Astana – Maribor 3:1 (kon.) | Fola – D. Záhreb 0:3 (kon.) | FCSB – Trenčín 2:3 (kon.)
Fehérvár – New Saints 1:1 (po pr.) | Dundalk – Borisov 0:0 (kon.) | Rudar – Karabach 0:1 (kon.)
Lech Poznań – FK Sarajevo 1:0 (kon.) | Stjarnan – Celtic 1:4 (kon.)
Stjarnan FC
1:4 (1:1)
Celtic Glasgow
cz Streda 22.07.2015, 21:15 • Stjörnuvöllur • Liga majstrov (predkolá) • 2. predkolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:15.

Čekají nás odvetné zápasy 2. předkola bojů o Ligu mistrů. V tomto přenosu se zaměříme na duel Stjarnan – Celtic Glasgow. V prvním zápase hraném ve Skotsku zvítězil domácí celek poměrem 2:0, když síť soupeře rozvlnil rovnoměrně v obou poločasech jednou. Poločasovou přestávku z obou stran góly orámovali Boyata a Johansen.

Stjarnan proslul před pár lety spíše skutečně originálními oslavami gólů. Kdo nevzpomínáte, jen zadejte do vyhledávače na YouTube. Nyní se ale tato parta po čase probojovala až do play-off o Ligu mistrů. Poprvé ve své historii. Cesta vedla skrze ovládnutí domácí soutěže. Ta se ovšem co do kvality se skotskou, potažmo se samotným Celtikem rovnat nemůže, což veřejnost zjistila už v úvodním vzájemném klání.

Celtic Glasgow doma zvítězil po vcelku přesvědčivém výkonu 2:0 a do Islandu jede s jasným úkolem – postupový stav udržet. Na Islandu na zeleno-bílé čeká jednak jiné klima, jednak soupeřova půda. Přesto se příliš nepředpokládá, že by parta, která po trablech městského rivala Rangers nemá v domácí soutěži už řádku let konkurenci, mohla o postup do třetího předkola přijít.

UMF Stjarnan: Nielsen – Aegisson, D. Laxdal, Gudjónsson, Arnason – Rúnarsson, Præst (C), Punyed – Björgvinsson, Hansen, Finsen
    Náhradníci: Jóhannensson – J. Laxdal, Knutsson, Björnsson, Gunnarsson, Barddal, Ottesen

Celtic Glasgow: Gordon – Lustig, Van Dijk, Boyata, Mulgrew – Biton, Brown (C) – Armstrong, Johansen, Mackay-Steven – Nadir Çiftçi
    Náhradníci: Bailly – Izaguirre, Ambrose, Rogic, Forrest, Griffiths, Stokes

Rozhodčí: Jonathan Lardot – Conotte, Godelaine (BEL).
    Hráči Celticu Glasgow během rozcvičení na stadionu Stjörnuvöllur.

-1
    Hráči už jsou připraveni na hřišti utkání za malý okamžik začne. Celtic nastupuje celý v zeleném, Stjarnan v modrých dresech a bílých trenýrkách.

1

1
    O úvodní výkop zápasu se postarali hráči Celtiku, v první půli útočící na branku po pravé straně.

2
    Celtic rozehrává od brankáře Gordona.

2
    Ač se hraje na velice skromném stadionu, atmosféra je od samého výkopu velmi dobrá.

2
    Celtic nikam nespěchá, do hry neváhá opakovaně zapojovat obránce i brankáře.

4
    Do pokutového území Islanďanů přilétl z levé strany první centr, adresáta ale zrovna nenašel.

4
    Zelení budou zahrávat první rohový kop v zápase.

5
    A po odkopu domácího stopera ihned nato druhý.

5
    Boyata si v hlavičkovém souboji počínal nedovoleně, míč se stěhuje na kopačky domácích.

6
    Únik po pravé straně vyřešil Arnason pouze přidržením, na programu je standardní situace pro Celtic kousek od pravého cípu šestnáctky.

7
    Stjarnan právě vstřelil branku!
    Domácí využili nepovedené standardky Celtiku k rychlému brejku a přečíslení. Hansenovu přihrávku zleva ÓLAFUR KARL FINSEN v pokutovém území zužitkoval na sto procent. Nejprve se kličkou vyhnul dotírajícímu obránci, aby si následně vychutnal přesně mířenou střelou i brankáře Gordona. Stjarnan vede překvapivě 1:0.
    7. Ólafur Karl FINSEN - 1:0

10
    Celtic se na nepovedený vstup do zápasu snaží zareagovat tím nejlepším způsobem, šestnáctku Stjarnanu ale zatím dobývá marně.

11
    Po nepovedeném zakončení soupeře vykopává Nielsen.

12
    Po překvapivém gólu se hráči v modrých dresech výhradně brání a půlící čáru přešli pouze ojediněle.

13
    Stále stejný obrázek a pohled na útočící zelené.

14
    Po taktickém faulu kapitána Præsta ve středu hřiště bude Celtic pokračovat v postupu vpřed.

15
    Sigmundssonův výběr zatím plní taktické pokyny stoprocentně. Celtic se přes hustou síť nemůže dostat ani na dostřel branky.

16
    A opět. Zblokovanou přihrávkou se míč dostal k brankáři Nielsenovi.

18
    Po delší době se na polovině protivníka drží hráči Stjarnanu. Branka je ale daleko.

20
    V posledních minutách se hra lehce vyrovnala, Celtic nastolené tempo, kdy se soupeř míče prakticky nedotkl, nemohl vydržet věčně.

21
    Nepřesné zakončení ukončuje pobyt modrých před brankou Gordona.

21
    Naopak přímý kop se chystá před protější brankou, kde byl Björgvinssonem sražen Nadir Çiftçi.

22
    Hráči Celtiku už se sbíhali do radostného houfu, rozhodčí ale jasně signalizuje: gól neplatí! První střelecký pokus ještě brankář Nielsen zachytil, dorážku Nadira Çiftçiho už nikoliv. Naštěstí pro něj i celý Stjarnan přišla z ofsajdu. Skóre se tedy nemění.
    22. Gól Celticu nebyl uznán kvůli ofsajdovému postavení dorážejícího hráče

24
    A také tentokrát letí praporek asistenta sudího nad hlavu. Další ofsajd při ofenzivní akci Celtiku.

25
    Skotský tým ale nepolevuje. Lustigova střela zpoza vápna byla zablokována na roh.

26
    Na vysoký centr si doskočil Nielsen a dráhu míče prodloužil až do autu.

27
    Hraje se na jednu branku. Zelené dresy jsou znovu vměstnány v a okolo šestnáctky před chystaným centrem od rohového praporku.

28
    K menšímu chumlu a zmatku po centru v šestnáctce sice došlo, vše ale skončilo odkopem.

30
    Stejně jako před okamžikem, i tentokrát nahradil silný nápor Celtiku chvilkový poklid a přesun do obranného postavení.

31
    Je za námi úvodní půlhodina zápasu. Celtic stále nedokázal zareagovat na vedoucí gól Stjarnanu a vrátit klid na své kopačky. Takhle jsou domácí jediný gól od případného prodloužení.

32
    O minutu později tomuto scénáři byl Celtic znovu o kousek blíže, střelu aktivního Lustiga zblokovala obrana na roh.

33
    Celtic právě vstřelil branku!
    Centrovaný míč od rohového praporku přilétl na hranici malého vápna, kde do míče hlavou trkl NIR BITON a poslal ho mezi rukama brankáře Nielsena do sítě. Je srovnáno.
    33. Nir BITON - 1:1

36
    Stuart Armstrong měl na kopačce obrat. Střelecký pokus z half-voleje ovšem skákavě poslal několik centimetrů od Nielsenovy pravé tyče.
    36. Stuart Armstrong (Celtic) a jeho pohotové zakončení.

37
    Skotové jsou ovšem při chuti a připraveni postupový klíč ještě v prvním poločase definitivně rozseknout.

39
    Stjarnan nesměle kombinuje na vlastní polovině a stále marně se snaží nabrat sebevědomí získané na okamžik po prvním gólu.

40
    Nir Biton chtěl dát vzpomenout na gólovou trefu z před sedmi minut. Solidním pokusem ze střední vzdálenosti ale našel pouze rukavice gólmana.

42
    Po delším čase to směrem na Gordonovu svatyni zkusili domácí, míč po střele z half-voleje ovšem jen proskákal metr a půl od pravé tyče.

43
    Vykopává Gunnar Nielsen.

44
    První poločase dělí od jeho konce jediná minuta. Stav o přestávce zřejmě bude nerozhodný.

45
    Po střetu se soupeřem se na zemi ocitl střelec jediné branky hostů Nir Biton. Po krátkém posezení na hrací ploše ale bude v pořádku.

45

Stjarnan šel po sedmi minutách a pohotovém zakončení Finsena překvapivě do vedení, od této trefy ale rezignoval na jakékoliv ofenzivní snažení a jen se bránil. Bylo to dáno i znatelně zlepšeným přístupem hráčů v zelených dresech, kteří si uvědomovali, že jediný další gól může jejich náskok z prvního klání zcela smazat. A tak se snažili a snažili, až jim to tam krátce po půlhodině hry spadlo. A to už předtím zaznamenali jednu branku správně neuznanou pro ofsajd. V celkovém součtu Celtic po třech ze čtyř poločasů vede 3:1 a je blízko postupu do dalšího předkola.

Druhý poločas začne přibližně v 22.16.

46

46
    Střídání v týmu UMF Stjarnan: ze hřiště odchází Björgvinsson, přichází Björnsson.

48
    Na rozvržení sil z prvního dějství se prozatím nic nemění. Útočí Celtic.

49
    Skotové dlouho neotáleli a postupovou otázku definitivně vyřešili. Po Brownově přihrávce podél hranice šestnácky zamířil šajtlí přesně ke vzdálenější tyči CHARLIE MULGREW. 1:2 pro Celtic.
    49. Charlie MULGREW - 1:2

51
    Celtic se dostal do ráže a hodlá z toho vytěžit maximum. Z klání evropských pohárů si nyní dělá testovací zápas svých dovedností.

52
    Ofsajd zastavil další slibný postup Celtiku vpřed.

52
    Střídání v týmu Celtic Glasgow: ze hřiště odchází Lustig, přichází Ambrose.

53
    Çiftçiho pokus z úhlu sice brankář Nielsen zlikvidoval, i kdyby však ne, nic by se nedělo. Turecký útočník si nabíhal na pas z ofsajdu.

55
    Karl Finsen fauloval. Míč pro Celtic.

57
    Za současného rozložení sil a celkového skóre 4:1 pro Celtic už týmy ani tak nedbají na taktické úzy, a tak můžeme sledovat poměrně výrazně otevřený zápas směrem na obě strany.

59
    Střídání v týmu UMF Stjarnan: ze hřiště odchází Rúnarsson, přichází Gunnarsson.

60
    Gólový střelec Stjarnanu Finsen sice zapomněl při postupu k brance míč za sebou, tím ale dal nechtěně vzniknout nadějné akci svého týmu, která skončila až rohovým kopem.

61
    Žlutou kartu dostává Gudjónsson (UMF Stjarnan).

62
    Střídání v týmu Celtic Glasgow: ze hřiště odchází Armstrong, přichází Griffiths.

64
    Nadir Çiftçi se prezentoval další nepřesnou střelou.

64
    A velice zajímavý pokus si připsal také nový muž na hřišti Griffiths.
    64. Střídající Griffiths (Celtic) mohl krátce po příchodu na hřiště vstřelit gól.

65
    Jelikož na hřišti je o postupujícím v podstatě rozhodnuto, zabírají kamery i netradiční obrázky. Třeba jednoho postaršího pána v klobouku, jak se vyšplhal na strom za brankou Stjarnanu a zdarma ze svého posedu sleduje toto utkání.

67
    Celtic má zápas stále plně pod kontrolou, občasné výpady modrých gólové parametry nemají.

69
    Nyní už ani hráči Celtiku rozehrávku Stjarnanu tolik nenapadají.

72
    Pablo Punyed teď dostál pověsti o tvrdém islandském fotbalu a soupeře poslal nevybíravě k zemi. Celtic zůstává na tahu.

75
    Celtic znovu přitápí a po úseku, kdy do toho nedával sto procent, dvakrát nebezpečně zahrozil. Branku ale ani v jednom případě netrefil – i zásluhou dobré obranné práce hráčů Stjarnanu v poli.
    75. Mackay-Steven (Celtic) měl na kopačce obrovskou příležitost.

78
    Faul Arnasona a na pořadu dne je přímý kop Celtiku z pětadvaceti metrů.

79
    V plné pohotovosti musel být u této standardky brankář Nielsen, se střelou ke své levé tyči si ale poradil.

81
    Poslední střídání v týmu UMF Stjarnan: ze hřiště odchází Hansen, přichází Barddal.

82
    Střídání s pořadovým číslem 3 také v týmu Celtic Glasgow: ze hřiště odchází Çiftçi, přichází Rogic.

83
    Chtělo by se říct, že za stále větší tmy se zápas blíží ke konci, s ohledem na polární den na Islandu si budeme muset vystačit s tvrzením: zápas míří do finiše a Celtic za postupem.

86
    Celtic se zápas snaží dohrávat na polovině soupeře, ale centry ani nasazení už nejsou kdovíjaké.
    Fanoušci Stjarnanu sice nejsou nejpočetnějšími na světě, svůj tým ale povzbuzují hlasitě i s blížícím se koncem za nepříznivého stavu 1:2.

88
    Rychlý brejk a obrana Stjarnanu je naprosto rozebrána. LEIGH GRIFFITHS po přihrávce Mackaye-Stevena přidává třetí gól prakticky do prázdné branky.
    88. Leigh GRIFFITHS - 1:3

90
    Belgický sudí Jonathan Lardot přidává tři minuty navrch.

90+2
    Brankář Gordon s výhozem dvakrát nepospíchá. Čeká se na závěrečný hvizd a následné oslavy Celtiku z předpokládaného postupu.

90+3
    Tak nakonec se nám se závěrem utkání Celtic ještě rozstřílel. Druhou gólovou přihrávku Mackaye-Stevena v krátkém sledu tentokrát zužitkoval STEFAN JOHANSEN. Branka podobná té předešlé, jen umístění střely bylo k tyči.
    Stefan JOHANSEN - 1:4

90+3

Už o poločasové přestávce bylo o postupujícím prakticky rozhodnuto, rychlým gólem po návratu na hřiště Celtic přesvědčil i ty největší pochybovače o jasnosti skóre. Zápasu nadále dominoval a v samotném závěru zápasu pak výsledku ještě dvěma góly dodal přepychovou podobu. Postup do 3. předkola Ligy mistrů nelze označit jinak než za spravedlivý.
    Hráči Stjarnanu šli poděkovat svým fanouškům za fantastickou podporu, postup do dalšího kola UEFA Champions League však slaví Celtic, jehož hladkou výhru 4:1 korunoval Johansen.

Loučím se s vámi a přeji hezký zbytek středečního večera. (23:08:20)

Petr Jiříček

Góly: 7. Finsen (Hansen) – 33. Biton (Johanesen), 49. Mulgrew (Brown), 88. Griffiths (Mackay-Steven), 90+3. Johansen (Mackay-Steven)

Karty:   61. Gudjónsson (SJA)

Stjarnan FC: Nielsen – Aegisson, D. Laxdal, Gudjónsson, Arnason – Rúnarsson, Præst (C), Punyed – Björgvinsson, Hansen, Finsen

Rozhodca: Jonathan Lardot – Conotte, Godelaine (BEL)