Tappara – Djurgården 2:3 (po pr.) | Kärpät – Krefeld 4:1 (kon.) | Rauma – Fribourg 4:2 (kon.)
Litvínov – Grenoble 6:4 (kon.) | Skellefteå – Nitra 3:2 (3:2 po s.n.) | Salzburg – SønderjyskE 7:2 (kon.)
Linz – TPS 2:3 (po pr.) | Mannheim – Něman Grodno 2:1 (kon.) | Zürich – Gap 6:1 (kon.)
Växjö – Ingolstadt 4:2 (kon.)
Steinbach Black Wings Linz
2:3 (0:0, 0:1, 2:1 - 0:1)
TPS Turku
cz Štvrtok 27.08.2015, 19:30 • Keine Sorgen Eisarena Linz • Liga majstrov • Skupina 7

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

Dalším kole pokračuje hokejová Liga mistrů. Černokřídelníci z Linzu přivítají již podruhé finské TPS Turku, které v první vzájemném zápase zvítězilo vysoko 6:1.

TPS Turku

Finský celek, který má ve svých řadách také českého reprezentačního obránce Tomáše Mojžíše je na prvním místě skupiny G, kde je mimojiné i německý Düsseldorfer EG. Turku mká zasebou utkání s Linzem, které vyhrálo 6:1, čistým hattrickem se prezentoval Lauri Tukonen. Dnes uvidíme odvetu utkání na rakouské půdě.

EHC Black Wings Linz

Jak už to bývá v evropských ligách, především v Německu, či Švýcarsku, tak i v rakouském celku hraje větší skupinu kanadských hokejistů. Mimojiné hraje i za černokřídelníky maďarský hokejista Mate Gašpar. V sestavě nechybí ani Brett Palin, jenž dva roky nastupoval za Chomutov. Rakouský celek má zasebou dva zápasy, ve kterých dostal dvanáct branek a pouze čtyři vstřelil. V utkání s Turku se budou tedy hokejisté z Linzu snažit o první body.

EHC Black Wings Linz: Ouzas – Dorion, Piche, Palin, Altmann, Mitterdorfer, Lukas R., Mayrhauser, Fechtig – Ulmer, McLean, Kozek – Hisey, Latendresse, Da Silva – Hofer, Spannring, Oberkofler – Lukas P., Göhringer, Moderer

TPS Turku: Lassila – Nummelin, Tallinder, Mojžíš, Forsström, Friman, Tikkanen, Eronen – Tukonen, Koskiranta, Kallio – Perrin, Spina, Ahtola – Vähätälo, Pikkarainen, Vainiola – Karvonen, Salo, Moisio

Rozhodčí: Baluška, Trilar – Hribar, Rakovic.

Na led právě vjeli hokejisté obou celků. Utkání mezi Lincem a Turku začne za pár sekund.

00:01

00:10
    Úvodní buly dnešního střetnutí vyhráli domácí hokejisté, kteří s pukem kombinují ve své obranné třetině.

00:52
    Jason Ulmer vyslal první nebezpečnější ránu směrem na Lassilu, který ovšem jeho pokus ze středního pásma kontroloval.

01:38
    Aktivně zatím hrají domácí hokejisté, kteří jsou podporováni hlasitými fanoušky.

02:45
    Po pravé straně vjel do útočné třetiny jeden z domácích, který následně střílel z pravého kruhu na Lassilu, jenž si připsal první těžká zákrok večera!

02:58
    Vyloučen je Tomi Kallio. Přesilovka pro domácí.

03:23
    I nadále se hraje v obranném pásmu finského celku, kde se domácí hokejisté snaží vstřelit branku.

04:58

05:22
    Ouzas si připsal první vážnější zákrok po střele hostů z pravé strany. Vhazovat se bude po levici domácího brankáře.

05:46
    Na druhé straně domácím hokejistům nevyšel přechod do útočné třetiny. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

06:20
    Puk se objevil opět za brankou hostů, kde ovšem domácí hokejisté nic nevymysleli.

07:10
    K odraženému puku se dostal Elias Karvonen, ale tomu se nepovedlo ideálně zakončit.

07:35
    Následovala další přihrávka před branku, kterou ani jeden z hostujících hráčů nedokázal dopravit do branky.

08:25
    Aktuálně sledujeme snahu domácích udělat něco směrem dopředu, ale to se jim zatím moc nedaří.

10:00
    Je za námi polovina první třetiny, ve které jsme zatím neviděli nic, co by stálo za zmínku.

10:26
    Puk před branku dostával jeden z domácích útočníků, ale ten byl stažen, předtím střílel vedle branky.

11:04
    Z pravé strany to vyzkoušel Rob Hisey, ale ten trefil jen tělo připraveného Lassily.

11:30
    Po zákroku Ouzase na druhé straně se strhla menší mela, která ovšem hodně rychle skončila.

12:27
    Do útoku se dostali domácí, ale střela do připraveného Lassily nemohla slavit úspěch.

13:03
    Další přihrávka do jízdy byla přerušena rozhodčím, který odpískal další ofsajd.

13:38
    Aktivita hostů nebyla zakončena střelou do branky. Stále sledujeme poměrně nudné utkání.

15:18
    Ani jeden z týmů aktuálně nedrží puk na svých hokejkách delší dobu. K vidění je hodně nepřesností.

16:26
    Domácí se dostali ke střele z pravé strany, která ovšem nenadělala Lassilovi šediny na hlavě.

17:10
    V obrovské šanci byl domácí útočník, který ovšem z bezprostřední blízkosti nedává branku!

18:04
    Daniel Oberkofler dostal skvělou přihrávku před branku, kterou ovšem nedokázal zužitkovat. Rakouský útočník střílel mimo branku!

18:56
    Do brankoviště najel jeden z hostů, který ovšem nezakončil svou akci.

19:39
    Ouzas si musel připsat další zákrok. Z mezikruží řešil štiplavou ránu do lapačky.

19:56
    Sebastian Piche trefil lehce nešťastně hokejkou jednoho z hostů. Přesilovka pro hosty.

20:00

První třetina je za námi. V ní jsme neviděli ani jednu branku, pár šancí bylo na obou stranách, ale nic převratného se nestalo. Snad se vše zlomí v průběhu druhé periody.

Na ledovou plochu se vracejí domácí hokejisté, kteří budou hrát téměř dvouminutové oslabení hned na začátku periody.

20:01

20:45
    Hosté sice zajímavě kombinovali, ale k žádné střele se nedostali a následně přišli i o pásmo.

20:58
    Na druhé straně ve velké šanci jeden z domácích, který ovšem střelou na zadní tyč neuspěl.

21:48
    Hodně prostoru měl Hendrik Tallinder, který se ale z mezikuží nedokázal prosadit.

21:56

22:44
    Hosté nadále zůstávají usazeni v útočném pásmu, kde se jim ovšem nedaří otevřít skóre.

23:46
    Domácí se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění, na které vyhodil Rob Hisey.

24:15
    Pokračuje se v tempu nasazeném v první třetině, vidíme minimum akcí a šancí.

24:58
    Aréna bouří poté, co Ouzas vynuloval dalšího střele TPS. V prvním utkání těchto soupěřů jsme viděli sedm branek. Dneska prozatím ani jednu.

26:00
    Linz byl aktivní před brankou Lassily, ale ten všechny pokusy celkem v klidu zlikvidoval.

26:38
    Střela Petteriho Nummelina skončila jen mimo branku, TPS jsou i nadále u puku v útočné třetině.

27:20
    Ani nyní se domácím nepovedlo zakončit po přihrávce zpoza branky. Stále čekáme na první úspěch v tomto utkání.

28:45
    Hodně nepřesností na obou stranách. Chvíli se hraje na jedné straně, poté zase na druhé.

29:51
    Jason Ulmer se hnal na branku Lassily, místo zakončení dal puk po sebe, odkud střílel jeden ze spoluhráčů, který ale nepřekonal brankáře.

30:08
    Harri Tikkanen dostává dvouminutový trest. Šance pro domácí.

31:04
    TPS právě vstřelilo branku!
    Hosté střílí první branku utkání ve vlastní oslabení. Útok dvou hráčů na jednoho vyřešil střelou po přihrávce TOMI KALLIO, kterému se povedlo překonat brankáře Ouzase! Asistence: Tero Koskiranta
    Tomi Kallio - 0:1

32:08

33:04
    Hosté jsou po vstřelené brance mnohem lepším týmem na ledě. Nyní vybojovali buly na pravé straně.

34:17
    Opět sledujeme podobnou hru jako v předchozích minutách. Žádné šance, jen nepřesnosti a nepřesnosti.

35:38
    Nehlídaný obránce finského celku jen nahodil puk na branku, který skončil mimo brankovou konstrukci.

37:14
    Hosté se dostali před branku Linzu, ale tam se jim nepovedlo ideálně zakončit.

38:27
    Střela z levé strany skončila jen v lapačce brankáře Ouzase. Bylo to spíše nahození, a tak si domácí brankář připsal povinný zákrok.

39:16
    Tomáš Mojžíš rozjel akci na jejímž konci byla střela z mezikruží, kterou ovšem Ouzas zneškodnil lehkým zákrokem.

40:00

Druhá třetina je u konce. Viděli jsme jedinou branku, kterou dal v oslabení Tomi Kallio. Hra je jinak velmi neatraktivní a k vidění jsou určitě lepší zápasy. Oba týmy toho musí do třetí části hodně zlepšit.

40:01

40:35
    Linz právě vstřelil branku!
    Opravdu nádherná akce domácích končí brankou! ANDREW KOZEK si vyměnil puk s jedním ze svých spoluhráčů a z bezprostředním blízkosti vyrovnal stav utkání! Asistence: Brett McLean, Jason Ulmer
    Andrew KOZEK - 1:1

41:25
    Druhá třetina má velký spád a především domácí jdou na ledě hodně vidět.

42:26
    Z pravé strany střílel jeden z hostujících hráčů, kterému se ovšem nepovedlo překonat pozorného brankáře.

V Lincu je aktuálně přerušená hra, sám teď nevím, co se přesně děje, ale již delší dobu se nehraje.

43:38
    Po delším přerušení sledujeme opět neatraktivní hokej.

45:05
    U puku jsou domácí hokejisté, kteří se pokusí vstřelit branku, která by změnila skóre v jejich prospěch.

45:54
    Dvě minuty dostává za hákování Patrick Spannring. Přesilovka pro hosty.

47:43
    TPS v přesilovce zuatím nic nevymysleli, domácí se nyní osvobodili vyhozením ze svého pásma.

47:54

49:23
    Stále sledujeme podobný hokej, jako celé utkání. Nepřesné přihrávky, žádné šance.

49:52
    Puk se dostal na pravou stranu, kde byl jeden z hráčů finského celku, ale z této pozice se mu nepovedlo zakončit.

50:35
    Rozehrávka TPS byla zachycena. Jeden z hráčů se dostal k puku, zajel s ním za branku a předal jej před ní, kde byl BRETT MCLEAN. jenž otáčí stav utkání! Asistence: Jason Ulmer, Andrew Kozek
    Brett MCLEAN - 2:1

50:42
    Ihned po buly se do útoku prodral TERO KOSKIRANTA, jemuž se v samostatném úniku povedlo vyrovnat!
    Tero KOSKIRANTA - 2:2

51:55
    Domácí si chtějí vzít své vedení zpět, ale v útočné fázi se jim aktuálně nedaří.

52:40
    Z levé strany střílel jeden z hostů, kterému se ovšem nepovedlo překonat pozorného brankáře.

53:38
    Po obléhání Lassilovo branky se ke střele odhodlal jeden z domácích, který ovšem netrefil branku.

54:40
    V útoku jsou i nadále aktivnější hokejisté černokřídelníků z Lincu. Stav je ovšem i nadále vyrovnaný.

56:07
    Ani další útok domácích nepřinesl vyrovnání, snažení hráčů v černém je ovšem hodně zoufalé.

56:55
    V obrovské šanci Eric Perrin, který se hnal na brankáře Ouzase, ale tvrdou střelou zblízka jej nepřekonal!

57:05
    Nebezpečná akce i na druhé straně, po níž následovala lehčí strkanice. Rozhodčí šarvátku zastavuje.

58:05
    Další sanžení hostů a další náznak bitky. To je tak, když máte polovinu týmu kanadských hráčů.

58:15
    Dave Spina a Patrick Spannring dostávají dvouminutové tresty.

59:04
    Nejdříve střílel z levé strany jeden z hostů, následně ujel do protiútoku jeden z domácích, který po stahovačce netrefil branku.

60:00

Třetí třetina nám nabídla tři branky, nakonec tedy uvidíme prodloužení a poté případně i nájezdy. Jdeme na to.

60:01

60:16
    Do útočné třetiny najel Tomi Kallio, kterému se ovšem nepovedlo trefit branku.

60:42
    Další střela se dostala na brankáře Ouzase, ale ten si připsal pohodlný zákrok.

61:57
    Hraje se za brankou domácích, kteří jsou v této části hry pod menším tlakem.

62:27
    Ouzas si připsal další zákrok, po něm se ještě hokejisté obou celků dnes již tradičně postrkovali.

64:01
    Pohledná akce hostů. Jeden z hráčů střílel z veliké blízkosti netrefil odkrytou branku.

64:21
    Je rozhodnuto. Turku bylo v prodloužení mnohem lepším celkem. Po střele Henrika Tallindera se puk odrazil od betonů brankáře, puk si převzal ERIC PERRIN, jenž udělal kličku a poslal puk do prázdné branky.

Toto dramatické utkání nakonec zvládají hosté, kteří byli v prodloužení mnohem lepším celkem a na konci prodloužení rozhodli svou brankou o svém vítězství. (21:56:32)

David Panuška

Góly a asistencie: 41. Kozek (McLean, Ulmer), 51. McLean (Ulmer, Kozek) – 32. Kallio (Koskiranta), 51. Koskiranta, 65. Perrin (Tallinder)

Steinbach Black Wings Linz: Ouzas – Dorion, Piche, Palin, Altmann, Mitterdorfer, Lukas R., Mayrhauser, Fechtig – Ulmer, McLean, Kozek – Hisey, Latendresse, Da Silva – Hofer, Spannring, Oberkofler – Lukas P., Göhringer, Moderer

Rozhodca: Baluška, Trilar – Hribar, Rakovic