk za bránou. Následně se uvolnil z područí obránce a z otočky donutil Lazušina k zákroku.

01:39
    Aktivnější Ufa se udržela v pásmu. Makarov našel spoluhráče, jehož střela ale mířila zcela mimo bránu.

02:18
    Engqvista v jeho nadějném průniku zastavuje ofsajd.

02:42
    Avtisin dostal přihrávku do jízdy. Následně vystřelil z kruhu pro vhazování a Svedberg jeho střelu vyrazil ramenem do ochranné sítě.

03:16
    Bodrov dostal zpětnou přihrávku a střílel z první. Puk vyrazil Lazušin betonem.

03:47
    Nahození hostů dopadlo až do náruče gólmana, který přerušil hru.

03:54
    Nesterov (UFA) je potrestán za krosček.

04:13
    Dinamo právě vstřelilo branku!
    Po rozehrání přesilové hry se na konci dlouhé přihrávky z rohu kluziště objevil VLADIMIR BRJUVKIN. Svou přesnou střelu umístnil nad vyrážečku gólmana a otevírá tak skóre utkání. Asistence: Martins Karsums, Ilja Nikulin.
    Vladimir BRJUVKIN - 1:0

05:32
    Lepistö bojoval o puk a o hokejku protihráči ho dostal do ochranné sítě, následuje vhazování před Lazušinem.

06:12
    Loginov nakonec udržel puk směřující z pásma. Následnou přihrávkou ale nenašel nikoho ve stejném dresu.

06:25
    Puk se po souboji poroučel mimo hrací plochu a následuje vhazování ve střední třetině. Tedy až po komerční pauze.

06:37
    Po rozehrání se puk dostal až do ochranné sítě za Lazušinem. Vhazuje se tedy v pásmu Dinama.

07:08
    Přesný pas za obranu dostal ALEXEJ TEREŠČENKO a ukázkově překonal brankáře střelou nad beton. Asistence: Juuso Hietanen, Mat Robinson.
    Alxej TEREŠČENKO - 2:0

08:09
    Ufa se snaží odpovědět. Hartikainen ale z otočky minul.

08:26
    Dinamo řeší tlak hostů vyhozením puku. Zároveň došlo v brance ke střídání. Za Ufu bude od této chvíle chytat Sochatskij.

09:17
    Lazarev dostal puk na hokejku přes šířku kluziště. Stačilo trefit odkrytý prostor brány. Zdánlivě jednoduchý úkol ale útočník nesplnil a poslal kotouč do ochranné sítě.

09:40
    Ufu zastavuje další ofsajd.

10:09
    Volkov dostal puk před brankoviště. V okamžiku střely mu ale byla zakřížena hokejka a ke střele z bezprostřední blízkosti tedy nedošlo.

10:46
    Avcinův průnik zastavili dva bránící hráči na modré čáře.

11:30
    Aktivní hra Dinama dostala domácí hráče do pásma. Zde ale ztratili puk, který jejich soupeři poslali na opačnou stranu kluziště.

11:51
    Ofsajd nyní zastavil postup Dinama.

12:34
    Ostrá střela Chlystova z hranice kruhu končí v náruči gólmana.

12:55
    Průnik domácím nevyšel, Tarasov se zamotal v přihrávce a následně přišel o kotouč.

13:24
    Prochorkin se dostal k puku jako slepý k houslím ale vyslal poměrně pohlednou střelu. Ta ale minula zamýšlený cíl.

13:54
    Galimov zůstal po střetu s Prochorkinem (UFA) ležet na ledě a útočník hostů dostává trest za vražení na hrazení. Navíc dostává i trest do konce utkání.

14:04
    Po rozehrání hry se k puku dostali hosté a vyhodili.

14:21
    Další vyhození ze strany Ufy.

14:55
    Po dlouhém obléhání přišla z hokejek Dinama střela. Ta skončila jen v náručí gólmana.

15:36
    Nebezpečné nahození tečoval Brjuvkin. Puk ale zamířil jen do rohu kluziště.

16:05
    Přesilovka nadále pokračuje, Ufě se ale daří vyhodit puk a bránit své území.

16:29
    Na druhou stranu se rozjel Nesterov a získal pro svůj tým několik cenných vteřinek.

17:01
    Pětiminutovou přesilovku zvládají hosté bravurně. Daří se jim bez problémů vyhazovat kotouč.

17:35
    Pestuško si na sebe navázal dva obránce. Z jejich sevření se ale nevymotal a mohl být rád že vůbec zvládl nahrát.

18:09
    Další celkem pohodlné vyhození hostů.

18:29
    Ufě nedělá problém bránit vstup do své třetiny.

18:54
    Hosté v plném počtu. Pětiminutový trest je u konce.

19:01
    Nebezpečně se odrazil puk od hokejky Grigorenka. Nakonec ale bránu Moskvy neohrozil.

19:23
    Omarkovu teč chytá do lapačky Lazušin.

19:40
    V závěru třetiny se Ufa probila do pásma. Zde se ale nedaří dostat do zakončení.

20:00

První třetina je minulostí a v ní se do pohodlného vedení 2:0 dostali domácí. Během tří minut vstřelil obě branky a další mohli přidat. Především v závěru dvacetiminutovky měli k dispozici přesilovou hru po dobu pěti minut, nutno říct, že tuto příležitost promarnili. Ufě nelze upřít snahu, ale jak je známo, hraje se na góly.

20:01

20:13
    První přechod do útoku má na vědomí Ufa. Grigorenkovo slabé zakončení označkovalo rameno gólmana.

20:43
    Grigorenkovo nahození přišlo z ofsajdové pozice. Následuje vhazování ve střední třetině.

20:49
    Nahození Dinama se mění v zakázané uvolnění.

21:23
    Dlouhá přihrávka z obrany nedorazila k Tereščenkovi, puk následně přebírá Ufa.

21:49
    Tlak hostů skončil dorážkou Nesterova. Gólman následně podržel puk, čímž přerušil hru.

22:26
    Dlouhá přihrávka hostů prošla skrze střední pásmo až za bránu Dinama. Pískán je icing.

22:45
    Karsums obešel po křídle protihráče a zakončil. Jeho střela proletěla okolo brány.

23:10
    Hosté dobyli útočnou třetinu. Zde nebezpečně kombinovali, ale že by nebezpečně ohrozili Lazušina se říci nedá.

23:57
    Domácí útočník vlétl do souboje s protivníkem tak ostře, že hráči Ufy vyletěla hokejka až na tribunu.

24:10
    Osipov se pustil do pěstní výměny s Hartikainenem a byla z toho pohledná řežba. Oba jsou za svou barovou bitku odměněni dvouminutovým osobním trestem, který si odpykají v klidném a pohodlném prostředí trestných lavic.

24:32
    Přihrávku na modrou dostal od Sojna Lazarev. Tvrdá střela ale neohrozila připraveného Lazušina.

24:35
    Následný ofsajd připravuje Ufu o útočnou třetinu.

24:35
    Po strkanici na puntíku pro vhazování dostávají trest Tarasov (DIN) a Ankudinov (UFA). Následuje dvouminutová hra ve čtyřech.

25:24
    Nahození Ufy zlikvidoval gólman, puk následně vyvezl Karsums.

26:01
    Držení má na svědomí Nikulin (DMS). Nemine ho trest na dvě minuty.

Rozhodčí ještě protahují komerční pauzu, probírají cosi s časoměřiči. Podle všeho je nějaký technický zádrhel na kostce.

26:17
    Ostrá rána obránce byla sražena gólmanem Lazušinem. Domácí následně vyhazují.

26:55
    Po návratu dvou hříšníků na led následuje minutová klasická přesilová hra hostů. Ti ale ledabyle ztratili pásmo.

27:26
    Ofsajd Ufy, následuje vhazování ve střední třetině.

27:46
    Višněvskij prověřil betony Lazušina, ty ale odolali. Dinamo následně vyhazuje.

28:01

28:30
    Po ofsajdu proběhne vhazování ve středním pásmu.

29:11
    Tak to byla nádherná kombinace domácích! Cvetkov si vyměnil kotouč s MATEM ROBINSONEM, tomu pak přihrávku vrátil a jmenovaný útočník jen lehkou tečí zařídil navýšení skóre. Asistence: Alexej Cvetkov.
    Mat ROBINSON - 3:0

30:05
    Omark (UFA) je vyloučen na dvě minuty

30:14
    Příliš horlivá rozehrávka domácího týmu končí ofsajdem.

30:47
    Dlouho se Dinamo v pásmu neohřálo. Hosté pohodlně vyhazují.

31:08
    Přechod přes modrou čáru dělá domácím velké problémy.

31:27
    Další pohodlné vyhození Ufy.

32:05

32:30
    Engqvist se protáhl okolo obránce a z hrany kruhu pro vhazování zamířil jen těsně nad.

33:08
    Na Sochatskije zamířil nebezpečný puk od modré. Gólman ale skvěle zareagoval a zastavil kotouč na hrudi.

33:43
    Ankudinov dostal puk až do brankoviště. Zde ale osekával gólmana, což si domácí nenechali líbit a strhla se tvrdá řežba. Vyloučen je tedy Ankudinov (UFA) a Osipov (DMS).

34:05
    Z přesilovky nyní těží domácí, usadili se v pásmu a nebezpečně kombinují.

34:43
    Ufa se zmocnila puku a vyhazuje.

34:51
    Domácí jsou nachytání v ofsajdu.

35:13
    Sochatskij se sklouzl proti odraženému kotouči a podržel ho v lapačce.

35:42
    Volkov dostal puk mezi kruhy a tvrdou střelou zkusil tvrdost gólmanovo hrudi.

35:43

36:22
    Hietanenův pokus zamířil mimo tři tyče.

37:24
    Hry je nyní plná nepřesností. Viděli jsme ale Karsumsovo průnik a zakončení se kterým si poradil gólman.

38:00
    Nahození hostů zastavuje svou hrudí Lazušin.

38:23
    Dinamo bylo rychle vytlačeno z útočné třetiny ven. Hostům se ale protiútok nepovedl.

39:07
    Filatovovo bekhendové zakončení zamířilo mimo.

40:00

Druhá třetina je minulostí. Úspěšnější v ní byli opět domácí, jenž zvládli navýšit na rozdíl tří gólů. Hosté mají ještě dvacet minut na změnu nepříznivého stavu.

40:01

40:17
    Ufa má stále k dispozici přesilovou hru, ale po úvodním buly se podařilo domácím vyhodit puk.

40:50
    Další pohodlné vyhození Dinama.

41:14
    Ufě se zcela nedaří udržet se v pásmu.

41:42

42:15
    Solovjov jen přenechal kotouč a odebral se na střídačku. Jeho spoluhráči následně započali útočnou akci.

42:31
    Puk se odrazil k brankářovi hostů a ten jej raději podržel v lapačce.

42:43
    Dost agresivně zajel Ankudinov do gólmana, který zalehl puk a přerušil tak hru.

43:16
    Špatná rozehrávka Moskvy končí zakázaným uvolněním.

43:38
    Ostrá střela od modré končí v lapačce Lazušina.

43:55
    Podražení má na svědomí Karsums (DMS)

44:09
    Střela Omarka z těsné blízkosti neskončila v síti. Tedy skončila, ale v té ochranné. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

44:28
    Ufa právě vstřelila branku!
    IGOR GRIGORENKO se ujal puku ve středním pásmu a elegantně projel okolo obránců. Následná střela prošla mezi betony Lazušina a skončila v bráně. Asistence: Kiril Kolcov.
    Igor GRIGORENKO - 3:1

45:24
    Hosté jsou povzbuzeni a nyní okupují útočnou třetinu.

45:59
    Domácí jen odvezli puk do útočné třetiny a zde ho ponechali.

46:22
    Aktivní hosté narážejí na důmyslnou obranu při přechodu modré čáry.

46:57
    Omarkovo bekhnedové zakonční nezmířilo mezi tři tyče.

Komerční pauza.

47:49
    Ledabylé nahození od modré zcela minulo bránu Ufy.

48:35
    Pronikající Galimov byl zastaven na modré čáře, puk doklouzal až k Sochatskiji.

49:14
    Nahození Hartikainena vyrazil bez problémů Lazušin.

49:58
    První ostrá střel od modré se od betonů gólmana odrazila, a to na hokejku MAXIMA PESTUŠKA. Útočník ji pak dostal skulinkou mezi nohami do sítě. Asistence: Mat Robinson.

50:30
    Grigorenko bojoval o nahozený puk, ale ztratil ho.

50:52
    Nikulinův střelecký pokus minul klec.

51:42
    Pokus obrany Dinama neohrozil gólmana.

51:59
    A pojede se trestné střílení! Tarasov byl při svém úniku hákován, Dinamo může navýšit.

51:59
    Tarasov sice zvládl položit gólmana Sochatskije, ten jeho přízemní střelu zvedl nad bránu zabránil tak pátému gólu.

52:18
    Nedáš dostaneš? Grigorenko našel zcela volného LINUSE OMARKA, jemuž nedělalo problém dopravit kotouč do sítě. Asistence: Igor Grigorenko.
    Linus OMARK - 4:2

52:55
    Ufa je nadále velmi nebezpečná v útočné třetině.

53:24
    Po icingu se bude vhazovat v pásmu Dinama.

53:32
    Střelu od Makarova zastavuje Lazušin.

54:33
    MARTINS KARSUMS si počíhal v přečíslení na přihrávku a následně dopravil puk za záda gólmana. Asistence: Alexej Cvetkov.
    Martins KARUMS - 5:2

55:14
    Kolcovova střela míjí bránu.

55:16
    Za držení dostane trest Osipov (DMS)

55:41
    Loginov nadějně střílel ale domácí vyhazují puk z pásma.

56:27
    Omark nezamířil přesně a jeho tým ztrácí kotouč.

57:11
    První střelu od modré zvládl Lazušin vyrazit. Následnou dorážku DMITRIJE MAKAROVA ale nestihl zachytit a Ufa opět snižuje. Asistence: Ivan Višněvskij, Juuso Hietanen.
    Dmitrij MAKAROV - 5:3

57:59
    Hosté kontrolují puk a rozehrávají útočnou akci.

58:27
    Tvrdou ránu od Robinsona chytá připravený gólman.

59:06
    Domácí obléhají branku Ufy a vše nasvědčuje tomu, že svou výhru obhájí.

59:28
    Chlystov je vyloučen na dvě minuty.

59:45
    Dinamo obsadilo pásmo hostů a kontroluje puk.

59:56
    Na přihrávku zpoza brány si počíhal MAT ROBINSON a prostřelil vše před sebou. Asistence: Alexej Cvetkov, Juuso Hietanen.
    Mat ROBINSON - 6:3

To byl ale závěr! Gólově bohatá třetí třetina již ale nezměnila nic na výhře Dinama, které tak získává tři body. (21:06:44)

Antonín Domanický

Góly a asistencie: 5. Brjuvkin (Karsums, Nikulin), 8. Tereščenko (Hietanen, Robinson), 30. Robinson (Cvetkov), 50. Pestuško (Robinson), 55. Karums (Cvetkov), 60. Robinson (Cvetkov, Hietanen) – 45. Grigorenko (Kolcov), 53. Omark (Grigorenko), 58. Makarov (Višněvskij, Bodrov)

Dynamo Moskva: Lazušin (Šaryčenkov) – Hietanen, Robinson, Osipov, Nikulin, Solovjov, Korjagin, A. Volkov – Cvetkov, Karsums, Pestuško – Kokarev, Tereščenko, Brjukvin – K. Volkov, Babenko, Galimov – Dugin, Filatov, Tarasov – Avcin.