Poprad – Lipt. Mikuláš 2:3 (kon.) | Jastrzebie – Žilina 0:0 (zruš.) | Košice – Zvolen 3:2 (2:1 po s.n.)
Martin – Trenčín 5:4 (2:1 po s.n.) | Nitra – Cracovia 8:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Pardubice 3:6 (kon.)
Jihlava – Slavia 4:3 (2:1 po s.n.) | Třinec – Olomouc 0:2 (kon.) | HC Slovan – Kometa Brno 5:4 (2:0 po s.n.)
po s.n. (2:1)
HC Dukla Jihlava
4:3 (3:0, 0:3, 0:0)
HC Slavia Praha
cz Utorok 04.08.2015, 18:00 • Horácký zimní stadion • Prípravný zápas

S konstatováním, že HC Dukla Jihlava ve druhém přípravném zápase vyhrála nad Slavií Praha 4:3 po nájezdech, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (20:12:53)

Ve druhém přípravném zápase Dukla opět vítězí, když porazila pražskou Slavii 4:3 na samostatné nájezdy. Sešívaní tak vstoupili do přípravných zápasů porážkou, ale nemusí se za porážku stydět, vždyť v zápase prohrávali již 0:3, a to hned po první třetině. Celé utkání nakonec dospělo do nájezdů, které rozhodnul Marek Prokš.

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Dukla Jihlava.
    Autorem rozhodujícího nájezdu je MAREK PROKŠ, který ve třetí sérii trefil prostor nad lapačkou Hyláka.

3. séria
    2:1
    Markovič nenašel mezeru mezi betony Hyláka, zápas tak končí výhrou Dukly na samostatné nájezdy.

3. séria
    2:1
    Marek Prokš se trefil přesně nad lapačku Hyláka.

2. séria
    1:1
    Miroslav Čermák svůj nájezd proměnil suverenní střelou do pravého horního rohu.

2. séria
    1:0
    Martin Kohout zkusil také forhend, ale kotouč mu sjel z hole.

1. séria
    1:0
    Robinson se snažil Honzíka rozhýbat, ale forhendovou kličkou Honzíka nepřelstil.

1. séria
    1:0
    Jakub Flek si před brankou přibrzdil a poté poslal puk mezi betony Hyláka – 1:0.

O vítězi se rozhodne v samostatných nájezdech, začne je Dukla.

Základní hrací doba je u konce. Po první třetině, kterou Dukla vyhrála 3:0, oplatila Slavia v prostřední periodě stejnou mincí. I přes několik slibných šancí na obou stranách ve třetí části gól nepadl.

60:00

59:49
    Slavia bude hrát v závěru třetiny oslabení. Jiří Doležal (SLA) dostává dvě minuty za držení protihráče.

Na vyloučení: 4-6.

59:48
    V útočném pásmu Jihlavy držel ze slávistických hráčů Tomáše Harkabuse a hned poté se za brankou sešívaných strhla pořádná mela.

58:49
    Tvrdá střela Davida Březiny z levého kruhu končí v zástěře Hyláka.

58:38
    Severa se krásně uvolnil a přihrával podél brankoviště na Davida Březinu, kterému puk nepřišel ideálně na hokejku a poslal jej za branku.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:34
    Slavia Praha si vyžádala oddechový čas.

57:31
    Petira za brankou povalil na zem Kohouta, rozhodčí Kotlík ale tento zákrok jako faul neposoudil. Slavia vzápětí posílá kotouč přes všechny čáry na icing.

56:22
    A znovu je v akci Dukla. Severa se před brankou ještě snažil uvolnit Lukáše Jíchu, ale to už bylo na škodu, jihlavský junior byl pokryt vracejícími se hráči Slavie.

55:10
    Do střely Marka Prokše z bezprostřední blízkosti stačil na poslední chvíli vložit hůl Michal Petira a zblokovat tak pokus útočníka Dukly.

54:19
    Harkabus měl puk za brankou a viděl mezi kruhy najíždějícího Kohouta, jenže ten jeho úmysl nepochopil a puk projel těsně vedle hráče, který má dnes již dvě asistence.

53:10
    Slavia se dokázala osvobodit a posílá puk před branku Honzíka tak, aby nebylo pískáno zakázané uvolnění.

52:21
    Jihlava je nadále v tlaku, znovu v tom má prsty Alexejev. Nyní po jeho akci vystřelil Harkabus a puk se snad otřel o horní tyčku.

51:55
    Alexej Alexejev díky dobrému napadání získal kotouč a zblízka vzal odpovědnost na sebe. Jenže u pravé tyče puk do branky nedostal a následně už nestačil prostrčit touš na nabízejícího se Prokše.

50:18
    Čermák se přes tři hráče prodral k brance, kde ještě předložil puk pro Tomáše Doležala. Útočník Slavie byl tísněn a neměl dostatek času na zakončení. K puku se ale na modré dostal Punčochář a jeho rána prošla jen těsně vedle, teči Tomáše Doležala scházel jen kousek.

49:32
    Dnešnímu zápasu přihlíží 748 diváků.

48:59
    Jihlava je v plném počtu.

48:53
    Slavia si nepohlídala Marka Melenovského, který si, ač byl tísněn, sjel před branku a bekhendem zakončil. Hylák byl však pozorný.

48:01
    Markovič posílal z pravého kruhu střílenou přihrávku, kterou před branou tečoval Martin Ondráček jen těsně vedle pravé tyče jihlavské svatyně.

47:37
    Nyní už Dukla vyhodila spořádaně. Slavia musí začít znovu.

47:16
    Před brankou Honzíka sice získal puk Skořepa a vyhodil jej, jenže pomohl si vysokou holí a bude se znovu vhazovat po levé ruce gólmana Dukly.

46:59
    Na trestnou lavici míří po delším čase jihlavský hráč. Tomáš Doležal si po levé straně najel do pásma a na levém kruhu jej zahákoval Michal Důras.

Na vyloučení: 4-5.

45:41
    Jakub Babka na nic nečekal a z vrcholu pravého kruhu vypálil z první. Čermák se snažil ještě tečovat puk, což se mu sice povedlo, jenže kotouč skončil v ochranné síti.

44:43
    Tomáš Harkabus si to ze středního pásma namířil přes levý kruh až do prostoru před brankou. Vystřelil pohledně zápastím, ale Hylák předvedl neméně hezký zákrok.

43:51
    Marek Melenovský přes celou šíři útočného pásma poslal přesný pas na pravý kruh pro Michala Důrase, jenž z první netrefil kotouč ideálně a Hyláka téměř neohrozil.

43:19
    Michal Důras obkroužil branku Slavie, ale u pravé tyče nezakončil, zablokoval ho jeden z beků hostí.

42:56
    Nahození Hraška od modré skončilo po teči jednoho z jihlavských beků v ochranné síti.

42:21
    Slavia Praha hraje v plném počtu.

42:14
    Zakázané uvolnění Dukly, hra se stěhuje před Honzíka.

41:59
    Již jen 22 vteřin zbývá z přesilovky Dukly. Vhazovat se bude po pravici Hyláka.

41:22
    Až nyní se domácí trošku víc usadili v pásmu před Hylákem. U pravého kruhu se však nedohodli Skořepa s Kohoutem a Slavia znovu vyhazuje kotouč.

40:38
    Jenže hned po buly Slavia vyhodila puk a další pokus Dukly o zavezení kotouče do pásma končí ofsajdem.

40:21
    Jihlava bude mít možnost vzít si své vedení zpět. Peter Hraško usedá napodruhé na trestnou lavici, tentokrát za podražení.

Na vyloučení: 3-5.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:31.

Druhá třetina byla přesným opakem první. Tři góly v ní vstřelili Slávisté. Nejprve otevřel jejich gólový účet Tomáš Doležal. V polovině zápasu propálil od modré gólmana Honzíka Petr Punčochář a v závěru třetiny při přesilovce Dukly vyrovnal v oslabení Tomáš Jiránek únikem zakončeným střelou přesně do levého horního rohu.

40:00

39:12
    Dukla tuto přesilovou hru nevyužila, naopak v ní inkasovala a vypadá to, že do kabin se pude za nerozhodného stavu.

39:00
    Koldova rána od modré našla připravenou vyrážečku Hyláka. Probíhá poslední minuta druhé části hry.

38:46
    I tak pokračuje jihlavská přesilovka, bude se vhazovat po pravici Hyláka.

38:05
    Slavia právě vstřelila branku!
    Jihlava propadla ve středním pásmu, kde TOMÁŠ JIRÁNEK získal puk. Slávistický útočník se řítil sám na gólmana Honzíka a trefil přesně levý horní roh branky. Bez asistence.

37:12
    Na dvě minuty je vyloučen Pavel Kašpařík, Dukle se tak naskýtá šance na zvýšení vedení.

Na vyloučení: 3-4.

36:55
    Kohout našel před brankou Harkabuse, který střílel z první, jenže netrefil puk přesně. I tak jeho střela projela těsně vedle levé tyče.

36:21
    Slavia měla k dispozici přečíslení tři na dva. Jedlička zavezl puk po levé straně do pásma a přihrál před branku na Babku, který chtěl ještě přihrávat do šance Tomáši Doležalovi, ale puk mu sjel z hole.

35:32
    Další slibná šance Slavie. Po ráně Tomáše Jiránka sáhl Honzík vyrážečkou a vytěsnil jí nad svojí branku.

34:15
    Trma vrma mezi kruhy. Čermákovi natřikrát přeskočil puk hůl, tak se jej ujal Pavel Kašpařík. Ten ho již zasáhl přesně, jenže Honzík vystavil stopku slávistickému vyrovnání svým levým ramenem.

33:34
    Krásná akce Slavie. Jiránek přebral na modré puk a přesně z levého kruhu vystřelil. Puk mířil do levé šibenice branky Dukly, ale tam byla lapačka Honzíka, jenž předvedl neméně pohledný zákrok.

33:08
    Nathan Robinson získal puk na pravém kruhu od Markoviče, jejich spolupráce také funguje poměrně dobře. Na nic nečekal, vypálil a Honzík s potížemi zastavil kotouč.

32:40
    Tentokrát končí útok Dukly již na modré čáře, je pískán ofsajd.

31:16
    Alexej Alexejev je dnes velmi aktivní. Po delším čase se Jihlava dostala před branku Hyláka a ruský hráč z levého kruhu tvrdě vystřelil, jenže nepřesně. Metr vedle vzdálenější tyče.

30:22
    Slavia je nadále v tlaku, Tomáš Micka z mezikruží vyzkoušel pozornost gólmana, který podržel puk ve výstroji.

29:18
    Mohlo být vyrovnáno. Hruška tvrdě vypálil z vrcholu levého kruhu, ale Honzík tentokrát zachránil svůj tým.

28:58
    Robinson poslal puk na modrou, kde byl bývalý hráč Dukly PETR PUNČOCHÁŘ. Ten vystřelil z první a propálil val těl před sebou. Puk mířil nad vyrážečku Honzíka, kterému chyběl k přesunutí kousek. Bek Slavie mířil naprosto přesně. Asistence: Nathan Robinson, Jaroslav Markovič.

28:42
    Sešívaní zamkli svého soupeře před brankou, Robinson zblízka nepropálil Honzíka, ale Slavia je stále v tlaku. Markovičovu ránu musel vyrazit jihlavský gólman.

28:01
    Jihlavě se podařilo vyhodit puk a Slavia tak musí začít od znova.

27:30
    Jihlava se bude bránit. Slavia zavezla puk do pásma, kde Josef Skořepa zahákoval soupeře a jde na dvě minuty ven.

Na vyloučení: 3:3.

26:48
    Branka za Hylákem je posunutá, Tomáš Doležal neudržel stabilitu na bruslích a vychýlil ji. Hra je tak přerušena.

25:42
    Lukáš Jícha se dral před branku, ale v rozhodujícím momentu mu puk sjel z hole a nedokázal přesně zakončit.

25:11
    Flek nahrával mezi kruhy Alexejevovi. Ten se napoprvé ke střele nedostal, napodruhé už ano a řádně vyprášil betony Hyláka. Ten jeho ránu výborně vyrazil.

23:11
    Tvrdá střela Tomáše Doležala od modré letěla přesně k pravé tyči Honzíka, kde však byla připravena špička pravého betonu jihlavského gólmana.

22:42
    Dukla má puk ve středním pásmu. Po nahození za branku ale jede pětice Jihlaváků střídat.

22:03
    Hosté střílí svůj první gól zápasu. TOMÁŠ DOLEŽAL si sjel před branku a propálil Davida Honzíka. Bez asistence.

22:01
    Slavia hraje v plném počtu.

21:30
    Od modré dvakrát tvrdě vystřelil Kvapil. Poprvé jeho tečovaná střela prolétla vedle pravé tyče, podruhé bez teče těsně vedle.

20:56
    Jihlava se dostala do pásma svého soupeře, ale Hylák byl tentokrát pozorný.

20:01
    Tomáš Harkabus dostává za pěstní souboj dvě minuty, slávistický Štěpán Jeník stejně tak.

Na vyloučení: 2-3.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:46.

Úvodní třetina patřila Dukle. Domácí se dostali do vedení již ve druhé minutě gólem Jakuba Fleka. Poté Slavia nevyužila přesilovou hru, na druhé straně početní výhodou nepohrdli červenožlutí, druhý gól přidal Josef Skořepa. Na 3:0 po první třetině upravil v čase 15:11 Jiří Severa.

Po závěrečném hvizdu se do pěstního souboje pustili Štěpán Jeník a Tomáš Harkabus. I v tomto ohledu měl domácí hráč navrch a položil Jeníka zády na led.

20:00

19:48
    A v závěru třetiny si Dukla vybojovala ještě přesilovku, Tomáš Doležal (SLA) se provinil sekáním.

Na vyloučení: 1-2.

19:40
    Závěrečné vteřiny první třetiny se odehrávají před brankou Hyláka, Dukla teď pohledně kombinuje před svatyní hostí.

19:11
    Babka se před brankou Honzíka natahoval k puku, který poskakoval u jihlavské levé tyče, ale nestačil jej doklepnout za čáru.

19:00
    Probíhá poslední minuta úvodní části.

18:23
    Už to vypadalo, že Dukla ještě udrží puk na modré, nakonec je však pískán úmyslný ofsajd.

17:25
    Ondráček obkroužil téměř celé pásmo a na pravé straně přenechal puk Markovičovi, jehož nahození bylo zblokováno do pravého rohu za brankou Honzíka.

16:40
    Bekhendová dorážka Alexejeva neprošla k Hylákovi přes natahující se slávistické beky, konkrétně jejich hole.

16:32
    Ránu Kvapila podržel Hylák v lapačce, bude se vzahovat po jeho levici.

16:16
    Dukla je na koni a nepouští Slavii před svého gólmana. Navíc když už jsou červenožlutí v pásmu, pokazí si celou akci špatnou přihrávkou, jako nyní.

15:11
    Dukla právě vstřelila branku!
    Střílenou přihrávku na Honzíka posílal Markovič, ale jeho spoluhráč, zřejmě Robinson, nestihl vložit do pasu hůl. Jihlava hned poté uzmula puk a založila rychlý útok, na jehož konci JIŘÍ SEVERA zblízka našel mezírku ve výstroji Hyláka. Jihlava tak vede již o tři góly. Asistence: Josef Kolda.

14:33
    Slavie má puk za svojí brankou a zahajuje postupný útok. I když pas na Robinsona nebyl přesný, Kanaďan se dostal do útočného pásma, kde hosté nyní kombinují.

13:44
    Jihlava svojí první přesilovou hru, narozdíl od Slavie, využívá. Střelu Kohouta ještě stačil Saša Hylák vyrazit, jenže po dorážce jihlavské posili JOSEFA SKOŘEPY se už natahoval marně. Asistence: Martin Kohout, Tomáš Harkabus.

13:28
    Ondřej Šafář mířil od modré jen těsně vedle pravé tyčky Hyláka.

12:57
    Micka po buly sebral puk a vyjel do rychlého kontru, který sice zakončil, byl však dojet dvěma hráči Jihlavy a jeho rána neměla potřebnou razanci.

12:44
    Prvním vyloučeným hráčem Slavie Praha je Peter Draško (SLA), dvě minuty za hákování.

Na vyloučení: 1-1.

12:10
    Nyní už se ale vylučovat bude. Fjodor Kukin míří na střídačku a Dukla hraje v šesti.

11:48
    Za brankou Hyláka se trošku přiostřilo, tvrdým hitem na Kohouta se prezentoval Petr Punčochář.

11:28
    Prokš vyzkoušel tvrdou střelou z levého kruhu pozornost Hyláka, mířil mu ale pouze do zástěry a slávistický gólman byl pozorný.

10:55
    Buly vyhrála Slavia, ale její útok skončil na útočné modré ofsajdem.

10:28
    Nyní se aktivním napadáním prezentovala trojice Malec, Flek a Alexejev, takže po nahození posledního jmenovaného Hylák v brance Slavie raději podržel puk a přerušil hru.

09:50
    Jihlava nahodila puk za branku Hyláka, ale Harkabus s Kohoutem neměli proti přesile červenožlutých šanci získat puk.

08:32
    Po tlačenici několika hráčů u mantinelu v útočném pásmu Slavie rozhodčí přerušuje hru, Honzík se tak bude muset mít znovu na pozoru.

07:46
    Jihlava zbytečně ztratila v útočném pásmu puk, ale Čermák, jenž jej na modré získal, neměl patřičnou rychlost, aby vyrazil do pořádného brejku.

07:06
    Babka mezi kruhy v sevření dvou hráčů jemně prostrčil puk na Jedličku, který však měl těžkou pozici na skórování. Přesto zblízka vystřelil a Honzík si připsal další zákrok.

06:31
    Skořepa s Harkabusem aktivně napadali rozehrávku soupeře a nechybělo málo, aby za brankou Hyláka získali puk.

05:58
    Milan Hruška si sjel před branku a jeho pokus stačil Honzík vytěsnit lapačkou nad svojí pravou horní tyčku.

05:32
    Jihlava hraje v plném počtu.

05:22
    Slavia se nemůže usadit v pásmu soupeře, nyní její nepřesná rozehrávka končí zakázaným uvolněním.

04:29
    V situaci dva na jednoho přihrál z pravé strany Markovič na Veselého, který však zblízka nepropálil připraveného Honzíka.

03:49
    Tvrdá rána Pavla Kolaříka z vrcholu pravého kruhu letěla vysoko nad horní tyč a Slavie se sama vyhnala z pásma.

03:31
    Výhoda byla poměrně rychle ukončena, neboť se Dukláci dotknuli puku. Na trestnou lavici míří na dvě minuty Vojtěch Zadražil (JIH) za podražení.

Na vyloučení: 1-0.

03:18
    Čermák byl před brankou podražen a bude se vylučovat, Hylák již míří ze své svatyně.

03:09
    Po střele Kašpaříka je puk tečován domácími beky do ochranné sítě.

02:05
    Tomáš Micka našel z levého kruhu bekhendem u pravé Honzíkovy tyče volného Veselého, který však kotouč mezi tyčí a betonem do sítě neprotlačil.

01:33
    Domácí se ujímají bleskového vedení. Kohout našel na útočné modré JAKUBA FLEKA, ten si sjel mezi kruhy a propálil Hyláka mezi betony. Asistence: Martin Kohout.

00:58
    Martin Kohout získal u pravého kruhu puk, ale za brankou o něj přišel. Jenže ani Slavia neměla puk příliš dlouho na svých hokejkách.

00:45
    Slavia rozehrála nepřesně na zakázané uvolnění.

00:10
    Oba tábory nakonec na Horáckém zimním stadionu mají skupinku fanoušků a za jejich povzbuzování se začíná hrát. Zatím před Honzíkem.

00:01

Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za malý okamžik začne.

HC Dukla Jihlava: Honzík (Kukin) – Zadražil, Tobola, Šafář, Dundáček, Dobrovolný (C), Kvapil, Kolda, Šimek – Důras, Melenovský, Prokš, Kohout, Skořepa, Harkabus, Alexejev, Malec, Flek, Březina, Jícha, Severa

HC Slavia Praha: Hylák (Frodl) – Kolařík (C), Drahorád, Hraško, Punčochář, Petira, Hruška, Jeník – Špaček, J. Doležal, Kašpařík, Ondráček, Markovič, Robinson, Micka, Jiránek, Veselý, T. Doležal, Jedlička, Babka

Rozhodčí: Kotlík – Guth, Rittich.

Pro Duklu se nejedná o první přípravný zápas v sezoně, minulý čtvrtek pod dohledem českého reprezentačního výběru do 25 let a účastníků Mezinárodní česko-finské sportovní školy 2015 porazila reprezentaci Francie do 23 let poměrem 4:2.

Pro Slavii bude naopak dnešní zápas první přípravou na novou sezonu.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u přípravného zápasu první ligy před sezonou 2015/2015, ve kterém se domácí HC Dukla Jihlava utká s „nováčkem“ první ligy, Slavií Praha, loňským sestoupivším extraligistou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Tomáš Lysý

Góly a asistencie: 2. Flek (Kohout), 14. Skořepa (Kohout, Harkabus), 16. Severa (Kolda), rozh. náj. Prokš – 23. T. Doležal, 29. Punčochář (Robinson, Markovič), 39. Jiránek