cz Štvrtok 13.08.2015, 15:30Reprezentácia do 17 rokov

58:43
    Česko právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je MATYÁŠ SVOBODA. Asistence: Jaroslav Dvořák a Jan Hladoník.

56:59
    Filip Zadina (Česko) dostává dvě minuty. A ten samý trest si odpyká i Juščák (Slovensko).

56:00
    Patrik Hrehorčák (Slovensko) a Matyáš Svoboda (Česko) dostávají oba dvě minuty. První jmenovaný za sekání a druhý za nedovolené bránění.

55:05
    Autorem branky je JAN SVOBODA. Asistence: Martin Kaut.

54:53
    Autorem branky je FILIP CHYTIL.

46:31
    Ostap Safin (Česko) dostává trest 5 + 20 minut za úder do oblasti hlavy a krku.

46:14
    Autorem branky je MARTIN KAUT. Asistence: Martin Nečas a Filip Zadina.

45:30
    Za příliš mnoho hráčů na ledě budou nyní Slováci hrát ve čtyrech.

41:35
    Autorem branky je ONDŘEJ MACHALA. Bez asistence.

41:18
    Autorem branky je ONDŘEJ MACHALA. Asistence: Martin Kaut a Martin Nečas.

40:22
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je FILIP KRIVOŠÍK. Asistence: Michal Juščák a Adam Ziak.

40:01

40:00

36:43
    Škvrně (Česko) vyloučen na dvě minuty.

31:45
    Jan Kern (Česko) vyloučen na dvě minuty za hákování.

27:10
    Marek Chamula (Slovensko) je za hru vysokou holí vyloučen na dvě minuty.

24:13
    Jan Svoboda (Česko) je vyloučen za úder do kolene a Slováci budou hrát zhruba půl minuty 5 na 3.

22:46
    Jan Hladoník (Česko) vyloučen na dvě minuty za hákování.

20:01

20:00

18:48
    Havrila (Slovensko) vyloučen na dvě minuty za sekání.

17:46
    Autorem branky je MARTIN KAUT. Asistence: Martin Nečas.

13:29
    Další vyloučení. Zelingr (Česko) je vyloučen na dvě minuty za krosček.

07:47
    Marek Škvrně (Česko) je vyloučen na dvě minuty za podražení.

00:01

Slovensko: Kostelný (Sklenář) – Kupec, Fehérváry (C), Maňák, Divinský, Ivan, Dužek, Žiak, Korenčík – Urbánek, Chamula, Havrila, Krivošík, Kelemen, Köver, Jankula, Juščák, Liška, Jakubec, Verbický, Hrehorčák

Česko: Škarek (Vomáčka) – Bednář, Galvas, Škvrně, M. Svoboda, Safin – Mikyska, Kvasnička, Nečas, Kern, Kaut – Král, Šalda, Chytil, Machala, Zadina – Gaspar, Zelingr, Hladoník, J. Svoboda, Dvořák.

Tomáš Vomáčka: Je to tu krásné, jako v pohádce

Porážka 4:5 s Američany byla pro naše hokejisty hodně nepříjemná. „Myslím, že jsme nebyli horší. Rozhodly individuální chyby všech, počínaje mnou,“ sypal si popel na hlavu brankář Tomáš Vomáčka, který turnaj v brance národního týmu zahájil.

„Je škoda, že jsme dvakrát neudrželi vedení,“ vracel se k průběhu výtečně rozjeté bitvy. „Na čtyři góly jsme Američany měli porazit. Všechny nás to mrzí, ale dneska je nový den a my chceme zvítězit!“ Jasné je to, že ve druhém utkání postaví trenéři do branky jihlavského Jakuba Škarka.

Turnaj se odehrává v nádherném prostředí švýcarských Alp. Arosa leží jen kousek za rakouskými hranicemi, poblíž známé hokejové destinace Davosu. Městečko je ze tří stran obklopeno horami a není divu, že se v něm českým reprezentantům líbí.

„Je to tu krásné, jako v pohádce. Příroda a neskutečné hory. Navíc máme příjemné počasí,“ dodal gólman, který v domácí soutěži hájí barvy Hradce Králové. Turnaj naštěstí nepostihly podobné problémy, jaké včera způsobily předčasné ukončení zápasu pardubických hokejistů v Ajoie, tedy na druhém konci Švýcarska.

Ani dneska to nebude procházka růžovým sadem: Slováci totiž otevřeli turnaj výhrou 3:1 nad pořadatelským Švýcarskem. Na úvodní branku Patrika Hrehorčáka pořadatelský tým ještě reagoval, ale jakmile se třinecký šikula trefil ve 37. minutě znovu, dokonce ve vlastním oslabení, šlo už o vítězný úder. Naděje Švýcarů na zisk bodů pak definitivně utnul tři minuty před koncem Matúš Havrila.

Mimochodem, dvougólový Hrehorčák je vrchním slovenským prospektem pro draft v roce 2017. Jeho o pár měsíců mladší parťák z dresu Ocelářů Miloš Roman, který může přijít na řadu až v dalším roce, současně reprezentuje slovenskou osmnáctku na Memoriálu Ivana Hlinky. Možná trochu paradoxní situace.

Slovensko – Švýcarsko 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 20. Hrehorčák (Kupec, Krivošík), 37. Hrehorčák (Krivošík), 57. Havrila (Maňák, Köver) – 36. Nyffeler (Zbinden, Krähenbühl).

Včerejší prohry je škoda. Velká škoda! Naši hokejisté totiž měli úvodní bitvu na turnaji skvěle rozehranou. Nad Američany vedli po dvou slepených brankách z 10. minuty už 2:0, ještě do přestávky ovšem protivník vyrovnal. A to samé se mu podařilo znovu, Češi ztratili rovněž náskok 4:2! Krátce po začátku třetí třetiny se jelo zase od nuly.

Rozhodující moment utkání přišel v 52. minutě. Češi inkasovali z hole Micka Messnera dvě sekundy po skončení oslabení a nakonec na ně nezbyl ani bod.

Česko – USA 4:5 (2:2, 2:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 10. Chytil (Král), 10. Safin (M. Svoboda), 22. Kaut (Nečas), 27. Zadina (Machala) – 15. McManus (Chmelevski), 18. Tortora, 28. Rathbone (Johnson, Lodnia), 43. Chmelevski (Rathbone), 52. Messner (Tortora).

Příjemný prázdninový čtvrteční den. Švýcarská Arosa v těchto dnech hostí turnaj pěti zemí reprezentací do 17 let a nechybí na něm samozřejmě ani čeští mladíci. Ti se po včerejší porážce 4:5 se Spojenými státy tentokrát utkají s vrstevníky ze Slovenska.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30 a budeme z něj přinášet změny stavu.

Karel Milec

Góly a asistencie: 41. Krivošík (Juščák, Ziak) – 18. Kaut (Nečas), 42. Machala (Kaut, Nečas), 42. Machala, 47. Kaut (Nečas, Zadina), 55. Chytil, 56. J.Svoboda (Kaut), 59. M.Svoboda (Dvořák, Hladoník)

Slovensko: Kostelný (Sklenář) – Kupec, Fehérváry (C), Maňák, Divinský, Ivan, Dužek, Ziak, Korenčík – Urbánek, Chamula, Havrila, Krivošík, Kelemen, Köver, Jankula, Juščák, Liška, Jakubec, Verbický, Hrehorčák