Chabarovsk – S.Moskva 1:2 (kon.) | Vladivostok – Petrohrad 1:5 (kon.) | Novokuzneck – Helsinki 2:3 (kon.)
Barys – Kazaň 3:1 (kon.) | Novosibirsk – Riga 4:1 (kon.) | Omsk – Togliatti 6:1 (kon.)
Jekaterinburg – Soči 1:4 (kon.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Jaroslavľ 2:1 (kon.) | Dinamo Minsk – Nižnekamsk 2:3 (0:1 po s.n.)
D. Moskva – HC Slovan 1:2 (kon.) | Novgorod – Čeljabinsk 3:0 (kon.) | Viťaz – Záhreb 4:3 (2:1 po s.n.)
HC Sibir Novosibirsk
4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
HC Dinamo Riga
cz Štvrtok 10.09.2015, 15:30 • Ice Sports Palace Sibir • KHL

Je konec! HK Sibir Novosibirsk předvedl v Ice Sports Palace Sibir další skvělý výkon a v dnešním utkání porazil Dinamo Riga 4:1!

Začátek první třetiny patřil domácímu celku, který se dostal již ve třetí minutě do vedení. Po dobré práci Žafjarova se prosadil Maxim Šalunov. DInamo následně mělo možnost dvou přesilových her, ani v jedné se však nedokázalo prosadit!

Druhá třetina nabídla hned několik vyloučení, avšak dlouho se oběma týmům nedařilo je využít! Velmi dobrý výkon zatím podávají oba gólmani! Deset sekund před koncem druhé třetiny vstřelil důležitou branku domácí Sergej Šumakov, který navýšil vedení na 2:0!

Ve třetí třetině vstřelil uklidňující branku Vladimír Butuzov, kteýr zvýšil už na 3:0! Necelé čtyři minuty před koncem však zdramatizoval utkání Gunars Skvorcovs po krásné individuální akci! V samotném závěru se ještě trefil do prázdné branky Vladimír Roth, který upravil na konečných 4:1!

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA
    Alexander Salák (SIB) – 1 obdrž. branka, úsěšnost zákroků 96,67%
    Vladimír Roth (SIB) – 1+0, 3 střely, TOI – 13:15
    Tomáš Vincour (SIB) – 0+0, 1 střela, TOI – 8:32

Tomáš Kundrátek (RIG) – 0+0, 2 střely, TOI – 21:00

To je z mé strany vše a u dalšího textového přenosu se těším brzy nashledanou! (17:49:25)

59:53
    Sibir právě vstřelil branku!
    Dinamo to zkoušelo v samotném závěru ještě bez brankáře Erikssona! Sibir se však dokázal prosadit do prázdné branky! Za vlastní brankou se zmocnil kotouče český obránce VLADIMÍR ROTH, který dokázal trefit kotouč do opuštěné branky! Bez asistence

59:26
    Domácí celek se však drží s pukem daleko od branky Alexandera Saláka!

59:09
    Necelou minutu před koncem si bere hostující DInamo oddechový čas!

58:55
    Novosibirsk se ještě v samotném závěru dokázal udržet v útočném pásmu a ušetřil další vteřiny!

58:11
    Obránce Seigo hledal na útočné modré Gintse Meiju. Lotyšský útočník však kotouč nedokál zpracovat.

57:06
    Dmitrij Moňa výborně napadal rozehrávku lotyšského celku. Puk sice nezískal, nicméně ušetřil cenné vteřiny.
    Gunars SKVORCOVS - 3:1

56:26
    Riga právě vstřelila branku!
    Hostující celek ještě dramatizuje toto utkání a připravuje Sašu Saláka o čisté konto! Výbornou individuální akci předvedl GUNARS SKVORCOVS, který projel kolem Sannikova a následně i kolem dvojice protihráče. Na zem si položil Saláka a poslal kotouč pod břevno! Asistence:

55:50
    To je z přesilové hry Dinama vše! Maxim Ignatovič je zpět na ledě a Sibir míří za dalším vítězstvím v této sezóně!

55:21
    Od modré čáry poslal tvrdou ránu obránce Tomáš Kundrátek, avšak nemířil přesně.

54:19
    Přesilová hra však zatím Dinamu vůbec nevychází a domácím se podařilo hned dvakrát vyhodil kotouč k brance Erikssona.

53:50
    Následně však rozhodčí hru přerušil, neboť se v brankovišti Maxim Ignatovič pošťuchoval s Saulietisem! Domácí útočník jde nakonec na trestnou lavici a Dinamo si zahraje přesilovou hru!

53:41
    Šumakov výborně zapracoval i na vlastní modré, když vypíchl puk Galvinsovi. Do úniku se však nedostal.!

52:53
    Do další šance domácího celku se dostal Sergej Šumakov, který dostal zajímavou přihrávku na levou stranu od Šalunova. Střela ruského útočníka však mířila mimo.

52:25
    Vladimír Roth vyslal po přihrávce Alexejeva opravdu ostrou ránu. Jaocim Eriksson byl však na místě a kotouč lapil do lapačky!

51:52
    Do úniku se teď navíc mohl dostat domácí Maxim Šalunov, avšak přihrávka Žafjarova nebyla příliš přesná.

51:26
    Dinamo se ještě pokouší s výsledkem něco udělat, nimcéně obrana Sibiru pracuje ve třetí části opravdu výborně.
    Vladimir BUTUZOV - 3:0

50:36
    Tak teď jsem to zakřikl! V rohu kluziště operoval s kotoučem Oleg Gubin, který poslal skvělou zadovku mezi kruhy. Na kotouč nakonec dosáhl VLADIMÍR BUTUZOV, který propálil Erikssona! Asistence: Oleg Gubin

50:09
    Ve třetí třetině jsme se zatím příliš přerušení hry nedočkali. Hra je plynulá, nicmně šancí málo!

49:09
    Dinamo se pokoušelo dostat do útočného pásma, nicméně Sibir si velmi dobře hlídal modrou čáru a lotyšský celek nepustil.

48:03
    Armands Berzins se dokázal odpoutat od Alexejeva a vystřelil bekhendem. Ruský obránce však stihl kotouč srazit do ochranné sítě.

47:13
    Oba týmy pokračují v plném počtu, zatím se více daří Sibiru, který má územní převahu.

46:38
    Velmi dobře to udělal Miks Indrasis, který obkroužil branku a následně z otočky vystřelil. Jeho rána však letěla nad!

46:09
    O další vyhození se postaral Tomáš Kundrátek. Hra je však přerušena, neboť domácí Moňa má zjevně nějaký problém s Timem Sestitem. Finského útočníka poslal k zemi! Oba odcházejí na trestnou lavici ...

45:28
    Následně si Dinamo dokázalo osvobodit, když střelu Verešagina od modré zablokoval Locans a následně kotouč vyhodil.

44:59
    Tato přesilovka se zatím Novosibirku velmi daří. Svěřenci Andreej Skabelky jsou usazeni v útočném pásmu, avšak střela Ibragimova na branku neprošla.

44:25
    Teď už se však bude vylučovat! Výborný pas za obranu dostal od Sannikova Šumakov, kterého však poslal k zemi právě Meija! Lotyšský útočník tak míří na dvě minuty na trestnou lavici.

43:42
    Dinamo velmi rychle překonalo střední pásmo a pokoušelo se dostat do zakončení. Gints Meija však kotouč ztratil.

43:06
    Vladimír Roth se navíc pokoušel rychlou přihrávkou najít na útočné modré Vladimira Butuzova, který však pas nedokázal zpracovat.

42:39
    Novosibirsk se zatím poctivě brání a nepouští svého soupeře do zakončení.

41:59
    Dinamo začalo poslední třetinu velmi aktivně, avšak kromě Sestita, se nikdo jiný z hostujících hráčů ke střele nedostal.

41:03
    Tomáš Vincour našel na modré čáře obránce Alexejeva, který pohotově vypálil. Eriksson toho moc neviděl, nicméně dokázal kotouč vyrazit!

40:24
    Hned na začátku třetí třetiny mohl snížit hostující Tim Sestito, avšak Saláka nepřekonal!

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 17:10!

40:00
    Sergej ŠUMAKOV - 2:0

39:50
    Sibir se nakonec prosazuje, nicmént to bylo již po návratu Redliše z trestné lavice! To však domácím nevadí, neboť dávají velmi důležitý druhý gól! Do útočného pásma najel po pravé straně Stěpan Sannikov, který našel přihrávkou SERGEJE ŠUMAKOVA, a ten vymetl šibenici! Asistence: Stěpan Sannikov

39:09
    Od modré čáry to zkusil Ibragimov, který však nemířil přesně a dopředu jde Dinamo!

38:37
    Až teď se Novosibirsk dokázal usadit v útočném pásmu, nicméně do zakončení se nedostal a následně Tomáš Kundrátek kootuč vyhodil.

38:16
    Sibiru se však zatím ve zkrácené přesilové hře příliš nedaří!

37:45
    Síly na ledě se vyrovnají! Mikelis Redliše zaváhal ve středním pásmu a následně poslal k zemi Ridderwalla!

37:29
    Další střelu od modré vyslal Krisjanis Redliš, jehož ránu však zablokovala obrana Sibiru. Následně se domácí celek osvodobil.

37:07
    Až po necelé polovině přesilové hry se Dinamo dostalo do kombinace v útočném pásmu. Indrasis našel na levé straně Tomáše Kundrátka, který trefil svého krajan pouze do helmy!

36:39
    I Novosibirsk si však v přesilové hře počíná velmi dobře a Dinamo se nemůže dostat do kombinace.

36:06
    Po delší době hlavní rozhodčí přerušil hru a bude znovu vylučovat! Na trestnou lavici míří tentokrát domácí Oleg Gubin a Dinamo si v závěru třetiny zahraje přesilovou hru!

35:29
    O další vyhození se postaral Guntis Galvins, který dokázal dostat kotouč za branku Saláka. Trest Tomáše Kundrátka je již skoko u konce!

34:47
    I v tomto oslabení však pracuje Dinamo výborně! Svého soupeře nechce pustit do kombinace a lotyšský celek už dvakrát vyhodil!

34:09
    Dinamo však hned po vhazování kotouč vyhodilo ven ze třetiny. Následný nájezd Ridderwalla, který projel celé pásmo a následně poslal přihrávku na modrou, nebyl úspěšný, neboť přihrávka na Ibragimova nebyla přesná.

33:44
    Český obránce si však následně počínal v souboji s Žafjarovem nedovoleně a míří na trestnou lavici!

33:33
    Nahození Damira Žafjarova z levé strany se málem dostalo před branku na hůl Maxima Šalunova. Těsně před ním však kotouč odpálil Kundrátek.

33:09
    Na druhé straně zahrozil také Sibir, když do útočného pásma najel Maxim Šalunov, jehož střela však skončil mimo branku Erikssona.

32:47
    Obrovskou šanci měl opět finský útočník Tim Sesito, který dostal zpoza branky přihrávku od Redliše. Jeho střela zprvní však prolétla těsně vedle!

32:16
    Nahození Galvinse tečoval před brankou Tim Sesito, avšak Alexander Salák dokázal kotouč lapit!

31:53
    Naopak Dinamo chybovalo na modré čáře a Sibir šel do přečíslení. Z mezikruží střílel Butuzov, avšak střelu zablokoval Seigo.

31:27
    Snad poprvé v této třetině se hostující Dinamo dostalo do kombinace v útočném pásmu. Ke střele se však lotyšský celek nedostal.

30:59
    Již dobrých pět minut se hraje bez přerušení! Momentálně má puk domácí Ibragimov, který se chystá rozehrávat.

30:15
    Dinamo se po delší době dostalo s pukem do útočného pásma. Miks Indrašis se pokoušel hledat před brankou Meiju. Jeho přihrávka však nebyla přesná.

29:34
    David Ullström našel chytrou zadovkou před brankou Sergeje Šumakova, který však Saláka nepřekonal!

28:51
    Krisjanis Redliš je již zpět na hrací ploše! Dinamo sehrálo toto oslabení opravdu výborně.

28:08
    O další vyhození Dinama se postaral Tim Sesito a trest Redliše se pomalu blíží ke svému konci!

27:36
    Přesilovka se však Sibiru zatím příliš nedaří. Jen na malý moment se dokázal usadit v útočném pásmu, ovšem bez střelby.

26:45
    Do útočného pásma si to namířil domácí Šumakov, kterého však poslal k zemi Krisjanis Redliš. Lotyšský reprezentant míří na trestnou lavici!

26:39
    K odraženému kotouči se ve středním pásmu dostal Skvorcovs, který však přechod modré čáry uspěchal a je pískán ofsajd. Následuje komerční přestávka.

25:59
    Poprvé ve druhé třetině prověřil pozornost Sálaká Fin Ville Leino, jehož ránu český brankář vyrazil před sebe a k dorážce se dostal Meija, i tu však Salák pokryl.

25:39
    Sibiru se nepodařilo dostat do útočného pásma, a tak Sannikov pouze nahodil kotouč za branku Erikssona.

25:09
    Do útočného pásma tentokrát s pukem najel Felix Schutz. Německý útočník byl však následně tísněn obráncem a ke střele se rovněž nedostal.

24:29
    Dinamo se zatím ve druhé třetině hodně trápí a nemůže se dostat do hry. Saša Salák je zatím bez práce.

23:40
    Vitalij Menšikov se pokoušel dostat do pásma Dinama přes pravou stranu. Domácí útočník byl však zdvojen a o puk přišel.

23:05
    Sergej Šumakov výborně napadal rozehrávku Dinama a po jeho výborné práci se ke kotouči dostal Bobrov, který však nemířil přesně.

22:15
    Miks Indrasis se pokoušel procpat do útočného pásma, nícméně jeho pokus nevyšel a u puku je znovu Sibir.

21:19
    Vladimir Butuzov si dojel vlastní nahození a obratem posílal puk před branku. Do tohoto prostoru si však nikdo z domácích nenajel.

20:52
    Těsně po konci trestu Schtze se po neovedené střele dostal před branku k puku Žafjarov. Ruský útočník však mířil se svou dorážkou mimo!

20:19
    Sibir pokračoval v probíhající přesilové hře, avšak po vyhození Kundrátka již příliš času nezbývá.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 16:22.

20:00

19:41
    Ridderwall našel přihrávkou v předbrankovém prostoru Okulova, jehož ránu však Eriksson vyrazil!

19:06
    Hodně prostoru dostal na modré čáře Rinat Ibragimov, který však svou tvrdou střelou trefil pouze Gintse Meiju.

18:42
    V závěru třetiny hlavní rozhodčí vylučuje na druhé straně! Na trestnou lavici míří za držení protihráče Felix Schutz.

18:38
    Kombinaci Sibiru pokračovala a Alexejev našel na modré Vladimíra Rotha, jehož tvrdá rána však mířila mimo!

18:00
    Výbornou práci v útočném pásmu odvedl opět Žafjarov, který se dokázal dostat ze sevření Redliše a našel před brankou Šalunova. Ten měl však hodně málo času a zakončení se mu nepovedlo!

17:21
    V samotném závěru přesilovky střílel ještě Gunars Skvorcovs, nicméně Salák si prostor u své tyče dokázal pohlídat.

16:43
    Saulietis našel chytrou přihrávkou mezi kruhy Ville Leina, který vystřelil zprvní. Salák vyrazil kotouč je před sebe, nicméně obrana Sibiru dokázala puk dostat z pásma ven!

16:10
    Tentokrát bylo Dinamo nepřesné při kombinaci a přihrávku vystihl Roth, který puk vyhodil do pásma lotyšského celku.

15:37
    Dinamo se na krátkou chvíli dostalo do útočného pásma, avšak Sibir velmi dobře napadal a následně kotouč vyhodil.

15:04
    Po delší době se dostalo Dinamo do útočného pásma a hned je z toho faul domácícho celku! Na trestnou lavici odchází Sergej Šumakov.

14:39
    Hned po vhazování se dostal k puku Maxim Šalunov, který vypálil z otočky. Před Erikssonem dobře stál Žafjarov, avšak švédský brankář dokázal zasáhnout.

14:26
    Střelu Alexejeva od modré se pokoušel tečovat Tomáš Vincour. Český útočník však směr střely nezměnil a Eriksson zasáhl.

13:59
    Do útočného pásma si tentokrát najel Vitalij Menšikov, který vystřelil. Eriksson vyrazil kotouč do vzduchu, následně však máchl lapačkou a puk chytil!

13:16
    Od modré čáry poslal puk na branku Erikssona Vladimír Roth, jehož ránu švédský gólman vyrazil před sebe. Nikdo z domácích se však k dorážce nedostal.

12:36
    Hra je přerušena, neboť so branky Alexandera Saláka narazil Miks Indrasis, který ji dostal z původního postavení.

12:12
    Ani lotyšskému celku se však rozehrávka nepovedla, zakázané uvolnění z toho však není. Rozehrávat bude domácí Sergej Gimajev.

11:26
    Domácím se nepodařila rozehrávka a puk skončil na zakázaném uvolnění. Následuje vhazování před brankou Saláka.

10:59
    Obrovskou šanci měl na druhé straně také hostující Gunars Skvorcovs, který ujížděl na Saláka sám! Jeho zakončení však nevyšlo a dorážet mohl Schutz, tomu se však dorážka nepovedla!

10:21
    Hostující celek propadl ve středním pásmu a do úniku se dostal Maxim Šalunov, který ujížděl s Žafjarovem dva na jednoho. Prvně jmenovaný však vypálil a jeho pokus lapil Eriksson!

09:53
    Lauris Darzins se pokoušel po návratu Vincoura o drzý průnik středem obrany, avšak neuspěl a u puku je Sibir!

09:29
    Od modré čáry poslal Galvins přihrávku na Laurise Darzinse, který si najel před Saláka, avšak českého brankáře nepřekonal.

09:03
    Sibir se navíc před malou chvilku zmocnil kotouč a do protiútoku se dostal Stěpan Sannikov. Jeho střela z ostrého úhlu však mířila mimo.

08:30
    Vypálil až Mikelis Redliš, jehož ránu však jeden z hráčů Sibiru poslal do ochranné sítě! Hned po vhazování následně vypálil Tomáš Kundrátek, který však Saláka nepřekonal.

08:13
    Hostující Dinamo se nastěhováno v útočné třetině, avšak zatím se ke střeleckému pokusu nedostalo.

07:39
    Přesilová hra pro Dinamo! Na trestnou lavici míří Tomáš Vincour, neboť jeho tým špatně střídal!

06:59
    První úspěšný zákrok za sebou má i Alexander Salák, který musel zasahovt proti střele Ville Leina. Následuje komerční přestávka.

06:03
    Damir Žarjarov se opět dokázal uvolnit a posílal přihrávku před branku. Nikdo z jeho spoluhráčů si však do tohoto prostoru nenajel.

05:17
    Zajímavý průnik přes pravou stranu provedl Saulietis, který následně dostal puk na Skvorcovse, ten však nemířil přesně.

04:49
    Do dalšího únikun se mohl dostat po pravé straně domácí Moňa, nicméně mu puk ujel a obránce Sevecenko jej odpálil do středního pásma.

03:39
    K první střele hostujícího celku se dostal Ville Leino. Finský útočník však mířil mimo!
    Maxim ŠALUNOV - 1:0

02:54
    Sibir se dostává již ve třetí minutě do vedení! Výbornou práci v útočném pásmu odvedl Damir Žafjarov, který se dokázal uvolnit a poslal před branku ideální pas pro MAXIMA ŠALUNOVA, který poslal puk za záda Erikssona! Asistence: Damir Žafjarov

02:29
    Domácí Menšikov sebral puk za vlastní branku, nicméně ještě před tím odpískal hlavní rozhodčí zakázané uvolnění.

01:46
    Aktivní Lauris Dazinš operoval s pukem za brankou Alexandera Saláka, lotyšský útočník však branku českého brankáře neohrozil.

00:58
    Ve středním pásmu chyboval Leino, který nabídl kotouč Okulovi. Ruský útočník jej však pouze nahodil do pásma.

00:27
    Do prvního útoku se dostala první fotmace hostujícího Dinama. V zajímavé příležitosti se ocitl Redliš, avšak hostující kapitán se ke střele nedostal.

00:01

HK Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Ibragimov, Verešagin, Alexejev, Roth, Menšikov, Ignatovič, Gimajev (A), Naumov – Moňa, Ullström, Butuzov – Ridderwall, Okulov, Vincour, Sannikov, Bobrov, Šumakov – Šalunov, Gubin, Žafjarov

Rozhodčí: Kiseljov, Rogačjov – Metalnikov, Sirotkin.