Ventspils – Helsinki 1:3 (kon.) | APOEL – Vardar 0:0 (kon.) | Midtjylland – Lincoln 1:0 (kon.)
Razgrad – Milsami 0:1 (kon.) | Skenderbeu – Crusaders 4:1 (kon.) | New Saints – Fehérvár 0:1 (kon.)
Molde – Pjunik 5:0 (kon.) | Hibernians FC – Tel Aviv 2:1 (kon.) | Maribor – Astana 1:0 (kon.)
Trenčín – FCSB 0:2 (kon.) | Partizan – Dila Gori 1:0 (kon.) | FK Sarajevo – Lech Poznań 0:2 (kon.)
KS Skenderbeu Korce
4:1 (2:0)
Crusaders Belfast
cz Utorok 14.07.2015, 20:00 • Skënderbeu, Korča • Liga majstrov (predkolá) • 2. predkolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Jak se do LM dostali
    Hráči albánského celku Skënderbeu Korca se stali mistry domácí soutěže. O čtyři body vyhrála před druhým celkem FK Kukësi. Celkem za 36 utkání získali 79 bodů a skóre 58:18. Byl to pro ně pátý titul v řadě. Dříve tento celek vedl i český trenér Stanislav Levý.

I Crusaders ze Severního Irska svou soutěž vyhráli. Po 33 kolech, což je považováno za základní část, byli v čele ligy o sedm bodů. V následné "nadstavbě", kde soutěží šest nejlepších týmů, své vedení ještě upevnili a s konečným ziskem 82 bodů se radovali z výhry. 74 bodů měl druhý Linfield.

První předkolo
    Skënderbeu se toto předkolo netýkalo, jakožto albánský mistr do hry vstupují až nyní.

To Crusaders si již museli poradit s estonskou Levadií Tallinn. Po domácí remíze 0:0 to pro ně moc dobře nevypadalo, posléze ale venku uhráli remízu 1:1, což je posunulo dále. Ve 4. minutě vedení zařídil Michael Carvill, ve 22. minutě domácí vyrovnali, ale na více se již nezmohli.

Rozhodčí a delegace
    Jako hlavní sudí dostane na správu toto utkání Rakušan Alexander Harkam, jemuž na čarách pomohou krajané Andreas Witschnigg a Richard Huebler. Jako čtvrtý sudí bude k dispozici Andreas Heiss.

Delegáte vyslaným od UEFA bude Jacob Erel (Izrael) a na sudí dohlédne Sergej Zujev (Rusko).

Skënderbeu Korca: Shehi – Vangjeli, Radaš, Osmani, Arapi – Progni, Nimaga, Shkëmbi (C), Berisha – Salihi, Hristov
    Náhradníci: Lapanji – Jashanica, Dema, Abazi, Abilaliaj, Latifi, Esquerdinha

Crusaders F.C.: O'Neill (C) – Burns, Magowan, Robinson, McClean – Caddell – Carvill, Heatley, Clarke, Mitchell – Owens
    Náhradníci: McKibbin – Stewart, O'Carroll, Forsythe, O'Flynn, Snoddy, O'Hanlon

Rozhodčí: Harkam – Witschnigg, Huebler (všichni Rakousko).

Na stadionu v Korče, tedy ve městě, které má necelých 60 tisíc obyvatel, je poměrně plno. Mohla by tak být dobrá atmosféra, která domácí celek, jenž je favoritem, požene dopředu.

Na stadionu nyní hraje skladba "We are the champions", do čehož fanoušci pějí oslavné chorály na svůj celek.

Oba týmy jsou nastoupeny na hrací ploše a už zní hymna Ligy mistrů.

1

1
    Domácí celek se po výkopu musel znovu domáhat balonu, ale když už ho získal, tak se hned pustil do útočení. Z akce ovšem nic nebylo, jelikož střela byla zblokována.

1
    Obránce Vangjeli fauloval Andrewa Mitchella a hra je tak přerušena, jelikož hostující záložník má nějaké menší zdravotní problémy.

2
    Už je ale vše v pořádku a hra pokračuje rozehráním standardky v podání Crusaders.

2
    To bylo ale mizerné, pro balon si tak v pohodě došel zkušený brankář Orges Shehi.

2
    Owens byl nachytán v ofsajdu a akce hostů byla přerušena.

3
    Gerhard Progni nyní na útočné polovině nedovoleně k zemi srazil McCleana, rozehrávat bude brankář O'Neill.

4
    Bernard Berisha se vydal dopředu, ale předkopl si míč nešikovně a ten tak skončil v zázemí.

4
    Paul Heatley se v souboji s Radašem neprosadil, u míče je tak domácí tým Skënderbeu.

5
    Albánský celek má zatím problémy s přihrávkami, proto není stále schopen založit útočnou akci.

5
    Nákop Billyho Joea Burnse byl moc dlouhý, a tak si pro míč v poklidu došel gólman Shehi.

6
    První zajímavý střelecký pokus obstaral domácí forvard Ventsislav Hristov z Bulharska! Ten se ze strany pokusil přehodit brankáře O'Neilla, ale míč poslal nad branku.
    6. První pokus domácích. Střela Hristova ale skončila vysoko nad.

7
    Domácí celek vybojoval první rohový kop v utkání, zahrávat ho bude kapitán Bledi Shkëmbi.

7
    Jenže nic z toho nebude, ve vápně si totiž jeden z domácích zpracoval míč rukou a výkopu se tak ujme brankář Sean O'Neill, který je zároveň kapitánem svého týmu.

8
    Vangjeli byl faulován na pravé straně McCleanem a domácí tak budou mít k dispozici zajímavou standardku ze strany.

9
    Centru se opět ujal Shkëmbi, ale ani tentokráte nemohlo dojít k zakončení – balon totiž přeletěl hlavy všech potencionálních adresátů.

10
    Střední záložník Bakary Nimaga se dostal k odraženému míči za vápnem, ale jeho pokus tečoval hlavní rozhodčí vedle branky.

11
    Další faul na obránce Vangjeliho, tentokráte se ho na útočné polovině dopustil Caddell.

12
    Domácí celek opět postupuje dopředu. Jelikož je favoritem, bude co nejdříve chtít skórovat.

13
    Nyní jim ale nevyšla rozehrávka a do útoku tak míří Paul Heatley!

13
    Jehož centr ze strany byl ovšem přízemní a dopředu tak jdou hráči Skënderbeu.

14
    Jordan Owens dnes podruhé chycen v ofsajdové pozici.

14
    Z branky nyní musel hodně vyrazit Sean O'Neill, jelikož za volným míčem spěchal Salihi. Naštěstí pro severoirský celek ho nedostihl a gólman u něj byl první.

15
    Skenderbeu Korca právě vstřelilo branku!
    Domácí celek jde do vedení 1:0! Albánský mistr nyní obléhal pokutové území Crusaders a následně se prosadil, když levý křídelník Bernard Berisha pěkným centrem našel BAKARYHO NIMAGU, jenž překonal brankáře Seana O'Neilla i přes to, že si na míč gólman severoirského týmu sáhnul!
    15. Bakary NIMAGA - 1:0

17
    Andrew Mitchell fauloval ... a hádejte koho?! Ano, správně, Kristiho Vangjeliho. Ten byl dnes snad potřetí obětí faulu.

17
    Hamdi Salihi spěchal za míčem, ale nedostihl ho a výkop tak má k dispozici O'Neill.

18
    Domácí tým po zmatku ve vápně vybojoval rohový kop, tlak albánského celku pokračuje.

19
    Centr mířící na hlavu jednoho z domácích hráčů byl ovšem zblokován.

19
    Shkëmbi byl na levé straně faulován Owensem, Skënderbeu Korca tak dostávají přímý kop k dispozici.

20
    Z toho ovšem nic nevymysleli, přesto se za pár vteřin zmocnili míče znovu a už opět míří dopředu.

21
    Do útočné akce se vydali i Crusaders, jenž si vybojovali rohový kop.

22
    K odraženému míči se dostal Andrew Mitchell, jeho střela byla ale velmi nepřesná.

22
    Hristov pronikl do pokutového území, kde se snažil ohrozit brankáře O'Neilla, ale nedovedl to, jelikož ho dobře utěsnili obránci.

23
    Owens fauloval na útočné polovině Nimagu a hosté tak mohli zapomenout na jakékoliv útočné snažení.

24
    Na stadionu panuje skvělá atmosféra, která domácí hráče žene vpřed!

25
    A nyní celek, který vyhrál albánskou soutěž pětkrát v řadě, vybojoval další rohový kop.

26
    Exekuce se ujal kapitán Bledi Shkëmbi. K zakončení se posléze dostal díky dobré práci Vangjeliho a parádním centru Arapiho Hamdi Salihi, jenž z bezprostřední blízkosti ale trefil pouze bránící hráče!

28
    A další rohový kop pro Skënderbeu, ten tlak albánského týmu je opravdu obrovský a hosté mají velké problémy.

28
    Ke střele se dostal obránce Vangjeli, ale pokus byl zblokován na další roh.

29
    Střelec první branky Bakary Nimaga se dopustil zbytečného faulu v pokutovém území svého celku a dostává tak žlutou kartu. Následná trefa Shkëmbiho tak nemohla být uznána.

31
    Po kratším přerušení kvůli ošetřování faulovaného Caddella se bude pokračovat.

31
    Arapi fauloval Owense a přímý kop tak mají hosté.

32
    K zakončení se dostal po chybě Shehiho David Magowan, jehož hlavička ale postrádala přesnost a domácí si tak mohli oddechnout!
    32. Další šance, tentokráte na straně hostí. Úspěšná ale nebyla.

33
    Andrew Mitchell vystřelil z dálky, ale Orges Shehi byl pozorný a balon chytá do své náruče.

34
    A je to 2:0 pro albánský tým! Bernard Berisha se odhodlal k povedené střele z dálky, kterou brankář Sean O'Neill pouze vyrazil před sebe, kde již stál na dorážku připravený HAMDI SALIHI! Velká chyba hostujícího gólmana.
    34. Hamdi SALIHI - 2:0

36
    Crusaders se sice rovněž snaží útočit, ale nemohou se momentálně dostat ani přes střed hřiště, natož poblíž vápna.

38
    Hráči v červenobílé kombinaci jsou stále dle očekávání lepší než černobílí. Na stadionu tak pochopitelně panuje dobrá atmosféra.

39
    Mitchell byl nyní faulován rovnou dvěma protihráči a Crusaders tak mají k dispozici alespoň standardku.

39
    Z ní ovšem nic nevymysleli a dopředu se vydal domácí tým! Bernard Berisha je sice zvyklý pohybovat se vlevo, nyní ale odcentroval zprava na Hamdiho Salihiho. Ten ale nezakončil zrovna ideálně, i když měl velkou šanci na třetí branku svého celku. Pro gólmana O'Neilla to byl tak pohodový zákrok.

42
    Hamdi Salihi byl zachycen v ofsajdu, tudíž akce Skënderbeu nemohla pokračovat.

43
    Skënderbeu jsou si vědomi svého dvoubrankovéo vedení a neženou se dopředu bezhlavě. Crusaders se alespoň snaží aktivně napadat a získat balon, jenže to se jim moc nedaří.

44
    Gerhard Progni hledal nabíhajícího Hristova do vápna, ale centr moc přetáhl a balonu se tak zmocnil O'Neill.

45
    Chorvatský stoper Marko Radaš trochu zkomplikoval situaci svému brankáři, když před napadajícím Carvillem chtěl jen pokrýt míč, aby si pro něj Orges Shehi v poklidu došel. Jenže než zkušený gólman vyrazil, tak to chvíli trvalo, a málem byla na světě pohroma. Naštěstí pro albánský tým ale vše dopadlo dobře.

45+1
    Na počátku dvouminutového nastavení se Bernard Berisha pokusil využít zaváhání hostující obrany, ale Magowan s Robinsonem měli obrovské štěstí, že se domácí fotbalista nedostal k balonu.

45+2
    Berisha dnes hraje velmi dobře, nyní z levé strany přesně našel připraveného Shkëmbiho, jehož střelecký pokus ale skončil vysoko nad bránou Seana O'Neilla, hostujícího kapitána v brance.

45+3

Druhý poločas začne přibližně ve 21:03.

První půle skončila a domácí tým dle očekávání vede. Po brankách Nimagy z 15. minuty a Salihiho ze 34. minuty drží dvoubrankové vedení, které hodlají bránit či navýšit ve druhé půli.

Souběžně s koncem poločasu se nepříjemně zranil Kristi Vangjeli, pro něhož dokonce přijela za postranní čáru sanitka s lékaři. Krajní bek Skënderbeu ale dokráčel do šatny po svých, jeho start ve druhé půli je ovšem nejistý.

Tak to vypadá, že Vangjeli bude schopen pokračovat. Druhá půle brzy začne!

46

46
    Kristi Vangjeli hned v akci, když musel bránit míč před napadajícím Heatleym. Zvládl to a autového vhazování se tak ujmou domácí fotbalisté.

47
    Bledi Shkëmbi se dopustil útočného faulu na Craiga McCleana.

48
    Crusaders právě vstřelili branku!
    Severoirský celek dává gól a je sníženo! Billy Joe Burns z pravé strany parádně odcentroval před branku, kde byl na zakončení připraven útočník JORDAN OWENS, jenž hlavičkou z blízka překonal zkušeného brankáře Orgese Shehiho!
    48. Jordan OWENS - 2:1

49
    A další faul kapitána Shkëmbiho, kterému se dnes zatím moc nedaří. Tentokráte nedovoleně srazil Paula Heatleyho.

51
    Domácí jsou trochu nervóznější a hosté si naopak více věří. Toto utkání by ještě mohlo být velmi zajímavé.

52
    Kombinační hra Crusaders se zlepšila a hned toho chtěli hosté využít k útočné akci. Ta ale naneštěstí pro ně velice brzy skončila.

53
    Dopředu tak vyrazili fotbalisté týmu Skënderbeu Korca. Resultovala z toho střela Ventsislava Hristova vedle branky O'Neilla.

54
    A další pokus Hristova byl zblokován, následuje tedy rohový kop.

55
    O'Neill ale centr mířící do vápna dokázal vyboxovat do bezpečí za postranní čáru.

55
    Bulharský útočník Ventsislav Hristov o sobě teď dává hodně vědět. Další jeho pokus a bude z toho druhý roh v krátkém sledu.

56
    Shkëmbimu se ale dnes ty centry moc nedaří, opět z toho pro domácí nic nebylo.

57
    Progni byl faulován McCleanem a chtěl větší potrestání pro hostujícího hráče, než jen odpískání faulu. To si ale nevymodlil a musí se tak spokojit s tímto verdiktem.

58
    Střídání v týmu Crusaders F.C.: ze hřiště odchází Michael Carvill, přichází Jordan Forsythe.

59
    Andrew Mitchell tvrdě fauloval Bernarda Berishu a od hlavního sudího vidí žlutou kartu, zcela zaslouženou.
    59. Žlutá karta - nevybíravý zákrok Mitchella na domácího Berishu.

60
    Exekuce přímého kopu se ujal obránce Marko Radaš. Centr byl ale odhlavičkován bránícími hráči do bezpečí.

60
    Domácí se opět motali nebezpečně okolo vápna. Salihi se nejprve nedokázal prosadit na levé straně, kde se posléze k balonu dostal Gerhard Progni. Jeho pokus o centr do vápna ale úspěch neslavil, neboť ho předem odhalili bránící hráči Crusaders.

62
    A další faul na Bernarda Berishu je potrestán žlutou kartou! Tentokráte jí vidí Paul Heatley. Pro domácího fotbalistu je to hodně nepříjemné, během pár minut na něj byl spáchán druhý tvrdý zákrok.

63
    Gerhard Progni si pěkným způsobem položil defenzivního záložníka Caddella a dostal se ke střele, jenž ovšem nebyla přesná.

64
    Jordan Owens velmi dobře odcentroval z levé strany do vápna, kde se k hlavičce dostal Declan Caddell. Brankář Orges Shehi byl ovšem připraven a vytáhl pěkný zákrok, když míč chytil do své náruče!
    64. Šance Declana Caddella skončila v náruči domácího brankáře Shehiho.

65
    Další pokus o útočnou akci Crusaders byl zastaven před jejím vznikem a domácí se tak pokusí vyrazit dopředu.

66
    Tam jim to ale momentálně nevychází a tak se hra odehrává spíše ve středu hřiště v rámci několika hlavičkových soubojů.

67
    Kristi Vangjeli postupoval po pravé straně, byl ovšem faulován Owensem a tak bude Skënderbeu zahrávat přímý kop.

68
    Exekutorem se opět stal kapitán Bledi Shkëmbi, ale znovu z toho nic nebylo, ačkoliv centr byl nadějný.

68
    Hráči Crusaders se před výkopem brankáře O'Neilla občerstvují u postranní čáry.

70
    Renato Arapi perfektně odcentroval před branku na Hamdiho Salihiho, který ale svou šanci v třetí gól domácích nepřetavil, jelikož gólma O'Neill vytáhl reflexivní zákrok!

71
    Shkëmbiho centr byl odhlavičkován do bezpečí.

71
    Vangjeli dobře zvládl ubránit Heatleyho.

72
    Jordan Forsythe, který před několika minutami přišel na hřiště, opět odchází, a to kvůli zranění. Je odnesen přímo na nosítkách. Na trávníku ho nahradí Matthew Snoddy.

74
    Poprvé střídají i domácí fotbalisté. Gerharda Progniho nahradí Liridon Latifi.

74
    Hra je nyní poměrně vyrovnaná, domácí jsou si ale vědomi toho, že pro lepší pozici do odvetného zápasu by bylo vhodné vstřelit ještě minimálně jednu branku.

76
    A podařilo se! BERNARD BERISHA si za svůj dnešní výkon gól zasloužil nejvíce. Ve vápně se ke střele dostal Liridon Latifi, který přišel na hřiště před 2 minutami. Jeho střelu brankář Sean O'Neill dokázal vyrazit pouze do míst, kde stál právě Berisha, který balon bez potíží napálil do sítě – 3:1!
    76. Bernard BERISHA - 3:1

77
    Na druhé straně ale pár vteřin po rozehrávce zahroil Owens, který se prokličkoval ke střele. Ta ovšem skončila v místech, kde byl připraven gólman Shehi.

78
    Tak tohle byl ostrý zákrok! Craig McClean zezadu k zemi srazil Latifiho a může být rád, že vidí jen žlutou kartu.

79
    Střídání v týmu Skënderbeu Korca: ze hřiště odchází Ventsislav Hristov, přichází Esquerdinha.

80
    Crusaders se vydali do rychlé útočné akce a vybojovali rohový kop.

81
    Centr McCleana ale přeletěl hlavy všech potencionálních adresátů.

82
    Owens se pokusil zaskočit brankáře Shehiho, ale nedokázal ani trefit branku.

83
    A je to 4:1 pro Skënderbeu! Kapitán Bledi Shkëmbi přesnou přihrávkou našel v pokutovém území volného HAMDIHO SALIHIHO, který si zpracoval balon a posléze ho dopravil do sítě! Hned je to vzhledem k nadcházející odvetě pro albánského mistra daleko lepší pozice.
    83. Hamdi SALIHI - 4:1

86
    Na Salihiho mířil další nebezpečný centr, ten byl ovšem zblokován Burnsem a bude z toho roh.

87
    K exekuci se opět postavil kapitán Shkëmbi, ale obránci byli na svém místě.

87
    K zakončení z velké blízkosti se dostal domácí stoper Tefik Osmani, nicméně brankář Sean O'Neill se včas přesunul a míč vyrazil!

88
    Střídání v týmu Crusaders F.C.: ze hřiště odchází Richard Clarke, přichází Diarmuid O'Carroll.

89
    Domácí už jen v klidu dohrávají utkání.

90
    Na stadionu v Korče je pochopitelně velice veselo. Fandí celý stadion a to je pro domácí celek velká odměna.

90+1
    Skënderbeu cítí možnost přidání ještě další branky, čímž by rádi potěšili své fanoušky. Proto se i přes dobrý stav ještě snaží útočit.

90+3
    Marko Radaš ale nyní fauloval Jordana Owense na levé straně a vidí žlutou kartu.

90+3
    Střídání v týmu Skënderbeu Korca: ze hřiště odchází Hamdi Salihi, přichází Arbër Abilaliaj.

90+3
    Po Radašově faulu měli hosté tedy přímý kop, ze kterého ovšem nic nevytěžili.

90+4
    Míč v moci už mají pouze domácí, kteří čekají na ukončení zápasu.

90+4

V prvním zápase druhého předkola Ligy mistrů zdolal albánský mistr Skënderbeu Korca severoirského mistra Crusaders F.C. 4:1!

Od začátku byl domácí tým lepší a kráčel za výhrou, i když hosté taktéž nepříjemně kousali. Do vedení se Skënderbeu dostalo v průběhu 15. minuty, kdy se po centru Berishy dokázal prosadit Bakary Nimaga. Ve 34. minutě bylo v Korče ještě veseleji, jelikož na 2:0 navýšil Hamdi Salihi.

Vstup do druhé půle vyšel lépe hostům, kteří se zásluhou Jordana Owense po skvělém centru Billyho Joea Burnse dostali na rozdíl jediné branky. Klid do řad domácích vnesl v 76. minutě dnes výborně hrající Bernard Berisha. A když o sedm minut později dal svou druhou branku Hamdi Salihi, bylo rozhodnuto definitivně.

První utkání tak vyšlo lépe pro Skënderbeu, odveta je na programu za týden v Belfastu na stadionu Seaview. Pokud albánský mistr neusne na vavřínech, uvidíme ho ve třetím předkole.

Střely na branku: 7:4
    Střely mimo: 7:3
    Držení míče: 67% : 33%

Z naší strany to bude všechno. Jménem Onlajnů vám děkujeme za pozornost.

O komentář se dnes postaral Michal Belšán a o GIFy se postarala Vendula Zdražilová, přejeme vám hezký zbytek večera a někdy příště – na počtenou! (21:57:58)

Michal Belšán

Góly: 15. Nimaga (Berisha), 34. Salihi, 76. Berisha, 83. Salihi (Shkëmbi) – 48. Owens (Burns)

Karty:   29. Nimaga (SKK), 90+3. Radaš (SKK) – 59. Mitchell (CRU), 62. Heatley (CRU), 78. McClean (CRU)

KS Skenderbeu Korce: Shehi – Vangjeli, Radaš, Osmani, Arapi – Progni (74. Latifi), Nimaga, Shkëmbi (C), Berisha – Salihi (90+3. Abilaliaj), Hristov (79. Esquerdinha)

Crusaders Belfast: O'Neill (C) – Burns, Magowan, Robinson, McClean – Caddell – Carvill (58. Forsythe, 72. Snoddy), Heatley, Clarke (88. O'Carroll), Mitchell – Owens

Rozhodca: Harkam – Witschnigg, Huebler (všichni Rakousko)
    Utorok 21.07.2015
    Crusaders - Skenderbeu 3:2

Góly: 50. O'Flynn (McClean), 90+1. Snoddy, 90+3. Mitchell – 69. Berisha, 77. Latifi (Salihi)

Karty:   11. Burns (CRU), 36. McClean (CRU), 61. Coates (CRU), 71. Caddell (CRU) – 33. Berisha (SKK)   11. Arapi (SKK)