K. Vary – Olomouc 0:1 (kon.) | Plzeň – Mladá Boleslav 0:0 (zruš.) | Zlín – Zvolen 1:3 (kon.)
Havířov – Cracovia 2:5 (kon.) | Detva – Žilina 0:2 (kon.) | Senica – Trnava 5:6 (kon.)
Prostějov – Skalica 3:0 (kon.)
HK Detva
0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
MsHK Žilina
Štvrtok 27.08.2015, 18:00 • ZŠ Detva • Prípravný zápas

Je tu záver stretnutia, v ktorom napokon dokázala zvíťaziť Žilina v Detve 2:0.
    Už zajtra čaká domáce mužstvo Detva súper FTC Budapešť. (20:17:42)

59:52
    Jozef Sládok odchádza na ďalšie dve minúty za hákovanie.

59:47
    Na opačnej strane mohol pridať ďalší gól Róbert Huna, ale Polc sa nenechal prekvapiť.

59:10
    Parkhouseho behkendové zakončenie zastavila žrď Tomeka.

58:31
    Žilina dala gól!

Gólom do prázdnej domácej brány zvýšil vedenie hostí RASTISLAV KONEČNÝ.
    Asistencie: Václac Stupka, Dávid Schroner.

58:22
    Po oddychovom čase ostáva brankár Polc na striedačke.

58:22
    Oddychový čas domácich.

58:01
    Posledná minúta tretej tretiny.

57:45
    Ďalší gól mohli hostia pridať, ale zvonila spojnica domácej brány.

57:10

Po vhadzovaní sa dostal puk na hokejku MARTINA KUBIŠA, ktorý vystrelil a Polc puk nevidel cez obrancu Busilka.
    Asistencie: Václav Ježek, Martin Drábek.

56:56
    Divákom sa páči ako po niekoľký krát sa ocitol na ľade hlavný rozhodca Štefík.

55:54
    Opäť si skvele nakorčuľoval do koncovky Lunter, ale dostal sa z uhla a nezakončil ideálne.

54:43
    Po zlej Zorvanovej prihrávke nastal pred Polcom závar, ale puk sa podarilo domácim dostať do bezpečia.

53:14
    Hrá sa hore – dolu. Buda poslal puk do jazdy Fekiačovi, ktorý bol v útočnom pásme odstavený.

52:30
    V Detve ožilo hľadisko a to povzbudzuje domácich ako počas minuloročnej sezóny.

50:32
    Veľká možnosť Richarda Hunu pred domácim brankárom. Puk na dvakrát netrafil presne. Následne mu jeden z domácich zlomil hokejku, čo sa mu nepáčilo a hádzal na ľad zlomené časti hokejky. Rozhodca si to nevšímal. Pri mantinely poslal k ľadu Mačkovič Konečného.

Niektorí diváci sa na to už nedokážu pozerať a odchádzajú preč zo stretnutia.

49:57
    Hlavný rozhodca stretnutia posiela na dve minúty Lukáša Říhu za hru s vysokou hokejkou. Lenže pár sekúnd predtým nevidel faul pri mantinely na Luntera.

49:31
    Detva v plnom počte.

48:31
    Žilina nedokázala zatiaľ nič v presilovke vymyslieť.

47:30
    Opäť dve minúty za hru s vysokou hokejkou pre domáce mužstvo. Previnil sa Slavomír Buda.

47:23
    Detva je v plnom počte. Lenže Žilina v útoku s bratmi Hunovcami mohla otvoriť skóre, ale puk nedostali do brány.

46:34
    Strelu Kľačka vyrazil betónom Polc mimo bránu.

45:02
    Za Polcom zvonila konštrukcia brány po strele Jaraba.

44:43
    Za domácou bránou sa do seba pustili Sládok a Stupka, ale všetko ostáva bez trestou.

43:42
    Polc zneškodnil dva strelecké pokusy súpera.

43:22
    Rozhodca vylúčenie nesignalizoval, ale nakoniec sa rozhodol poslať na trestnú lavicu domáceho Blaška na 2+2. min za hru s vysokou hokejkou.

43:09
    Grman si nakorčuľoval pred bránu Polca. Dostal puk, ale vyprášil len betóny domáceho brankára.

42:32
    Po strele Lipovského sa predviedol Polc a následne Detva znovu poslala puk cez všetky čiary.

41:40
    Říha pred bránou našiel osamoteného Zorvana, ktorý však z blízka nedokázal poslať puk do brány.

41:17
    Opäť len zakázané uvoľnenie domácich.

40:42
    Bambúch vyhodil puk len cez všetky čiary.

40:01

Skončila sa druhá tretina stretnutia. Ani v tejto časti hry sme gól nevideli stav je stále bez gólov 0:0. V druhej tretine to už nebol taký hokej ako v tretine prvej. Oba celky hrali nepresne strácali puky a nebolo, ani toľko príležitostí na skórovanie.

40:00

39:43
    Domáci v záverečnej minúte dvakrát po sebe vyhodili puk len za cenu zakázaného uvoľnenia.

39:01
    Posledná minúta druhej tretiny.

38:46
    Žilina si v presilovke až na strelu Grmana nič nevypracovala. Říha je na ľade.

37:58
    Grman spoza modrej čiary zakončil, ale našiel pripraveného Polca.

37:02
    Lunter sa v oslabení dostáva medzi súperových hráčov, ale sám o puk prišiel.

36:45
    Lukáš Říha dostáva dve minúty za nedovolenú, nebezpečnú výstroj.

35:36
    V čase, keď sa Lipovský vracal na ľad mohol otvoriť skóre Lunter, ale trafil len padajúceho Tomeka.

35:02
    Detva je v plnom počte.

34:55
    Spolupráca Parkhouse – Graham nieje úspešná a domáci sa sami pripravili o útočné pásmo.

33:51
    Skončilo sa päť minútové vylúčenie domáceho Jendroľa, ktoré si odsedel Gábor.

33:35
    Napadnutie Adriána Lipovského na domáceho brankára Polca je potrestané dvoma minútami.

33:19
    Po strele Grmana skončil puk len na ochrannej sieti a následne rozhodca poslal hru do stredného pásma za postavenie v bránkovisku.

33:01
    Lukáš Bambúch na ľade dlho nepobudol a znovu je na trestnej lavici, keď dostáva dve minúty za hákovanie.

32:17
    Znovu sa predviedol domáci brankár Polc, keď ho preveril opäť Krčula. Domáca jednotka puk aj keď na dvakrát, ale predsa zneškodnila.

31:42
    Až po strele Krčulu betónom zasahuje Polc. Puk vytlačil na zadný mantinel.

Medzi časom skončil osobný trest domáceho Bambúcha.

30:49
    Ani po strele Mravca nemusí Polc zasahovať. Puk skončil na ochrannej sieti dostal sa tam po teči Zorvana.

30:22
    Zorvanovi sa podarilo opäť poslať puk do stredného pásma.

29:40
    Polc prerušil hru a nechal domácich hráčov prestriedať.

29:17
    Krásny čistý hit Busilka na Lipovského.

28:50
    Domáci Jendroľ dostáva za hru vysokou hokejkou 5 plus DKZ.

28:19
    Patrik Fekiač zabudnutý za obranou hostí sa dostal k puku následne hľadal Jendroľa, ale ten minul puk.

28:08
    Rozhodcovia videli prihrávku hostí rukou a tak poslali hru do útočného pásma domáceho celku.

27:21
    Kanaet pred Palečekom v poslednej chvíli poslal puk spred bránkoviska do bezpečia.

26:53
    Graham sa nedokázal dostať cez obranu Žiliny.

26:01
    Nahodený puk na Polca skončil v lapačke domáceho brankára.

25:18
    Mačkovič chcel oslobodiť mužstvo, ale vysokým oblúčikom trafil len do konštrukcie zimáku.

25:03
    Následne po vhadzovaní dokázali vlci poslať puk len cez všetky čiary.

24:52
    Po strele Parkhouseho sa puk od hokejky súpera odrazil len na ochrannú sieť.

23:56
    Ambróz zmenil smer puku, ktorý šiel na rozbehnutého Richard Hunu.

22:38
    Žilina hrá v plnom počte.

22:14
    Po strele Kľačka spoza obrancu zasiahol Polc.

22:10
    Zakázané uvoľnenie Detvy.

21:34
    Strelu nad ľadom vyslal Busilko, ale puk tesne minul bránu.

21:04
    V oslabení sa dostal do dobrej šance Stupka, ale Polc krásnym semafórom puk zneškodnil.

20:46

20:37
    Dve minúty pre hráčsku lavicu pre Žilinu za príliš veľa hráčov na ľade.

20:01

Skončila sa prvá tretina veľmi dobrého súboja HC 07 Orin Detva a MsHK DOXXbet Žilina. Aj keď v prvej tretine gól nepadol diváci sa mali na čo pozerať.

20:00

19:49
    Sládok dopĺňa brániacu sa štvoricu.

19:41
    Najprv vystrelil Richard Huna a následne sa dostal odrazený puk k Brejčákovi, ale domáci brankár si drží čisté konto.

19:27
    Po strele Makovského si pripísal skvelý zásah Polc.

19:01
    Posledná minúta prvej tretiny.

18:59
    Detva sa zatiaľ veľmi dobre bráni a vyhadzuje puk v trojici do stredného pásma.

18:45
    Lukáš Bambúch dostáva dve minúty za sekanie a navyše aj osobný trest za nešportové správanie.

18:33
    Dolinajec na bránkovisku poslal puk ponad bránu.

17:49
    Prvý trest Sládoka sa skončil následne sa začal ten druhý.

16:33
    Začína sa vyše trojminútová presilová hra Žiliny.

16:26
    Graham vo vlastnom obrannom pásme vybojoval puk, ale v útočnom pásme oň prišiel v súboji s Richardom Hunom.

15:48
    Sládok dostáva dva tresty. Prvý je za sekanie a následne aj za hákovanie súperových hráčov.

15:09
    Sládok od modrej čiary nahodil puk a ten tesne preletel po vedľa brány Tomeka.

14:32
    Za podrazenie dostáva dve minúty Daniel Brejčák.

14:32
    Lunter krásne vytiahol Tomeka z brány. Obkorčuľoval ju, ale nedokázal zasunúť puk do brány.

13:57
    Žilina hrá v plnom počte a sledujeme dlhý úsek hry bez prerušenia.

12:39
    V ďalšej gólovej príležitosti domácich sa ocitol Zorvan, ale skvele sa predviedol Tomek.

12:11
    Po strele Bambúcha zmenil smer puku Zorvan, ale Tomek stihol včas zasiahnuť.

11:56
    Po faule na Patrika Fekiača dostáva Václav Stupka dve minúty za sekanie.

11:27
    Presilovku sa nepodarilo Detve využiť a Konečný je už späť na ľade.

10:28
    Kanaet sa rútil na Tomeka, ale jeho hokejku zblokovali hráči vlkov.

09:39
    Priamo z vhadzovania trafil Ježek domácu striedačku.

Máme tu menšiu prestávku. Bude sa upravovať bránka za domácim Polcom.

09:26
    Za sekanie dostáva dve minúty hosťujúci hráč Rastislav Konečný.

09:06
    Prvá vážnejšia práca pre domáceho Polca, keď musel zneškodniť strelu Róberta Hunu v lapačke.

08:43
    Postavenie mimo hry hostí.

08:25
    Po strele Blaška musel Tomek puk vyraziť a následne sa dostal do kolízie pred bránou súpera Jendroľ.

07:31
    Žilina v plnom počte.

07:05

07:00
    Po Strele Adamčíka vyrazil Tomek puk pred seba.

06:39
    Zorvan sa natlačil s pukom za bránu, kde mu na pomoc prišiel Hájnik, s ktorým si puk vymenil a následne preveril Tomeka.

05:30
    Presilovka ŽIliny sa predčasne skončila, keď Lipovský dostál dve minúty za hru s vysokou hokejkou.

05:04
    Za napadnutie dostáva ako prvý dve minúty domáci Lukáš Říha.

02:42
    Gólovú možnosť mal na hokejke Graham, ale puk skončil na bočnej sieťke.

01:44
    Říha po prechode do útočného pásma vystrelil, ale puk je zablokovaný.

00:59
    P. Fekiač nahodil puk spoza červenej čiary a odišiel striedať.

00:33
    Po úvodných sekundách sa domáce mužstvo dopustilo zakázaného uvoľnenia.

00:01

HC 07 Orin Detva: Polc (Rusnák) – Lunter, Bambúch, Sládok, Pač, Blaško, Jendroľ, Mačkovič, Gábor, Busilko – Hájnik, P. Fekiač, Buda – Říha, Zorvan, Ambróz – Graham, Kanaet, Parkhouse – Balko, Adamčík. Tréner: M. Ihnačák.

MsHK DOXXbet Žilina: Tomek (Cibuľa) – Kľačko, Grman, Mravec, Krčula, Brejčák, Leško, Makovský, Niník – Rich. Huna, Rób. Huna, Dolinajec – Stupka, Paleček, Konečný – arab, Ježek, Drábek – Kubiš, Schroner, Lipovský. Tréner: M. Jančuška.

Rozhodca: Štefík – Rojík, Frimmel.

Už v poradí šiestom prípravnom stretnutí sa predstavia hokejisti Detvy. Ich súperom budem na domácom ľade extraligová ŽIlina.

Práve tieto dve mužstvá MSHK DOXXbet Žilina a HC 07 Orin Detva sa stretli na konci minulej sezóny v baráži o hokejovú extraligu. Po výsledku 4:1 na zápasy si udržala extraligovú príslušnosť práve Žilina.

Ako bolo hore uvedené tak pre Detvu to bude už šieste prípravné stretnutie. Prvé tri sa na domácom ľade skončili v riadnom hracom čase remízami. Následne domáca zdolali maďarský Ujpest Budapešť a pred dvomi dňa si pripísali na svoje konto aj prvú porážku na ľade Nových Zámkov 2:4.

Žilinskí vlci poslednom prípravnom zápase remizovali v Poľsku proti JKH GKS JASTRZĘBIE 4:4 a doplnkové samostatné nájazdy prehrali 1:0. V tomto poľskom klubu skúša šťastie aj člen minuloročného kádra Detvy Juraj Petro.

V Nových Zámkoch sa už v Podpoľanskom drese predstavili Matt Graham a Brandon Parkhouse, ktorí sa k mužstvu pripojili len deň pred zápasom v pondelok 24. augusta.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Marek Antalík

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Detva. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 58. Kubiš (Ježek, Drábek), 59. Konečný (Stupka, Schroner)

HK Detva: Polc (Rusnák) – Lunter, Bambúch, Sládok, Pač, Blaško, Jendroľ, Mačkovič, Gábor, Busilko. – Hájnik, P. Fekiač, Buda – Říha, Zorvan, Ambróz – Graham, Kanaet, Parkhouse – Balko, Adamčík. Tréner: M. Ihnačák.
    MsHK Žilina: Tomek (Cibuľa) – Kľačko, Grman, Mravec, Krčula, Brejčák, Leško, Makovský, Niník – Rich. Huna, Rób. Huna, Dolinajec – Stupka, Paleček, Konečný – arab, Ježek, Drábek – Kubiš, Schroner, Lipovský. Tréner: M. Jančuška.

Rozhodca: Štefík – Rojík, Frimmel