Tappara – Zug 3:1 (kon.) | Rauma – Luleå 0:3 (kon.) | Litvínov – Blues 3:2 (po pr.)
Mníchov – EC-KAC 6:1 (kon.) | Linz – Düsseldorf 5:3 (kon.) | Gap – Eisbären 3:1 (kon.)
Tappara Tampere
3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
EV Zug
cz Nedeľa 06.09.2015, 15:00 • Hakametsä, Tampere • Liga majstrov • Skupina 2

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Krásné hokejové odpoledne přeji všem příznivcům hokejové Ligy mistrů. Dnes máme na programu poslední kolo všech základních skupin této soutěže. Společně budeme sledovat závěrečný zápas skupiny B mezi finským velkoklubem Tappara a švýcarským týmem EV Zug. V této skupině je však předčasně dobojováno. Postup si předevčírem zajistil švédský Djurgardens, který za 4 odehrané zápasy nasbíral 8 bodů, a značnou část bodů si připsal především díky dnešnímu hostujícímu celku EV Zug, který doposud v LM nebodoval, a je tak jasné, že tímto zápasem pro letošek v Champions Hockey League končí. V dnešním závěrečném střetnutí skupiny B se tedy bude hrát pouze o první místo v tabulce mezi Tapparou a Djurgardensem.

První vzájemné utkání:

EV Zug – Tappara 0:7 (0:3, 0:2, 0:2)
    Branky a nahrávky: 2. Kankaampera (Savinainen), 7. Lajunen (Haapala), 10. Jarvinen (Haapala, Lajunen), 33. Honkanen (Aalto), 37. Makinen (Kuusela), 42. Dixon (Kuusela), 44. Haapala.

Tabulka skupiny B:

1. Djurgardens – 4 zápasy, 8 bodů, skóre 13:11
    2. Tappara – 3 zápasy, 7 bodů, skóre 13:5
    3. EV Zug – 3 zápasy, 0 bodů, skóre 5:15

Jak dopadne souboj těchto dvou týmů? Připíše si Zug nějaké čestné body, nebo naopak opět nebodují a domácí Tappara obsadí první místo v tabulce? To nám napoví samotné utkání. Úvodní buly bude vhozeno v 15:00!

Tappara: Karhunen (Noronen) – Saravo, Aalto, Plastino, Bonsaksen, Mäkinen, Elorinne, Kankaanperä, Honkanen – Dixon, Savinainen, Kuusela – Lajunen, Haapala, Järvinen – Ilomäki, Laine, Peltola – Karjalainen, Kaksonen, Rauhala

EV Zug: Stephan (Bader) – Schlumpf, Sondell, Ramholt, Grossmann, Alatalo, Morant, Erni, Stadler – Diem, Suri, Martschini – Lammer, Immonen, Burgler – Schnyder, Marchon, Zangger – Volejníček, Thibaudeau

Rozhodčí: Nord (SWE), Hakkarainen – Hägerström, Puolakka (všichni FIN)

Oba týmy už jsou na ledě, zápas začne každou chvíli.

00:01

00:01
    Úvodní buly vyhráli domácí.

00:26
    Domácí se hned po úvodním buly hnali dopředu, jenže v jejich útočné třetině jejich snaha končí.

00:48
    První střelu zápasu si připisuje Dixon, nebyla však nějak nebezpečná.

01:37
    Zug se snaží napadat rozehrávku Tappary a daří se jim.

02:13
    Hosté využívají nepřesností domácích a kombinují s pukem ve středním pásmu.

02:48
    Ale i hosté se dopouštějí ve svém obranném pásmu nepřesností, a tak se teď soupeři neustálé o puk připravují.

03:49
    Hosté se snažili dostat do útočného pásma, ale obrana Tappary je zastavila hned za modrou čárou.

03:59
    Ofsajd domácích.

04:24
    V prvních pěti minutách hry není nikdo lepší, hra je z obou stran lehce kostrbatá.

05:18
    O první vážnější akci se postarali domácí, když jeden z obránců nahazoval puk od modré čáry, a ten přes skupinu hráčů doputoval až k bráně a orazítkoval tyč!

05:49
    Úvodní přesilovku hry si zahrají domácí. Na trestnou lavici míří Nicolas Thibaudeau. 2 minuty – krosček.

06:40
    Domácím se zatím tato přesilová hra zatím moc nedaří, v první polovině se neusadili v útočné třetině.

07:09
    Hosté se osvobozují, a mohou tak střídat.

07:40
    Další vyhození puku přes všechny čáry.

07:52
    Toto Zug už přežije. Hosté v plném počtu.

08:20
    Jeden z hráčů byl rychlejší než puk. Ofsajd Tappary.

08:37
    Zug nahazuje puk do rohu útočné třetiny a řítí se za ním.

09:18
    Své střelecké štěstí zkoušel Lajunen, avšak jeho střela neměla dostatečnou razanci na to, aby ohrozila Stephana. Ten puk přidržel.

09:38
    Poprvé od začátku zápasu se Zug usazuje ve své útočné třetině a kombinuje zde.

10:09
    I hosté si zahrají svoji první přesilovku v zápasu. Na trestnou lavici míří Pekka Saravo za držení hole.

10:36
    Hosté se usadili v útočném pásmu, kombinovali a dostali se i ke střele, tu však Karhunen pěkným zákrokem chytá!

11:11
    Tappara se osvobozuje.

11:42
    A další vyhození puku přes všechny čáry.

12:26
    Švýcarskému Zugu se tato přesilovka celkem podařila, ale gól se jim však střelit nepodařilo.

13:13
    Hosté se snaží držet domácí ve své útočné třetině pod tlakem, který si vytvořili díky přesilové hře.

13:49
    Zug neustále kombinuje v obranném pásmu Tappary.

14:34
    Vhazování uprostřed hřiště.

15:06
    Karhunen nahozený puk raději přidrží. Vhazovaní po jeho pravici.

15:37
    Domácí drží puk na svých hokejkách, ale nemohou se dostat přes střední pásmo.

16:34
    O puk týmy bojují v levém rohu za Stephanovou bránou.

17:01
    Další ofsajd domácích.

17:30
    Tappara si zahraje druhou přesilovku. Trest si jede odpykat Livio Stadler za sekání.

18:06
    Domácí se nemohou usadit v útočném pásmu.

18:47
    Zug se osvobozuje.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:20
    Stephan přidržel odražený puk. Vhazování po jeho pravici.

19:30
    Hosté v plném počtu. Domácím se zatím přesilovky moc nedaří.

20:00

První třetina nám nabídla velice vyrovnaný hokej. Oba týmy si dokázaly vytvořit tlak pouze díky přesilovým hrám. Branku jsme ale bohužel neviděli. Dočkáme se ji v druhé části? Druhá třetina začne přibližně asi za 15 minut.

20:01

20:01
    Úvodní buly druhé třetiny vyhráli domácí.

20:27
    Domácí nahazují puk do útočného pásma, obrana hostí si však puk přebírá do své moci.

20:49
    O první střelu druhé třetiny se postarala Tappara, Stephan puk s klidem chytá.

21:39
    Oba celky střídají.

22:10
    První pěkná akce druhé třetiny. Ilomäki si obkroužil branku a následně nahrával před bránu Lainemu, ten však puk netrefil ideálně a branku přestřelil.

22:36
    Týmy bojují o puk ve středním pásmu.

23:19
    Domácí si zahrají přesilovou hru. Marc Marchon míří na trestnou lavici za hákování.

23:38
    Tappara právě vstřelila branku!
    Domácí využívají třetí přesilovou hru a ujímají se tak vedení! Jan-Mikael Järvinen nahodil puk od modré čáry a HENRIK HAAPALA skvěle puk tečoval před bezmocným Stephanem. Asistence: Jan-Mikael Järvinen, Teemu Aalto.
    Henrik HAAPALA - 1:0

24:19
    Zug se zdá trošku opařený po inkasovaném gólu.

25:02
    Teemu Aalto si jede odsedět dvouminutový trest za podražení.

25:38
    Domácí vyhazují.

25:56
    Tappara se opět osvobozuje.

26:09
    I přesto, že Tappara hraje v oslabení se Kaksonen pokoušel střelou z mezikruží ohrozit branku Stephana. Ten střelu vyráží.

26:46
    Další vyhození domácích. Vypadá to že toto oslabení přežijí bez větších problémů.

27:02

27:33
    Ofsajd Tappary.

28:06
    Domácí kombinují v obranném pásmu.

28:37
    Zug se velmi rychle dostal do útočné třetiny, kde si puk už nějakou chvíli nahrává, ale nemůže se dostat k přímému ohrožení branky.

29:17
    Zug chvíli kombinoval v útočném pásmu, domácí si to však nenechali dlouho líbit a o puk hostující tým obírají.

30:33
    V posledních minutách se tempo hry poněkud snížilo.

30:55
    Marc Marchon míří podruhé na trestnou lavici. Jede si odsedět dvouminutový trest za krosček.

32:26
    Tappara nějakou chvíli operovala v útočném pásmu, ale hostům se opět podařilo puk vyhodit.

32:55
    Marc Marchon se vrací z trestné lavice. Zug v plném počtu.

33:13
    Zug právě vstřelil branku!
    Hosté dávají branku a vyrovnávají! Daniel Sondell nastřelil puk na bránu, ten se odrazil od brankaře přesně do míst kde se nacházel DARIO BUERGLER, který s ladným klidem dorazil puk za brankovou čáru! Asistence: Daniel Sondell, Jarkko Immonen.
    Dario BUERGLER - 1:1

34:28

35:13
    Tappara se snaží dostat Zug pod tlak.

35:38
    K odraženému puku se dostal jako první Laine, ale jeho střela neměla dostatečnou přesnost aby ohrozila Stephana!

36:08
    Tappara si s přibývajícím časem vytváří větší a větší tlak.

36:46
    Týmy bojují o puk v obranném pásmu domácích.

37:12
    Tappara se opět ujímá vedení! Jere Karjalainen nahodil puk zpoza brány před brankoviště, tam se nacházel zcela volný STEPHEN DIXON a svojí tvrdou ránou se nemýlil! Asistence: Jere Karjalainen, Markus Kankaanperä.
    Stephen DIXON - 2:1

38:34
    Karhunen přidržel nahozený puk. Vhazování po jeho levici.

40:00

Ve druhé třetině jsme se už branky konečně dočkali, dokonce byly tři. O dvě se postarala Tappara, která se tedy ujmula vedení po druhé třetině 2:1. Co se týče hry, zdá se, že domácí mají více ze hry. Udrží si domácí vedení až do konce zápasu, nebo Zug vývoj zápasu otočí? To se společně dozvíme v závěrečné třetině, která začne přibližně v 16:33. Zůstaňte s námi!

40:01

40:01
    Úvodní buly vyhráli hosté.

40:24
    Hned v úvodu třetiny si hosté zahrají přesilovou hru. Järvinen míří na trestnou lavici za sekání.

40:57
    Domácí vyhazují puk přes všechny čáry.

41:28
    Další vyhození domácích.

41:57
    Hosté se snaží udržet a kombinovat v útočné třetině, ale obrana Tappary hraje toto oslabení velice dobře, a tak opět dostává puk za modrou čáru.

42:24

42:46
    I po přesilové hře u puku zůstávají hosté.

43:24
    Tappara se teď nemůže vymanit ze své obranné třetiny.

43:58
    V úvodu třetí třetiny jsou aktivnějším týmem hosté.

44:20
    Vhazování před Stephanem.

44:49
    Zug skvěle napadá rozehrávky Tappary.

45:19
    Po dlouhé době se domácí podívali do své útočné třetiny, ale jejich útočná snaha končí kousek za modrou čárou.

45:58
    Po nahození domácích, které Stephan přidržel je zde komerční přestávka.

46:19
    Domácí teď pěkně kombinují v útočném pásmu, ale nemohou se dostat ke střele.

46:59
    Kaksonen byl zasažen hokejkou jednoho z hráčů Zugu a na ledové ploše se objevily krvavé stopy. Rozhodčí si toho však nevšimli. Na odstranění skvrn se právě pracuje.

47:01
    Ve hře se pokračuje.

47:51

48:03
    Své střelecké štěstí zkoušel Savinainen, ale Stephan je v pozoru a pěkným zákrok tuto střelu chytá!

48:39
    O puk se bojuje v obranném pásmu Zugu.

49:26
    Skákavý puk, který nahodil na bránu Marchon brankář Tappary raději podrží.

49:46
    Jukka Peltola vyhodil puk mimo hrací plochu z obranného pásma. Jede si tak odpykat dvouminutový trest za zdržování hry.

50:19
    Zug se usadil ve svém útočném pásmu.

50:43
    Domácím se podařilo vyhodit puk, a mohou tak střídat.

51:02
    Zug zpět ve své formaci v útočné třetině.

51:19
    Domácí se dostali k puku a hned ho vyhazují.

51:46

52:10
    Máme zde další komerční přestávku.

52:11
    Vhazování před Karhunenem. Ve hře se pokračuje.

52:39
    Týmy bojují o střední pásmo.

53:02
    V závěrečné části hry se začíná trochu přitvrzovat.

53:32
    Erni nahazoval puk z půlky hřiště na branku. Karhunen puk vyrazil, ale velice nejistým zákrokem.

54:17

54:43
    Kuusela dorážel odražený puk do brány, avšak Stephan velice rychlým přemístěním puk chytá!

55:07
    Icing domácích.

55:46
    Zug začíná být velice v závěru hry velice aktivní, ale Tim Ramholt to s tou aktivitou přehnal. Hákoval svého protihráče v útočném pásmu a míří na trestnou lavici.

56:32
    Domácím tuto přesilovku zatím hrají velice dobře. Drží formací a obstřelují Stephanovu branku.

57:09
    Zug je pod velkým tlakem, uvidíme zda-li to vydrží.

57:29
    Tappara využívá druhou přesilovou hru v dnešním utkání a utíká na rozdíl dvou branek! JANI LAJUNEN se dostal jako první k puku, který nahrával před branku Jan-Mikael Järvinen a doklepl puk za záda Stephana. Asistence: Jan-Mikael Järvinen.

57:36
    Karjalainen míří na trestnou lavici, a Zug si tak zahraje další přesilovou hru. 2 minuty – vysoká hůl.

58:00
    Probíhají poslední 2 minuty třetí třetiny.

58:43
    Zug se snaží dostat Tappary pod tlak, ta se však dostala k puku a ten vyhazuje přes všechny čáry.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

59:21
    Hosté kombinují v útočném pásmu, ale stále se jim nedaří vystřelit.

59:36

Závěrečnou třetinu vyhrála Tappara, a to především díky druhé využité přesilovce v zápase. Při tom se zdálo, že ve třetí třetině dominuje spíše švýcarský celek. Utkání tedy končí výsledkem 3:1 pro domácí, ikdyž EV Zug byl dnes více než vyrovnaným soupeřem. Dnes je to ode mě vše, někdy příště, na shledanou!
    Průběh zápasu: (0:0, 2:1, 1:0) (17:15:57)

Góly a asistencie: 24. Haapala (Järvinen, Aalto), 38. Dixon (Karjalainen, Kankaanperä), 58. Lajunen (Järvinen) – 34. Buergler (Sondell, Immonen)

Tappara Tampere: Karhunen (Noronen) – Saravo, Aalto, Plastino, Bonsaksen, Mäkinen, Elorinne, Kankaanperä, Honkanen – Dixon, Savinainen, Kuusela – Lajunen, Haapala, Järvinen – Ilomäki, Laine, Peltola – Karjalainen, Kaksonen, Rauhala
    EV Zug: Stephan (Bader) – Schlumpf, Sondell, Ramholt, Grossmann, Alatalo, Morant, Erni, Stadler – Diem, Suri, Martschini – Lammer, Immonen, Buergler – Schnyder, Marchon, Zangger – Volejníček, Thibaudeau

Rozhodca: : Nord (SWE), Hakkarainen – Hägerström, Puolakka (všichni FIN)