Barys – Metallurg Magnitogorsk 1:2 (kon.) | Omsk – Ufa 4:2 (kon.) | Helsinki – Čerepovec 3:2 (kon.)
Novgorod – Jaroslavľ 3:2 (2:1 po s.n.) | Riga – Kazaň 3:1 (kon.) | Soči – Togliatti 4:2 (kon.)
S.Moskva – Dinamo Minsk 4:3 (po pr.)
Spartak Moskva
4:3 (1:0, 0:1, 2:2 - 1:0)
HC Dinamo Minsk
cz Utorok 25.08.2015, 18:30 • MCA • KHL

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (20:59:33)

Československá stopa:

Lukáš RADIL (SPA) 0+1 0 střel, čas na ledě 15:59
    Lukáš KRAJÍČEK (MIN) 0+2 0 střel, čas na ledě 23:58

Utkání končí vítězstvím Spartaku, který si tak po návratu do KHL připisuje hned při své premiéře vítězství. Hosté si za svou aktivitu bod zaslouží a i jejich zásluhou měl zápas velké tempo a na první zápas sezóny se hrál velmi dobrý hokej.

Casey WELLMAN - 4:3

62:27
    Spartak právě vstřelil branku!
    A znovu hosté pykají za nedůslednost v obraně, kdy si CASEY WELLMAN nabruslil z levé strany před branku, Glass sice dokázal první pokus vyrazit, ale posléze již nedosáhl na skvěle provedenou dorážku, výtečná individuální akce tohoto hráče dovedla Spartak k vítězství. Asistence: Dmitrij Korobov a Lukáš Radil.

62:00
    Dinamo v útočném pásmu, Gunderson pálí z levé strany, ale puk je zablokován a končí v rohu.

61:30
    Kaljužnyj nepřešel přes Radulova, který si nyní v defenzivě vedl na výbornou.

60:58
    Po střele Bodrova má Glass puk ve své lapačce a přerušuje hru.

60:25
    Puk za brankou Dinama, souboj u mantinelu.

60:01
    Před začátkem prodloužení

Šedesát minut vítěze neurčilo, jako by ani jeden z týmů nechtěl vyhrát, po gólu soupeře vždy následovalo vyrovnání druhého týmu. Nezbývá tak, aby o vítězi rozhodlo pětiminutové prodloužení, případně nájezdy.

60:00

59:18
    Radulov nyní ale zaváhal při plnění defenzivních úkolů, naštěstí pro domácí, hosté se k puku nedostali.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny, Ivannikov svírá puk ve své lapačce a přerušuje hru.

58:42
    Vhazování po pravici Glasse, domácí jsou v útočném pásmu.
    Igor RADULOV - 3:3

58:01
    To se dějí věci! Starší z bratrů Radulovů, IGOR RADULOV, se dostal k odraženému puku před Glassem a zametl puk do branky, je vyrovnáno! Asistence: Alexander Mereškin.

57:29
    Bodrov zavezl puk do útočného pásma, ale je pískán ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu.
    Matt ELLISON - 2:3

56:47
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    No vida, Dinamo otáčí skóre! MATT ELLISON si nabruslil k brance a střelou zápěstím, z pravé strany, překonává Ivannikova! Asistence: Jonathan Cheechoo a Lukáš Krajíček.

56:10
    Puk ve středním pásmu, hosté útočí, ale do zakončení se nedostali.

55:24
    Probíhá již poslední pětiminutovka, stav stále vyrovnaný.

53:55
    Domácí vyhazují puk ze své třetiny.

53:14

52:40
    Spartakovci šli do brejku, ale jejich postup zastavuje odpískaný ofsajd na útočné modré.

52:27
    Szczechura neudržel puk, domácí se osvobozují.

52:08
    Dinamo v útočném pásmu, na ledě elitní přesilovková formace Minsku.

51:38
    Domácí se urputně brání, po střele Ellisona již hosté zvedali ruce nad hlavu, ale Ivannikov přizvedl puk nad branku.

51:14
    Sorokin vyloučen na dvě minuty, hosté si zahrají přesilovou hru.
    Alexander MATĚRUCHIN - 2:2

50:42
    ALEXANDER MATĚRUCHIN dokázal střelou v pokleku, z mezikruží, překonat výtečně chytajícího Ivannikova a hosté tak vyrovnávají! Asistence: Sergej Drozd.

49:31
    Zakázané uvolnění Spartaku, hra se tak přestěhuje před Ivannikova.

48:47
    Krutov pálí, jeho táhlou střelu z mezikruží ale Glass lapil a přerušil hru.

48:25
    Puk ve třetině Dinama, které se nyní urputně brání.

47:17

47:13
    Nick Bailey pálí od modré, Ivannikov chytá a přerušuje hru

46:25
    Lukáš Krajíček se vrací z trestné lavice, Dinamo tak bude mít výhodu přesilové hry.

45:58
    Glass má puk ve své lapačce a raději přerušuje hru, bude se vhazovat po jeho levici.

45:43
    Gavrus v šanci, Ivannikov nyní opět podržel svůj tým.

45:17
    Ale právě Gillroy je vyloučen na dvě minuty, poměr sil na ledě se tak vyrovná.

45:16
    Gillroy se dostal do zakončení, zkusil blafákem překonat Glasse, to se mu ale nepodařilo.

45:00
    Až nyní se Dinamu podařilo vyhodit puk ze své třetiny.

44:25
    Vylučuje se na straně Dinama, Lukáš Krajíček dostává dvě minuty za hákování, domácí budou hrát přesilovou hru.

43:52
    Domácí opět za brankou Dinama, kde nyní mají obránci hodně práce s ubráněním soupeře.
    Maxim POTAPOV - 2:1

43:08
    Dvojice obránců Dinama nedokázala odebrat puk za vlastní brankou MAXIMU POTAPOVI, který si tak v klidu nabruslil k brance a z pravé strany, z ostrého úhlu, dokázal propasírovat puk do branky. Glass nyní rozhodně nemá čisté svědomí! Asistence: Sergej Šmeljov.

42:27
    Vasiljev našel Krutova, který se z pravé strany dostal ke střele, ale Glass vyrazil.

41:34
    Na druhé straně Ivannikov neudržel puk pod svou lapačkou, Dinamo útočí.

40:38
    Spartak v útočném pásmu, souboj o puk u pravého mantinelu.

40:01

Další třetina začne přibližně v 20:07.

Druhou dvacetiminutovku ovládli hosté, minimálně tím, že dokázali v jejím úvodu vyrovnat. Spartak zatím musí čelit nebezpečnějším akcím, ale v domácí brance zatím září skvěle chytající Jevgenij Ivannikov.

40:00

39:00
    Posledních šedesát sekund druhé třetiny.

38:38
    Dinamo se osvobozuje vyhozením puku ze své třetiny.

37:27
    Glass si po delší době sáhl na puk po střele Mereškina.

36:24
    Ivannikov vychytal Jonathana Cheechoo

36:02
    Skvělý zákrok předvedl nyní Ivannikov proti střele Jonathana Cheechoo!

35:45
    Dinamo stále svírá bránící čtveřici před brankou Ivannikova.

35:12
    Střelu Kaljužného dokázal těsně před Ivannikovem tečovat Lukáš Krajíček, gólman puk vyrazil a z dorážky poslal český bek puk do ochranné sítě.

35:02
    Dinamo v útočném pásmu, bránící čtveřice Spartaku zatím odolává.

34:24
    Vylučuje se, na trestnou lavici odchází domácí Igor Radulov.

33:52
    Spartakovci s pukem na holi, kterého se ale vzápětí v podstatě zbavují bezhlavým nahozením do útočného pásma.

33:14
    Postavení mimo hru Dinama na útočné modré, následuje komerční přestávka.

32:55
    Nahozený puk zastavuje za svou brankou Ivannikov, který tak usnadnil svým obráncům rozehrávku.

32:38
    Dinamo rozehrává zpoza vlastní branky.

31:15
    Pozor, nyní se hraje nahoru/dolů, vše končí střelou Kaljužného z pravé strany, který měl dostatek času a prostoru na střelu, ale branku přestřelil.

30:51
    Výtečné střídání třetí pětky Dinama, která si dokázala vytvořit nějaké šance.

30:04
    Přečíslení Dinama, Drozd dostává přihrávku z levé strany, jeho pokus z pravé pak Ivannikov vyrazil.

29:35
    Nahozený puk hostů za branku Ivannikova, ale tam hrají pouze domácí.

28:52
    Spartakovci rozehrávají, Vasiljev si přebral puk, ale v útočném pásmu neuspěl v souboji proti dvěma obráncům Dinama.

27:38

27:14
    Závar před brankou Spartaku, ale puk nakonec vylétl z klubka těl a domácí ho dostávají ze třetiny.

26:49
    Spartak zaváží puk do útočného pásma, cenné vteřinky pro domácí.

26:19
    Po střele Alexeje Kaljužného zasahuje Ivannikov, který nyní předvedl skvělý zákrok.

25:38
    Hra opět přerušena, vylučuje se na straně Spartaku, Andrej Jermakov dostává dvě minuty za podražení.

25:18
    Ellison nahodil puk na Ivannikova, ten sráží puk do rohu.

25:08

24:55
    Hra přerušena, za několik sekund se vyloučený Lisovec vrátí na led, mezitím se bude vhazovat ve středním pásmu.

24:42
    Spartakovci až ve vlastní třetině, přesilová hra se jim zatím vůbec nedaří.

24:13
    Ale Dinamu se zatím daří puk vyhazovat.

23:54
    Až nyní se Spartak dostává do útočném pásma.

23:08
    Prvním vyloučeným hráčem je hostující Lisovec za podražení.

22:38
    Dinamo v útočném pásmu, souboj o puk v levém rohu.

21:27
    Ofsajd Dinama, hra přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.
    Jonathan CHEECHOO - 1:1

20:38
    Pěkná akce Dinama, JONATHAN CHEECHOO převzal na útočné modré pas Krajíčka, z levé strany si nabruslil před branku Spartaku a parádním blafákem překonal Ivannikova. Asistence: Alexej Kaljužnyj a Lukáš Krajíček.

20:01

Další třetina začne přibližně v 19:18.
    Maxim Potapov zatím jediným střelcem zápasu

První třetina končí vítězstvím domácího týmu, které zajistil brankou ve 13. minutě kapitán Spartaku Maxim Potapov, kterému gól připravil parádní zadovkou Bodrov. Dinamo se poté dostalo pod tlak Spartaku, ale další gól již nepadl ani na jedné straně.

20:00

19:32
    Radil zachytil puk ve vlastní třetině a rozehrává po pravé straně.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

17:46
    Nahozený puk do třetiny Dinama, Lukáš Krajíček ale nestihl puk odehrát.

16:45
    Ale z ničeho nic se dostal do zakončení z pravé strany Ellison, jeho bekhendový pokus však Ivannikov vyrazil.

16:10
    Dinamo je v posledních minutách pod tlakem, hostům se nedaří přechod před červenou čáru.

15:23
    Puk za brankou Dinama, hosté ale mohou rozehrát.

14:55
    Lukáš Krajíček pálí od modré, ale Ivannikov byl na svém místě a jeho střelu lapil.

14:22
    Ozývají se opět fanoušci Dinama, kteří ženou svůj tým za vyrovnáním.

13:48
    Puk končí mimo ledovou plochu, hra přerušena, následuje komerční přestávka.

13:15
    Vedoucí gól pochopitelně může Spartaku velmi pomoci, hosté nyní pouze vyčkávají ve středním pásmu.
    Maxim POTAPOV - 1:0

12:07
    A domácí se ujímají vedení, skvělou práci odvedl Bodrov, který zavezl puk za branku, ale zpětnou přihrávkou našel na pravé straně volného MAXIMA POTAPOVA a ten přesnou střelou pod horní tyčku překonává Glasse. Asistence: Jevgenij Bodrov.
    Drozd nepřekonal domácího Ivannikova

11:52
    Ivannikov nyní podržel svůj tým, Sergej Drozd se dostal k dorážce po objetí branky, ale domácí gólman dokázal udržet puk před brankou.

11:07
    Pohledná akce Dinama, ale finální přihrávku z pravé strany dokázal obránce Spartaku zachytit.

10:24
    Cheechoo rozehrává, zavezl puk do útočného pásma, ale pak odešel střídat.

09:29
    Šmeljov pálí z pravé strany, od modré, puk ale zablokoval obránce Dinama a ten opouští třetinu hostů.

09:09
    Potapov nahazuje puk do útočného pásma, Spartak útočí.

08:15
    Spartaku zatím činí docela velké problémy přechod přes střední pásmo.

07:44
    Ellison ztrácí puk ve středním pásmu, hrát tak mohou domácí.
    Závar před brankou Dinama

06:55
    To byl zajímavý závar před brankou Dinama, kdy se tam puk povaloval před brankovištěm, vše končí skokem gólmana Glasse po puku, který přerušil hru.

06:30
    Spartakovci v útočném pásmu, jsou slyšet i fanoušci v hledišti, ovšem jde o příznivce Dinama.

05:20
    A nakonec musí po střele Vsevoloda zasahovat Glass, který raději přerušuje hru.

05:09
    Hosté rozehrávají, ale ve středním pásmu chybují, hrají domácí.

04:23
    Až nyní se Spartak osvobozuje vyhozením puku z vlastní třetiny a unavená pětice odchází střídat.

03:55
    Vhazování po levici Ivannikova, úspěšnější hosté, kteří se nyní drží v útočném pásmu.

02:59
    Útočná akce Spartaku končí ztrátou puku po přejetí útočné modré.

02:19
    Střídání na obou stranách, hosté drží puk za vlastní brankou.

01:12
    Ivannikov poprvé zasahuje proti střele Lisovece z levé strany, od modré.

00:42
    První střela patří hostům, z mezikruží pálil Cheechoo, ale branku minul.

00:01

Oba týmy na hrací ploše, hraje ruská hymna.

Spartak Moskva: Ivannikov (Atta) – Gilroy, Dyblenko, Genouey, Tatalin, Korobov, Jermakov, Sorokin, Ablajev – Bodrov, Potapov, Šmeljev – Vellmen, Leščenko, Radil – Levickij, Mereškin, I. Radulov – Ipatov, Vasiljev, Krutov

HC Dinamo Minsk: Milčakov (Glass) – Krajíček, Goroško, Lisovec, Bailey, Gunderson, Usenko, Ustiněnko – Kaljužnyj, Cheechoo, Szczechura – Ellison, Veske, Gavrus – Drozd, Matěruchin, Michaljov – Komarov, Bujnickij, Kulakov, D. Meleško

Rozhodčí: Odinš, Kadyrov – Novikov, Šichanov.

Běloruský Minsk dokázal v minulé sezóně poprvé postoupit do play-off. Po své premiérové sezóně, kdy skončil beznadějně poslední v Západní konferenci, obsadil v té minulé páté místo a v play-off čelil finskému Jokeritu, kterému podlehl jasně 1:4 na zápasy.

Sparta Moskva
    Moskevský Spartak se po roční odmlce, na rozdíl od pražského Lva, vrací zpět do KHL. Naposledy se v elitní ruské soutěži představil v sezóně 2013/2014, když obsadil v základní části 12. místo v rámci Západní konference.

Vítejte u onlajn přenosu utkání základní části KHL, v němž SPARTAL ,MOSKVA přivítá na svém ledě HC DINAMO MINSK.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Martin Dvořák

Góly a asistencie: 13. Potapov (Bodrov), 44. Potapov (Šmeljov), 59. Radulov (Mereškin), 63. Wellman (Korobov, Radil) – 21. Cheechoo (Kaljužnyj, Krajíček), 51. Matěruchin (Drozd), 57. Ellison (Cheechoo, Krajíček)

Spartak Moskva: Ivannikov (Atta) – Gilroy, Dyblenko, Genouey, Tatalin, Korobov, Jermakov, Sorokin, Ablajev – Bodrov, Potapov, Šmeljov – Vellmen, Leščenko, Radil – Levickij, Mereškin, I. Radulov – Ipatov, Vasiljev, Krutov
    HC Dinamo Minsk: Glass (Milčakov) – Krajíček, Goroško, Lisovec, Bailey, Gunderson, Usenko, Ustiněnko – Kaljužnyj, Cheechoo, Szczechura – Ellison, Veske, Gavrus – Drozd, Matěruchin, Michaljov – Komarov, Bujnickij, Kulakov, D. Meleško

Rozhodca: Odinš, Kadyrov – Novikov, Šichanov