Fenerbahce – Molde 1:3 (kon.) | Amsterdam – Celtic 2:2 (kon.) | Bordeaux – Liverpool 1:1 (kon.)
Sion – Kazaň 2:1 (kon.) | Qäbälä – Solún 0:0 (kon.) | Dortmund – FK Krasnodar 2:1 (kon.)
Midtjylland – Légia Varšava 1:0 (kon.) | Neapol – Brugge 5:0 (kon.) | Rapid Viedeň – Villarreal 2:1 (kon.)
Plzeň – Minsk 2:0 (kon.) | Liberec – Braga 0:1 (kon.) | Groningen – Marseille 0:3 (kon.)
Dnipropetrovsk – Lazio 1:1 (kon.) | Saint-Étienne – Rosenborg 2:2 (kon.) | Lisabon – Lok. Moskva 1:3 (kon.)
Skenderbeu – Besiktas 0:1 (kon.) | Fiorentina – Bazilej 1:2 (kon.) | Lech Poznań – Belenenses 0:0 (kon.)
Anderlecht – Monaco 1:1 (kon.) | Tottenham – Karabach 3:1 (kon.) | APOEL – Schalke 0:3 (kon.)
Asteras – Sparta Praha 1:1 (kon.) | Partizan – Alkmaar 3:2 (kon.) | Bilbao – Augsburg 3:1 (kon.)
AS Saint-Étienne
2:2 (1:1)
Rosenborg BK
Štvrtok 17.09.2015, 21:05Európska liga • Skupina G

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:05.

Prvými zápasmi dnes odštartuje aj skupinová fáza Európskej ligy. Francúzsky celok AS Saint-Étiene privíta nórske družstvo Rosenborg.

Francúzi sa do hlavnej súťaže druhej najprestížnejšej európskej futbalovej klubovej súťaže dostali cez rumunský tím Targu Mureš. Najskôr vonku vyhrali presvedčivo 0:3 a hoci odvetu vypustili (Saint-Étiene doma podľahol 1:2), na postup to tímu stačilo.

V play-off súťaže vyradili Francúzi moldavský celok Milsami, hoci sa s ním až nečakane potrápili. Najskôr vonku remizovali 1:1 a postup muselo AS zachraňovať doma. Víťazstvo 1:0 ho posunulo do skupinovej fázy.

Cesta Rosenborgu do hlavnej súťaže bola ešte komplikovanejšia a dlhšia. Nórske družstvo narazilo až na štyri prekážky. Nóri to však zvládli a postupne vyradili Vikingur (Faerské ostrovy), KR Reykjavik (Island), Debrecén (Maďarsko) a Steaua Bukurešť (Rumunsko) Hráči Rosenborgu tak majú za sebou slušnú porciu zápasov, čo by im aj v tom dnešnom mohlo pomôcť.

Podľa stávkových kancelárii sú miernym favoritom domáci futbalisti. Tí sa nachádzajú v domácej Ligue 1 po piatich súťažných kolách na 4. mieste ligovej tabuľky. Hostia z Trondheimu sú v domácej Tippeligaen po 23. kolách (nórska najvyššia súťaž sa hrá systémom jar-jeseň) prví s jedenásťbodovým náskokom pred Stabaekom.

AS Saint-Étienne: Ruffier – F. Clerc, Bayal Sall, Perrin (C), Assou-Ekotto – Monnet-Paquet, Lemoine, Clément, Eysseric – Berić, Roux.

Rosenborg BK: André Hansen – J. Svensson, Eyjólfsson, Skjelvik, Midtsjø – Jensen (C), Selnæs, Konradsen – Helland, Søderlund, Mikkelsen..

Náhradníci: Moulin – Corgnet, Maupay, Pajot, F. Pogba, Polomat.

Náhradníci: Faye Lund – de Lanlay, Pedersen, Hou Saeter, Stamnestrø, Vilhjálmsson

Rozhodca: Dingert – Pickel, Bornhorst (všetci Nemecko).

-2
    Do zápasu ostávajú už len sekundy. Hráči oboch tímov sú na trávniku. O chvíľu začíname.

1

1
    Na štadióne vládne od úvodu fantastická atmosféra. Výkop mali hostia.

1
    Saint-Étienne skúšal úvodnú akciu. Dlhá nakopnutá lopta končí len v náručí Hansena.

2
    Prvý výpad Nórov. Na pravej strane hýril aktivitou Svensson, výbornú prácu odviedol Assou-Ekotto.

4
    AS Saint-Étienne dáva gól! Perfektný úvod z domácej strany. Loptu potiahol Clerc, poslal ju na pravú stranu na Rouxa. Ten poslal prízemnú prihrávku na hranicu ofsajdu, na ktorú už čakal ROBERT BERIČ a poľahky otvoril skóre.
    4. Robert BERIĆ - 1:0

6
    Atmosféra je po góle ešte viac elektrizujúca. Takýto úvod si domáci jednoznačne želali.

7
    Nóri práve strelili gól, ale ten neplatí pre ofsajd.

9
    Lemoine získal loptu v strede poľa a zakladá ďalší útočný výpad domácich.

10
    Pri lopte v úvodných minútach viac St.-Étienne, Rosenborg zatiaľ hrozí hlavne z brejkov.

11
    Bieli, čiže hostia, zahrávajú prvý roh. Francúzi sa ubránili.

12
    Roux potiahol loptu až pred veľké vápno, ale veľmi nepresne prihral.

13
    Hostia zvyšujú aktivitu, ale zatiaľ je to z ich strany bez zakončenia.

14
    Pri lopte Ruffier po dlhej nakopnutej lopte, ktorá nenašla adresáta.

15
    Máme za sebou prvú štvrťhodinu duelu. Rozhodne sa máme na čo pozerať. Videli sme gól, zvýšenú aktivitu hostí, ale vyzdvihnúť musíme i fantastickú atmosféru na tribúnach. Diváci sa skutočne bavia.

16
    Tím Rosenborg práve strelil gól! Veľká diera v obrane AS, ktorú Nóri nemilosrdne trestali. TOBIAS MIKKELSEN sa dostal za obranu domácich, zoči-voči Ruffierovi nezaváhal a vyrovnal.
    16. Tobias MIKKELSEN - 1:1

17
    Od úvodu vidíme skvelý duel, ktorému nič nechýba. Pri aktivite oboch celkov sú ďalšie góly len otázkou času.

19
    Berič centruje do šestnástky, hostia sa ubránili.

20
    Rohový kop St. Étienne hostia odvrátili a hneď na to získali aj loptu.

21
    Rosenborg bude zahrávať priamy kop, konkrétne Helland. Jeho dlhá lopta bola veľmi nepresná.

22
    A ďalší faul. Štandardku zahrajú tentokrát Francúzi.

24
    Zelení pridávajú na obrátkach. Center do pokutového územia adresáta nenašiel.

24
    Ďalekonosná strela Rouxa našla iba pripraveného Hansena.

26
    St. Étienne hrozí najmä z pravej strany. Berič ale v tomto momente pokazil center a iba odovzdal loptu súperovi.

27
    Niečo podobné sa udialo aj na pravej strane. Nepresná prihrávka a strata lopty.

28
    Skjelvik fauloval a vidí prvú žltú kartu duelu.

30
    Francúzi pritlačili, Rosenborg odvrátil na roh.

30
    Svensson fauloval a podobne ako jeho spoluhráč Skjelvik, vidí žltú kartu.

32
    Hra je teraz trošku rozháraná, čakáme na útočnú akciu jedného či druhého mužstva.

33
    Hansen sa prezentoval nepresným výkopom a znovu iba odovzdal loptu protivníkovi.

34
    Assou-Ekottovi vôbec nevyšiel center z ľavej strany. Ten našiel iba ruky Hansena.

35
    Na trávniku ostáva ležať Søderlund a okamžite je v opatere lekárov. Zdá sa však, že bude v poriadku.

37
    Obrovská šanca domácich, ktorí mohli pridať druhý gól. Roux poslal výborný center z pravej strany na Monnet-Paqueta, ale ten nedokázal trafiť priestor brány.

39
    Po minútach vzruchu si môžeme na pár sekúnd vydýchnuť. Loptu bude vykopávať Hansen.

40
    A znovu sa musíme pristaviť pri atmosfére dnešného duelu. Fanúšikovia AS neúnavne celý prvý polčas spievajú, skandujú a vytvárajú neopakovateľné futbalové prostredie.

40
    Assou-Ekotto chybil, následne chybu napravil a odvrátil na roh. Jensen po centri hlavičkuje mimo.

42
    Blížime sa k záveru prvého polčasu. Francúzi obliehajú šestnástku.

43
    Lopta je v strede poľa. Akoby oba celky čakali už na polčasovú prestávku.

44
    V druhej polovici prvého polčasu patrí hra jednoznačne domácim. Lemoine to teraz skúsil z poriadne veľkej diaľky. Hansen sa po lopte musel natiahnuť, ale zasahovať nezasahoval.

45
    Nehráme. Ošetrovaný je Lemoine. Hrať budeme ešte dve minúty.

90+1
    Lemoine je späť v hre.

90+2
    Berič fauloval a hoci sa mu to nepáči, pri lopte bude Rosenborg.

45+2

Máme za sebou úvodný polčas duelu Európskej ligy medzi AS St. Étienne a Rosenborgom. Rozhodne sme videli zaujímavé stretnutie, ktorému nechýbalo napätie, góly i patričné nasadenie. Domáci sa ujali vedenia už po štyroch minútach, hostia vyrovnali približne po štvrťhodine. Druhý polčas sľubuje rozhodne pekné futbalové divadlo. Ten sa začne približne v čase 22:08.

46

47
    V strede poľa hráči tvrdo bojovali o loptu.

48
    Domáci začali po prestávke veľmi aktívne a zahrávajú roh.

49
    Môžeme si vydýchnuť. Clerc totiž nenašiel spoluhráča a rozohrávať bude Hansen.

50
    Rosenborg v prvej ofenzívnej akcii, ale po chybe sa dostal k lopte Berič. Svoju akciu však totálne zbabral.

52
    Clément v strede poľa zbytočne fauloval a vidí žlté napomínanie.

53
    Rosenborg zatiaľ nenašiel ten správny rytmus a po prestávke sa zväčša len bráni.

54
    Berič sa znovu uponáhľal a v snahe nájsť spoluhráča loptu iba odovzdal.

55
    Hra je teraz rozkúskovaná a rozhodca má plné ruky práce.

56
    Midtsjø F. fauloval Eysserica a vidí žltú kartu.

58
    Faulov pribúda, a to najmä na strane Nórov. Domáci pokračujú v územnej prevahe.

59
    Berič pokazil ďalšiu loptu. Po prestávke sa mu vôbec nedarí.

Hráči Rosenborgu sa ďaleko nedostali a jednu z mála akcii druhého polčasu bezpečne odvrátila defenzíva AS.

61
    Eysseric pri útočnej snahe fauloval a rozhodca ho "odmenil".

63
    Po hodine hry musíme povedať, že druhý polčas zaostáva za tým prvým. Hra je viac rozkúskovaná, pribúda aj nepresností a aj taktiky. Zatiaľ márne čakáme na väčší vzruch pred jednou alebo druhou bránou.

64
    Rosenborg sa dlhšie usadil pred šestnástkou, ale obrana AS nemala s útokom Nórov najmenší problém.

65
    Prvá zmena duelu. Zahrá si Corgnet, mení Eysserica.

66
    Z ničoho nič sa k zakončeniu dostal Konradsen, ale prestrelil bránu.

67
    Stále platí, že domáci sú v druhom dejstve aktívnejší. Naďalej však čakáme na väčšiu šancu.

68
    Assou-Ekotto našiel Monneta-Paqueta, ktorý bol odzbrojený, no vybojoval aspoň roh.

69
    Domáci túžia po víťazstve a aj preto pripravujú ďalšie striedanie.

70
    Berič si pekne pokryl loptu, jeho spoluhráči ho však nepochopili, a tak sa k k hre dostavajú hostia.

71
    Monnet-Paquet dnes dohral, mení ho Bamba.

72
    Francúzi zaútočili, ale boli v ofenzíve v nevýhode. Rosenborg pozorne bráni a stráži si cenný bod.

74
    Obraz hry sa nemení. Platonický tlak má AS St. Étienne, hostia čakajú na brejky, no zatiaľ im ani jeden nevyšiel.

75
    Po prestávke je to naďalej futbalová nuda. Čo nám prinesie záverečná štvrťhodina?

76
    Helland dnes končí, prichádza de Lanlay.

76
    Striedajú aj domáci. Lemoina strieda Pajot.

78
    Tím Rosenborg práve strelil gól! Nečakaný moment, ktorý zmrazil celý štadión. Hostia zahrávali priamy kop. Vysoká lopta do pokutového územia sa odrazila až k JONASOVI SVENSSONOVI, ktorý z hranice ofsajdu rozvlnil sieť.
    78. Jonas SVENSSON - 1:2

80
    Zelení jednoducho už musia útočiť. Čas sa im kráti. Gól vo svojej sieti rozhodne nečakali.

81
    Obrovská šanca Rosenborgu. Do otvorenej obrany po ľavej strane vnikol Mikkelsen, ale z dobrej pozície bránu netrafil.

83
    Hráči St. Étienne sa dočkali gólu. Po štandardnej situácii sa k lopte dostal Sall, prekonal Hansena. Na štadióne vypukol gejzír radosti, no zbytočne. Domáci hráč bol v ofsajde.

84
    Francúzom sa čas na vyrovnanie kráti. Navyše si stále musia dávať pozor na Rosenbort, ktorého hráči hrozia prevažne z brejkov.

85
    Sall vidí žltú kartu.

87
    AS Saint-Étienne dáva gól! Domáci si za snahu zaslúžili vyrovnanie. Faul na Beriča z penalty nemilosrdne potrestal NOLAN ROUX.
    87. Nolan ROUX - 2:2

89
    Ožili aj tribúny, ktoré si prajú ešte jeden zásah v sieti hostí.

90
    Končí sa nám riadny hrací čas. Nadstavovať sa budú tri minúty.

90+1
    Hostia zvýšili aktivitu a skúšajú niečo vymyslieť.

90+2
    Teraz sa snažili Nóri vybojovať roh, no bude to len odkop od Ruffierovej brány.

90+3
    Beží nám posledná minúta stretnutia.

90+3

Napínavé stretnutie je na konci. Po vyrovnanom priebehu sa body delili. Prvý polčas priniesol zaujímavé futbalové divadlo, diváci videli dva góly a peknú hru z oboch strán. Po obrátke sme už toľko futbalovej krásy nevideli, napriek tomu si oba celky pripísali ešte po góle. Po nerozhodnom skóre si obe mužstvá pripisujú do tabuľky jeden bod.
    Od nás je to na dnes všetko, ďakujeme za priazeň a zostaňte so stránkou Onlajny.eu aj naďalej. Prajeme pekný večer. (22:59:21)

Milan Gončár

Góly: 4. Berić, 87. Roux (pen.) – 16. Mikkelsen, 78. J. Svensson

Karty:   52. Clément (SET), 61. Eysseric (SET), 85. Bayal Sall (SET) – 28. Skjelvik (RSN), 30. J. Svensson (RSN), 56. Midtsjø (RSN)

AS Saint-Étienne: Ruffier – F. Clerc, Bayal Sall, Perrin (C), Assou-Ekotto – Monnet-Paquet (71. Bamba), Lemoine (76. Pajot), Clément, Eysseric (65. Corgnet) – Berić, Roux.
    Rosenborg BK: André Hansen – J. Svensson, Eyjólfsson, Skjelvik, Midtsjø – Jensen (C), Selnæs, Konradsen – Helland (76. de Lanlay), Søderlund, Mikkelsen.

Rozhodca: Dingert – Pickel, Bornhorst (všetci Nemecko)