Real Betis – Villarreal 1:1 (kon.) | Granada – Eibar 1:3 (kon.)
Granada CF
1:3 (0:2)
SD Eibar
Pondelok 24.08.2015, 20:30 • Estadio Nuevo Los Cármenes, Granada • Španielska LaLiga • 1. kolo

Je dobojované, dnešným víťazom sa stáva tím hostí. Iskierku nádeje na začiatku polčasu síce pre Granadu vykresal Rochina, no o 7 minút neskôr prišlo vylúčenie Ruiza a následne na rozdiel dvoch gólov opäť zvýšil Arruabarrena. Domácemu tímu chýbali sily i kvalita na to, aby s výsledkom niečo spravil.

Odomňa je to všetko, ďakujem Vám za pozornosť a prajem Vám pekný zvyšok večera. (22:24:06)

90+4

90+4
    Zbytočnú kartu v samom závere ešte vidí Capa, ten v súboji celkom zbytočne nakopol Méndeza.

90+3
    Javi Márquez ešte vysúval Rochinu na ľavej strane, ten ale prudkú loptu nedobehol, nasledovať tak bude iba vhadzovanie pre Eibar.

90+2
    Sledujeme naozaj už len vyčkávanie obidvoch tímov na záverečný hvizd hlavného rozhodcu. Hostia si vymieňajú loptu na svojej polovici ihriska, sem-tam im život znepríjemňuje pressing súpera.

90+1
    Štvrtý rozhodca nám signalizuje, že hráčov na ihrisku potrápi o 4 minúty dlhšie ako je riadna hracia doba.

90
    Ďalší protiútok potiahol striedajúci Juncà, jeho krížnej prihrávke chýbala presnosť, domáci tím bude mať šancu na jeden z posledných útokov v zápase.

89
    Mainz navyše za svoj zákrok na Kokeho vidí aj žltú kartu.

88
    Hostia to ešte skúšali nakopávanou loptou na Kokeho, ten bol ale faulovaný a tak Eibar bude mať k dispozícii ešte jeden priamy kop.

87
    Tento trend pokračuje aj naďalej, zdá sa, že oba tímy by boli najradšej keby je už koniec.

86
    Hostia si s prehľadom vymieňajú loptu na súperovej polovici, ani oni sa už tak nehrnú dopredu, nieje im to treba, majú nahrané a v podstate sa už len čaká na koniec zápasu.

85
    Navyše im zrejme dochádzajú aj sily, predsa len, od 57. minúty hrajú v oslabení o jedného hráča.

84
    Snaha domácich o kontaktný gól pomaly opadáva, zdá sa, že sa pomaličky zmierujú s tým, že prvý zápas sa pre nich radostne neskončí.

83
    Takmer rozhodnutý zápas je priaznivý aspoň v jednom smere a to v takom, že v posledných minútach sme videli naozaj minimálne množstvo nedovolených zákrokov.

82
    Granada musela viac otvoriť hru, z čoho pochopiteľne vznikajú nebezpečné kontry súpera. Kekovi teraz chýbali iba centimetre na to aby definitívne rozhodol.

82
    El-Arabi si trúfol sám proti trojici hráčov. Dlho odolával, viacero kľučiek mu vyšlo, postupne však o loptu prišiel.

81
    Čas do konca stretnutia rýchlo ubieha, domácemu tímu už veľa času na strelenie aspoň kontaktného gólu nezostáva.

79
    Sergi Enrich má už toho zrejme dosť, zápas sa preňho končí, do hry zasiahne aj Borja Bastón.

78
    Na zemi sa z ničoho nič ocitol Sergi Enrich, vyzerá to na svalové problémy, na ihrisko vybieha aj dvojica lekárov.

77
    Akciu domácich potiahol Rochina, ten na ľavej strane vysunul Méndeza, ktorý neváhal, okamžite vystrelil, no veľmi nepresne.

76
    Prichádza druhé striedanie na strane Eibaru, na štvrťhodinu do zápasu zasiahne aj Juncà, ktorý zaujme miesto po Berjónovi.

75
    To teraz navyše mohol navýšiť Ander Capa, ktorý ale nedosiahol na nepresné zakončenie Enricha.

74
    Hráčom Eibaru sa úspešne darí držať loptu ďaleko od svojej brány, do konca radnej hracej doby ešte zostáva približne štvrťhodinka, no vyzerá to tak, že vedenie si ustrážia.

73
    Posledné striedanie na strane Granady znamená, že zápas končí pre Roberta Ibañeza, ktorého nahradí Edgar Méndez.

72
    Success sa na opačnej strane snažil o prienik po pravom krídle, tam bol ale zdvojený a nemal šancu na úspech.

71
    Naopak, hostia zostávajú nebezpeční aj naďalej, po peknej kombinácii sa pred brankárom o zakončenie snažil Enrich, lopta ale skončila v rukaviciach Fernándeza.

70
    Začala sa posledná dvadsaťminútovka riadnej hracej doby a Granada bez vylúčeného Ruiza bude mať veru čo robiť aby vyrovnala skóre.

69
    Z toho už väčšie nebezpečenstvo neplynulo, Eibar sa bez väčších problémov oslobodil.

68
    Xabi Irureta musel znova predviesť svoje schopnosti! Po nepríjemnej strele z väčšej vzdialenosti loptu včas vyrazil na roh.
    67. Mikel ARRUABARRENA - 1:3

67
    SD Eibar dáva gól! Eibar opäť vedie o dva góly! Hostia získali rohový kop, lopta preletela ponad obrancov a skončila presne na kopačke striedajúceho MIKELA ARRUABARRENU, ktorý už veľa práce nemal.

66
    Prichádza prvé striedanie na strane Eibaru, z ihriska odkráčal Adrián, opačným smerom vybieha Arruabarrena.

65
    Rozhodca s hráčmi stráca trpezlivosť, v útoku lopta odskočila Escalantemu, ten do súboja šiel sklzom úplne zbytočne a nepríjemne trafil Mainza.
    64.

64
    Domáci tím nevyužil ani následný rohový kop, jeden z hráčov sa síce dostal k zakončeniu hlavou, no lopta preletela vedľa ľavej tyče.

63
    Následný priamy kop nebol pre brankára hostí hrozbou, lopta sa k nemu cez množstvo hráčov pred ním nedostala.

61
    Ďalší kartový trest, tentoraz žltú kartu za faul pred svojou šestnástkou vidí Luna.

61
    Xabi Irureta musel vytiahnuť ďalší pohotový zákrok! Autor jediného gólu Granady Rubén Rochina mohol pridať druhý zákrok, no jeho strelu z hranice pokutového územia vyrazil.

60
    Hostia vedia že je ich súper rozhodení a preto hráči nepríjemným pressingom znepríjemňujú život Fernándeza.

59
    Nič sa však nedá robiť, o vyrovnanie sa Granada bude musieť posnažiť aj v desiatich. Uvidíme, ako hráčom vystačia sily.

58
    Tým si domáci tím značne skomplikoval šance na vyrovnanie, najmä teraz, keď začal svojho súpera pritláčať.

57
    Teraz to však bude veľmi zaujímavé! Salva Ruiz šiel do súboja veľmi tvrdo, nepekne do kolena trafil Daniho Garcíu za čo mu hlavný arbiter ukazuje červenú kartu!

56
    Nacvičený signál tentoraz domácemu tímu príliš nevyšiel, jeden z obrancov dokázal odvrátiť na rohový kop.

55
    Teraz si navyše musel Dani García na hranici pokutového územia pomôcť faulom, za čo vidí aj kartu žltej farby.

54
    Granada je však aktívnejšia, tlačí sa stále smerom dopredu, je vidieť, že dvojité striedanie bolo dobrou voľbou.

53
    Pomerne vysoké tempo zo začiatku polčasu výrazne opadlo, vrátili sme sa k podobnej hre akú sme videli na konci prvého polčasu.

52
    Tentoraz sa do útoku po dlhšej dobe pustil Eibar, jeho snahu ale zastavil postranný rozhodca signalizujúci postavenie útočiaceho hráča mimo hry.

51
    O vyrovnanie sa pokúšal Miguel Lopes, jeho strela bola prislabá na to aby prekvapila Iruretu.
    50. Rubén ROCHINA - 1:2

50
    Granada dala gól! Teraz však už gól prišiel! Po pravej strane si loptu potiahol Success, ten pred bránu prihrával RUBÉNOVI ROCHINOVI, ktorý sa nemýlil a nechytateľne znížil na 1:2.
    49.

49
    El-Arabi sa dostal za obrané línie súpera, podarilo sa mu prelobovať bankára, no jeho pokus nebol dostatočne razantný a Irureta sa stihol vrátiť a loptu chytiť.

48
    Domáci tím sa hneď od úvodu druhého polčasu snaží o strelenie gólu, obrana Eibaru ale zatiaľ úspešne odoláva.

46
    Zápas sa po polovici predčasne skončil aj pre Pitiho, jeho miesto zaujme Success.

46
    Domáci tréner reaguje na nepriaznivý stav striedaním už počas prestávky, na druhý polčas už nenastúpi Foulquier, toho nahradí Miguel Lopes.

46

Hráči oboch tímov po druhý raz opúšťajú svoje šatne, o malú chvíľu pokračujeme.

V nadstavenom čase sme už nič zaujímavé nevideli a tak je po polovici zápasu skóre 0:2. Domácich fanúšikov ich hráči príliš nepotešili, obrana zlyhala v 22. a 35. minúte keď sa presadili Adrián a Escalante. Uvidíme, čo nám prinesie druhý polčas, ktorý začne zhruba o 21:32.

45+1

45+1
    Štvrtý rozhodca signalizuje, že nad rámec riadnej hracej doby sa bude nadstavovať ešte 1 minúta navyše.

45
    Celkom zbytočnú žltú kartu v závere polčasu vidí premotivovaný Adrián, ktorý v snahe uvoľniť sa do brejku stiahol k zemi protihráča.

44
    Táto situácia nebola márna, po nacvičenom signále prišlo prudké zakončenie hlavou, no lopta letí tesne vedľa brány.

43
    Robert Ibañez vybojoval na pravej strane ďalší priamy kop pre Granadu. Domáci tím tak bude mať jednu z posledných príležitostí znížiť v prvom polčase.

42
    Naopak, Eibar zavelil do rýchleho protiútoku, Saúl Berjón si ale počínal troška zbrklo a príliš skoro centroval. Vzdušná prihrávka bola veľmi nepresná a končí mimo.

41
    Z toho už nič nebezpečné nevzniklo, po dlhom odkope sa hostia úspešne ubránili.
    40.

40
    Prudká strela bola mierená k pravej tyči, tam však úradoval pozorný Xabi Irureta, ktorý loptu vytlačil na roh.

39
    Možno teraz, po faule Ramisa, ktorý okrem súpera zostrelil aj svojho spoluhráča bude mať Granada výhodu priameho kopu.

38
    Do konca prvého polčasu zostáva približne 7 minút, Granada sa pustila do útoku, uvidíme či sa hráčom v prvej polovici zápasu ešte podarí niečo vymyslieť.

37
    Na radosť malej skupinky fanúšikov hostí však aktivitu v zápase prebrali práve hráči Eibaru, ktorí momentálne dávajú domácej obrane zabrať.

36
    Tak takýto úvod sezóny si domáce mužstvo určite nepredstavovalo, samozrejme ešte bude mať veľa času na to aby s výsledkom niečo spravilo.
    35. Gonzalo ESCALANTE - 0:2

35
    SD Eibar dáva gól! Berjón do šestnástky šikovne vyslal Lunu, ten poslal krížom cez šestnástku prudkú loptu, na ktorú síce nestihol zareagovať Ander Capa, no GONZALO ESCALANTE stál na správnom mieste a s prehľadom zakončil do odkrytej brány.

34
    O center pred bránu sa tentoraz snažil Piti, ale ani jeho prihrávka nepatrila k tým presnejším a tak lopta končí za čiarou.

33
    Presnosť prihrávok: 64% – 48%

32
    Hra sa presťahovala najmä do okolia stredového kruhu, tam lopta často mení majiteľa, ani jeden z tímov nemá vyslovene navrch.

31
    Granada zahrávala priamy kop, vysoko letiaci center si postrážil Xabi Irureta, ktorý loptu skryl vo svojich rukaviciach.

30
    Hráči Granady to na stredovej čiare zbytočne prekombinovali, navyše ich prihrávkam stále chýba presnosť a tak mal Sergi Enrich príležitosť prezentovať sa nepresnou strelou mimo brány.

29
    Domáci hráči spoločne s tribúnami protestujú proti výrokom rozhodcu, nestalo sa totiž prvý raz, že sa hlavný a postranný arbiter nezhodli.

28
    Ponad šestnástku Granady preletel prudký center, no bol o približne pol metra vyšší akoby sa žiadalo. Lopta tak končí mimo hracej plochy.

27
    Hra sa presťahovala na domácu polovicu ihriska, tam sa Mainz dopustil nedovoleného zákroku a Eibar bude mať vďaka priamemu kopu šancu na navýšenie skóre.

26
    Vyrovnanie mal na kopačke El-Arabi, ktorého spoluhráč po pravej strane výborne vysunul až do pokutového územia. Jeho strele však chýbalo lepšie umiestnenie a tak jeho pokus po zemi Irureta zneškodnil.

25
    Neúspešné dobývanie brány hostí pokračuje aj naďalej, po zblokovanom centri Pitiho nebude nasledovať ani rohový kop, obranca to ešte stihol.

24
    Salva Ruiz na krídle navyše prišiel o loptu a tak hrozil rýchly protiútok, ktorý zakladal Keko. Toho napokon zastavil až krajný obranca.

23
    Domáci hráči sa pustili dopredu s okamžitou snahou o vyrovnanie, obrana hostí ich ale zatiaľ drží na uzde.
    22. Adrián GONZÁLEZ - 0:1

22
    SD Eibar dáva gól! Ako blesk z čistého neba prichádza prvý gól dnešného zápasu! Po peknej výmene lopty na ľavej strane priletel do šestnástky center, kde si ho prebral nikým nebránený ADRIÁN GONZÁLEZ, ktorý už nemal problém prekonať domáceho brankára.

21
    Tentoraz to už kartový trest bude, za faul v strednej časti ihriska žltú kartu uvidí Keko.

20
    Ibañezov sa po pravom krídle podarilo preniknúť až do šestnástky súpera, odkiaľ ale vyslal veľmi nepresný center, presne na kopačky súpera.

19
    Hráči Granady stále nevedia nájsť recept na obranu hostí, to platí aj opačne. Obaja gólmani tak zatiaľ mal minimum práce.

18
    Hra sa aj naďalej odohráva na polovici Eibaru, je to však veľmi ďaleko od brány, takže Xabi Irureta zatiaľ môže ostať kľudný.

17
    Iruretovi chvíľu trvalo kým sa pozviechal z trávniku, no vyzerá byť v poriadku a v zápase bude schopný pokračovať.
    16. Youssef El Arabi (GRN)

16
    Vysunutie El-Arabiho domácemu tímu tentoraz vyšlo, ten sa predral cez Dos Santosa a v snahe ukontrolovať loptu sa zrazil s Iruretom. Domáci tím si pýta pokutový kop, no ten nasledovať nebude.

15
    Márqueza veľmi tvrdo zozadu atakoval Saúl Berjón, ani tentoraz z toho však kartový trest nebude.

14
    Rubén Pérez na vlastnej polovici zbytočne riskoval, po nevydarenej kľučke stratil loptu, čím vznikla príležitosť pre hráčov Eibaru. Ich postup napokon na krídle zastavil Salva Ruiz.

13
    Babin sa v strednej časti ihriska dopustil nepekného faulu, hlavný rozhodca ho napomína, nabudúce to už bude aj so žltou kartou.

12
    Ani z tejto štandardnej situácii nevzniklo nebezpečenstvo pre brankára. Lopta sa po dlhom odkope nachádza v okolí stredového kruhu.

11
    Babin blokoval center z ľavej strany, Eibar tak bude mať k dispozícii prvý rohový kop v zápase.

10
    Ten ešte znepríjemňoval život domácemu gólmanovi, ten po malej domov stihol loptu opäť rozohrať.

9
    Hostia nám predviedli na súperovej polovici peknú kombináciu, bolo to ale ďaleko od brány a vysunutie Berjóna im nevyšlo.

8
    Napokon to aj oni skúsili nakopávanou loptou, Andrés Fernández bol ale pozorný, včas z brány vybehol a loptu odohral.

7
    Pri lopte sa momentálne nachádzajú hráči Eibaru, tí boli vytlačení až na svoju vlastnú polovicu ihriska, kde sa s ďalšou rozohrávkou dvakrát nenáhlia.

6
    Na kopačkách oboch tímov sledujeme pomerne veľké nepresnosti a aj kvôli nim si na prvú vážnejšiu akciu budeme musieť počkať.

5
    Granada to skúsila ďalšou nakopávanou loptou, ale ani tá neslávi úspech, pass bol pridlhý a skončil v náručí Xabiho Iruretu.

4
    Na opačnej strane šťastie z veľkej vzdialenosti pokúšal Javi Márquez, jeho pokus ale letí vysoko nad bránu.

3
    Domáci gólman pri centri z ľavej strany troška zaspal, zostal vysunutý, lopta preletela nad ním. Našťastie pre neho pred pripraveným Kekom stál obranca, ktorý odvrátil do bezpečia.

2
    Ten Granade nevyšiel, hostia sa oslobodili a naopak, práve oni zavelili do útoku.

1
    Úvodnej rozohrávky sa zhostili domáci futbalisti, tí okamžite vysúvali dlhou nakopávanou loptou hrotového hráča, ktorý vybojoval prvý roh.

1

Hráči oboch tímov sa už nachádzajú na hracej ploche, domáci tím dnes nastúpi v bielo-červených pruhovaných dresoch, zatiaľ čo hostia budú hrať v zelenom.

Granada CF: Andrés Fernández – Foulquier, S. Ruiz, Babin, Maínz – R. Pérez, J. Márquez, R. Ibáñez, Rochina – El Arabi, Piti
    Náhradníci: Miguel Lopes, Méndez, Krhin, Success, Córdoba

SD Eibar: Irureta – Luna, Ramis, dos Santos, Escalante – Adrián González, Capa, Dani García, Berjón – Keko, Enrich
    Náhradníci: Pantić, Juncà, Errasti, Verdi, Arruabarrena

Rozhodca: Ignacio Iglesias – Alfonso Costoya, Enrique Ramos.

História vzájomných zápasov:

Granada 0-0 Eibar
    Eibar 1-1 Granada

Pekný pondelkový večer Vám prajem a vítam Vás pri dohrávke úvodného kola najvyššej španielskej Primera División. V dnešnom zápase si sily zmerajú Granada CF a SD Eibar.

Granada CF

V predošlej sezóne Granada skončila až na 17. mieste tabuľky. Tento rok bude mať vedenie určite vyššie ciele, predsa len Granada sa v súťaži zachránila iba vďaka dobrým výsledkom z posledných štyroch kôl keď získala dohromady 10 bodov. V prípravných zápasoch sa mužstvu darilo striedavo, zo 7 zápasov sa Granade podarilo zvíťaziť v troch, v jednom prípade sa zrodila remíza a trikrát sa z víťazstva tešil súper. Z víťazstiev bolo najcennejšie pravdepodobne domáce víťazstvo nad Udinese.

SD Eibar

Dnešný tím hostí v predchádzajúcej sezóne síce zaznamenal rovnaký počet bodov ako Granada, no skončil až na 18. mieste tabuľky. Vieme si teda predstaviť, že aj vedenie tohto tímu si predstavovalo lepšie umiestnenie, aj keď prioritou bude zrejme zachránenie sa v najvyššej súťaži. Eibaru sa v príprave takisto darilo striedavo. Z ôsmych zápasov 4 vyhral a 4 prehral. Najvyššie víťazstvo Eibar zaznamenal proti Realu Unión (3:1), naopak najvyššiu prehru zaznamenal proti škótskemu Celticu Glasgow (1:4).

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:30.