K. Vary – Olomouc 0:1 (kon.) | Plzeň – Mladá Boleslav 0:0 (zruš.) | Zlín – Zvolen 1:3 (kon.)
Havířov – Cracovia 2:5 (kon.) | Detva – Žilina 0:2 (kon.) | Senica – Trnava 5:6 (kon.)
Prostějov – Skalica 3:0 (kon.)
HC Dukla Senica
5:6 (2:2, 1:3, 2:1)
HK Gladiators Trnava
Štvrtok 27.08.2015, 18:00 • HC Dukla Senica • Prípravný zápas

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Vážení športoví priaznivci, vítam vás pri ďalšom z prípravných stretnutí. Dnes si sily zmerajú HC Dukla Senica a HK Gladiators Trnava.

Seničania odohrali posledný prípravný zápas na domácom ľade proti Hodonínu. Po troch tretinách svietil na svetelnej tabuli stav 3:4. V dobrom svetle sa ukázal Lukáš Pek, ktorý dosiahol v tomto zápase hattrick.

Trnava si naposledy zmerala sily s tímom HC Lvi Břeclav. Břeclav sa optori prvému zápasu s Trnavou zlepšila a uštedrila Trnave trojgólovú nádielku. Jediný presný zásah Gladiátorov dosiahol Domaev.

Zápas medzi Senicou a Trnavou bude isto zaujímavý, keďže by sme ho pokojne mohli označiť za krajské derby. Ak nemôžete prísť povzbudiť svoj tím, sledujte náš prenos. O všetkom podstatnom vás od 18:00 bude informovať Petra Beblavá.

HC Dukla Senica: Račko (Ďuriš) – Grman, Šohajda, Tarabik, Černý, Žitňanský, Fian – Pekarčík, Romančík, Ružička, Pek, Dobrý, Korýtko, Kotzman, Janoušek, Dvonč, Kollár, Pavlík

HK Gladiators Trnava: Brucháč (Hála) – Demo, Hronec, Mrázik, Macháč, Poláček, Reho – Domaev, Mihálik, Čunderlík, Lukačovič, Glemba, Bachratý, Peško, Ševčík, Maury, Schmidt, Hrbáčik.

Hráči domáceho celku už nastupujú na ľad. Duel odohrajú v tradičných žltých dresoch.

Na ľad nastúpili už aj hráči hostí v červeno-čiernych dresoch. Pozdravili sa s domácimi a už sa oba celky pobrali k svojim bránam.

00:01

00:15
    Gladiátori vybehli na domácich v plnej paráde a hneď v úvode vyskúšali Račka. Domáci však z brejku vystrelili tiež, konkrétne Pekarčík.

01:22
    Senica dala gól!
    Prvého gólu sme sa dočkali rýchlo. Po brejku sa z pravej strany dostal pred Hálu LUKÁŠ PEK, ktorý nedal brankárovi hostí najmenšiu šancu a puk poslal ponad lapačku.
    Asistencia: Korýtko

02:30
    Vsietený gól domácich nabudil a derú sa do zakončenia. Z ľavého kruhu to skúšal Fian, Hála bol ale pozorný.

03:09
    Krásna akcia v podaní Šohajdu, ktorý z pravej strany poslal dokonalú prihrávku Pekarčíkovi, ale ten poslal puk len do brankárovej hrude.

03:49
    Po vyhranom buly sa hostia nedostali z pásma, naopak, museli sa brániť po strele z ľavého kruhu. Po zakončení bol ešte Dobrý pritlačený k ľadu a puk skončil len u Hálu.

04:45
    Trnava dala gól!
    A je vyrovnané. Hostia sa dostali do príležitosti, ktorú dokázali bez problémov zužitkovať. Autorom gólu je DÁVID SCHMIDT.
    Asistencie: Peško

05:40
    Spolupráca Korýtko – Dobrý neslávila úspech. Dobrý totiž nemohol pred bránou prebrať prihrávku, keďže bol dobre pokrytý hráčom hostí.

06:06
    Michal Glemba(TT) dostal menší trest za sekanie.

06:22
    A po chvíli sa ku Glembovi pridáva Čunderlík – menší trest za nedovolené bránenie v hre.

07:05
    Hála musí byť pozorný. Domáci to skúšajú od modrej a aj z dorážok. Neúspešnými strelcami sú Grman i Romančík.

07:59
    Pek našiel z úrovne bránkovej čiary medzi kruhmi Korýtka, ale Hála na jeho strelu vyzrel.

08:30
    Hostia v plnom počte.

08:51
    Domáci nedokázali využiť početnú výhodu o dvoch hráčov a teraz sa musia brániť početným nájazdom do vlastnej tretiny. Defenzívne úlohy si však plnia poctivo.

09:17
    Domáci sa chceli dostať do útočnej tretiny, ale zastavil ich hvizd – ofsajd.

10:01
    Pekné vyhodenie puku z domácej tretiny, následný teč a potom sa k puku dostal Pekarčík. Ale už bol príliš blízko brankára, nedokázal už nič vymyslieť. Puk skončil u hostí.

11:21
    Trnava začína byť nebezpečná. Najskôr Račka ohrozovala dvojica Peško – Glemba, kde druhý menovaný pálil spomedzi kruhov a následne sa do sľubnej šance z bezprostrednej blízkosti dostal Schmidt, no Račko čaroval.

12:45
    Po prechode modrej čiary skúšal strelecké šťastie Pekarčík, ale akcia bola príliš pomalá a navyše brankár hostí všetko videl, preto nemal s letiacim pukom najmenšie ťažkosti.

13:40
    Romančík vybojoval za bránou puk, poslal ho Ružičkovi, ten na modrú Grmanovi, ale Hála je zatiaľ výborný.

14:34
    Akcia par excellence. Dávid Schmidt vletel do útočnej tretiny na osi ihriska, nahral napravo MICHALOVI GLEMBOVI, ktorý pálil na Račka a ten nedokázal puk udržať.
    Asistencie: Schmidt, Peško

17:22
    Hála zasahoval ľavým ramenom po Dobrého strele. Našťastie pre hostí, nik nebol pri jeho bráne na dorážku.

17:55
    Trnava pohrozila z protiútoku, Račko radšej puk pruikryl lapačkou.

18:41
    Grman sa predral do tretiny hostí a hneď po prechode modrej z ľavej strany vystrelil. Hála puk pribrzdil a chcel ho odpáliť, no neúspešne. K strele sa dostal Romančík, ale Hála puk zachytil v lapačke.

18:57
    Z ďalšej akcie však domáci už dokázali vyťažiť. Strelcom gólu sa stal LUKÁŠ RUŽIČKA.
    Asistencie: Romančík, Pekarčík

19:18
    Peško (TT) menší trest – hákovanie.

19:42
    Po vyhranom buly v ľavej časti sa k strele dostal Černý a svojou delovkou vyprášil Hálovi betóny. Následne sa snažili o dorážky, ale Hála ich dokázal vykryť.

20:00

20:01

20:31
    Hostia sa v oslabení veľmi dobre bránia a Seničanov do ničoho nepúšťajú.

20:59
    Tak až teraz sa k strele z pravého kruhu dostal Grman, pálil ale nad bránou.

21:22

22:16
    Sledujeme nemastné-neslané minúty. Puk lieta zo strany na stranu, ale do zakončenia sa hráči buď nedostanú, alebo je ich strela zablokovaná.

23:17
    Už dosť dlho sa hrá bez prerušenia.

23:31
    Prerušuje sa až teraz po Hálovom zákroku po Romančíkovej strale z pravého kruhu.

24:36
    Hostia si skvele splnili defenzívne povinnosti a vyrazili do brejku. Po strele Glembu sa pred bránou najlepšie zorientoval MCIHAL PEŠKO,ktorý puk do siete dorazil.
    Asistencie: Glemba, Schmidt

26:52
    Romančík nahral do jazdy Pekarčíkovi a šiel spolu s ním na Hálu. Pekarčík ale poslal puk späť. Romančíkovi preskočil čepeľ hokejky a bolo po akcii.

28:04
    Domaev nahrával v obrannom pásme na os ihriska, kde číhal Reho. Puk mu ale ušiel. Nanešťastie pre Seničanov, Korýtko nestihol dokorčuľovať včas, aby sa puku zmocnil a skúsil zakončiť.

30:14
    Seničania vyrovnali. Do protiútoku sa vydali Romančík s Ružičkom. Romančík z pravej strany nahral na ľavú, Ružička potiahol puk, pred bránou nahral späť MICHALOVI ROAMČÍKOVI, ktorý poslal puk do prázdnej brány.
    Asistencia: Ružička

30:37
    Domáci sa z vyrovnania neradovali dlho. Po rýchlej akcii prekonal Račka MARTIN ČUNDERLÍK.
    Asistencie: Domaev, Bachratý

31:38
    Trnavčania zatvorili Seničanov v ich obrannom pásme a skúšali to z každej pozície. Najlepšie to vyšlo MICHALOVI PEŠKOVI.
    Asistencia: Hronec

32:32
    Seničania sa derú do útoku, ale sami sa vytláčajú z pásma a následne sa píska ofsajd.

32:59
    O prekvapenie Hálu sa snažil Dobrý, nebol úspešný.

34:03
    Romančík podržal puk, obkorčuľoval bránu a z otočky skúšal vystreliť. Jeho strela bola blokovaná.

35:15
    Pek prišiel o puk v útočnej tretine. Hostia potrebovali striedať, tak sa do útočnej treiny vydal len Peško, ktorý preveril Račka strelou od ľavého mantinelu. Brankár puk prikryl lapačkou a prerušil hru.

36:11
    Bachratý mal puk pri ľavom mantineli, poslal ho za bránu Domaevovi, ktorý poslal puk na pravú stranu, kde čakal na prihrávku Čunderlík. O strelu sa pokúsil, Račka neprekonal.

37:57
    Hokejové majstrovstvo predviedol Domaev, ktorý dostal zlú prihrávku, bol tiesnený, ale napriek tomu, dokázal puk spracovať a ešte aj vystreliť.

38:57
    Dobrý potiahol puk do útočnej časti ihriska, nahral na druhú stranu Korýtkovi, ktorý už mohol vystreliť, ale skúšal to ešte vyšperkovať prihrávkou Dobrému, ale túto akciu prečítal hosťujúci hráč.

40:00

40:01

40:41
    Už od úvodu tretej tretiny vidno, ako Seničania chcú znížiť. Sú draví a pohyblivejší, ale či to bude stačiť na gól, to sa uvidí.

41:17
    Icing domácich.

41:37
    Korýtko a Pek to skúšali na obranu hostí, boli úspešní, len zakončenie smerovalo nad bránu.

42:26
    Za podrazenie šiel trestnú lavicu zohrievať Ševčík (TT).

43:30
    Domáci sú natlačení v útočnom pásme, ale ich zakončenia sú nepresné.

44:03
    Hostia budú hrať ešte 23 sekúnd v oslabení, ale aj tak sa pokúsili o brejk. Zastavil ich ofsajdový verdikt.

44:30

45:04
    Macháč (TT) – 2 minúty za nebezpečnú hru s vysokou hokejkou.

45:48
    Trnava hrá dnes nedisciplínovane v porovnaní so Senicou. Pomer vylúčení 0 – 5 (0 min.- 10 min.).

46:24
    Napriek väčšiemu počtu vylúčení na strane hostí sa domácim nedarí trestať prehrešky voči pravidlám.

47:06
    Tak teraz sa domácim podarilo využiť presilovku naozaj ukážkovo. Na ľavej strane klziska, na modrej čiare si počkal na puk TOMÁŠ PAVLÍK, ktorý delovkou vymietol pavučinu ľavom hornom rohu Hálovej svätyne.
    Asistencie: Černý, Pek

48:23
    Senica cíti šancu na vyrovnanie a je aktívna. Trnava sa bráni.

49:34
    To, čo sa zdalo takmer nemožné sa stáva pravdou. Senica sa vschopila a dokázala vyrovnať. Tú hŕstku fanúšikov, čo prišli na štadión, rozradostil PATRIK KORÝTKO.
    Asistencie: Dobrý, Grman

50:09
    Martin Hrbáčik (TT) zahákoval domáceho hráča a ide za to na trestnú lavicu.

51:16
    Trnava hrá túto oslabovku dobre – domáci majú problém, aby sa udržali v útočnom pásme.

51:44
    Domaev sa dokonca dostal do útočnej tretiny a na osi ihriska si potiahol puk a aj zakončil. Jeho strela bola tečovaná na ochrannú sieť. Hostia boli ale aj ukrátení o presilovú hru, keďže Domaev bol hákovaný.

52:14

52:31
    Hostia sú v plnom počte a už robia problémy domácim hokejistom. Závar pred bránou rieši Račko prikrytím puku.

52:54
    Hrbáčik delovkou vyprášil Račkove betóny. Brankár potom puk prikryl.

53:30
    Chybnú rozohrávku chcel využiť Korýtko, ale puk, ktorý vypichol bol skôr pri Hálovi.

53:55
    Napriek tomu,že to je prípravný zápas, hráči si nič nedarujú.

54:53
    Trnava sa dostáva opäť do vedenia. Pred bránou Račka bola trma-vrma, no napriek tomu dokázal Domaev poslať puk na ľavú tyč, kde ho usmernil do siete MARTIN ČUNDERLÍK.
    Asistencie: Domaev, Poláček

56:38
    Ofsajd zastavil útočné ťaženie domácich.

Aj dnes budú po zápase samostatné nájazdy.

57:26
    Žitňannský nedovolene zastavil v nájazde Domaeva, ktorý vrazil do Račka. Nasleduje trestné strieľanie.

57:26
    Žitňanský (SE) 5 min.+ DKZ.

57:26
    Dávid Schmidt trestné strieľanie nepremenil.

57:34
    Mihálikov pokus bol tečovaný na ochrannú sieť.

57:50
    Po zákroku na Peka sa do seba pustili hráči oboch tímov ,rozhodca situáciu rýchlo upokojil.

57:50
    Ševčík (TT) dostal menší trest za vrazenie na mantinel.

58:00
    Posledné 2 minúty tretej tretiny.

58:38
    Podarí sa Senici vyrovnať? Pokúšal sa o to z uhla Pekarčík, ale minul bránu.

59:26
    Račko opustil bránu.

59:55

Nasledovať budú ešte samostatné nájazdy, ktoré nemajú vplyv na výsledok stretnutia.

Lukačovič (TT) – nedal.

Dobrý (SE) – nedal.

Peško (TT) vycvičil Račka a premieňa svoj pokus.

Pekarčík (SE) taktiež premieňa.

Bachratý (TT) nedal.

Korýtko (SE) premenil.

Dnes je to všetko, ďakujem za pozornosť, dovidenia. (20:07:37)

Petra Beblavá

Hľadáme spravodajcu pre tím HC Dukla Senica. Viac informácií tu.

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Gladiators Trnava. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 2. Pek (Korýtko), 19. Ružička (Romančík, Pekarčík), 31. Romančík (Ružička), 48. Pavlík (Černý, Pek), 50. Korýtko (Dobrý, Grman) – 5. Schmidt (Peško), 15. Glemba (Schmidt, Peško), 25. Peško (Glemba, Schmidt), 31. Čunderlík (Domaev, Bachratý), 32. Peško (Hronec), 55. Čunderlík (Domaev, Poláček)

HC Dukla Senica: Račko (Ďuriš) – Grman, Šohajda, Tarabik, Černý, Žitňanský, Fian – Pekarčík, Romančík, Ružička (C), Pek, Dobrý, Korýtko, Kotzman, Janoušek, Dvonč, Kollár, Pavlík
    HK Gladiators Trnava: Hála(Brucháč) – Demo, Hronec, Mrázik, Macháč, Poláček (C), Reho – Domaev, Mihálik, Čunderlík, Lukačovič, Glemba, Bachratý, Peško, Ševčík, Maury, Schmidt, Hrbáčik

Rozhodca: Mullner – Šefčík P., Šefčík J.