Čeljabinsk – Jekaterinburg 2:1 (2:1 po s.n.) | D. Moskva – Novosibirsk 4:3 (po pr.) | Nižnekamsk – Jugra Chanty-Mansijsk 2:1 (kon.)
Záhreb – Chabarovsk 2:3 (0:2 po s.n.) | HC Slovan – Vladivostok 1:3 (kon.)
Dynamo Moskva
4:3 (1:1, 2:1, 0:1 - 1:0)
HC Sibir Novosibirsk
cz Streda 26.08.2015, 18:30 • Lužniki Palace of Sports • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Krásný den všem příznivcům Kontinentální hokejové ligy. Na programu dne je zápas prvního kola této soutěže a to mezi Dinamem Moskva a Sibirem Novosibirsk.

Střetnutí mezi Moskvou ze Západní konference a Novosibirskem z konference Východní bude prvním utkáním obou celků v novém ročníku. V tom předchozím se týmy střetly pouze jednou a to 23. října 2014. V zápase hraném v Novosibirsku se dařilo Dinamu a to si z východního Ruska odvezlo výhru 5:3.

Je jasné, že oba soupeři budou chtít zvítězit a vstoupit do sezóny správnou nohou. Kdo se ovšem bude radovat více? To budeme postupně zjišťovat od 18:30.

Dinamo Moskva: Jerjomenko (Šarjičenkov) – Hietanen, Mironov, Robinson, Višněvsky, Korjagin, Osipov, A. Volkov – Daugavinš, Gorikov, Pestuško – Karsums, Cetkov, Karpov – Dugin, Kokarev, Avcin – K. Volkov, Babenko, Alexejev.

HK Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Verešagin, Ibragimov, Alexejev, Roth, Gimajev, Naumov, Menšikov, Ignatovič – Monja, Kopějkin, Ullstrom – Šumakov, Ridderwall – Bobrov, Sannikov, Vorošilo – Gubin, Šalunov, Zafjarov.

Rozhodčí: Cyplakov, Odins – Bondar, Gašilov.

Obě mužstva jsou nastoupeny a halou zní hymna ruské federace. Zápas za malou chvíli započne.

00:01

00:12
    Úvodní buly vyhráli domácí a ti zavážejí puk za svou bránu.

00:39
    Rozehrávka se Dinamu příliš nevyvedla. Puk přešel přes tři čáry, pískán je icing.

01:22
    Nejdříve střílel Cetkov. Avšak nezamířil přesně a Salák neměl příliš práce. Na druhou stranu vyrazil Sannikov a v nepřehledné situaci málem dostal puk za záda Jerjomenka.

01:42
    Salák se dvakrát zaskvěl! Nejprve proti Volkovovi, následně ho ohrozil Babenko, avšak český gólman si poradil.

02:40
    Dugin zkusil zblízka bekhend, skulinku mezi betony gólmana nenašel.

03:04
    Ridderwall zkusil střelu z dálky, Jerjomenko zastavil puk lapačkou.

03:52
    Dinamu se nedaří hladce přecházet přes střední pásmo, těží z toho Novosibirsk, který zakládá nebezpečné protiútoky.

04:59
    Puk drží za svou bránou Novosibirsk, snaží se založit útok ale domácí dobře brání.

05:56
    Sibir právě vstřelil branku!
    Důraz se SIbiru vyplatil. Monja vybojoval puk za bránou a poslal jej na hokejku OLEGA GUBINA, jenž dopravil puk za dezorientovaného Jerjomenka. Asistence: Dimitrij Monja.
    Jegor GUBIN - 0:1

07:15
    Roth tečoval střelu od modré, puk končí v náruči gólmana.

Komerční pauza.

07:36
    Dinamo se zatím zmohlo jen na nahození, puk se snaží náročně vybojovat.

08:02
    Střela obránců Moskvy neprošla až k Salákovi, kotouč se odrazil mimo nebezpečnou zónu.

08:50
    Volkov zkusil střelu z velmi ostrého úhlu. Český brankář v bráně Sibiru byl připraven a přerušil svým zákrokem hru.

08:59
    Puk se vznesl do ochranné sítě, hra se opět přerušuje.

09:37
    Dinamo náročně bojuje o puk v rozích kluziště, nedaří se dostat puk do zakončení.

10:16
    Novosibirsku se podařilo dostat kotouč mimo nebezpečnou zónu, domácí rozehrávají zpoza brány.

10:53
    Hietanen pronikl do útočné třetiny, ale byl odzbrojen obráncem, akce se tedy nekoná.

10:57
    Karpov (DMS) vyloučen na dvě minuty.

11:37
    Verešaginovu střelu má v náručí Jerjomenko.

12:34
    Nahození před bránu raději přikryl gólman domácích.

12:57

13:12
    Sibiru se přesilovka nepovedla, ale stále drží puk. Uvidíme, co předvedou.

13:58
    O puk se vedl tvrdý boj za bránou Jerjomenka, šťastněji z něj vyšel tým Novosibirsku.

14:05
    Salák přerušil hru, následuje komerční pauza.

14:57
    Zakončení Kokareva bylo sice nenápadné, ale minulo branku Saláka.

15:36
    Vincourova střela je sražena do ochranné sítě.

16:33
    Vorošilo dlouho dotíral před bránou. Gólman domácího celku nakonec podržel puk ve své lapačce.

16:58
    Šalunov naznačil střelu, ale nakonec ještě potáhl puk. Posléze vystřelil, nemířil ovšem dobře.

17:43
    Tečovaná střela Babenka se vznesla nad bránu Saláka.

17:49
    Ibragimov (SIB) je vyloučen za podražení.

18:13
    Dinamo právě vstřelilo branku!
    Domácí zavezli puk do pásma, po první střele se puk odrazil na hokejku JUSSO HIETANENA, který využil Salákovo špatného výhledu a trefil přesně do sítě. Asistence: Denis Kokarev.
    Jusso HIETANEN - 1:1

18:42
    Hietanen znovu zkoušel štěstí, nyní ovšem změnil kotouč trajektorii mimo bránu.

19:14
    Dinamo rázem ožilo. Jeho hráči se snaží otočit skóre ještě v první třetině.

19:40
    Přechod do pásma domácím nevyšel a tak ztrácejí puk.

20:00

Úvodní třetina skončila. Nejprve se vedení ujali hosté záslohou Gubina. Domácí ale zvládli zužitkovat přesilovou hru a v závěru periody vyrovnat.

20:01

20:15
    Aktivněji zahájili druhou periodu hráči Dinama. Ihned se natlačili kupředu, avšak ztratili kotouč.

20:44
    Ani protiútok Sibiru se příliš nepovedl.

21:00
    MAXIM KARPOV byl na koni pohledné akce, kdy Karsums našel Cetkova, jenž poslal puk na nehlídaného střelce. ten neměl problém poslat puk do odkryté brány.
    Maxim KARPOV - 2:1

21:43
    Další nadějná střela. Korjaginova teč ale skončila v náruči Saláka.

22:15
    Po zvýšené aktivitě Dinama se hosté osvobodili vyhozením na zakázané uvolnění.

22:34
    Daugavinš pálil z blízka. Salák neměl zakrytý výhled a skvěle zakročil.

23:09
    Šumakovova střela od modré nadělala starosti Jerjomenkovi.

24:13
    Sibir se snaží dostávat do pásma, většina jejich útoků ale ztroskotá na modré čáře.

24:50
    Neskutečná šance! Galimov pálil do odkryté brány, ale puk na poslední chvíli zblokoval tygřím skokem jeden z bránících hráčů!

26:19
    Krásná akce Sibiru! Monja udržel pásmo a našel Ullstroma. Ten poslal puk na druhou stranu brankoviště. Zde číhal ALEXEJ KOPĚJKIN, který přesně zakončil.
    Alexej KOPĚJKIN - 2:2

27:19
    Za obranu pronikl Robinson, ale byl faulován Naumovem (SIB) a ten je vyloučen za podražení.

27:56
    Babenko střílel těsně mimo, ale zároveň je vyloučen Šalunov (SIB). Dinamo čeká dvojnásobná výhoda.

28:10
    Domácí zatim kombinují a nevidíme žádnou střelu.

28:17
    Pestuško nebezpečně dorážel. Salák včas zalehl puk a přerušil hru.

29:02
    Sibiru se daří vyhodit přes celé kluziště.

29:24
    Sibir ve čtyřech. Robinsonova dělovka mířila těsně mimo.

29:31
    Puk se vznesl mimo hrací plochu, vhazuje se před Salákem.

29:55

29:57
    Krátce po skončení trestu se po straně probil kupřed u MAT ROBINSON. Jeho dělovka zamířila nad rameno brankáře a vrátila vedení domácím.
    Mat ROBINSON - 3:2

30:23
    Salák musel opět odolat nebezpečné střela, která přišla hned po buly.

31:07
    Cetkov zkusil překvapit Saláka a poslal tvrdou ránu přes obránce. Puk skončil v náručí brankáře hostů.

31:19
    Karpov nedosáhl na kotouč, jinak by jej jistojistě posílal do odkryté klece!

31:51
    Robinson (DMS) si posedí za sekání.

32:36
    Sibir zaujal klasické přesilovkové rozestavení, chybí ovšem střelba.

33:17
    Dinamu se dvakrát podařilo vyhodit, získávají tak cenné vteřinky.

33:51

34:20
    Ridderwallova střela se nedostala přes bránící hráče domácích.

34:57
    Dinamo pouze nahodilo kotouč do pásma.

35:02

35:38
    Kupředu vyrazili domácí. Po přechodu pásma jim byl sebrán kotouč.

36:08
    Puk skončil v náruči Saláka. Následuje vhazování.

36:47
    Útočící Menšikov nedostal kotouč do brány, ve chvíli kdy vystřelil byl atakován obráncem.

37:38
    Vorošilo se probil skrze obranu Dinama a poslal puk na Jerjomenka. Ten měl co dělat aby zasáhl.

37:51
    Dugin (DMS) vyloučen za sekání.

38:42
    Sibir stále jen kombinuje a hledá ideální pozici. Zatím jsme střelu neviděli.

39:10
    Dinamo vyhazuje přes celé hřiště.

39:40
    Puk se z hokejky Ullstroma vznesl do ochranné sítě.

39:51

39:57
    Střela obránce hostů mířila mimo.

40:00

Z třetiny nakonec vyšli s vedením domácí, ale i nadále sledujeme vyrovnané utkání. Zda dojde v poslední třetině ke zvratu? To se teprve uvidí.

40:01

40:16
    Pestuško je velmi aktivní. Obkroužil bránu, prudce švihnul hokejkou a poslal puk do ochranné sítě.

40:36
    Cetkov pouze odevzdal puk a vrátil se do svého pásma.

40:50
    Nebezpečně se pohyboval puk v brankovišti Saláka, jeho spoluhráči nakonec vše vyřešili a vyvezli kus gumy mimo třetinu.

41:27
    Vincourovu střelu má v lapačce Jerjomenko.

41:41
    Domácí hráč vrazil do Saláka, vzápětí na druhé straně Šalunov osprchoval ledem gólmana. To způsobilo menší strkanici, kterou řeší rozhodčí.

41:48
    Šalunov (SIB) je vyloučen.

41:55
    Hietanenova střela se odrazila do ochranné sítě.

42:28
    Dinamo drží pásmo a ostřeluje bránu.

42:41
    Daugavinšova střela mířila mimo. Sibir vyhazuje puk.

42:59
    Ofsajd Dinama.

43:12
    Sannikov vlétl do pásma, vystřelil a Jerjomenko musel zasáhnout. Vzápětí byl Jerjomenko sražen na zem a musí být ošetřován.

43:13
    Ve stejném čase je vyloučen Robinson (DMS) za podražení.

43:18
    DAVID ULLSTROM se dostal do bezprostřední blízkosti Jerjomenka a elegantně zakončil. Stav je tedy srovnán.
    David ULLSTROM - 3:3

43:18
    V brance Dinama došlo ke střídání. Branku obsadil Šarjičenkov.

44:36
    Střela Kokareva zamířila mimo.

45:14
    Dinamo v plném počtu.

45:39
    Gorovikovu střelu chytil Salák nádherným lapačkovým zákrokem!

46:47
    Ani jeden z týmů nyní nechce udělat chybu. Trochu aktivnější jsou domácí, Salák ale odolává.

Komerční pauza

47:57
    Sibir nyní dobýval branku Jerjomenka, vše končí střelou Kopějkina. DOmácí gólman s přehledem chytá.

48:24
    Hodně ošklivý faul na Šumakova, který zůstal ležet na ledě. Po dlouhé pauze odchází po svých.

48:27
    Nakonec se nevylučuje, u kotouče ale zůstávají hosté.

49:01
    Další nepříjemný zásah. Gimajev dostal tvrdou ránu pukem do boku a těžce se zvedá.

49:27
    Alexejev se zjevil v pásmu a prudce vystřelil do chumlu hráčů.

50:29
    Puk nyní často mění majitele, hra se velmi zrychlila.

50:53
    Daugavinš (DMS) si posedí za nedovolené bránění.

50:57
    Dinamo ihned vyhazuje.

51:29
    Menšikovovo nahození tečovali domácí mimo nebezpečnou zónu.

52:26
    Ullstrom dorážel jak mohl ale nepřekonal skálopevného Šarjičenka!

53:23
    Dinamo již v plném počtu, na puku je stále Sibir.

54:07
    Pískáno je zakázané uvolnění Dinama.

54:36
    DInamo pouze nahodilo puk, nikdo jej nezvládl vybojovat.

56:16
    Zafjarov pálil těsně mimo pravou tyč brány Dinama.

56:32
    Salák předvedl pohledný zákrok, bude se vhazovat po jeho levé straně.

56:54
    Ullstrom donutil gólmana k zákroku.

57:15
    Ofsajd Dinama. Následuje vhazování ve střední třetině.

58:04
    Oba týmy si mění puk jako horký brambor. Na vážnou gólovou šanci to nevypadá.

58:40
    Gubin prověřil pozornost gólmana, ten jen vyrazil na hokejky spoluhráčů.

59:30
    Salák vyjel riskantně z brány a vyrazil puk do středního pásma.

59:50
    Ofsajd Sibiru. Vhazování ve středním pásmu.

60:00

V šedesáti minutách jsme nenašli výherce utkání. O držiteli bonusového bodu rozhodne prodloužení.

60:01

60:13
    První útok zahájili domácí. Daugavinšovu střelu má v náručí Salák.

60:52
    Ridderwall se obtočil okolo brány a zakončil těsně vedle.

61:11
    Karpov vytáhl puk do pásma a poslal jej před bránu a našel hokejku MARTINSE KARSUMSE. Ten trefil přesně a ukončil zápas. Asistence: Maxim Karpov.
    Martins KARSUMS - 4:3

Nakonec se radují domácí, kteří tak slaví první vítězství, v prvním zápase jak v sezoně, tak v nové aréně.

Československá stopa

Tomáš Vincour (SIB): 3 střely na bránu
    Alexandr Salák (SIB): 25 zákroků, 4 inkasované góly (21:05:42)

Antonín Domanický

Góly a asistencie: 19. Hietanen (Kokarev), 21. Karpov (Cetkov, Karsums), 30. Robinson, 62. Karsums (Karpov) – 6. Gubin (Monja), 27. Kopějkin (Ullstrom, Monja), 44. Ullstrom

Dynamo Moskva: Jerjomenko (od 47. Šarjičenkov) – Hietanen, Mironov, Robinson, Višněvsky, Korjagin, Osipov, A. Volkov – Daugavinš, Gorikov, Pestuško – Karsums, Cetkov, Karpov – Dugin, Kokarev, Avcin – K. Volkov, Babenko, Alexejev.
    HC Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Verešagin, Ibragimov, Alexejev, Roth, Gimajev, Naumov, Menšikov, Ignatovič – Monja, Kopějkin, Ullstrom – Šumakov, Ridderwall, Vincour – Bobrov, Sannikov, Vorošilo – Gubin, Šalunov, Zafjarov.

Rozhodca: Cyplakov, Odins – Bondar, Gašilov